Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 769822 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1635 Dátum: 2013.11.07 10:20:42 »
Nem vezetek Én sem se gyorsan, se lassan. A saját kényelmes tempóban haladok. Mindig betartva a sebesség határokat, sőt egy kicsit felette szoktam autózni. Gyorsítani csak ésszel, normális tempóban szoktam. Igyekszem a fordulat számot 1000-2000 között tartani. Persze ez 100 környékén még 5.-ben sem lehetséges, de napi szintű ingázás mellett 60-65 szokott lenni a max sebességem. Ilyenkor kényelmesen tudom tartani a fordulat számot 2000 alatt.

András,

neked mennyire szokott kijönni a fogyasztásod?
Tudom, hogy tiéd 2.0-s, de azért hasonló időszakokban járunk hasonló távra.
Bár Te sportosabban vezetsz, de az enyém meg kombi. Uh azért egy összehasonlítást megér. :)

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1636 Dátum: 2013.11.07 10:39:06 »
Nem vezetek Én sem se gyorsan, se lassan. A saját kényelmes tempóban haladok. Mindig betartva a sebesség határokat, sőt egy kicsit felette szoktam autózni. Gyorsítani csak ésszel, normális tempóban szoktam. Igyekszem a fordulat számot 1000-2000 között tartani. Persze ez 100 környékén még 5.-ben sem lehetséges, de napi szintű ingázás mellett 60-65 szokott lenni a max sebességem. Ilyenkor kényelmesen tudom tartani a fordulat számot 2000 alatt.

András,

neked mennyire szokott kijönni a fogyasztásod?
Tudom, hogy tiéd 2.0-s, de azért hasonló időszakokban járunk hasonló távra.
Bár Te sportosabban vezetsz, de az enyém meg kombi. Uh azért egy összehasonlítást megér. :)

Szia!

A fedcomp által mért normális teli tankos átlag fogyasztást nem tudok mondani, mert nekem szinte minden nap nulláz. Én egy kis lejtőn gurulok ki a garázsból és legtöbb esetben már kész is az "újraindulás".  :D
De mondhatjuk, hogy városban 9-10 az átlag, városon kívül pedig 6-7. Szerencsére még pályán is 7 alatt van 130km/h-nál. Bár majd a nagy hidegekben fölé fog menni a 10nek is városban.

Azért mi reggel elég jól megszívjuk. Kb az autóbuszpályaudvartól a városházáig elég sokat szívunk mire átmegyünk, aztán még van egy kisebb szakasz a Tűzoltóságig, ami már jobb. Szerintem a nafta java a szívós részen megy el. A teljes városi odaút kb. 4 km. Így értékelje mindenki.
A hazaút megszinte ugyanez, csak 4 óra után, amikor simét nagy forgalom van. Viszont mivel mindketten egy útvonalon dolgozunk, így a legkényelmesebb.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1637 Dátum: 2013.11.07 10:54:51 »
Szia!

A fedcomp által mért normális teli tankos átlag fogyasztást nem tudok mondani, mert nekem szinte minden nap nulláz. Én egy kis lejtőn gurulok ki a garázsból és legtöbb esetben már kész is az "újraindulás".  :D
De mondhatjuk, hogy városban 9-10 az átlag, városon kívül pedig 6-7. Szerencsére még pályán is 7 alatt van 130km/h-nál. Bár majd a nagy hidegekben fölé fog menni a 10nek is városban.

Azért mi reggel elég jól megszívjuk. Kb az autóbuszpályaudvartól a városházáig elég sokat szívunk mire átmegyünk, aztán még van egy kisebb szakasz a Tűzoltóságig, ami már jobb. Szerintem a nafta java a szívós részen megy el. A teljes városi odaút kb. 4 km. Így értékelje mindenki.
A hazaút megszinte ugyanez, csak 4 óra után, amikor simét nagy forgalom van. Viszont mivel mindketten egy útvonalon dolgozunk, így a legkényelmesebb.

Köszi!
Hasonló adatokra tippeltem.
Neked is a város miatt ilyen magas. És pont a 2 legrosszabb időszakban utaztok arra barátnőddel.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1638 Dátum: 2013.11.07 11:42:20 »
Valószínű nem mész sok km-t. Nálam a spórolósabb vezetés éves szinten 130-150e Ft megtakarítást jelent. Ezt inkább más élvezetre költöm ;)
hát sokat te se mész az évi 10-11ezer km-rel ;)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1639 Dátum: 2013.11.07 19:10:59 »
hát sokat te se mész az évi 10-11ezer km-rel ;)
He?
Idén 3X voltam kötelező szervizen és még hol az év vége. Számolj ;)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #1640 Dátum: 2013.11.07 19:30:49 »
nem tud számolni,öreg már;) ;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1641 Dátum: 2013.11.07 19:55:18 »
He?
Idén 3X voltam kötelező szervizen és még hol az év vége. Számolj ;)
én csak megtekintettem a sprites listádat. de ezek szerint az nem ér, akkor nem szóltam  :surrender:

500+

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1642 Dátum: 2013.11.08 09:26:33 »
Valószínű nem mész sok km-t. Nálam a spórolósabb vezetés éves szinten 130-150e Ft megtakarítást jelent. Ezt inkább más élvezetre költöm ;)
Én meg kb. 60ezret megyek évente, 6 liter körüli átlaggal. Számold csak ki, azt a másfél literes különbséget egy évben! 6 Ft/km (csak a benzinen, + gumikopás, etc...) az 360.000 jó magyar forint. Van aki 1 hétnél is többet dolgozik ennyi pénzért! ;) (Ha jól tudom...) Ehhez nem kell 70-nel menni. Én általában 100, illetve 60 alatt járok, az trafibiztos, így nem kell minden autót megbámulnom, hogy ül-e benne cameraman. Tavaly így is volt (3 év után) 2 fényképem 2 héten belül. Egyet benéztem egy kövér 2-sel, a másik tisztességtelen volt, mert a ferihegyi kivezetőn, ahol végig 70-es tábla van az egyik kereszteződésnél van egy kb. 50 méteres lyuk a táblasorban (utána 100-as jön), és azon az 50 méteren lőttek be 72-vel. Szvsz ott nem ér!

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1643 Dátum: 2013.11.08 09:35:25 »
Én meg kb. 60ezret megyek évente, 6 liter körüli átlaggal. Számold csak ki, azt a másfél literes különbséget egy évben! 6 Ft/km (csak a benzinen, + gumikopás, etc...) az 360.000 jó magyar forint. Van aki 1 hétnél is többet dolgozik ennyi pénzért! ;) (Ha jól tudom...) Ehhez nem kell 70-nel menni. Én általában 100, illetve 60 alatt járok, az trafibiztos, így nem kell minden autót megbámulnom, hogy ül-e benne cameraman. Tavaly így is volt (3 év után) 2 fényképem 2 héten belül. Egyet benéztem egy kövér 2-sel, a másik tisztességtelen volt, mert a ferihegyi kivezetőn, ahol végig 70-es tábla van az egyik kereszteződésnél van egy kb. 50 méteres lyuk a táblasorban (utána 100-as jön), és azon az 50 méteren lőttek be 72-vel. Szvsz ott nem ér!
nem is értem, te miért nem dízelt hajtasz? azzal még tudnál párszázezret spórolni

500+

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1644 Dátum: 2013.11.08 11:38:26 »
nem is értem, te miért nem dízelt hajtasz? azzal még tudnál párszázezret spórolni
Drágább lett volna majd' 1 millióval, és azt mondták, hogy 300ezer km körül kinéz egy porlasztócsúcs-sor csere, ami még 3-4 kiló. :hmmmm:
És van egy enyhe benzin-sovinizmusom: volt 2 olajkályhám, egy 123-as, meg egy dízel Skorpió... :cry: :D
Tudom, az új kályha nem olyan, mint régi a kályha. :otlet:
Ha megadja magát az avém, és látok egy jó állapotú dízelt, nem fogom ott hagyni. Már alig várom... Imádok használt autót venni. :clap:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1645 Dátum: 2013.11.08 12:00:54 »
Én ez esetben már elgondolkodnék a dízelen  ::) Vagy LPG. Bár azt nem nagyon raknák új Toyotába, úgy általában semmilyen új autóba, hacsak nem gyári a cucc.
Amikor az autót vettem, 15e km/év volt a reális. Csak menet közben megváltoztak a körülmények, de ezért nem cserélek autót és nem rakok bele gázt.
Mivel új autót vettem, 1,3M plusz lett volna a dízel. Azért abból nagyon sokat lehet tankolni ;)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1646 Dátum: 2013.11.08 12:02:09 »
apámnak is volt egy dízel scorpioja, nagyon szerettük. jó kocsi volt. 270ezer körül elajándékozta (jóval több volt benne a valóságban, így utólag) egy rokonnak

500+

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1647 Dátum: 2013.11.08 12:26:36 »
apámnak is volt egy dízel scorpioja, nagyon szerettük. jó kocsi volt. 270ezer körül elajándékozta (jóval több volt benne a valóságban, így utólag) egy rokonnak
Na, az enyém is ugyanolyan volt, csak én nem ajándékba kaptam... :no:130 helyett, vagy 430... :cry: Amúgy szerettem, mert akkoriban nagyon menő volt: nagy fehér batár alukerekekkel. 8 körül evett, kutat sose látott... :tt2: vagy 20 éve más volt a világ...

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1648 Dátum: 2013.11.10 21:21:49 »
a dolgok arra valók, hogy jobbá tegyék az életünket...van akit az boldogít, ha keveset fogyaszt és nem érdekli, hogy ez neki végülis több pénzébe kerül...van, aki a minél nagyobb különféle irányú gyorsulásokra izzít...van akit csak az érdekel, hogy menjen stb
Hohó, nálam ez mindhárom működik, ugyanazzal a vassal  ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1649 Dátum: 2013.11.11 08:43:17 »
Hohó, nálam ez mindhárom működik, ugyanazzal a vassal  ;)

Idézet
a dolgok arra valók, hogy jobbá tegyék az életünket...van akit az boldogít, ha keveset fogyaszt és nem érdekli, hogy ez neki végülis több pénzébe kerül...van, aki a minél nagyobb különféle irányú gyorsulásokra izzít...van akit csak az érdekel, hogy menjen stb

mind a négy ;)