Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 773674 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1575 Dátum: 2013.09.01 20:19:56 »
Ha valamikor úgyis kiégeti, akkor csak idő kérdése, mikor szórja ki a cuccot az ember képébe vagy a légkörbe, tehát elvileg ugyanott vagyunk - vagy nem?
Azért gondolom dízelben sem kétféle vegyület van, dermedésgátlók, mittomén...  :hmmmm:
+1  :yes:
Nem vagyunk ugyanott. A legveszélyesebbek a félig vagy rosszul elégetett üzemanyag származékok, azok az igazán egészségkárosítók. Amikor a DPF regenerál, akkor elégeti a korábban megkötött kormot, de úgy, hogy kevésbé káros anyagok keletkeznek.
Gabe 254.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1576 Dátum: 2013.09.30 08:52:53 »
Tegnap jöttünk haza Debrecenből, elindítottam a Torque Pro progit. Mivel a gyerkőc éppen ebéd utáni alvását töltötte az autóban, így most nem siettünk sehova, beálltam óra szerint 90-95km/h-ra. Hamár ennyi a sebesség, gondoltam, durvázunk egyet és motorfék-kigurulás váltogatott módszerével haladtunk haza. Forgalom nem volt vészes, talán 2-3 autót előztem meg és ugyanennyi előzött meg engem.
108km úthosszon (Debrecen-Sarkad) 63km/h átlagsebesség mellett - ezt nem fogjátok elhinni - 4,5 l/100km átlagfogyit hoztunk. Csomitartó tele, 2 felnőtt + gyerek. Nem, nem cseréltem motort...  :lol:

Annyi segítséget kaptam még a természettől, hogy nem erős, de élénk hátszelünk volt, haladás közben éppen lehetett látni, hogy az útmenti fák a haladási irányunkba mozognak.

A szombati Bcsaba-Debrecen úttal együtt a fed. comp. jelenleg 5,7 literen áll kb 300km elteltével.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #1577 Dátum: 2013.09.30 08:54:35 »
gyönyörü érték.
én is így nyomtam szombaton.
na,meg az optimális 18-22fok körüli levegöt se feledd el megemlíteni.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #1578 Dátum: 2013.09.30 09:12:48 »
17 fok volt hazaúton. :-)

Még mielőtt valaki belekötne, nem átlagfogyasztás, hanem szakaszra vetített országúti fogyasztás a 4.5.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10712
Avensisek fogyasztása
« Válasz #1579 Dátum: 2013.09.30 10:28:09 »
Nem hinném, hogy a benzines kipufogógázt jobb olyan mennyiségben belélegezni! meghalhatsz néhány hónap, vagy év alatt daganattól, vagy azonnal szénmonoxid mérgezésben. Nem hiszem, hogy egyik jobb a másiknál. A teherautókban, (de azt hiszem, a bányász gépekben is) nagyon ritka a benzines, így nem is tudhatják, hogy az mennyire lenne veszélyes a sofőrjeikre, kezelőjükre.

Egyik típus "végterméke" sem egészséges, de azt sem szabad elfelejteni, hogy szinte Egész Európában (a volt Szovjetúnió tagországokat leszámítva) dízelimádat van.
Már nem emlékszem a pontos számra, de mintha az rémlene, hogy 10 eladott autóból 8 bizony dízel Európában.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #1580 Dátum: 2013.09.30 13:14:22 »
17 fok volt hazaúton. :-)

Még mielőtt valaki belekötne, nem átlagfogyasztás, hanem szakaszra vetített országúti fogyasztás a 4.5.

:)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10712
Avensisek fogyasztása
« Válasz #1581 Dátum: 2013.10.02 11:23:27 »
Tegnap sikerült egy 7.5-ös átlagot futnom egy kb 230 km-es etapon (ebben benne van a Bp-ről való kikecmergés is meg vissza), illetve a végig 130-as autópályás menet oda-vissza.
Máskor ez a hasonló táv nagyjából 7.8-8.1 liter között alakul, attól függ hányszor kell más autós miatt lassulni majd visszagyorsulni, illetve a többi esettől eltérően most egyáltalán nem ment a klima, csak a ventilátor - és a forgalom miatt is szinte végig ugyanazzal a sebességgel lehetett haladni.

Tudom dízelhez képest nem nagy szám ez a fogyasztás, de egy 2.4-es motortól Aut váltóval nem rossz érték.  :innocent: ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1582 Dátum: 2013.10.02 11:58:46 »
De nem ám!!!  :clap: ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1583 Dátum: 2013.10.02 12:23:44 »
Igen szép fogyi ez! :clap:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1584 Dátum: 2013.10.06 15:40:51 »
Megnéztem a spritmonitoron az 1,8-as COV-ok fogyiját, és arra jutottam, hogy ez a bizonyos homlokfelület nagyság erősen bekavar. Gyakorlatilag nincsen senkinek legalább rendes tankolásnyi, értékelhető 6 liter alatti fogyija. Mert a váltóáttétel szerintem ugyanaz, mint az Avensisnél, a motor is, és az nem létezik, hogy itt Avéval többen is rendszeresen 5 literhez közelítő fogyikat érnek el, miközben a COV-nál ez az utópia kategóriába tartozik. Ebben annyi a pozitívum, hogy akkor nem az én készülékemben van a hiba... Viszont innen nézve meg döbbenetes, hogy a kétliteres dízel COV-ok mire képesek.  :eek:
music     

Gorzas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1585 Dátum: 2013.10.11 11:16:41 »
Megnéztem a spritmonitoron az 1,8-as COV-ok fogyiját, és arra jutottam, hogy ez a bizonyos homlokfelület nagyság erősen bekavar. Gyakorlatilag nincsen senkinek legalább rendes tankolásnyi, értékelhető 6 liter alatti fogyija. Mert a váltóáttétel szerintem ugyanaz, mint az Avensisnél, a motor is, és az nem létezik, hogy itt Avéval többen is rendszeresen 5 literhez közelítő fogyikat érnek el, miközben a COV-nál ez az utópia kategóriába tartozik. Ebben annyi a pozitívum, hogy akkor nem az én készülékemben van a hiba... Viszont innen nézve meg döbbenetes, hogy a kétliteres dízel COV-ok mire képesek.  :eek:
Szerintem nagy szerepet játszik a légellenállási együttható ebben az esetben. Mivel a COV egy megemelt kasztni itt a cw 0.3, ha jól tudom. Az Ave-nál ez az érték csak 0.28.

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1586 Dátum: 2013.10.11 14:06:12 »
Szerintem nagy szerepet játszik a légellenállási együttható ebben az esetben. Mivel a COV egy megemelt kasztni itt a cw 0.3, ha jól tudom. Az Ave-nál ez az érték csak 0.28.

A két hatás egymástól független:
- a nagyobb Cw érték: a Cw érték csak alaktényező, egy együttható, amihez nincs köze, hogy az az alak önmagában mekkora. (Egy félgömbnél, melynél a sík felület néz a haladás irányába, Cw=1, bármekkora is az a félgömb)
- a nagyobb homlokfelület (A): ez az a felület, ami haladáskor a közegbe beleütközik. Gondolom a megemelt kaszni alatt azt érted, hogy ez a felület nagyobb lett, nem csak azt, hogy emeltek a hasmagasságán.
A légellenállás négyzetesen arányos a sebességgel, egyenesen a közeg sűrűségével és a Cw*A szorzattal. Mivel az autóknál légellenállás szempontjából a közeg sűrűsége és használati sebesség megegyezik, ezért a légellenállás különbségek a Cw*A szorzatból adódnak. (Innen okosodtam.)
Így ez nem csak a 0.28 -> 0.30 miatt, hanem a nagyobb homlokfelület miatt is nagyobb, összességében akár 10-15-20 %-kal.

Mivel a súrlódásból származó ellenállás egyenesen, a légellenállás négyzetesen arányos a sebességgel, azért autótípustól függően 40-60 km/h-tól a légellenállásból eredő veszteség nagyobb lesz, mint az egyéb súrlódásból származó. Autópályatempónál ez az arány 3-4-szeres is lehet. Ezért van az, hogy a jobb Cw*A tényezőjű autó pályán hatékonyabb lesz, de csak emiatt városban használva nem lesz nagy a különbség.

Ami még jelentős különbséget tud okozni, az a súly. Nem néztem utána, de gondolom a COV azért nehezebb az Avensisnél. Idézet innen: "Az üzemanyag-felhasználásra legnagyobb hatást a gépjármű tömege gyakorolja. Egy 1500 kg össztömegű gépkocsinál 100 kg rakomány ~7%-os többlet üzemanyag-fogyasztást eredményez. Tipikus pluszsúlyt jelentenek pl. a feleslegesen hordozott hólánc, a túl nagy tartaléktank, és más, szükségtelen rakományok."

Ezek a tényezők mind hozzájárulnak a COV magasabb fogyasztásához még küllőre azonos feltételek között is. Összességében, használattól függően 10-20 %-os többlettel minimum lehet számolni.

Szerintem..., és ez nem szentírás:).

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1587 Dátum: 2013.10.11 15:27:01 »
a nagyobb hasmagasság önmagában is többletfogyasztást eredményez, gondolom attól, hogy több alul az örvény. egyébként egyértelmű, hogy az egyterűek az abszolút ellenállás mellett a nagyobb magasság = nagyobb homlokfelület miatt is "jobban ellenállnak"

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1588 Dátum: 2013.10.12 20:44:58 »
Tömegben nincs nagy különbség, a gyári adat gyakorlatilag ugyanannyi.
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10712
Avensisek fogyasztása
« Válasz #1589 Dátum: 2013.10.28 10:04:36 »
A tegnapi majd 500 km-es menetem vége 7.9L-es fogyasztás lett. Volt ebben erős bp-i forgalom, M7-es-65-61-52-44-majd végén M5-ös pálya.
A mazsolák és egyéb forgalmi akadályok miatt 1 percnél sehol se sikerült többet egyhuzamban tempomattal menni, sokat kellett fékezni és visszagyorsítani, illetve a jó idő és napsütés miatt (ami végig engem sütött) a klíma is végig bekapcsolva volt... Szóval nem rossz érték, szerintem.  :clap:  :D  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61