Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 764104 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1620 Dátum: 2013.11.05 18:58:38 »
Ne idegeskedj. A Bepi autója gallonra/mérföldre van állítva, azért mutat ennyit. És egyébként is, csak akkor indul útnak, ha hátszél van. :lol:
Úgy van! :D O:-)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1621 Dátum: 2013.11.05 19:52:17 »
 
Ne idegeskedj. A Bepi autója gallonra/mérföldre van állítva, azért mutat ennyit. És egyébként is, csak akkor indul útnak, ha hátszél van. :lol:

 :lol: :lol:

500+

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1622 Dátum: 2013.11.06 15:00:25 »
Enyém most 7,8, de nem is akar lejjebb menni... :wacko:
Majd idővel talán lesz ez még jobb is! :)
Pár "jótanács": Válassz alacsony fogyasztású gumit, még ha drágább is, visszajön az ára. Nekem nyáriban a Michelin és a Hankook fogyasztott a legkevesebbet. Tankolj normális benzinkútnál, még ha 1-2 forinttal drágább is. Én a MOL-t és az ÖMV-t részesítem előnyben. Figyeld meg, többször ugyanazon kútfejhez(!!!) állva, mennyi a különbség a mutatott és a mért fogyasztás között és próbálj ki néhányat! (Egyesek szerint ez hülyeség, de nekem van pár kútfej az országban, ahol csak 1-2 tizeddel több a mért, mint a mutatott fogyasztás. És volt, ahol több mint 4 tized volt az eltérés!!! Számold ki, hogy az már nem gyenge!) Tartsd be a sebességhatárokat, akkor egyrészt nem mázsálnak meg, másrészt kevesebbet fogyaszt a járgány, harmadrészt tovább tart a gumi, a fékbetét, stb., negyedrészt, ha megszoktad a lassabb tempót, kevésbé fáraszt a vezetés.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1623 Dátum: 2013.11.06 17:50:06 »
Pár "jótanács": Válassz alacsony fogyasztású gumit, még ha drágább is, visszajön az ára. Nekem nyáriban a Michelin és a Hankook fogyasztott a legkevesebbet. Tankolj normális benzinkútnál, még ha 1-2 forinttal drágább is. Én a MOL-t és az ÖMV-t részesítem előnyben. Figyeld meg, többször ugyanazon kútfejhez(!!!) állva, mennyi a különbség a mutatott és a mért fogyasztás között és próbálj ki néhányat! (Egyesek szerint ez hülyeség, de nekem van pár kútfej az országban, ahol csak 1-2 tizeddel több a mért, mint a mutatott fogyasztás. És volt, ahol több mint 4 tized volt az eltérés!!! Számold ki, hogy az már nem gyenge!) Tartsd be a sebességhatárokat, akkor egyrészt nem mázsálnak meg, másrészt kevesebbet fogyaszt a járgány, harmadrészt tovább tart a gumi, a fékbetét, stb., negyedrészt, ha megszoktad a lassabb tempót, kevésbé fáraszt a vezetés.
ez tényleg rettenetesen hangzik  :devil:

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1624 Dátum: 2013.11.06 18:01:55 »
Ez tényleg érdekes, amit 500+ írt.
Ahogy ismerem magam, én erre sose lennék képes.


Amúgy érdekes ez a fogyasztás téma, illetve a törekvés a minél kisebb fogyasztásra.
Nekem is, mint gondolom sokunknak, számít, hogy mennyit fogyaszt az autó. Örülök is neki nagyon, ha kijönn egy-egy etap, vagy teljes tank esetén egy jó érték. Viszont nem rendelek minden a fogyasztás alá. Szeretek vezetni, és ha vmi jól esik eközben, akkor azt megteszem (persze épeszű határokon belül). Nem akarom magam visszafogni, nagypapásan vezetni, túlfújni a gumikat, gurítani az autót, lassan menni, talán még vkit fel is tartani. Amit az autóban töltök időt, azt jól akarom érezni, nem akarom a végletegik korlátozni magam miatta.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1625 Dátum: 2013.11.06 18:11:41 »
nekem volt már kocsim, ami ötfelet fogyasztott százon, a mostani nyolcat, volt, ami tízet. legközelebb meg kéne célozni a 12-t, abból már nagyon sok lóerőt meg lehet etetni  :lol:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1626 Dátum: 2013.11.06 18:13:18 »
bár, jobban belegondolva, akárhogy is nézem, a mindennapokra egy hibrid a legjobb megoldás. legalábbis, ha van mellé egy egy hathengeres német vagy pláne v8-as amerikai rettenet is, vagy legalább valami széthulló olasz vagy francia ufó  :devil:

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1627 Dátum: 2013.11.07 07:56:41 »
Ez tényleg érdekes, amit 500+ írt.
Ahogy ismerem magam, én erre sose lennék képes.


Amúgy érdekes ez a fogyasztás téma, illetve a törekvés a minél kisebb fogyasztásra.
Nekem is, mint gondolom sokunknak, számít, hogy mennyit fogyaszt az autó. Örülök is neki nagyon, ha kijönn egy-egy etap, vagy teljes tank esetén egy jó érték. Viszont nem rendelek minden a fogyasztás alá. Szeretek vezetni, és ha vmi jól esik eközben, akkor azt megteszem (persze épeszű határokon belül). Nem akarom magam visszafogni, nagypapásan vezetni, túlfújni a gumikat, gurítani az autót, lassan menni, talán még vkit fel is tartani. Amit az autóban töltök időt, azt jól akarom érezni, nem akarom a végletegik korlátozni magam miatta.

Így van. Én azon szoktam elgondolkodni, hogy miért menjek pl 70-80nal, meg szórakozzak üresbe rakással, leheljem a gázpedált, hisz akkor vehettem volna 120as Skodát is :D És egy rakás pénzt megspóroltam volna. De ha már 1.6os "modern" autót vettem, akkor nem 70-80nal fogok tötymörögni az országúton, meg néha kihasználom a gyorsulását  :whistling:
 

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1628 Dátum: 2013.11.07 08:30:05 »
a dolgok arra valók, hogy jobbá tegyék az életünket...van akit az boldogít, ha keveset fogyaszt és nem érdekli, hogy ez neki végülis több pénzébe kerül...van, aki a minél nagyobb különféle irányú gyorsulásokra izzít...van akit csak az érdekel, hogy menjen stb

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1629 Dátum: 2013.11.07 08:34:12 »
Így van. Én azon szoktam elgondolkodni, hogy miért menjek pl 70-80nal, meg szórakozzak üresbe rakással, leheljem a gázpedált, hisz akkor vehettem volna 120as Skodát is :D És egy rakás pénzt megspóroltam volna. De ha már 1.6os "modern" autót vettem, akkor nem 70-80nal fogok tötymörögni az országúton, meg néha kihasználom a gyorsulását  :whistling:

Hát igen...Van egy Carina-s fószer,minden reggel az 55-ös úton találkozom vele.Folyamatosan sor van mögötte,mert 65-70km/h sebességet diktál.  :censored: Előzni persze alig lehet,mert folyamatosan jönnek szembe.De ez minden reggel és mindig ez a tempó...És nem zavartatja magát... Ennyire azért nem kellene spórolni a fogyasztással. :nonono:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1630 Dátum: 2013.11.07 08:48:33 »
Amúgy érdekes ez a fogyasztás téma, illetve a törekvés a minél kisebb fogyasztásra.
Nekem is, mint gondolom sokunknak, számít, hogy mennyit fogyaszt az autó. Örülök is neki nagyon, ha kijönn egy-egy etap, vagy teljes tank esetén egy jó érték. Viszont nem rendelek minden a fogyasztás alá. Szeretek vezetni, és ha vmi jól esik eközben, akkor azt megteszem (persze épeszű határokon belül). Nem akarom magam visszafogni, nagypapásan vezetni, túlfújni a gumikat, gurítani az autót, lassan menni, talán még vkit fel is tartani. Amit az autóban töltök időt, azt jól akarom érezni, nem akarom a végletegik korlátozni magam miatta.
Valószínű nem mész sok km-t. Nálam a spórolósabb vezetés éves szinten 130-150e Ft megtakarítást jelent. Ezt inkább más élvezetre költöm ;)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1631 Dátum: 2013.11.07 09:05:27 »
Hát igen...Van egy Carina-s fószer,minden reggel az 55-ös úton találkozom vele.Folyamatosan sor van mögötte,mert 65-70km/h sebességet diktál.  :censored: Előzni persze alig lehet,mert folyamatosan jönnek szembe.De ez minden reggel és mindig ez a tempó...És nem zavartatja magát... Ennyire azért nem kellene spórolni a fogyasztással. :nonono:
Lehet, hogy fórumtárs??
De itt már 5 körül eszik egy Carina is  :excl:

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1632 Dátum: 2013.11.07 09:15:42 »
Valószínű nem mész sok km-t. Nálam a spórolósabb vezetés éves szinten 130-150e Ft megtakarítást jelent. Ezt inkább más élvezetre költöm ;)

Én ez esetben már elgondolkodnék a dízelen  ::) Vagy LPG. Bár azt nem nagyon raknák új Toyotába, úgy általában semmilyen új autóba, hacsak nem gyári a cucc.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1633 Dátum: 2013.11.07 09:17:28 »
Valószínű nem mész sok km-t. Nálam a spórolósabb vezetés éves szinten 130-150e Ft megtakarítást jelent. Ezt inkább más élvezetre költöm ;)

Igen, nem megyek sokat, kb. évi 15ekm-t.
De ne értsd félre, nekem is számít a fogyasztás. Oda is figyelek rá egy bizonyos kényelmes határon belül. De azért, hogy kellemesen közlekedjek és élvezzem a vezetést, simán beáldozok 2, 3, 4 vagy akár 5 decit is. Nem az lebeg mindig a szemem előtt, hogy a lehető legkisebb fogyasztással tegyem meg az utat.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1634 Dátum: 2013.11.07 10:00:27 »
Igen, nem megyek sokat, kb. évi 15ekm-t.
De ne értsd félre, nekem is számít a fogyasztás. Oda is figyelek rá egy bizonyos kényelmes határon belül. De azért, hogy kellemesen közlekedjek és élvezzem a vezetést, simán beáldozok 2, 3, 4 vagy akár 5 decit is. Nem az lebeg mindig a szemem előtt, hogy a lehető legkisebb fogyasztással tegyem meg az utat.

Na meg néha az idő is számít  :whistling: