Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 769398 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #615 Dátum: 2011.05.15 10:12:27 »
Volt tegnap egy Pécs-Ferihegy-BP-Pécs utunk az Avéval.

Útvonal fölfelé: M6-M0-4. Utazó az M6-oson: tempomat 140; három személy, csomagok, klíma. Átlagsebesség az M6-M0 csomópontig: 122 kmh, átlagfogyi: 8.5 liter.

M0-án utazó a 80-as limitált részen: tempomat 100; a 110-es részen: tempomat 120; a 4-esen: tempomat 100. Átlagfogyi a reptérig lement 8.4-re.

Ezután a gyorsforgalmin, majd az Üllőin át be a Kálvin térig; onnan Astoria, Erzsébet tér, majd Lánchíd, alagút, Alkotás u., BAH, és onnan ki Budaörsre az Ikeába. Az Ikeáig 8.2-re ment le az átlagfogyi (vagyis, tekintettel az arányokra, ezen a városi szakaszon jócskán 8 alatt kellett fogyasztania az autónak).

Innen az M7-esen Siófokig; két személy, csomi üres, klíma kikapcs, viszont első ablakok félig lehúzva; utazó tempomat 120, átlagsebesség 110 kmh, átlagfogyasztás Siófokig lement 8.0-ra.

Ezután országút Pécsig, Dombóváron és Sásdon át; utazó 100, lakott területen 70; az átlagfogyi hazáig 7.6-ra csökkent.

hát, tisztára mintha az én kocsimmal mentél volna :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #616 Dátum: 2011.05.15 10:26:55 »
E van... Ezekkel a nyári kerekekkel ennyit kajál. A téliekkel legalább fél literrel kevesebb lett volna.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10706
Avensisek fogyasztása
« Válasz #617 Dátum: 2011.05.15 11:22:46 »
Valóban fura, hogy a +400 cm3, a végig bekapcsolt klima és az Aut váltó ellenére sem fogyasztana többet a 2.4-es sem.  :hmmmm:
A Bp-Tiszakécske-Kiskőrös háromszög esetében volt 7.8 a fogyim (2x is egy majd 1-1 km-es sort kellett végigvárni és araszolni az új körforgalom építése miatt - Merci gyár), egy másnapi városi bútornéző-körút után lett kerek 8L az átlag.
És legnagyobb meglepetésemre egyszer sem nullázta magát az átlagfogyimérő.  :clap:  :lol:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #618 Dátum: 2011.05.15 11:29:46 »
A klíma nagyobbrészt a mi esetünkben is be volt kapcsolva. Az automata városon kívül nem dobja meg a fogyit, sőt, még kevesebbet is forog miatta a motor. 140-nél 3500 a fordulatszám ötödikben a kézi váltós 2.0 esetében. Az a plusz 400 köbcenti meg... Városon kívül megintcsak nem sokat számít.

Cserébe viszont, mondom, itt ez a fogyasztás-booster gumink  ::) ... Ezekkel már csak álmodhatok hasonló értékekről (a kép egy Érd-Balatonfenyves menet után készült, az M7-esen, még a régi, gyári Bridgestone Turanza nyári gumikkal):

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #619 Dátum: 2011.05.15 13:22:08 »
nekem is turanza a nyári. ezek szerint az takarékos gumi? egyébként fél literek szerintem nem is számítanak  :devil:

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #620 Dátum: 2011.05.15 14:11:28 »
Tegnap indultunk Mohácsra és kifogyott a benya. :( Szerencsére sgítettek, így került bele 5l benzin. És az is kiderült, hogy bal oldalt elől van a benzin pumpa, mert jobbra dőlt ahol félre toltuk, és ott nem tudta felszívni a benzint. Vízsintes részen már OK. volt. Érden az OMV-nél tele tankoltam, utána a M6-oson Mohácsig 80km/h átlagsebesség mellett 5.4 lett az átlagfogyasztás, nagyon kevés klímával két felnőtt és két gyerek fullra pakolt autóval, egy pihenővel. (Óra szerint 80 és 110 között, persze közelebb a 80-hoz.) Forgalom nem nagyon volt, így senkit se zavartam.
Hazafelé majd letesztelem az egyenletes 130-at. :)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #621 Dátum: 2011.05.15 15:55:14 »
nekem is turanza a nyári. ezek szerint az takarékos gumi? egyébként fél literek szerintem nem is számítanak  :devil:
Szerintem pedig számítanak  ::) ... Ez, a mai árak mellett, egy ezresnyi különbség csak egy Pécs-BP-Pécs úton. Amúgy esetünkben inkább közel 10 % az a fél liter.

Nemtom, hogy a Turanza úgy általában mennyire takarékos - a mieink még a gyári első szerelésűek voltak, amelyek jellemzően keményebb keverékből vannak, a kisebb gördülési ellenállás érdekében - ráadásul, ugye, 2004-esek voltak.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10706
Avensisek fogyasztása
« Válasz #622 Dátum: 2011.05.15 20:55:21 »
A klíma nagyobbrészt a mi esetünkben is be volt kapcsolva. Az automata városon kívül nem dobja meg a fogyit, sőt, még kevesebbet is forog miatta a motor. 140-nél 3500 a fordulatszám ötödikben a kézi váltós 2.0 esetében. Az a plusz 400 köbcenti meg... Városon kívül megintcsak nem sokat számít.

Viszont nekem az átlagsebességem nem szokott ilyen magas lenni 1-1 menet után, lehet ezt is hülyén méri a fed számítógép?  :hmmmm:
Nálunk 155-nél forog majdnem 3400-at a motor, bár férfiasan megmondom egyre ritkábban kergetem már az Avensist.
Műszakira menet persze kiégettem egy nagyobb szakaszon, de ez az autó valahogy mindig is a nyugodt krúzolásról szólt, menet közben egy kellemes Cd-t hallgatva.  :wub: :D
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #623 Dátum: 2011.05.15 21:01:29 »
Hát azért autópályán, pláne a töküres M6-oson, ez a tempomatos 140 is simán elmegy nyugodt krúzolásnak az Avéval  :yes: ... És a forgalom hiánya magyarázat a magas átlagsebességre is. Az óra szerinti 140 megfelel kb. valós 134-nek, és ennél lassabban valóban nem is nagyon mentem, leszámítva a néhány 110-es meg (az alagutakban) 90-es sebességkorlátozást Pécs és Bátaszék között - de itt sem lassultam le nagyon, 110-es limitnél óra szerint 130-ra, 90-es limitnél pedig 110-re vettem le.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

imika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #624 Dátum: 2011.05.15 21:40:55 »
Eddig sosem tévedett a fogyasztásmérőm, mert mindig kiszámolom a tankolt literből is a fogyasztást, de ma 3 tizeddel fogyasztottam többet a kúton mutatott mennyiséggel, mint amit az óra mutat. Én sem hiszem, hogy 7,7-et enne az 1.8 AveI, mert eddig a mindig 7.4 körül volt, viszont most klímával mentem 200km-t. Lehet az zavart be vagy a kúton vertek át egy kicsit megbütykölt kútfejjel?

Sajnos nem tudom, hogy mi alapján számol a fogyasztásmérő.

Más. Amikor megállok a pirosnál és üresben jár a motor, a fogyasztásmérő számolni kezd felfelé és mikor már 99,9l/100km-t ír, akkor jelenik meg a --,- l/100km jel, ilyet tapasztalt valaki már?

GeriCool

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 117
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #625 Dátum: 2011.05.15 22:13:11 »
Eddig sosem tévedett a fogyasztásmérőm, mert mindig kiszámolom a tankolt literből is a fogyasztást, de ma 3 tizeddel fogyasztottam többet a kúton mutatott mennyiséggel, mint amit az óra mutat. Én sem hiszem, hogy 7,7-et enne az 1.8 AveI, mert eddig a mindig 7.4 körül volt, viszont most klímával mentem 200km-t. Lehet az zavart be vagy a kúton vertek át egy kicsit megbütykölt kútfejjel?

Sajnos nem tudom, hogy mi alapján számol a fogyasztásmérő.

Más. Amikor megállok a pirosnál és üresben jár a motor, a fogyasztásmérő számolni kezd felfelé és mikor már 99,9l/100km-t ír, akkor jelenik meg a --,- l/100km jel, ilyet tapasztalt valaki már?
Szia

Igen nálam is van hasonlóan ez a jelenség. Mikor meg kell állni és üresbe rakom és felengedem a kuplungot akkor felmegy a pill fogyi magas értékre egy pillanatra.
Avensis 2014
2.0 D-4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #626 Dátum: 2011.05.16 00:21:07 »
Ezután a gyorsforgalmin, majd az Üllőin át be a Kálvin térig; onnan Astoria, Erzsébet tér, majd Lánchíd, alagút, Alkotás u., BAH, és onnan ki Budaörsre az Ikeába.
Ha beleszólhatok, hacsak nem volt konkrét oka az útvonalnak, péntek délutánt leszámítva bármikor jobban jársz az Üllői út - Petőfi híd - Bocskai út - Nagyszőlős utca - Budaörsi út útvonallal. Fogyasztásbarátabb is. ;)
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #627 Dátum: 2011.05.16 00:28:29 »
1. Eddig sosem tévedett a fogyasztásmérőm, mert mindig kiszámolom a tankolt literből is a fogyasztást, de ma 3 tizeddel fogyasztottam többet a kúton mutatott mennyiséggel, mint amit az óra mutat. Én sem hiszem, hogy 7,7-et enne az 1.8 AveI, mert eddig a mindig 7.4 körül volt, viszont most klímával mentem 200km-t. Lehet az zavart be vagy a kúton vertek át egy kicsit megbütykölt kútfejjel?
2. Sajnos nem tudom, hogy mi alapján számol a fogyasztásmérő.
3. Más. Amikor megállok a pirosnál és üresben jár a motor, a fogyasztásmérő számolni kezd felfelé és mikor már 99,9l/100km-t ír, akkor jelenik meg a --,- l/100km jel, ilyet tapasztalt valaki már?
1. Ne törődj vele, bármikor tévedhet. Nekem általában 2 tizeden belül van a tévedés mértéke, de egyszer-egyszer 5-6 deci is becsúszik. Nem hiszem, hogy a benzinkúton vágtak volna át.
2. Majd nálam okosabbak megmondják, emlékeim szerint egy adott helyen méri az üzemanyag átfolyását 2 mp-enként.
3. Igen, ez teljesen normális.
music     

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #628 Dátum: 2011.05.16 05:55:15 »
Sajnos nem tudom, hogy mi alapján számol a fogyasztásmérő.
Az egyik injektor jelét figyeli és az alapján mutatja a fogyasztást.

Más. Amikor megállok a pirosnál és üresben jár a motor, a fogyasztásmérő számolni kezd felfelé és mikor már 99,9l/100km-t ír, akkor jelenik meg a --,- l/100km jel, ilyet tapasztalt valaki már?
TEljesen normális. Mivel kb. 3 másodpercenként számolja megtett utból és az elfogyasztott benzinből a pillanatnyi fogyit.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #629 Dátum: 2011.05.16 10:28:42 »
Ezután a gyorsforgalmin, majd az Üllőin át be a Kálvin térig; onnan Astoria, Erzsébet tér, majd Lánchíd, alagút, Alkotás u., BAH, és onnan ki Budaörsre az Ikeába.
Ha beleszólhatok, hacsak nem volt konkrét oka az útvonalnak, péntek délutánt leszámítva bármikor jobban jársz az Üllői út - Petőfi híd - Bocskai út - Nagyszőlős utca - Budaörsi út útvonallal. Fogyasztásbarátabb is. ;)
Szombat dél volt :) ... Amúgy direkt mentünk arra, nézelődési célzattal  :yes: ... Ha nem ezt akartuk volna, akkor átmegyek a Lágymányosin, aztán az Egér úton ki Budaörsre.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )