Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6041734 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12735 Dátum: 2009.03.09 08:34:22 »
ui: 4mm körül van még a téligumikon... Azonnal vegyem le, és még egy telet kibír, vagy majd májusba vegyem le, és kuka?! :D Barum Polaris, amúgy szeretem, jó gumi. Egyenletesen kopott.

Látni kéne igazából  ::) ... De mivel nem nagyon jársz hegyen, és nem is hajtasz durván (a fogyasztásodból ítélve), ezért akár maradhatnak is még egy telet. Mert ha jól értelmezem, csak 3 évesek. Persze ha maximális biztonságra akarsz törekedni, akkor nyilván kicseréled. Bár, mondom, látatlanban nehéz eldönteni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12736 Dátum: 2009.03.09 08:36:54 »
A legszolídabb (mármár forgalomakadályozó) fogyasztás pedig 3,55 liter/100 km lett...

Hejjj, Palaczk Mester ennek hogy örülne :clap:

Hát ha nincs nagy forgalom, akkor nem zavar a dolog  :) ... Néha énrám is "rámjön", ahogy azt írtam is. De csak ha a népet nem zavarom vele. Mondjuk, ha ilyen autóm lenne, biztosan legalább egyszer kipróbálnám, hogy pl. meg tudok-e tenni 300 km-t 10 liter üzemanyaggal  :D ... De tényleg csak ha nincs nagy forgalom.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12737 Dátum: 2009.03.09 08:38:15 »
Nem is az zavar, hogy a pólusok... hanem hogy megharapta a zárhidat. A pólusokat, meg a csatlakozókat vastagon bekentem zsírral, azok már nemigen virágzanak ki újra. Viszont - úgy tűnik - a cellák fedőcsavarjait hiába húzom meg, akkor is van annyi párolgása az akkunak, hogy a csupasz lemezeken meglátszik...

Ez természetes. Ahogy Tamás is írta: a korrodált részeket passziválni kell, aztán a rozsdát lecsiszolni, utána alapozni, festeni (több rétegben).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12738 Dátum: 2009.03.09 16:39:37 »
Kééééész a klímakonzol!
Special thanks to K. Bazsi! Nélküle nem jött volna létre :1eye:

Klassz lett. Egy rövid tutorialt össze tudnál dobni?  :chef:

Igazából az a baj, hogy én nagyon buta vagyok villanyból. Annyit bátran ki merek jelenteni, hogy én soha hozzá nem nyúltam volna azokhoz a panelekhez, a kedves kollega meg forrasztotta-szabta-mártogatta.... Érdemlegesen a szétszedést tudnám elmesélni, mert azt csináltam én, de ha vannak konkrét kérdések, akkor betámadom a srácot, és jegyzetelem a szakmai részét  ::)
Képeket sajnos nem csináltam mert (hihetetlen, de) lemerült az omnia :censored: :censored: :censored:

ui: szépen sorba minden minden belső fényforrás cserélődik fehér vagy piros ledre. :D
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.09 16:43:34 írta kis_andras »
kisa
born to ride

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12739 Dátum: 2009.03.09 16:42:32 »
ui: 4mm körül van még a téligumikon...

Látni kéne igazából  ::) ... De mivel nem nagyon jársz hegyen, és nem is hajtasz durván (a fogyasztásodból ítélve), ezért akár maradhatnak is még egy telet. Mert ha jól értelmezem, csak 3 évesek. Persze ha maximális biztonságra akarsz törekedni, akkor nyilván kicseréled. Bár, mondom, látatlanban nehéz eldönteni.

Megszületett a döntés. Látta gumis, "még egy telet elfutnak vígan"... De belegondolva a használati módomba, tényleg elfutnak még egy telet és marad a reménykedés, hogy ne essen sok hó :) Ha ráérek, átszerelek nyárira, az mindenképp búcsúszezonos :D
kisa
born to ride

Balu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 301
  • Carina 1.6 Liftback Xli, Picnic 2.0
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12740 Dátum: 2009.03.09 21:24:51 »
Sziasztok!
Édesanyám megkért, hogy cseréltessek olajat a Corollájában. 2004-es, 1,4-es benzines, 60e km-et futott, kimélős stílusban. Nekem nincs semmi anyagom az autóról...... Milyen olaj kell bele, és mit ajánlotok? Semmi extra nem kell, egy normális hozzá való olajat szeretnék.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12741 Dátum: 2009.03.09 21:53:32 »
Sziasztok!
Édesanyám megkért, hogy cseréltessek olajat a Corollájában. 2004-es, 1,4-es benzines, 60e km-et futott, kimélős stílusban. Nekem nincs semmi anyagom az autóról...... Milyen olaj kell bele, és mit ajánlotok? Semmi extra nem kell, egy normális hozzá való olajat szeretnék.
5w30 szintetikus olaj a gyári ajánlás, én ezt tenném (és ezt teszem) bele:
MOBIL1 ESP Formula 5W-30 4 l
10.790Ft az olajshop.hu-n.
10.400Ft a motorolajbolt.hu-n.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12742 Dátum: 2009.03.09 21:54:33 »
Sziasztok!
Édesanyám megkért, hogy cseréltessek olajat a Corollájában. 2004-es, 1,4-es benzines, 60e km-et futott, kimélős stílusban. Nekem nincs semmi anyagom az autóról...... Milyen olaj kell bele, és mit ajánlotok? Semmi extra nem kell, egy normális hozzá való olajat szeretnék.

5 W-30-as viszkozitású, márkás olaj. Pl. Mobil 1: jelenleg 10.790 a négyliteres kanna az olajshop.hu-n.

(szerk.) Látom, Ákos megelőzött, de azért bent hagyom a hsz-omat megerősítésnek  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12743 Dátum: 2009.03.09 21:55:42 »
...ha vannak konkrét kérdések, akkor betámadom a srácot, és jegyzetelem a szakmai részét  ::)

A középkonzolt és a rádiót már többször szedtem ki és raktam vissza, addig nincs gond. Viszont annyit megkérdeznél tőle, hogy 1. milyen szerszám szükséges a középkonzol kiemelését követő műveletsorhoz (fogó? forrasztópáka? csavarhúzó? csavarkulcs? szekerce, körfűrész?) 2. hány darab, milyen cikkszámú/típusú/népi elnevezésű ledet kell venni, hol, mennyiért?

Köszi!  :winkiss:

TZoli

  • Vendég
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12744 Dátum: 2009.03.09 22:27:54 »
Sziasztok!
Édesanyám megkért, hogy cseréltessek olajat a Corollájában. 2004-es, 1,4-es benzines, 60e km-et futott, kimélős stílusban. Nekem nincs semmi anyagom az autóról...... Milyen olaj kell bele, és mit ajánlotok? Semmi extra nem kell, egy normális hozzá való olajat szeretnék.

Castrol Edge 5w-30 Én ezt használom, de jó az előbb írt Mobil is, cseréltess levegőszűrőt is, 60e-nél esedékes a gyertyacsere, pollenszűrőt sem árt megnézni, valamint váltóolajcsere se ártana az autónak.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12745 Dátum: 2009.03.09 23:03:37 »
Kímélős használatnál a váltóolajcserét ki lehet 90e-ig tolni, de valóban 60e-re van írva könyv szerint.

-viszont a gyertyákat mindenképp cserélni kell, és valószínűleg lég és pollenszűrőt is.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Satriani

  • Vendég
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12746 Dátum: 2009.03.09 23:18:22 »
Így van, a 60 ezres az első "nagyszerviz".

Balu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 301
  • Carina 1.6 Liftback Xli, Picnic 2.0
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12747 Dátum: 2009.03.10 08:46:31 »
Sziasztok!
Édesanyám megkért, hogy cseréltessek olajat a Corollájában. 2004-es, 1,4-es benzines, 60e km-et futott, kimélős stílusban. Nekem nincs semmi anyagom az autóról...... Milyen olaj kell bele, és mit ajánlotok? Semmi extra nem kell, egy normális hozzá való olajat szeretnék.

5 W-30-as viszkozitású, márkás olaj. Pl. Mobil 1: jelenleg 10.790 a négyliteres kanna az olajshop.hu-n.

(szerk.) Látom, Ákos megelőzött, de azért bent hagyom a hsz-omat megerősítésnek  :)
Köszönöm a hozzászólásokat. Nekem nem is jutott eszembe, de köszönöm hogy figyelmeztettek a többi cserére is.
Motorolaj, szűrő, váltóolaj, gyertyák, pollenszűrő, légszűrő. Nem úszom meg, hogy ne szerezzem meg a könyvét az autónak, abban gondolom minden benne van, gyertya típus, stb...

pkaresz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12748 Dátum: 2009.03.10 09:55:42 »
Gondoltam megosztom veletek az alabbi esetet.
Szoval adva van egy Toyota Corolla 2.0 D-4D par hete vettem 63.000km-el 3 es fel evesen. (Nem otthon vettem) Igaz gyanakvo vagyok, de egyre tobb jel arra utal, hogy tenyleg ennyi a futasteljesitmeny es itt nem szokas a vissza "tekergetes".  ::)

Elvittem egy Toyota szervizbe, hogy rendben legyen a kocsi es csinaljak ok meg a nagy szervizt. 2 apro hibarol szamoltam be nekik, az egyik az hogy nagy a szelzaj amit vasarlas utan hazafele uton vettem eszre nagyobb sebessegnel az autopalyan. Azota rajottem az okara is, hogy a vezeto oldali ablak koruli tomites el volt szakadva es egy fekete szivaccsal potoltak ki (ja es be is azott mosaskor)... szoval annak a csereje es hogy hideg motornal kicsit nehezen indul. Itt arra gondolok, hogy izzitas utan nem indul poccre hanem kell vagy 5 masodpercet forgatni. En ugy gondoltam az izzito gyertyak kozul halt meg 1-2 db...

Szervizben megneztek meleg motornal minden rendben, megcsinaltak a nagyszervizt is szinten minden ok, de a tomites csere miatt 1 ejszakara ott hagytam a kocsit.
Masnap de. hiv a szerviz, hogy hideg motorral valo inditasnal kiderult, hogy az injektor nem jo amire mar alapbol is gyanakodott a szervizes, csak eddig nem irtam le.
Azt mondja ez tipushiba ennel a motornal, de ne izguljak igaz a garancia mar lejart az autora, de ezt garancia idon tul is ki tudja cserelni ingyenesen. Egyebkent 2000 Euro lenne az ara!!!

Azota az injektor megjott holnap viszem viszza a szervizbe es ingyen es bermentve kicserelik.
Mit ne mondjak mazlista vagyok tobbszorosen, hogy ezt igy ingyen megusztam, meg hogy ott hagytam a kocsit meg egy ejszakara es hideg motorral kiderult, hogy jol ereztem valami nem okes.

Nem tudom ez a moka otthon mennyibe kerult volna es milyen szajizzel jottem volna el a szervizbol de itt jol jartam.

Tanulsag: injektor draga mulatsag es a 2.0 D-4D motornal adodhat hiba vele ido elott!
Corolla 2.0 D-4D Sol 2005

Peti

  • Vendég
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12749 Dátum: 2009.03.10 10:04:52 »
10.790Ft az olajshop.hu-n.
10.400Ft a motorolajbolt.hu-n.

...és 9.890- az autótékánál.