Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6041747 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12720 Dátum: 2009.03.08 07:59:57 »
Tudod hány TDCi, HDi, dugattyút láttam átégve!!! befecskendezési hiba miatt? Undorító. Becsöpög, ezáltal kopog, melegen nehezen indul stb. Egy dci porlasztó is 80-90K (gyári felújított szalon ár)

De nem minden modern dízelre jellemzőek egyformán ezek a dolgok, ugye? Pl. a Toyota D-4D motorokról nem nagyon hallottam még ilyesmit. Tényleg - arról vannak tapasztalataid, hogy a kis 1.4-es Corolla dízelekkel szokott-e lenni valami jellemző gubanc?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12721 Dátum: 2009.03.08 09:17:21 »
Jameg hamár kenés. Castrol TAF-X? Azt tetettem bele legutóbb, és úgy emlékszem, harmincezrenként kell cserélni. Maradjon?
Lehet hallani, vagy érezni, ha fárad a váltóolaj?

A TAF-X tökéletes, csere 60e -utcai használatra - persze, ha versenypályán használod, vagy kuplung nélkül váltassz, akkor gyakrabban is lehet.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12722 Dátum: 2009.03.08 09:41:12 »
búgó hangra senki? keresgéltem rá gugliban, ahogy olvastam valakinek a generátor volt. de az még az első e12es széria hibája úgy tudom (de ez se biztos). ez meg már az újabb, 2005ös, (elöl a hűtő borítása nemfekete, hanem színre fújt műanyag)
                                                                                                                                                   

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12723 Dátum: 2009.03.08 09:42:35 »
Generátorral voltak gondok a fészlift utániakban is, de az nem búg, hanem zörög, mint anyacsavar a konzervdobozban.
Gabe 254.

TZoli

  • Vendég
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12724 Dátum: 2009.03.08 09:47:52 »
figyeljetek, szerintetek mi lehet ez:
alapjáraton hallom, és olyan, mintha működne a hűtőventillátor, bugó hang csak halkabban, de nem működik. a belső levegő keringtető ventillátor lekapcsolt állapotában is hallani. és ötletem sincs mi az. mintha valaki halkan porszívózna :D a motortól ill annak környékéről hallani, meghatározni sem tudom pontosan talán (de szigorúan talán!) az aktív szénszűrő környéke. tehát egy enyhe búgó hang.

Ha a kuplungot kinyomod nem változik a hang?

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12725 Dátum: 2009.03.08 10:55:11 »
Jameg hamár kenés. Castrol TAF-X? Azt tetettem bele legutóbb, és úgy emlékszem, harmincezrenként kell cserélni. Maradjon?
Lehet hallani, vagy érezni, ha fárad a váltóolaj?

Inkább csak ha cserélve van érzed hogy könnyebb váltani.Utcai használatra tökéletes a tafx.Igen 30ezrenként.

Nem 60 ezrenként van a váltóolaj-csere? Nekem az rémlik.
...,de igazad van 60ezrenként kell csak korán volt:-)

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12726 Dátum: 2009.03.08 12:54:12 »
megpróbáltam, és nem a kuplung miatt van a hang. egyébként 1-esbe váltókaron úgy érzem kicsit nyöszörögve megy be, mintha gumi súrlódna gumi felületen kb olyan érzés. azért írom mert kíváncsi vagyok ha még valakinek van ilyen általános-e, mint a arról pl tudok hogy  a kuplung benyomáskor-felengedéskor nyöszöröghet, teszi is ezt szeretettel, de a sebességberakás egy újdonság számomra.
az a búgó hang meg nem tudom micsoda, nem tűnik vészesnek, csináltam egy videot amin hallatszik a hang, aki ért hozzá, és ez alapján meg tudja mondani, kíváncsi lennék mi az..
http://kepfeltoltesek.tvn.hu/kepek/bugohang.avi
na miez?
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.08 14:58:06 írta G86 »
                                                                                                                                                   

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12727 Dátum: 2009.03.08 18:05:40 »
Holnap lesz 3éves a KEJ ::)  92611km  92511km van benne, a fogyasztása már nagyon régóta 5alatt van átlagosan, semmi okom nem lehet a panaszra. 3év alatt az egyetlen komolyabb gond a kettesnek a szinkrongyűrűjével volt, azt garanciában orvosolták.  A legdurvább számított fogyasztás 7,3l/100km volt 5fővel klímával 1-1850méter közt csalinkázva (nemlassan :D :D :D )Monetnegroban két héten át. A legszolídabb (mármár forgalomakadályozó) fogyasztás pedig 3,55 liter/100 km lett, de ezt csak 320km-ből tudtam kiszámolni, ugyanis kezdett eldurranni az agyam az országúti 70-75től :D


Ma ünnepeltük a születésnapját, szépen lemostam, kitakarítottam a belsejét, kivettem mindent, amit feleslegesen hordok...
Szétszereltem az egész középkonzolt, holnap délelőtt csinálom a fehér-piros ledes megoldást a csúnyaződ helyett, majd csinálok holnap esti képeket :D
ui: 4mm körül van még a téligumikon... Azonnal vegyem le, és még egy telet kibír, vagy majd májusba vegyem le, és kuka?! :D Barum Polaris, amúgy szeretem, jó gumi. Egyenletesen kopott. A nyáriaknak is utolsó nyaruk lesz, de annak örülök, hogy azok elfogynak :sorcerer: 
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.08 23:29:50 írta kis_andras »
kisa
born to ride

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12728 Dátum: 2009.03.08 18:07:10 »
ui: 4mm körül van még a téligumikon... Azonnal vegyem le, és még egy telet kibír, vagy majd májusba vegyem le, és kuka?! :D Barum Polaris, amúgy szeretem, jó gumi. Egyenletesen kopott. A nyáriaknak is utolsó nyaruk lesz, de annak örülök, hogy azok elfogynak :sorcerer: 

Utóbbi, májusban kuka!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12729 Dátum: 2009.03.08 18:24:53 »
Errol beugrott, hogy kb egy eve vettem at en is. Megneztem pontosan, pont tegnap volt egy eve  :D  :hug:
26667km-t szolgalt eddig  ::)



Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Peti

  • Vendég
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12730 Dátum: 2009.03.08 19:25:13 »
A legszolídabb (mármár forgalomakadályozó) fogyasztás pedig 3,55 liter/100 km lett...

Hejjj, Palaczk Mester ennek hogy örülne :clap:

Idézet
4mm körül van még a téligumikon... Azonnal vegyem le, és még egy telet kibír, vagy majd májusba vegyem le, és kuka?!

Májusig bőven jó az, addig adjál nekik :devil:

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12731 Dátum: 2009.03.08 23:37:33 »
Kééééész a klímakonzol!
Special thanks to K. Bazsi! Nélküle nem jött volna létre :1eye:
http://kepfeltolto.hu/i/?373140&t=img
szerk: most nézem a képet, a hőmérsékletállító gomb mögötti led egy picit el lehet csavarodva, mert a fotón nem látszik... a valóságban ott van [rohog]
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.08 23:41:22 írta kis_andras »
kisa
born to ride

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12732 Dátum: 2009.03.09 00:07:41 »
Hehe. Nekem is a gyári akksi van még benne. 2001 óta. Gondoltam rá, hogy kicserélem, de csak mert a pólusok, meg a fémalkatrészek elkezdtek kivirágzani. Amúgy - eddig - köszöni, jól van.

Á, korrodált pólus miatt fölösleges cserélni. Óvatosan, smirglivel vagy réz drótkefével le lehet pucolni őket, ha nagyon zavar a "virágzás". De emiatt nem kell cserélni. Majd amikor észreveszed, hogy kezd lassabban indítózni már egy-két nap állás után is, és ez a jelenség állandósul & rosszabbodik - na, majd akkor. 8 év, szép teljesítmény  :yes:

Nem is az zavar, hogy a pólusok... hanem hogy megharapta a zárhidat. A pólusokat, meg a csatlakozókat vastagon bekentem zsírral, azok már nemigen virágzanak ki újra. Viszont - úgy tűnik - a cellák fedőcsavarjait hiába húzom meg, akkor is van annyi párolgása az akkunak, hogy a csupasz lemezeken meglátszik...

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12733 Dátum: 2009.03.09 07:24:51 »


Á, korrodált pólus miatt fölösleges cserélni. Óvatosan, smirglivel vagy réz drótkefével le lehet pucolni őket, ha nagyon zavar a "virágzás". De emiatt nem kell cserélni. Majd amikor észreveszed, hogy kezd lassabban indítózni már egy-két nap állás után is, és ez a jelenség állandósul & rosszabbodik - na, majd akkor. 8 év, szép teljesítmény  :yes:

Nem is az zavar, hogy a pólusok... hanem hogy megharapta a zárhidat. A pólusokat, meg a csatlakozókat vastagon bekentem zsírral, azok már nemigen virágzanak ki újra. Viszont - úgy tűnik - a cellák fedőcsavarjait hiába húzom meg, akkor is van annyi párolgása az akkunak, hogy a csupasz lemezeken meglátszik...

Akku ki, megmart cuccokat bővízzel lemosni, alapos drótkefézés - esetleg csiszolás, és a fémtiszta felület alapos festése.

-Az új akku is kivirágzik, 2-3 év után, párolgása is van legfeljebb a gondozásmentes zárt akku az aminek kevesebb.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Satriani

  • Vendég
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #12734 Dátum: 2009.03.09 07:40:37 »
Kééééész a klímakonzol!
Special thanks to K. Bazsi! Nélküle nem jött volna létre :1eye:

Klassz lett. Egy rövid tutorialt össze tudnál dobni?  :chef: