Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1314243 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6150 Dátum: 2016.10.27 19:56:00 »
ha megvan az elkövető
Hát itt van a legfőbb probléma. Ha nincs meg az elkövető 30 napon belül, le is zárják a nyomozást azt' csá. A Yarist feltörték és kilopták belőle a cuccot, 1 hónap múlva jött a papír hogy nyomozás lezárva mert nincs elkövető... sokat ér így az egész, mit se mondjak...

Tudom mennyit vesz a kamera, ebben az utcában srégen kell parkolni autó feneke út felé, orra 30 fokban a járda felé. Mindegy, én nem szeretek folymatos parában élni. Lehetett volna sokkal rosszabb is, a csomiban ott volt látható módon a 4 darab nyári abroncs frissen leszerelve a felnikről.
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.27 19:58:31 írta robi (Robi) »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6151 Dátum: 2016.10.27 20:04:36 »
Szegeden is elkapták azt a kulcsos karistoló öreglányt.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10699
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6152 Dátum: 2016.10.27 20:09:00 »
Nekem most a bal első ajtón keletkezett egy látható horpadás, gondolom valami állat nekinyitotta az ajtót a parkolóban. Ez a kamerán szintén nem látszana, csak hogy valaki kiáll mellőlem, ami ugye nem bizonyító erejű a mai világban (hogyan bizonyítanám be, hogy nem volt rajta előtte, stb, stb).
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6153 Dátum: 2016.10.28 10:23:29 »
A javítást kb 3000Ft/db áron szokták csinálni. Minél előbb vidd el, mert ha vársz vele, akkor a sérülésbe beivódó szennyeződések miatt nem lesz a javítás láthatatlan. Sajnos nincs mód a kráter tisztítására, így minél hamarabb meg kell csináltatni.

Ledumáltam mindent biztosítóval mindenkivel, ma reggel mentem javításra, amikor meglátták, azt mondták, ez túl pici ahhoz hogy láthatatlanul meg lehessen csinálni, ha nekiállnak fúrni attól csak nagyobb lesz, és mégjobban fog zavarni. Nem elég mély a sérülés ahhoz, hogy ezt fúrással érdemes legyen tehermentesíteni (csak a legfelső réteg felülete sérült meg). Sajnos szerintem eléggé zavaró így is.
Annyit tudtak csinálni, hogy kitisztították, belenyomtak egy kis ragasztót (műgyantát), UV-lámpával megszárították, letisztították a környékét. Felcsiszolni nem merték, mert annyira új az autó és a szélvédő, hogy a csiszolás meglátszana a környező üvegfelületen  :wacko:
Azt mondták nyugodtan ablaktörlőzzek sokat, az szépen becsiszolja idővel és egyre kevésbé fog látszani.  :eek:  Minden esetre így is látható, de azért mintha kevésbé lenne zavaró, mint enélkül. Az a bajom hogy mindez pont az orrom előtt.

Végül nem kértek pénzt se és papírozni se kellett a biztosítással, ajándékba megcsinálták, és egy jót beszélgettünk. Aztán vittem neki péksüteményt reggeli gyanánt...
(mondta közben, ha nagyon zavar mégis, akkor full szélvédőcserét, gyárira, casco terhére el tudja intézni. csak nyilván az önrészes stb., meg bónuszrontó, no meg hozzá van nyúlva az autóhoz...)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6154 Dátum: 2016.10.28 11:22:49 »
Engem tuti az idegbaj kerülgetne.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6155 Dátum: 2016.10.28 11:27:02 »
Az élet nem egyszerű, csomó megpróbáltatás várja az embert... ezzel is most már meg kell tanulnom együtt élni. Tudod, ami nem öl meg, az megerősít! Most már azt mondom, ennél nagyobb bajom ne legyen  :yes:
Majd kárpótol az élet más területen  ;)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6156 Dátum: 2016.10.28 11:27:27 »
Ááááá, affene, ez így elég nyakatekert dolog, de érthető, hogy nem akarták jobban megpiszkálni.. A fene vinné el azt a kavicsot...

Ez az ablaktörlőzéses becsiszolódás... háááát, nem hinném, hogy az ablaktörlő gumi ennyire besikálná a felületet. Ellenkezőleg, viszont, az esetlegesen nem javított sérülés pereme felsértheti az ablaktörlő gumit, ami csíkozni fog törlés közben. De ez csak spekuláció, és, mivel a Tiedet megpontozták, nem valószínű, hogy ilyen gondod lesz vele.

Viszont, egy dolgot még javaslok: A szélvédő nanobevonattal történő ellátását. Én 2 éve megcsináltattam az Avensisen és imádom! Nem is a városi tempóhoz kell, mert az alacsony sebesség miatt ugyanúgy törölni kell városban, hanem a sokkal könnyebb és gyorsabb takaríthatóság érdekében.  :yes: A bogarak, szennyeződések sokkal kevésbé ragadnak a felületre, azokat könnyebb eltávolítani. Én pl. semmiféle kefét, rongyot nem használok erre, kizárólag a nagynyomású mosó vízsugarát.
Lakott területen kívül, esőben, pedig egyszerűen nem szükséges ablakot törölni, mert 70-80km/h-tól kezdi megfelelő ütemben lepergetni a szélvédőről a vízcseppeket. Szerintem állati jó. ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6157 Dátum: 2016.10.28 11:32:21 »
Bocsánat, annyira le van csiszolva hogy az ablakkal 100%-ban egy szinten legyen, szó sincs róla hogy belekapjon a lapátba. Maga a ragasztónak a saját kis felülete nem teljesen átlátszó még, mert az nincs lecsiszolva. De hát átmérőre alig 0.8mm, képtelenség lecsiszolni úgy, hogy az üveget ne érintsd meg körülötte. A szaki úgy értette, mint amikor pár év után már látod az ablaktörlő nyomát az üvegen, na úgy fog felcsiszolódni ez a rész is, csak valamivel gyorsabban, hiszen ez nem üvegből van, hanem műgyantából.

Automata érzékelős az ablaktörlőm, és azt úgy nagyon szeretem, nagyon szépen dolgozik, pont akkor amikor kell, így azt részesítem előnyben.
Plussz, mi társasházban lakunk, sajátkezüleg nincs lehetőségem autót mosni, meg az igazság az, sok kedvem és időm se lenne rá, inkább a családdal vagyok. Évente 4-5 alkalommal befizetek egy kézi mosást, külső-belsőt időjárás függvényében, és ez így nekem tökéletes. Most is elég retek az autó külseje mert nagyon pocsék volt az időjárás, megyünk egy hosszabb útra a közeljövőben, hát direkt nem mosom le, mert mire félúton vagyunk, megint ilyen lesz.
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.28 11:38:02 írta robi (Robi) »

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1104
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6158 Dátum: 2016.10.28 11:44:11 »
... A szélvédő nanobevonattal történő ellátását. ...Szerintem állati jó. ;)

Ez tetszik :) Hol csináltattad? R-glass?
Amúgy is tervben van oda látogatás, van egy finom kis csíkom a szélvédőben, (jobb lapát alsó végénél egy ív, gondolom "elfogyott" törlő (nemcsak)éle) hátha ki lehet szedni valahogy (pl.: polír)
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6159 Dátum: 2016.10.28 12:02:45 »
OFF
Ideiglenes "nanobevonat" a szélvédő almával történő bedörzsölése.

átmérőre alig 0.8mm, képtelenség lecsiszolni úgy, hogy az üveget ne érintsd meg körülötte.
Fogkefe, fogkrém, akarat és türelem kérdése.
ON
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.28 12:16:50 írta Agyarka »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6160 Dátum: 2016.10.28 12:25:52 »
Erről ez a Forrest Gump jelent jutott eszembe (1:40-től):

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6161 Dátum: 2016.10.28 14:19:03 »
Ez tetszik :) Hol csináltattad? R-glass?
Amúgy is tervben van oda látogatás, van egy finom kis csíkom a szélvédőben, (jobb lapát alsó végénél egy ív, gondolom "elfogyott" törlő (nemcsak)éle) hátha ki lehet szedni valahogy (pl.: polír)
Nem, ők nem foglalkoznak ilyennel. Van egy autókozmetikus srác, hozzá szoktam hordani minden évben az autót. Ő rakja rá.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6162 Dátum: 2016.10.28 14:22:49 »
OFF
Ideiglenes "nanobevonat" a szélvédő almával történő bedörzsölése.
ON
Ezekben nem hiszek. Vannak megfelelő szerek a célra.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6163 Dátum: 2016.10.28 15:28:51 »
Hát itt van a legfőbb probléma. Ha nincs meg az elkövető 30 napon belül, le is zárják a nyomozást azt' csá. A Yarist feltörték és kilopták belőle a cuccot, 1 hónap múlva jött a papír hogy nyomozás lezárva mert nincs elkövető... sokat ér így az egész, mit se mondjak...

Tudom mennyit vesz a kamera, ebben az utcában srégen kell parkolni autó feneke út felé, orra 30 fokban a járda felé. Mindegy, én nem szeretek folymatos parában élni. Lehetett volna sokkal rosszabb is, a csomiban ott volt látható módon a 4 darab nyári abroncs frissen leszerelve a felnikről.
:offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic:
Innentől kezdve 2 oldalon keresztül megy az OFF!!
OFF
Ideiglenes "nanobevonat" a szélvédő almával történő bedörzsölése.
Fogkefe, fogkrém, akarat és türelem kérdése.
ON
Ezt a hozzászólást kivéve!

Kérem a t. moderátorokat, hogy hassanak oda!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6164 Dátum: 2016.10.28 16:13:15 »
OFF
Elnézést, megpróbáltam átrakni a lényeget az autóápolás polírozás topicba.
Az én hozzászólásom sem idevaló, de legalább jeleztem. :surrender:
ON
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.28 16:25:53 írta Agyarka »