Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1302796 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6195 Dátum: 2016.11.10 22:20:18 »
Kivéve, amikor kopaszaudis jön 10 cm-re mögötted, vagy a managerek gyöngye halványlila ingben Octaviáját széttaposva...
[rohog] ezen jót nevettem  :lol:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6196 Dátum: 2016.11.11 00:01:13 »
Kis "gy"-vel írtam  ;)
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6197 Dátum: 2016.11.11 06:53:07 »

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6198 Dátum: 2016.11.11 09:51:14 »
Látom, mit mondotok. A forgalomtól elzárt terület kb. a Istvántelki út, még egyenes részen lévő padkájának meghosszabbított vonalánál kezdődik. Ebből az következik, hogy mivel egyenesen mész addig, nem kanyarodsz? Ha nem mész egyenesen, akkor pedig rámész a forgalomtól elzárt területre? Szerintem ez a művelet ettől még kanyarodás. Rengeteg helyen van úgy, hogy nem tudsz egyből kanyarodni, pl. buszsáv vagy villamospálya, vagy kerékpársáv miatt, hogy egyből fordítod is a kormányt. Nem tudom, hogy mindenütt használható-e gyorsítósávként a buszsáv, de szerintem nem, van ahol igen és ott van a buszsáv felől egy kis szaggatott vonal is, de sok helyen egyből menni kell beljebb.
Itt látszik, hogy hol van a szaggatott és hol kezdődik a forgalomtól elzárt terület:


Szerintem a legbelső sávba be lehet fordulni. Innen jól látszik, hogy nem könnyű: Google maps
Én évekig jártam arra és kanyarodtam fel a felüljáróra. Mint sok száz ember naponta.
Ha tényleg szolgálni akarnák az autósokat, akkor odamennek és festenek egy hosszabb záróvonalat.
(Amúgy lehet, hogy arra gyűjtik most a pénzt  :devil: )
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6199 Dátum: 2016.11.11 10:05:31 »
Ja, és még egy gondolat: a kresz szellemisége az, hogy egyszerű "igen-nem" alapon működjön. Ha már gondolkodni és mérlegelni kell, az régen rossz. Forgalmi helyzetben nem elvárható, hogy a szabályzat több bekezdését együttesen végiggondolva hozzon döntést bárki.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6200 Dátum: 2016.11.11 11:25:10 »
Én maradok az álláspontomnál. Nem tudom konkrétan milyen szabály megszegéséért büntetnek, de a "kis ívben" és "nagy ívben" való kanyarodás nem azt jelenti, nem arra utal, hogy párhuzamos közlekedésre alkalmas útra kanyarodáskor, melyik sávba kell érkezni. Ez alapján, a "balra nagy ívben" azt jelenti, hogy a menetirány szerinti legkülsőbe kellene érkezni, úgy mint jobbra kanyarodáskor. Tehát balra kanyarodáskor, át kellene menni "egyenesen" egy pár sávon, a sávok számától függően, hogy a legkülsőbbe érkezz. Csak így lenne szabályos.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6201 Dátum: 2016.11.11 17:10:42 »
Miskolcon is található egy hasonló hely, rendszeresen hajtok fel ott a felüljáróra. Legközelebb majd megfigyelem, de szerintem ott van valami dupla nyilas tábla
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6202 Dátum: 2016.11.11 21:07:31 »
Nem ugyanaz a miskolci eset. Nézd meg itt (Újpest) a belinkelt képen az útra festett jeleket! A két, felüljáróra menő sávot terelővonal választja el egymástól. A szélső sávot, pedig  sűrűbb szaggatott vonal, ami azt jelzi, hogy ott az úttest széle.
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6203 Dátum: 2016.11.11 21:16:43 »
Nem ugyanaz a miskolci eset. Nézd meg itt (Újpest) a belinkelt képen az útra festett jeleket! A két, felüljáróra menő sávot terelővonal választja el egymástól. A szélső sávot, pedig  sűrűbb szaggatott vonal, ami azt jelzi, hogy ott az úttest széle.

 :no: :no: :no:
Az az eltérő v. kanyarodó sávot hivatott elkülöníteni az egyenesen haladótól, mint pl; a nullás autóút lehajtó sávjainál!! :yes: :yes: :yes:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6204 Dátum: 2016.11.11 21:42:14 »
"Terelővonal: hosszirányú - egy vagy [olyan útszakaszon, ahol a forgalmat a 9. § (1) bekezdésének e) pontjában említett fényjelző készülék szabályozza] közvetlenül egymás mellett levő két párhuzamos - szaggatott vonal, amely az úttest felezővonalát jelzi, a forgalmi sávokat egymástól vagy a nyílt villamospályát a forgalmi sávtól választja el; a szaggatott vonalak közötti térközök csökkenése arra hívja fel a figyelmet, hogy a terelővonal záróvonalban folytatódik;" "a terelővonalat járművel átlépni szabad, de azon folyamatosan haladni nem."

Tehát azért sűrűbb, mert záróvonalat jelez előre illetve forgalom elől elzárt területet. Ha az úttest szélét jelzi, akkor: "az úttest szélét jelző vonal szerepe az optikai vezetés biztosítása. Lehet folytonos vagy szaggatott vonal. Kiemelt szegély mellett nem használjuk, mert a kiemelt szegély megfelelően jelzi az úttest szélét. Szaggatott vonalat csak nagy forgalmú létesítmények bejáratánál, illetve a kanyarodó főút szélének jelölésére használunk. A létesítmények bejáratánál inkább csak figyelemfelhívás a feladat, de a kanyarodó út szélének megfelelő jelzése forgalombiztonsági szempontból is nagyon lényeges. Ez utóbbi esetben az úttest szélét jelző vonal szélessége 0,50 m, ami optikailag jól észrevehetően mutatja, merre megy az út."

Az itt lévő felfestés nem olyan széles azért. Szerintem azért van ott, hogy egyértelmű legyen, melyik sáv merre vezet tovább. Ez a vonal azért még átléphető mindkét irányból.

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6205 Dátum: 2016.11.11 21:46:01 »
Halad az ügy tovább: http://www.origo.hu/auto/20161111-ujpest-istvantelki-uti-feluljarora-valo-felhajtas-szabalytalan-megoldas-kell.html

 ::)

Az Origo szerint is szabálytalan így. Szerintük egy egyenesen mutató táblával már nem lenne szabálytalan a felhajtás.

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6206 Dátum: 2016.11.11 22:33:26 »
Úgy értem egyenesen IS mutató táblával lenne szabályos szerintük.

A kérdés itt az, hogy ez egy kereszteződés vagy kettő?
Egy lehet, mert 3 út találkozik egy szintben. Vagy kettő, mert nem egy pontban keresztezik egymást?
A kanyarodás, kis / nagy ívben egyértelmű, az ide nem vonatkozik.


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6207 Dátum: 2016.11.11 22:35:59 »
"Terelővonal: hosszirányú - egy vagy [olyan útszakaszon, ahol a forgalmat a 9. § (1) bekezdésének e) pontjában említett fényjelző készülék szabályozza] közvetlenül egymás mellett levő két párhuzamos - szaggatott vonal, amely az úttest felezővonalát jelzi, a forgalmi sávokat egymástól vagy a nyílt villamospályát a forgalmi sávtól választja el; a szaggatott vonalak közötti térközök csökkenése arra hívja fel a figyelmet, hogy a terelővonal záróvonalban folytatódik;" "a terelővonalat járművel átlépni szabad, de azon folyamatosan haladni nem."

Tehát azért sűrűbb, mert záróvonalat jelez előre illetve forgalom elől elzárt területet. Ha az úttest szélét jelzi, akkor: "az úttest szélét jelző vonal szerepe az optikai vezetés biztosítása. Lehet folytonos vagy szaggatott vonal. Kiemelt szegély mellett nem használjuk, mert a kiemelt szegély megfelelően jelzi az úttest szélét. Szaggatott vonalat csak nagy forgalmú létesítmények bejáratánál, illetve a kanyarodó főút szélének jelölésére használunk. A létesítmények bejáratánál inkább csak figyelemfelhívás a feladat, de a kanyarodó út szélének megfelelő jelzése forgalombiztonsági szempontból is nagyon lényeges. Ez utóbbi esetben az úttest szélét jelző vonal szélessége 0,50 m, ami optikailag jól észrevehetően mutatja, merre megy az út."

Az itt lévő felfestés nem olyan széles azért. Szerintem azért van ott, hogy egyértelmű legyen, melyik sáv merre vezet tovább. Ez a vonal azért még átléphető mindkét irányból.
Autópályánál is van ilyen szaggatott vonal az autópálya "rendes" és a majdan kitérő sávo(ka)t választja el egymástól, akár többszáz méteren keresztül.
Természetesen a vonal átléphető, hisz szaggatott.
music     

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6208 Dátum: 2016.11.11 22:44:55 »

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6209 Dátum: 2016.11.11 23:30:13 »
dr. Ésik Sándor eléggé félre értelmezi a dolgokat! A KRESZ idézeteket úgy ahogy van és a helyzetet is úgy ahogy van. Ezek elég rossz érvek, ezekkel szemben még én is győznék.