Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1303011 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6210 Dátum: 2016.11.17 11:48:51 »
Napi beszt of kérdés:
Van e valami szabály, ami tílcsa egy ilyen felszerelését az autóra
Természetesen a pszichiátriai jellemzésemen kívül, ami alapvetően a gépjárművezetéstől tilt.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6211 Dátum: 2016.11.17 11:59:26 »
Napi beszt of kérdés:
Van e valami szabály, ami tílcsa egy ilyen felszerelését az autóra
Természetesen a pszichiátriai jellemzésemen kívül, ami alapvetően a gépjárművezetéstől tilt.
Nem tudom, musthave, rendelek biztos ami biztos.  :clap:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6212 Dátum: 2016.11.17 12:28:21 »
dr. Ésik Sándor eléggé félre értelmezi a dolgokat! A KRESZ idézeteket úgy ahogy van és a helyzetet is úgy ahogy van. Ezek elég rossz érvek, ezekkel szemben még én is győznék.
Szerintem kár ezt tovább ragozni. Te így értelmezed, más másként. Egészen addig, míg valaki meg nem támadja a bírságot és nem hoznak egy ítéletet, csak meddő szájtépés.
De a legszomorúbb, hogy egy szituáció és a KRESZ értelezéséhez bírósági döntés kell. Minden helyzetnek ott és azonnal egyértelműen értelmezhetőnek kell lenni, különben rossz a szabályozás/rossz a tábla/rossz az útburkolati felfestés. Mert dologban mindkét fél egyetért itt: nagyon nem egyértelmű a helyzet.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6213 Dátum: 2016.11.17 13:12:00 »
Egészen addig, míg valaki meg nem támadja a bírságot és nem hoznak egy ítéletet, csak meddő szájtépés.
:no:
Magyarországon nincs precedensalapú ítélkezés, így lényegében egy megszületett ítélet se számítana. Ugyanazon adatok alapján egy másik bíróság homolokegyenest ellentétes ítéletet tud hozni.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6214 Dátum: 2016.11.17 17:01:24 »
:no:
Magyarországon nincs precedensalapú ítélkezés, így lényegében egy megszületett ítélet se számítana. Ugyanazon adatok alapján egy másik bíróság homolokegyenest ellentétes ítéletet tud hozni.
Ezt tudom, de mégiscsak végigrágják az esetet olyan jogi személyek, akik egy picit többet konyítanak hozzá, mint mi fórumhuszárok.
Tehát nem precedens, de nagy eséllyel más bíróság is hasonlóeredményre fog jutni.
De nem ez a lényeg, hanem hogy ott és akkor egy alap szabályismerő autóvezető nem tud biztosan jól dönteni, mert balfék módon táblázták/festették/jelölték a továbbhaladás szabályait  :no:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6215 Dátum: 2016.11.17 19:37:10 »
Tehát nem precedens, de nagy eséllyel más bíróság is hasonlóeredményre fog jutni.
Ááá, ha ez így lenne akkor a Jogszabályok kommentárjai nem fogynának mint a ropi. És nemcsak az ügyvédek veszik mint a cukrot, hanem a szervek is.
Abban teljes mértékben egyetértek, hogy a KRESZ-nek egyértelműnek kéne lennie. A jogalkotói szándék valószínűleg ugyanez volt. A probléma ott van, hogy egyes szervezetek imádnak az ünnepek előtt egy kis pluszbevételt termelni ahol csak tudnak. Hivatali blackfriday az év végi jutalmak érdekében.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6216 Dátum: 2016.11.18 01:13:19 »
Van egy kereszteződés, amelyik érdekes jellemrajzokra ad okot. Direkt úgy tettem be a képet, hogy a jelzőtáblán látszik a lényeg: melyik sávból merre lehet tovább haladni majd egy kicsit odébb a lámpánál. A belső sávból általában senki nem szokott merni egyenesen továbbmenni, mert hogy a kereszteződés után az fog megszűnni, és be kell sorolni a jobb oldaliba. Persze, mivel autóval menni szeretek, nem ácsorogni, ha észszerű (nyelvtannácik: ez más szabályos helyesírás!!!), megyek a belsőbe rövidíteni. A minap is ezt tettem, az egész jobbsáv elé jutottam így. Az ottani legelső autós a következő lámpánál utolérve szükségesnek tartotta közölni, hogy van a lámpánál kamera, szóval most kaptam egy 30.000-es büntetést a tettemért. Mondtam neki, hogy 10 éve majd minden munkanap erre megyek, nem tudja rám hozni a frászt...  Nem értem, ettől lesz boldog, ha mást megbüntetnek, ráadásul nem is...?!?
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6217 Dátum: 2016.11.18 07:27:39 »
Az emberek többsége nem is nézi a táblákat.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6218 Dátum: 2016.11.18 08:01:19 »
Van egy kereszteződés, amelyik érdekes jellemrajzokra ad okot. Direkt úgy tettem be a képet, hogy a jelzőtáblán látszik a lényeg: melyik sávból merre lehet tovább haladni majd egy kicsit odébb a lámpánál. A belső sávból általában senki nem szokott merni egyenesen továbbmenni, mert hogy a kereszteződés után az fog megszűnni, és be kell sorolni a jobb oldaliba. Persze, mivel autóval menni szeretek, nem ácsorogni, ha észszerű (nyelvtannácik: ez más szabályos helyesírás!!!), megyek a belsőbe rövidíteni. A minap is ezt tettem, az egész jobbsáv elé jutottam így. Az ottani legelső autós a következő lámpánál utolérve szükségesnek tartotta közölni, hogy van a lámpánál kamera, szóval most kaptam egy 30.000-es büntetést a tettemért. Mondtam neki, hogy 10 éve majd minden munkanap erre megyek, nem tudja rám hozni a frászt...  Nem értem, ettől lesz boldog, ha mást megbüntetnek, ráadásul nem is...?!?



Melyik kereszteződés kemerás? A Csaba utcai, v. a Kék Golyó utcai?

Godfather!
Mi köze a magyar helyesíráshoz, és annak változásaihoz a nemzeti szocializmusnak, és melyik az a más szabály? :eek: ::)
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.18 08:03:33 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6219 Dátum: 2016.11.18 20:29:53 »
A Csaba utcai.
Netes fórumokon a nyelvtannáci kifejezés a szleng része. Olyanokra szokták használni, akiknek a fórumtémához nincs mondanivalójuk, csak belekötnek a másik helyesírási hibájába, ami lehet, hogy csak elütés.
Helyesírási kérdésekben is a barátod a gugli, csak úgy találomra pl.
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6220 Dátum: 2016.11.18 20:38:58 »
Van egy kereszteződés, amelyik érdekes jellemrajzokra ad okot. Direkt úgy tettem be a képet, hogy a jelzőtáblán látszik a lényeg: melyik sávból merre lehet tovább haladni majd egy kicsit odébb a lámpánál. A belső sávból általában senki nem szokott merni egyenesen továbbmenni, mert hogy a kereszteződés után az fog megszűnni, és be kell sorolni a jobb oldaliba. Persze, mivel autóval menni szeretek, nem ácsorogni, ha észszerű (nyelvtannácik: ez más szabályos helyesírás!!!), megyek a belsőbe rövidíteni. A minap is ezt tettem, az egész jobbsáv elé jutottam így. Az ottani legelső autós a következő lámpánál utolérve szükségesnek tartotta közölni, hogy van a lámpánál kamera, szóval most kaptam egy 30.000-es büntetést a tettemért. Mondtam neki, hogy 10 éve majd minden munkanap erre megyek, nem tudja rám hozni a frászt...  Nem értem, ettől lesz boldog, ha mást megbüntetnek, ráadásul nem is...?!?

én történetesen itt laktam pár utcára. erről már vitáztunk korábban is.
először is igazad van, nem szabálytalan a bal (középső) sávból előre menni tovább. és természetesen nem fognak ezért megbüntetni.

de és viszont: ha nagy a forgalom - és itt általában nagy -, akkor szerintem illetlen dolog előremenni. mert az pofátlankodás. ha egy-két autós tesz így, az tolerálható, mert elférnek. ha ellenben mondjuk mindenki így gondolkodna, akkor egyrészt nem lehetne többet balra kanyarodni a csaba utcára a visszatorlódás miatt, másrészt a keresztutca forgalmát is akadályozhatná (ha a nép beállna a kereszteződésbe, és hát odahaza ez még mindig mindennapos).
Szóval szerintem ez olyan, mint amikor valaki b*zi. hacsak egykettő van belőlük, akkor tökmindegy. ha viszont többségbe kerülnek, akkor az rendszerszintű problémákhoz vezet.

persze aki beszólt neked, az hülye volt, az nem kétség

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6221 Dátum: 2016.11.18 20:46:47 »
A dolog ennél egyszerűbb. Amikor nincs nagy forgalom, csak közepes, vagy kisebb, nem érdemes a belsőből egyenesen tovább menni, mert az csak feltartja a forgalmat. Talán azért sem szoktak a belsőből továbbmenni, mert ott a stopvonal a bekanyarodó buszok miatt eleve másfél autónyival hátrébb van.
Akkor van jelentősége, amikor áll az egész Városmajor utca, lehetne gyorsítani egy kicsit a forgalmon, de persze ehhez az kellene, hogy minden szabályt mindenki betartson: azaz ne lógjon be a kereszteződésbe, kerülje a balesetveszélyt, és persze besoroláskor segítse a másikat (zippzár elv). Így lámpánként akár 10 autóval is több átférne.
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6222 Dátum: 2016.11.18 21:20:43 »
nincs ott cipzár , egyszerűen két sáv van, előnye van a jobb oldalon levőknek.
ha áll a városmajor, akkor előre menni csak pár autó tud. akiknek ugye be kell jobbra sorolni, tehát a teljes sor annyival hosszabb, tehát a következő zöldnél indulóknak annyi hátránya lesz. magyarán össztársadalmi szempontból a helyzet semmit sem változik, a forgalom nem gyorsul. csak ideges sofőrökből lesz több...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6223 Dátum: 2016.11.19 11:03:54 »
Nade erről beszélek, hogy nincs zippzár. Nem létezik "zippzár-tábla". Az emberek fejében kéne lenni praktikus gondolkodásnak. Ha kihasználnák a két sáv adta lehetőséget és a zippzárelvet, nagyobb lenne az áteresztőképesség.
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6224 Dátum: 2016.11.19 11:22:18 »
Sajnos az autósok(k) nagy része alkalmatlan erre - tisztelet a kivételnek - , csak mennek, sokan még az agressziót, sérelmeiket is itt élik ki.
Tegnap is pl bénázott előttem egy autós, aztán a sokadik bénázást megelégelve megelőztem - szabályosan. Előzés közben persze csak azt látom, hogy nem marad le az illető, a motorhangjából egyértelműen hallatszott, hogy elkezdte nyomni neki (de hogy akkor előtte miért nem volt képes menni, az már rejtély...  :hmmmm:). Szemből meg ugye jöttek. Persze így is simán befértem elé, de nem lett volna szükség az extra sebességre, ha hősünk képes elviselni, hogy megelőzte valaki. Utána a pirosnál mögöttem villogtatott és mutogatott, én meg csak konstatáltam, hogy egy újabb idióta van az utakon...  :no: :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61