Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1303300 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6225 Dátum: 2016.11.19 13:30:39 »
Sajnos az autósok(k) nagy része alkalmatlan erre - tisztelet a kivételnek - , csak mennek, sokan még az agressziót, sérelmeiket is itt élik ki.
Tegnap is pl bénázott előttem egy autós, aztán a sokadik bénázást megelégelve megelőztem - szabályosan. Előzés közben persze csak azt látom, hogy nem marad le az illető, a motorhangjából egyértelműen hallatszott, hogy elkezdte nyomni neki (de hogy akkor előtte miért nem volt képes menni, az már rejtély...  :hmmmm:). Szemből meg ugye jöttek. Persze így is simán befértem elé, de nem lett volna szükség az extra sebességre, ha hősünk képes elviselni, hogy megelőzte valaki. Utána a pirosnál mögöttem villogtatott és mutogatott, én meg csak konstatáltam, hogy egy újabb idióta van az utakon...  :no: :hmmmm:
Ez valami új népi sportjáték lett a bunkók részéről egy ideje, én is így látom...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6226 Dátum: 2016.11.19 14:15:54 »
Nade erről beszélek, hogy nincs zippzár. Nem létezik "zippzár-tábla". Az emberek fejében kéne lenni praktikus gondolkodásnak. Ha kihasználnák a két sáv adta lehetőséget és a zippzárelvet, nagyobb lenne az áteresztőképesség.

cipzárazásról csak akkor beszélhetünk, ha úgy fogy el a hely az úton, hogy megszűnik a szaggatott vonal (bár a jobbkéz szabály egyébként szerintem még ilyenkor is érvényes).
ha az egyik sáv fogy csak el és át kell lépni a szaggatott vonalat, akkor erről elvileg sem lehet szó, a továbbmenő sávban haladónak előnye van. a városmajor utcában szerintem ez utóbbi a helyzet. magyarországon egyébként is nagyon ritka ez, itt belgiumban pl. sokkal több van és itt az autósok alkalmazzák is, ilyenkor általában egy kocsi innen, egy kocsi onnan megy tovább. ha viszont fel vannak osztva a sávok, és közülük az egyik elfogy, akkor nem engednek be. percekig is várhat egy autós, mire ilyen esetben befér.
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.19 14:17:53 írta csufár »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6227 Dátum: 2016.11.19 15:38:43 »
én történetesen itt laktam pár utcára. erről már vitáztunk korábban is.
először is igazad van, nem szabálytalan a bal (középső) sávból előre menni tovább. és természetesen nem fognak ezért megbüntetni.

de és viszont: ha nagy a forgalom - és itt általában nagy -, akkor szerintem illetlen dolog előremenni. mert az pofátlankodás. ha egy-két autós tesz így, az tolerálható, mert elférnek. ha ellenben mondjuk mindenki így gondolkodna, akkor egyrészt nem lehetne többet balra kanyarodni a csaba utcára a visszatorlódás miatt, másrészt a keresztutca forgalmát is akadályozhatná (ha a nép beállna a kereszteződésbe, és hát odahaza ez még mindig mindennapos).
Szóval szerintem ez olyan, mint amikor valaki b*zi. hacsak egykettő van belőlük, akkor tökmindegy. ha viszont többségbe kerülnek, akkor az rendszerszintű problémákhoz vezet.


persze aki beszólt neked, az hülye volt, az nem kétség
Teljesen igazad van!
Nem is értem miért engedik a bal sávból az egyenes továbbhaladást. Hiszen elötte is 1 sáv volt meg a kereszteződés után is. Jobb lenne ha csak bekanyarodni lehetne a középső sávból. A türelmes autós szépen kivárja a sorát a jobb sávban és csak pár pofátlakodik be balról. Ezzel lelasítják a sort és könnyen beragadhatnak sokan a kereszteződésbe.
Egyébként a képen is látszik, hogy a többség a jobboldali türelmes sorbanállást választja.
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.19 15:43:30 írta OldPiet »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6228 Dátum: 2016.11.19 17:01:08 »
Mint rendszeres pofátlankodó - miért is az, aki szabályosan, senkit fel nem tartva közlekedik? - meg kell cáfoljalak: vagy az történik, hogy könnyen legyorsulva (értsd: NEM csikorgó kerekekkel indulva, a fordulatszámmérő piros mezejét nagyon tisztes távolból szemlélve) senkit lassításra nem kényszerítve jutok elébe mindenkinek, vagy ha ez nem jön össze, az uszoda előtt szépen kivárom a soromat. Amikor 35-40-nel folyamatosan halad a sor, eszembe nem jut nagy dérrel-dúrrsl egy autónyit előrébb jutni. Pofátlankodásnak azt nevezném, amikor valaki a buszsávban végigelőzi a sort, majd az elágazásnál rád húzza a kormányt, hogy beengedd.
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6229 Dátum: 2016.11.19 17:24:03 »
Mint rendszeres pofátlankodó - miért is az, aki szabályosan, senkit fel nem tartva közlekedik? - meg kell cáfoljalak: vagy az történik, hogy könnyen legyorsulva (értsd: NEM csikorgó kerekekkel indulva, a fordulatszámmérő piros mezejét nagyon tisztes távolból szemlélve) senkit lassításra nem kényszerítve jutok elébe mindenkinek, vagy ha ez nem jön össze, az uszoda előtt szépen kivárom a soromat. Amikor 35-40-nel folyamatosan halad a sor, eszembe nem jut nagy dérrel-dúrrsl egy autónyit előrébb jutni. Pofátlankodásnak azt nevezném, amikor valaki a buszsávban végigelőzi a sort, majd az elágazásnál rád húzza a kormányt, hogy beengedd.

Akár tetszik, akár nem mindkettő egyformán az!!mindenkivel szemben aki türelmesen vár a továbbhaladási lehetőségére a sorban!!!!!!!!!!!!!!!! Azért mert egy sorbanálló tömeg mellett van hely, nem felhívás arra, hogy annak a tömegnek az élére álljon hívatlanul bárki!!!! Az egyet innen ,egyet onnan módszer alapja az udvariasság, melynek mentén a jogosult lemondva szerzett jogáról magaelé engedi a "pofátlankodót" kérezkedőt. Amennyiben nem mond le szerzett jogáról, úgy a kérezkedő ne pofátlankodjon-furakodjon és kényszerítse a szerzett jogról való lemondásra a jogosultat, az adott forgalmi helyzetben.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6230 Dátum: 2016.11.19 20:00:50 »
Mint rendszeres pofátlankodó - miért is az, aki szabályosan, senkit fel nem tartva közlekedik? - meg kell cáfoljalak: vagy az történik, hogy könnyen legyorsulva (értsd: NEM csikorgó kerekekkel indulva, a fordulatszámmérő piros mezejét nagyon tisztes távolból szemlélve) senkit lassításra nem kényszerítve jutok elébe mindenkinek, vagy ha ez nem jön össze, az uszoda előtt szépen kivárom a soromat. Amikor 35-40-nel folyamatosan halad a sor, eszembe nem jut nagy dérrel-dúrrsl egy autónyit előrébb jutni. Pofátlankodásnak azt nevezném, amikor valaki a buszsávban végigelőzi a sort, majd az elágazásnál rád húzza a kormányt, hogy beengedd.
Ezzel egyetértek. Az agyam akkor szokott eldurranni, amikor 2-3 sáv van (pl Váci út, Üllői út stb.) és mindenki a belsőben van, mert 3 lámpa múlva balra fog kanyarodni, a többi sávon meg lehet normálisan haladni. Aztán amikor az utolsó lámpa után én is balra sorolok, akkor a többiek meg csodálkoznak... miért is?

A Soroksárin van még egy eklatáns példája a buta lámparendszernek. Itt 3 sáv van kifelé a Soroksárin, a belsőből lehet balra kanyarodni először a Dandár utcába, vagy továbbmenve szintén balra a Haller utcába. A baj csak az, hogy a belváros felől érkezve azok akik a Haller-re akarnak menni, nagyon megszívják ha valaki éppena Dandárba kanyarodna. Ugyanis mindenkinek zöld egyenes irányba, de piros annak, aki balra akar menni. Tehát akkor mehetsz ha egyenesen akarsz, de nem, ha balra akarsz. Igen, csak én egyel odébb mennék balra, és tudom, hogy megszívhatom, ezért nem a belsőbe megyek, hanem a középsőbe. Ha már elhagytam a lámpát, akkor sorolok át a bal oldali, belső sávba. Ja hát délutánonkét ez neccesebb szokott lenni, ezért van, hogy azokat, akik a középsőbe mennének tovább, fenntartom. Sajnálom...
Ha meg "tisztességesen" beállok már a hídról jövet a balra, akkor ád 1 nagyon lelassulok mert a Dandár felé nagyon rövid a zöld, ád 2 az ideg szétvet mert mindenki más, aki arra menne mint én, már rég elhagyta az országot is a középső sávon kikerülve a balhés helyet.
Ez egy egyszerűen hülyén kitalált lámparendszer így, és arra kényszerít, hogy ügyeskedjél. Az emberek 80%-a a középsőbe kerül emiatt, mert nap mint nap arra jár, a többi 20% valszeg akkor szembesül a jelenséggel, és attól még lassabbak, hogy ők is csak bámészkodnak hogy lehet így közlekedést szervezni.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6231 Dátum: 2016.11.19 20:26:11 »
más a közlekedési kultúra mindenhol.
otthon több a keménykedés, nyugaton kevésbé rohannak.

music kollega jogilag semmilyen problémát nem okoz. én mégsem hajtottam be a városmajor utcában a középső sávba sosem, ha egyenesen akartam tovább haladni. na jó, párszor mégis, de olyankor épp az ideg b***ott szét valami miatt :)

én az elmúlt tíz felében itt, felében otthon közlekedtem.
annyit tudok mondani tapasztalati alapon, hogy egyszerűen nem éri meg idegeskedni pár perc miatt. persze kelet-európai sofőrként minden nap elvesztem én is a türelmemet így is a sok bamba csiga között, de hosszú távon ők állnak nyerésre.
többek között ezért vettem meg a prius buszt. állítólag szedatív hatása van :D

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6232 Dátum: 2016.11.19 20:37:51 »
Jó hifi kell, akkor annak örülsz, hogy az autóban ülsz, nem sietsz sehova, zen van.  :D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6233 Dátum: 2016.11.19 20:43:14 »
A Verso-ban gyárilag is brutáljó a hang, szoktam is élvezni. Kivéve amikor oda kell érni időbe (akkor gázpedál nyomkodás mellett van bömbölés  [rohog] )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6234 Dátum: 2016.11.19 20:56:39 »
én még nem próbáltam a mélynyomós JBL-t a priusban, de állítólag jó... ;) ha minden jól megy, egy hét múlva már zümmöghetek vele  :wub:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6235 Dátum: 2016.11.19 21:02:10 »
music kollega jogilag semmilyen problémát nem okoz. én mégsem hajtottam be a városmajor utcában a középső sávba sosem, ha egyenesen akartam tovább haladni. na jó, párszor mégis, de olyankor épp az ideg b***ott szét valami miatt :)
Figyelj, az esetek többségében én sem, mert nincs szükség rá, olyan a forgalom ritmusa, stb.
De mondjuk ötből egyszer megteszem. Engem az zavar, hogy ezt sokan elvből suttyóságnak veszik, vagy ami még rosszabb: abban a hitben van, hogy én szabálytalan vagyok, meg se nézi a táblát, de lesújtó véleménye van rólam.
Amit nem sikerült elég érzékletesen elmagyaráznom, hogy mindehhez egyáltalán nem kell a szó klasszikus értelmében "legyorsulni" a másikat, nem kell gyilkolni az autót, és mégis beférek elé. Ha meg látom, hogy a másik nem akar beengedni, akkor máris lesem, hogy lesz-e lyuk később, és ha nem lesz, akkor pedig szépen kivárom, amíg elmegy az egész másik sáv, és a végére besorolok. És nem káromkodok sűrűn, mert tudom, hogy ez ezzel jár: vagy sikerül, vagy nem.
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6236 Dátum: 2016.11.19 21:21:32 »
Figyelj, az esetek többségében én sem, mert nincs szükség rá, olyan a forgalom ritmusa, stb.
De mondjuk ötből egyszer megteszem. Engem az zavar, hogy ezt sokan elvből suttyóságnak veszik, vagy ami még rosszabb: abban a hitben van, hogy én szabálytalan vagyok, meg se nézi a táblát, de lesújtó véleménye van rólam.
Amit nem sikerült elég érzékletesen elmagyaráznom, hogy mindehhez egyáltalán nem kell a szó klasszikus értelmében "legyorsulni" a másikat, nem kell gyilkolni az autót, és mégis beférek elé. Ha meg látom, hogy a másik nem akar beengedni, akkor máris lesem, hogy lesz-e lyuk később, és ha nem lesz, akkor pedig szépen kivárom, amíg elmegy az egész másik sáv, és a végére besorolok. És nem káromkodok sűrűn, mert tudom, hogy ez ezzel jár: vagy sikerül, vagy nem.

én teljesen értem a dolgot. erre mondtam az, hogy ez olyan, mint a b*zik. belefér, de csak addig, amíg a többség máshogy gondolja.

vagy hozok egy másik példát: ha valaki feláll a moziban, hogy jobban lásson. szabálytalan? nem. zavar valakit? igen. mi van, ha mindenki így kezd gondolkodni? mindenki feláll. jobb lesz? nem. ellenben mindenki szív, mert ugyanaz a helyzet, mint amikor mindenki ült, csak most már mindenki áll :D

én jogot végeztem és művelem is. "a zemberek" hajlamosak úgy gondolkodni, hogy ha valamit a jog nem tilt, akkor az rendben van. de ez nem igaz. a jog csak az utolsó menedék, amivel jó esetben egy átlagember egész életében sem találkozik. van még előtte ezer más társadalmi szabály, elvárás, erkölcs, miazmás. ezért tarthat téged suttyónak egy sofőr, aki szerint ki kellett volna állni neked is a sort. abban természetesen téved, ahogy már írtam is, hogy jogilag szabálytalan voltál, mert nem voltál.

én személy szerint mindent megpróbálok, hogy ne kelljen jogi csűrcsavarásba bonyolódni senkivel, ezért nem is szeretem, amikor mások ebben az irányban próbálkoznak. különösen a mérnökök képesek mindenféle szörnyűségre   :D :D :D


Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6237 Dátum: 2016.11.19 22:31:13 »
különösen a mérnökök képesek mindenféle szörnyűségre  :D :D :D
Meséljek ügyvédes sztorikat? :devil:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6238 Dátum: 2016.11.19 22:37:56 »
inkább ne, vannak ügyvéd barátaim, több is, mint kéne :)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6239 Dátum: 2016.11.20 14:22:29 »
Tegnap leparkoltam a képen látható ház elé. Egy férfi épp kertimunkát végzett, kézmozdulataiból ítélve jobbnak láttam máshol parkolni, mielőtt összegereblyézi a kocsimat is.
Nos, akárhogy nézem, az úttest és a ház között van egy árok, gépkocsi kihajtást nem akadályoztam volna, a saroktól is megvan az 5 méter.
Vagy kihagytam valamit?
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer