Szerző Téma: Ráncfelvarrott Avensis I  (Megtekintve 496769 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1800 Dátum: 2012.09.20 20:52:49 »
Nekem az öreg,megkeményedett ékszíj adott félrevezető hangot. :wacko:

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1801 Dátum: 2012.09.21 14:28:27 »
Üdv!

Milyen hangszóró beépítőkeretet ajánlotok Ave I-hez (2001) első ajtóba? Illetve adott kerethez, milyen paraméterű hangszóró fog elférni a gyári helyen? Értem ez alatt, hogy milyen mély lehet, hogy még ne érjen bele a lehúzódó ablakba, stb? Illetve a gyári csipogó helyére milyen méretű csipogó az, ami még "nagyobb" faragás nélkül befér a kis háromszög műanyagba? Tapasztalatok?

Előre is köszönöm!

BF

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1802 Dátum: 2012.09.21 22:41:30 »
üdv!

Az ajtóban megvan a hangszóró helye, tehát nagyobbat (mélyebbet) a kárpit miatt nem tudsz betenni, ezt le kell mérni.
Csipogót passzolom.

Nem érdekel egy Sony cd-s mp3-mas fejegység?

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1803 Dátum: 2012.09.22 11:38:58 »
üdv!

Az ajtóban megvan a hangszóró helye, tehát nagyobbat (mélyebbet) a kárpit miatt nem tudsz betenni, ezt le kell mérni.
Csipogót passzolom.

Nem érdekel egy Sony cd-s mp3-mas fejegység?


Szia!

A méretezést természetes megcsinálom, de amíg nincs hangszóró beépítőkeretem, addig nem tudok pontosat. Egyszerű műanyag hangszóróbeépítőket találok csak, abban nem igazán bízok.
A fejegység az egyik nagy kérdés. Legjobb tudásom szerint 2000 utáni Avensis I-be nem lehet fejegységet cserélni, csak a fed.comp. egységgel együtt. Na, ezt nem szeretném. Ha tud vki értelmes megoldást, arra hogy csak az alul lévő CD (vagy kazetta) egység helyére applikálni tudjak egy 1 Din méretű fejet, azt szívesen venném.

Üdv:

BF
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.22 11:47:06 írta keeper83 »

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1804 Dátum: 2012.09.22 11:48:13 »
Szia!

A méretezést természetes megcsinálom, de amíg nincs hangszóró beépítőkeretem, addig nem tudok pontosat. Egyszerű műanyag hangszóróbeépítőket találok csak, abban nem igazán bízok.
A fejegység az egyik nagy kérdés. Legjobb tudásom szerint 2000 utáni Avensis I-be nem lehet fejegységet cserélni, csak a fed.comp. egységgel együtt. Na, ezt nem szeretném. Ha tud vki értelmes megoldást, arra hogy csak az alul lévő CD (vagy kazetta) egység helyére applikálni tudjak egy 1 Din méretű fejet, azt szívesen venném.

Üdv:

BF

Erről beszélek.

[a csatolmányt egy admin törölte]

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10702
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1805 Dátum: 2012.09.22 15:05:20 »
Én már láttam olyan ráncfelvarrt Avensist, amiben cserélve volt a gyári fejegység (igaz csak fényképen), baromi ronda volt az összkép, de ezek szerint kivitelezhető.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1806 Dátum: 2012.09.22 20:29:47 »
Szerintem egy Ave 1-es 1dines beépitőkerettel szépen meg lehet oldani!

Avi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1807 Dátum: 2012.09.23 19:16:16 »

Sziasztok!   :helpsmilie:


 Avensis (2001-es T22 Combi 2.0 d4d Linea Sol)  friss gazdájaként már jelentkezem is nálatok az aggodalmaimmal...
146000 km-t futott, végig Toyotánál szervizelt gépnél normális, hogy okádja a füstöt.
Első gondolatom az volt, hogy mivel elég nagypapásan jártam vele az elején, ezért lehet hogy kicsit meg kellene hajtanom, hogy kikormoljam.
Tolta is a füstöt rendesen.
Aztán tényleg mintha azután nem eregetett volna akkora fellegeket, de 20-30 km után ugyanaz, mint előtte.
A kipufogóvégen a vastag lerakódást nagynyomású mosóval lemostam.
De egy napi autózás után ugyanolyan lett mint előtte.
Reggel kocsimosás, estére az egész csomagtérajtón vékony fekete koromréteg.
Gáz van?
Javaslat a típust jól ismerő és nem lehúzós szerelőre?

Más:

Szokása a gyári CD-s rádiónak a rendetlenkedés?
Nagy kattanással elnémul néha a rádió, ilyenkor a CD is néma, de a lejátszó tovább számol, azaz megy...
Aztán egyszercsak nagy sercegéssel visszatér megint minden.
És pár másodperc múlva kezdi előről a kussolást..
Mitől némulhat el egyszerre az összes hangszóró?
Csatlakozók, kábelek ránézésre rendben....

Előre is köszönöm, ha valaki tudna segíteni!  :hug:

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1808 Dátum: 2012.09.24 09:12:28 »
Szerintem egy Ave 1-es 1dines beépitőkerettel szépen meg lehet oldani!

1 DIN-es beépítőkeret olyan kapható, amit csak az egész Rádió-CD-Fed.comp. egység kukázásával lehet beépíteni.
http://autohifibolt.net/index.php?route=product/product&product_id=778
Az általam korábban képpel is jelzett helyre tudtommal nem kapható gyári megoldás. (sajnos)
De javíts ki, ha rosszul tudom, én örülnék neki a legjobban.

Üdv:
BF

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1809 Dátum: 2012.09.24 16:13:21 »
Ha nagyon be akarod épiteni, megtalálod a megoldást neten.  :D

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1810 Dátum: 2012.09.25 22:03:25 »
Ha kiveszed a gyári fejegységet, akkor ugrott a fedcomp. Azt lehet csinálni, hogy valahova elvarázsolod a fedcomp elektronikáját és a hangszórókat kötöd az új fejegységre. Mondjuk a CD mechanika és elektronika nélkül biztos elfér kisebb helyen.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1811 Dátum: 2012.09.27 22:42:08 »
Ha kiveszed a gyári fejegységet, akkor ugrott a fedcomp. Azt lehet csinálni, hogy valahova elvarázsolod a fedcomp elektronikáját és a hangszórókat kötöd az új fejegységre. Mondjuk a CD mechanika és elektronika nélkül biztos elfér kisebb helyen.
Ezt rosszul tudtam, csak a rádió kijelzője ugrik, a fedcomp - hőmérséklet, fogyasztás, etc. a "multi display-re van kötve, szóval az nem. Amúgy 2000-től - facelift után - a T22 Avensis-ben és az E11 Corollában is Matsushita CQ-MS6070L CD-s fejegység van, csak az előlapjuk más.
A kazettás fejegység pedig Panasonic KEH-M8117ZT - legalább is az Avensis-ben.
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.27 22:46:02 írta afekete »
Attila 31
  - Avensis
- Prius

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1812 Dátum: 2012.09.29 11:12:12 »
Ezt rosszul tudtam, csak a rádió kijelzője ugrik, a fedcomp - hőmérséklet, fogyasztás, etc. a "multi display-re van kötve, szóval az nem. Amúgy 2000-től - facelift után - a T22 Avensis-ben és az E11 Corollában is Matsushita CQ-MS6070L CD-s fejegység van, csak az előlapjuk más.
A kazettás fejegység pedig Panasonic KEH-M8117ZT - legalább is az Avensis-ben.

A ráncfelvarrot Avensis Multi Display-e és a rádió kijelzője egyben van középkonzolon, nem pedig a kombinált műszeregységben, azaz nem a fordulatszámmérő alatt, mint facelift előtt (Lásd a fentebb látható képen a középkonzolt a rádióval és kijelzővel). Azaz olyan verzió nincs, hogy kihajítom a rádiót és a kijelzőm megmarad. Az a kettő egy és ugyanaz! Hát, ez a bibi.
Egyébként köszi az infókat fejegységekről, mindjárt utána is nézek az enyémnek (kazettás).

Üdv:
BF

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10702
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1813 Dátum: 2012.09.29 21:55:30 »
Egy apró kiegészítés, a ráncfelvarrás előtt valóban a fordulatszámmérő alatt volt egy picike kijelző, de az csak a pontos időt és a külső hőmérsékletet mutatta, ennyi volt a tudása. Fedélzeti számítógép átlagfogyasztásra és egyebekre nem is létezett hozzá.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1814 Dátum: 2012.09.29 22:26:35 »
A ráncfelvarrot Avensis Multi Display-e és a rádió kijelzője egyben van középkonzolon, nem pedig a kombinált műszeregységben, azaz nem a fordulatszámmérő alatt, mint facelift előtt (Lásd a fentebb látható képen a középkonzolt a rádióval és kijelzővel). Azaz olyan verzió nincs, hogy kihajítom a rádiót és a kijelzőm megmarad. Az a kettő egy és ugyanaz! Hát, ez a bibi.
Egyébként köszi az infókat fejegységekről, mindjárt utána is nézek az enyémnek (kazettás).

Üdv:
BF
Hidd el, hogy két külön egység és csak soros interfészen küldi az infokat a kijelzőnek, illetve fogadja a gombokat. Itt egy kép előlről, ezen is látszik, hogy külön egység, de hátulról még inkább.
Alul itt van a CD-s fejegység csatlakozó kiosztása.


[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.29 22:40:39 írta afekete »
Attila 31
  - Avensis
- Prius