Szerző Téma: Ráncfelvarrott Avensis I  (Megtekintve 496715 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

velcsi80

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 218
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1050 Dátum: 2009.03.14 09:01:27 »
...Holnap egy fickó jön megnézni az Avensist Kisvárdáról...

Hasonló cipőben járok mint te. Az eladó OFF gépemben kis híján 180 ezer km van. 2001-es évjáratú. A hülye paraszt (már bocsánat...) sokalja a km-t, mondom neki hogy 20-22 ezer km évente az sok? Asszongya: igen, neki 100 ezer körül kellene. Miért pont 100 ezer körül? Mert az nem sok. [rohog] :cry:
Nekem is vezett szervízfüzetem van, kívül-belül kitűnő állapotú a gép aztán mindenkinek a km-rel van a baja.
i]... Az ott nem egy macska az autó elõtt...alatt... mögött? ...[/i]

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1051 Dátum: 2009.03.14 09:20:32 »
Lehetséges, ha lementek pár 100K az árbol rögtön mindegy lesz a km. Gondolom a vevök valami okot keresnek hogy mi miatt lehetne lealkudni.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1052 Dátum: 2009.03.14 11:02:25 »
Xtreme: ne hagyd magad!!  :szemez:
         

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10702
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1053 Dátum: 2009.03.14 11:25:25 »
Lehetséges, ha lementek pár 100K az árbol rögtön mindegy lesz a km. Gondolom a vevök valami okot keresnek hogy mi miatt lehetne lealkudni.

Ebből az árból én már nem engedek semmit. Tulajdonképpen az eladás sem létfontosságú dolog, és ahogy a dolgok állnak szerintem meg is marad.

Amúgy elég sok emberke érvelését hallgattam már, a CD-tárat pl azért fikázzák, mert nem játszik mp3-at. Egy 6-os CD-tárral lazán átszeled az egész országot, ennyit pedig azért nem mindenki autózik napi szinten.
És hogy Xe ft-ért lehet kapni mp3-as lejátszót. Ehhez én pedig sok szerencsét kívántam, a középkonzol elbarmolása nem az én asztalom...  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10702
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1054 Dátum: 2009.03.14 11:40:59 »
Xtrem: ne hagyd magad!!  :szemez:

Nem fogom!  ;)
Örültem volna ha klubos kereteken belül marad az autó (jó lett volna viszontlátni 1-1 talin  :wub: ), ezért is kezdtem el itt hirdetgetni az autót. Aztán felkerült a netre is egy link kedvéért, aztán elszabadult a pokol.  :whistling:
Használt kereskedős 1M Ft-t sem ígérő nepperek, bizományiba otthagyható aztán ki tudja mit művelnek vele nepperek, a normális, használtautót kereső emberek pedig egyelőre elkerültek, gondolom őket a sok km riasztja el. De erre csak azt tudom mondani, hogy amíg még vannak olyanok akik abban a hitben élnek, hogy egy 7,5 éves középkategóriás autóban csak 50-60e km lehet, addig ne is csodálkozzak rajta, hogy még megvan az autóm.
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.14 11:46:35 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

zsolesz37

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1055 Dátum: 2009.03.14 17:37:00 »
sziasztok !

segítséget szeretnék kérni tőletek, hátha találkozott már valamelyikőtök ilyen problémával.
következő a helyzet van egy 2001-es avensis d4d paripám ami a következőket produkálja.melegen nem indul,de ha az üzemanyag rendszerhez hozzá nyúlok akkor egy  ideig működik ez lehet egy nap de lehet egy hónap is.több szervízben is voltam vele sehol nem találtak a műszerrel hibát.
ha valamelyikőtök tud segíteni vagy találkozott már ilyennel és meg írja, hogy mi a teendő azt nagyon meg köszönöm.  :helpsmilie:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1056 Dátum: 2009.03.14 18:30:35 »
Km mennyi van benne? Az valós?
Izzítógyertya mikor volt cserélve? Mert eléggé arra utal a tünet, hogy az a baja. Vagy nagyon kopott a motor.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1057 Dátum: 2009.03.14 20:26:55 »
sziasztok !

segítséget szeretnék kérni tőletek, hátha találkozott már valamelyikőtök ilyen problémával.
következő a helyzet van egy 2001-es avensis d4d paripám ami a következőket produkálja.melegen nem indul,de ha az üzemanyag rendszerhez hozzá nyúlok akkor egy  ideig működik ez lehet egy nap de lehet egy hónap is.több szervízben is voltam vele sehol nem találtak a műszerrel hibát.
ha valamelyikőtök tud segíteni vagy találkozott már ilyennel és meg írja, hogy mi a teendő azt nagyon meg köszönöm.  :helpsmilie:
Szia!
Szerintem az Avensis hibák topicba tedd fel ezt a kérdést.
Az AVEI D4D-nek a lendkerék-törés a legelterjedtebb hibája, de ehhez annak semmi köze.
Mennyi km van a kocsidban? Mostanában vetted? A kereskedő (nepper) garanciát nem adott?

Mit jelent az, hogy hozzányúlsz az üzemanyag rendszerhez? Üzemanyag-szűrő? Csövek, kábelek ránézésre OK?

Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1058 Dátum: 2009.03.14 20:32:34 »
Az eladással kapcsolatban hála égenek ilyen problémám sosem volt.
Nálam csak a Carinából alkudtak 20E pénzt.

Kéztől vettem a Yarist,Kereskedőtől a Corollát,Carinát és a romhalmazt pedig Neppertől.
Így a vásárlásom is vegyes volt.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1059 Dátum: 2009.03.16 20:49:30 »
Egy kis segítséget kérnék Tőletek, sebességváltó olaj és egyéb folyadékok cseréje témában.
Az Avensisben, amit tavaly márciusban vettem (évjárat: 2001/6, 130.000 km) a szervíz számlákat átböngészve úgy látom, hogy még nem volt a sebességváltóban olaj cserélve.
A szervízkönyv a sebváltó olaj "ellenőrzését" írja elő; 60.000 km-enként.
A váltó egyébként rendben van; a rükverz-et veszi néha reccsenősen.
A Carina váltójával összehasonlítva viszont passzentosabb, nehezebben jár; egy szó, mint száz, a Carina váltója könnyebben kapcsolható.
Két hete jártam Sinták Karcsinál (Charlie Autó Bt., Monor); Ő nem javasolta a sebváltó olaj cseréjét; "Ártani biztosan nem árt" megjegyzéssel.
Mi a véleményetek; érdemes lenne lecserélni, remélvén azt, hogy kicsit javul a kapcsolhatóság? Vagy ez a konstrukció ilyen (hagsúlyozom, nem rossz,
csak a Carina-jé -szerintem- jobb)?

Egyébként pedig mennyi ennél a típusnál a váltó olaj feltöltési mennyisége?
Illetve milyen olaj megy bele? SAE 75W-90, GL4-es hajtóműolaj jó (pl. Castrol TAF-X)?

Illetőleg a kocsiban még fékolaj csere (szervízkönyv 24 hónaponkénti cserét ír elő),
kormány szervó olaj csere
hűtőfolyadék csere (60.000 majd 30.000 km-t ír elő a szerízköny csereperiódura)
sem volt a számlák tanúsága szerint.
A fékolajat mindenképpen lecserélem; a többiről mi a véleményetek?

Ja, és esetleg van valakinek Haynes-féle szerelési útmutató ehhez a típushoz?
Köszi előre is a választ!

Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1060 Dátum: 2009.03.16 21:42:48 »
Egy kis segítséget kérnék Tőletek, sebességváltó olaj és egyéb folyadékok cseréje témában.

Szerintem mindent ki kell cserélni! A hűtőfolyadék talán ráér 150 ezerig, ha a Super Long Life Coolant nevű gyári lötty van benne, ezt persze így messziről nem tudom; de a fékfolyadék AKUT (!!!), és a váltóolajat is erősen cserélni kéne már. Megnéztem a Liqui Moly oldalán, ott azt írják, hogy 105 ezernél esedékes a csere; 1.9 liter megy bele, és az első számú ajánlás GL-4, de 5-ös is jó. Tehát pl. a (ha jól emlékszem) 4/5-ös besorolású TAF-X biztosan jó bele.

Illetve bocsánat, mégsem kell mindent cserélni: a kormányszervó folyadékát nem szükséges.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1061 Dátum: 2009.03.17 09:32:08 »
Szerintem mindent ki kell cserélni! A hűtőfolyadék talán ráér 150 ezerig, ha a Super Long Life Coolant nevű gyári lötty van benne, ezt persze így messziről nem tudom; de a fékfolyadék AKUT (!!!), és a váltóolajat is erősen cserélni kéne már. Megnéztem a Liqui Moly oldalán, ott azt írják, hogy 105 ezernél esedékes a csere; 1.9 liter megy bele, és az első számú ajánlás GL-4, de 5-ös is jó. Tehát pl. a (ha jól emlékszem) 4/5-ös besorolású TAF-X biztosan jó bele.

Illetve bocsánat, mégsem kell mindent cserélni: a kormányszervó folyadékát nem szükséges.
Passz, hogy milyen a gyári hűtőfolyadék feltöltés. Az biztos, hogy most is tiszta; egyébként kékes színű a tartályban lévő lötty.
Összefoglaltam a szervízszámlák alapján egy táblázatban a kocsin eddig végzett szervízeléseket.
Kicsit furcsállom én is, hogy nem csinálták meg a szervízkönyvben előírt cseréket (a fékfolyadékra és a hűtőfolyadékra vonatkozóan).
Pedig az előző tulaj még izzócsere esetén is szakszervízbe vitte a kocsit, ami szerintem elég durva...  :wacko:
Főleg, ha látnátok az árkat is...

Tehát: a csatolt infók alapján Ti miket cserélnétek? Pontosabban, mit nem?
(a táblázatban pirossal írtam, amit NEM cseréltek, viszont a szervízkönyv alapján - szerintem - kellett volna)

[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.17 09:35:14 írta blazio »
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1062 Dátum: 2009.03.17 22:02:32 »
Tehát: a csatolt infók alapján Ti miket cserélnétek?

Fékfolyadékot, hűtőfolyadékot és sebességváltó-olajat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1063 Dátum: 2009.03.24 22:03:52 »
Hétvégi kis kiránulás 650 km-jébe véglegesen 8,2-es fogyit tudtam összehozni. :D Na jó volt Palaczk kartással dugózás a Pestiába és Pályás alacson repülés is.
Ma sikerült fogyi rekordot döntenem a Beregi kirándulásommal országút,falvak 210km 5,2-es átlagfogyi. :D  :clap: :clap: :clap:

És még én akarom szétflexelni a szökevényt. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1064 Dátum: 2009.03.24 22:43:07 »
Ma sikerült fogyi rekordot döntenem a Beregi kirándulásommal országút,falvak 210km 5,2-es átlagfogyi. :D  :clap: :clap: :clap:
Nem rossz, gratula!  :clap:
Bár megfogadtam, hogy nem írom meg, hogy mennyire jött ki kb. 3 héttel ezelőtt egy 400 km-re vetített fogyi az Avensissel,
mert úgysem hinné el senki; én is meglepődtem (Szüleim használják - nagyritkán - a kocsit, így ezen nem figyelem a fogyasztást rendszeresen)...
Szóval 5,67 l lett (gyári méretű téli gumival; Békés megyéből 46-os főút, 4-es út, M0-án Dunakesziig; és ugyanez vissza). Sőt, ebben benne volt egy kis próbaút Sinár Karcsival Monoron, valamint egy kis motor túráztatás álló helyzetben. Pedig csurranásig tele lett tankolva, mikor kiszámoltam a fogyit...
Ja, város 55-60, országút 90-110, autóút 105-125 km/h sebességek mellett jött ki ez az érték.
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!