Szerző Téma: Ráncfelvarrott Avensis I  (Megtekintve 496729 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1035 Dátum: 2009.03.11 22:59:03 »
:hmmmm:

A legtöbb vevőjelölt nem egyből vásárol, hanem egy ideig tanulmányozza a kínálatot. Na most ha azt látják, hogy valaki az autója irányárát rövid időn belül, akár több alkalommal is, drasztikusan viszi lefelé - az nem szerencsés dolog. Arról az jut eszükbe, hogy az illető nagyon meg lehet szorulva, és/vagy nagyon szabadulni akar a kocsitól. Egyik elgondolás sem tesz jót az eladó pozíciójának egy esetleges tényleges alkudozás során.

Önmagában sem jó ötlet a kínálat legaljára belőni az árat. Azonnal adódik a gyanú, hogy valami nem stimmel a kocsival.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1036 Dátum: 2009.03.11 23:39:59 »
Köszönöm a magyarázatot. Mivel ilyen cipöben már tavaly jártam, ismerös a helyzet.
:hmmmm: nem azért volt mert valami nem volt tiszta. Fogadok, rájössz.  :D

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10702
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1037 Dátum: 2009.03.12 11:34:15 »
Minél lejjebb viszed, annál nagyobb pofátlanságokat fognak benyögni ellenajánlatként  ::) ...

Ezt én is tudom, ezért változtattam már a hirdetés szövegén is. Ennyiért talán már kf felnit sem kellene adni hozzá, nemhogy rögtön 2 garnitúrányit.  :whistling:
Ebből az árból pedig már nem engedek, szerencsére nem vagyunk rászorulva az autó árára, max csak az autót tudom sajnálni, hogy havi 1-2x lenne csak használva.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10702
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1038 Dátum: 2009.03.12 11:43:40 »
Most keresett valaki egy autókereskedésből, a hangja és a beszédstílusa alapján (a többihez képest) normálisnak tűnt.
Azt mondja vigyem be az autót hozzájuk 21 napra, bizományiba. Ők meg hírdetnék több csatornán is ezerrel, de konkrét árat nem mondott. Nekem ez nem kerülne állítólag semmibe, de az autót addig nélkülözni kellene (és persze ki a francs tudhatja, hogy mit művelnének vele addig... teszem azt rohangálós kocsinak használják, majd a végén szépen visszatekerik az órát addig amennyinél én leadtam az autót).
Köszöntem szépen, de nem kértem az ajánlatából.  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1039 Dátum: 2009.03.12 17:20:59 »
Most keresett valaki egy autókereskedésből, a hangja és a beszédstílusa alapján (a többihez képest) normálisnak tűnt.
Azt mondja vigyem be az autót hozzájuk 21 napra, bizományiba. Ők meg hírdetnék több csatornán is ezerrel, de konkrét árat nem mondott. Nekem ez nem kerülne állítólag semmibe, de az autót addig nélkülözni kellene (és persze ki a francs tudhatja, hogy mit művelnének vele addig... teszem azt rohangálós kocsinak használják, majd a végén szépen visszatekerik az órát addig amennyinél én leadtam az autót).
Köszöntem szépen, de nem kértem az ajánlatából.  :whistling:

Én alapesetben mindig be szoktam tenni a kocsit, amit éppen árulok, egy kereskedésbe, bizományba. Persze egy olyan helyre, amelyről tudom, hogy tisztességes. Semmiből előkerült vadidegenekre tutira nem bíznám rá, mert korábban volt már, hogy lehúztak pár tízessel  ::)

Egy biztos: az árat szerintem se vidd még lejjebb.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10702
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1040 Dátum: 2009.03.12 17:42:15 »
1,4M Ft-nál már nem nagyon vinném lejjebb az árat (és ennyiért szerintem már a telefont és az egyik garnitúra kf felnit sem adnám az autóval, kivéve esetleg ha ismerős, vagy ismerős ismerőse venné meg).

Csak az a szomorú ebben az országban, hogy ha 195e km helyett 60e km-el hirdetném (és persze vissza is lenne tekerve az óra ahogy kell), szerintem már régen elvitték volna...  :whistling:  :no:
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.12 17:47:19 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1041 Dátum: 2009.03.12 17:53:13 »
Csak az a szomorú ebben az országban, hogy ha 195e km helyett 60e km-el hirdetném (és persze vissza is lenne tekerve az óra ahogy kell), szerintem már régen elvitték volna...  :whistling:  :no:

Az biztos!
Sokan irtóznak a 100e km feletti autóktól. Pedig lehet a "60e"-el szívják meg. Amiben kitudja mennyi is van valójában.
Az én Carina E-m 176e km-el ment el, de tip-top állapotban volt.
BekeN

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1042 Dátum: 2009.03.12 18:20:27 »
Sokan irtóznak a 100e km feletti autóktól. Pedig lehet a "60e"-el szívják meg. Amiben kitudja mennyi is van valójában.
Az én Carina E-m 176e km-el ment el, de tip-top állapotban volt.

Aki irtózik a 100e fölötti futástól egy 2001-es autó esetében, az nem normális  :nonono: ... Ezekből a tájékozatlan, naiv idiótákból élnek nálunk a nepperek. Nade lerágtuk már ezt a csontot, sok újat nem tudunk mondani  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1043 Dátum: 2009.03.12 18:33:39 »
Most keresett valaki egy autókereskedésből, a hangja és a beszédstílusa alapján (a többihez képest) normálisnak tűnt.
Azt mondja vigyem be az autót hozzájuk 21 napra, bizományiba. Ők meg hírdetnék több csatornán is ezerrel, de konkrét árat nem mondott. Nekem ez nem kerülne állítólag semmibe, de az autót addig nélkülözni kellene (és persze ki a francs tudhatja, hogy mit művelnének vele addig... teszem azt rohangálós kocsinak használják, majd a végén szépen visszatekerik az órát addig amennyinél én leadtam az autót).
Köszöntem szépen, de nem kértem az ajánlatából.  :whistling:
Jól tetted. Most valóban nem kerül neked semmibe sem, aztán, amikor nem megy egy, akkor elédtesznek egy számlát, hogy naponta le kellet mosni a kocsit, ki is kellett egyszer takarítani, mert hogy is néz ki, fizess 40E HF-ot, ha el akarod vinni.... Amíg nem fizeted ki, addig nem viszed el... Persze azonnal előkerül az általad is aláírt szerződés, melyben a végefelé apróbetűvel áll egy sor........ Ismerős nem?  :hug:

Pesten tudok több ilyenfajta kereskedői fogásokról elhíresült telepet.
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.12 21:43:42 írta music »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1044 Dátum: 2009.03.12 20:00:23 »
Na, a hibás idézésnek EZT a formáját még sosem láttam  :D ...

most már nem is fogod  - music
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.12 21:44:59 írta music »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10702
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1045 Dátum: 2009.03.13 14:41:07 »
Az eladó Avensisre visszatérve, ma hívott egy ürge valahonnét külföldről (a mobilon ez a szám jelent meg: +484188882 => esetleg valaki ráismer a + utáni számokból az országra? ), és nagyon fura angol nyelven érdeklődött az autóról. Amikor kérdezte, hogy légkondi van-e benne, akkor már kezdett bűzleni a dolog (tudtommal ebből a szériából már nem is létezett klima nélküli verzió, főleg nem tőlünk nyugatabbra található országokban).
Aztán kérdezte, hogy mennyi az export ár. Mondom én nem teszek különbséget, ad érte 4600 Eurót és már viheti is. De hogy én érdeklődjem meg az export árat... Mondom mi vaaaan?  :hmmmm:
Mondom, 4600-ért viheted. Erre mondja, hogy 4000. Mondtam neki, hogy köszönöm az érdeklődést és további szép napot, erre köszönés nélkül letette.  :whistling:

Ezek szerint a külföldiek is nézegetik az itthoni kínálatot (használtauto és az expressz)? Ez nekem új volt.
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.13 14:42:46 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1046 Dátum: 2009.03.13 15:05:57 »
Lengyelre tippelek. 0048 -Polen

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1047 Dátum: 2009.03.13 18:03:19 »
Szerintem Lengyelországból hívott...

szerk. most látom Ronin már válaszolt :)
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1048 Dátum: 2009.03.13 18:06:30 »
Közben rátaláltam a Nemzetközi előhívószámoknál.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10702
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1049 Dátum: 2009.03.14 00:36:26 »
Köszönet az infóért.  :yes:

Holnap egy fickó jön megnézni az Avensist Kisvárdáról. Azt mondta van még egy Passat és egy másik kiszemelt "áldozata" is, szóval nem csak miattam fog ennyit utazni. Mindenesetre azt mondta, hogy a 3 közül az enyém tűnt a legszimpibbnek, de a végső árra azért már ő is rákérdezett szinte az elején (meg jött a szöveg, hogy nincs neki annyi pénze amennyiért én hirdetem). És persze jött az is, hogy neki többszáz e Ft költsége lesz még az autóval ilyen meg olyan javítás címszó alatt (kérdem én honnan a fr@ncból tudja ha még nem is látta és még csak be sem indította?), meg az átírás, stb, stb.

Nem kötelező megvenni az autót...  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61