Szerző Téma: Ráncfelvarrott Avensis I  (Megtekintve 506634 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1065 Dátum: 2009.03.28 19:53:36 »
Na mára fogyott el a 20 lötyi benzinem, 338 km-et bírt computer 6,5-öt ír.ez 220km országút többi belváros.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1066 Dátum: 2009.04.05 23:36:30 »
Na hát helló Mindenki!


Az úgy alakult hogy eladtam a hőnszeretett hyundai ponymat, és az anno használt 93as corolla hatchbackemből tanulva maradtam a toyotánál. Már le is foglalóztam egy avensist. Szóval, lefoglalóztam és meg is veszem a jövőhéten.

Szeretnék csatlakozni eme mikroközösséghez, mára már végigolvastam a fórumot. Ha lenne valaki és segítene felvilágosítani, hogy hogyan is működnek a találkozók, hogy van e külön avensis találkozó, stb azt nagyon megköszönném. Amúgy a kocsi pezsgőmetál 5ajtós, 2001es, 2000ccm is 150lovas gyári full extrával másfél millióért. Sztem picit törve lehetett, de szépen megvan csinálva, nem tapasztaltam semmi rosszat.  A km egyébként az árult 135 ezer helyett 150 de legalább le lett informálva.
Akit érdekel: http://www.hasznaltauto.hu/2860772_toyota_avensis_2001

Érdekelne még nyárigumi ajánlat is használtan mert sajnos télivel adják:(

Szóval előre is köszönök mindent mindenkinek:D

CSáó

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1067 Dátum: 2009.04.06 00:04:24 »
Üdv itt nálunk!
Külön Avensis találkozók nem szoktak lenni, Toyota találkozó viszont három is van egy évben. A következő április 18-19-én lesz, Keszthelyen. Erről, a többi találkozóról, illetve a heti mikrotalikról bővebben a Találkozók topicban olvashatsz.

Gratula az autóhoz!

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1068 Dátum: 2009.04.06 00:11:42 »
Jólvan köszönöm szépen. Hát akkor nekiállok olvasgatni. Amúgy tudtok valamit erről a 2.0 vvti d4 es motorról? Mert az én tapasztalataim még csak annyiban merültek ki hogy baromira megy. Nincsenek típushibák vagy valami? Ja és miért van az hogy sol verzió és elvileg alap lenne a ből váltógomb de ebben műanyag van! Ez miért lehet? cserélték? Mert ültem egy másikban az is ilyen volt, de annak már szétjött a váltó bőr bevonata és 130ezer volt benne. Tipp?

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1069 Dátum: 2009.04.06 08:20:30 »
Jólvan köszönöm szépen. Hát akkor nekiállok olvasgatni. Amúgy tudtok valamit erről a 2.0 vvti d4 es motorról? Mert az én tapasztalataim még csak annyiban merültek ki hogy baromira megy. Nincsenek típushibák vagy valami? Ja és miért van az hogy sol verzió és elvileg alap lenne a ből váltógomb de ebben műanyag van! Ez miért lehet? cserélték? Mert ültem egy másikban az is ilyen volt, de annak már szétjött a váltó bőr bevonata és 130ezer volt benne. Tipp?

Halihó!

Gratula a kocsihoz.
Szerintem cserélték a gombot.Érdemes ebayon nézni másikat olyan 4-6E ft körül megúszható a csere.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1070 Dátum: 2009.04.06 08:24:00 »
Jólvan köszönöm szépen. Hát akkor nekiállok olvasgatni. Amúgy tudtok valamit erről a 2.0 vvti d4 es motorról? Mert az én tapasztalataim még csak annyiban merültek ki hogy baromira megy. Nincsenek típushibák vagy valami? Ja és miért van az hogy sol verzió és elvileg alap lenne a ből váltógomb de ebben műanyag van! Ez miért lehet? cserélték? Mert ültem egy másikban az is ilyen volt, de annak már szétjött a váltó bőr bevonata és 130ezer volt benne. Tipp?
A váltógomb elvileg króm-betétes bőr ebben a verzióban. Nagyon sokat kibír, a miénk 145e Km-rel is szép állapotú volt. Lehet hogy csak kicserélték, mert egy másik kocsiba kellett a tiéd... Vegyél rá másik gombot, vagy alkudd bele egy másik autóét ;)
Viszont csúsztatásokat látok a hirdetésben: gyári CD-s hifi? Abben magnót láttam, CD-táras lenne? VSC ha jól tudom ebben még nem volt, az állófűtés érdekes, valami Észak-Európában forgalomba hozott gép ez?
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1071 Dátum: 2009.04.06 09:14:40 »
Hat en megneztem eloben es a csomagtartoban van a 6os cd tar. Az allofutes nem tudom honnan van de magyarodszagi lehet mert igy hirdetik es szervizkonyv szerint sakuranal vettek. Egyebkent szakurat sokan dicserik de en akarhany emailt irtam nekik nem valaszoltak semmire.. Te szinben nem latsz valami elterest?

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10712
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1072 Dátum: 2009.04.06 10:53:42 »
A 2 literes benzines csak Sol felszereltséggel volt kapható, és sima bőrözött váltógomb volt benne (felárért lehetett rendelni bőr-fa kombinációt, ahogy a kormánykerék esetén is). A króm-betétes hatású váltógomb a kifutó szériához járt (telibe fújt lökhárítók és oldaldíszlécek), 1.6-os motorral, vagyis itthon így nézett ki a felszereltség.

Fejlégzsákok, a VSC+TRC csak ehhez a 2 literes motorhoz járt, ahogy szériában az ülésfűtés is.

A motorról nem nagyon hallottam rosszat, az Avensis esetében ebben jelent meg először a közvetlen benzinbefecskendezés.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1073 Dátum: 2009.04.06 11:05:11 »
tehat akkor nemgond hogy ezen nem szinrefujtak a lokharitok es a valtogomb is kromos muanyag. Amugy 1 millio 4 ert ugyerzem megeri mar csak azert is mert nincs ekkore kocsi ennyi idosen ilyen felszereltseggel. Egyebkent a volt corollamrol totalcaron olvashattok izlandi erogep neven ha erdekel valakit(1993as es imadtam bar kicsi). Amugy ha gondoljatok szervezhetunk egy talit amikor megvan. Van egy nagy hazunk lakatlanul kerttel ahova befer 10kocsi is. Valoszinuleg a heten megvan es akkor egy szombatot arra szanok hogy felpolirozom, takaritoM, olajat cserellek stb. 16. Keruletben lakom. Ha van kedve valakinek jelezzen. Nem lenne rosz egy autoapolasos szombati nap. Sor bogracs stb.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1074 Dátum: 2009.04.06 11:06:22 »
Hat en megneztem eloben es a csomagtartoban van a 6os cd tar. Az allofutes nem tudom honnan van de magyarodszagi lehet mert igy hirdetik es szervizkonyv szerint sakuranal vettek. Egyebkent szakurat sokan dicserik de en akarhany emailt irtam nekik nem valaszoltak semmire.Te szinben nem latsz valami elterest?
Amit írtál, plusz Xtrem elmondása, így már jól hangzik :) Színben kép alapján semmit nem lehet ítélni. Festékvastagságvizsgálóval ess neki, ha durva dolgokat nem látsz (1-2-3 helyen átfújva simán belefér) vagy ha szakszerűen volt javítva, vedd meg, ne szarozz!  :cool2:
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1075 Dátum: 2009.04.06 11:19:18 »
Egyebkent a volt corollamrol totalcaron olvashattok izlandi erogep neven ha erdekel valakit(1993as es imadtam bar kicsi).
Azt en mar olvastam  :D Meglepo volt a cim, azert olvastam el  ;)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1076 Dátum: 2009.04.06 11:24:56 »
Nah zsir!! Ennek orulok! Es milyen volt? Tom egy kicsit elfogult meg sok a rizsa es a helyesirasom se volt a toppon de azert nem voltrosz cikk szerintem!

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1077 Dátum: 2009.04.06 11:33:57 »
OFF Nekem a Toyota szerelem pont egy ilyen E10-el kezdodott, csak a szine volt mas. Szoval az elfogultsagot en nem vennem eszre  :whistling: ON


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1078 Dátum: 2009.04.06 12:13:03 »
na jol van akkor ez a beszed!!!!

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10712
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1079 Dátum: 2009.04.06 16:26:50 »
tehat akkor nemgond hogy ezen nem szinrefujtak a lokharitok es a valtogomb is kromos muanyag. Amugy 1 millio 4 ert ugyerzem megeri mar csak azert is mert nincs ekkore kocsi ennyi idosen ilyen felszereltseggel.

Nem gond a fényezetlen lökhárító-elem, az én esetemben azért lett lefújva, mert a feketével az a szürkés elem nem igazán mutat jól. Ezüstben, vagy éppen a Te esetedben szerintem nagyon is jól áll neki, és 1-1 esetlegesen koccanás esetén sem kell rögtön lefényezni az egész lökhárítót.
A kromos műanyag sebességváltó gomb viszont számomra érthetetlen, az biztosan nem gyári felszereltség volt ehhez a kivitelhez.

A Sol felszereltség (főleg a ráncfelvarrás után) már valóban bőségesen elegendő, a 2 literes esetében pedig egy nagyon jól felszerelt autót takar még mai szemmel is.  :yes:

Az ára valóban nem sok, én próbáltam ennyiért eladni az enyémet (az igaz csak 1.6-os), de nem nagyon érdeklődött senki. Aztán úgy döntöttem megtartom, és közben a mai napon átlépte a 196000 km-et a kicsike.  :yes:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61