Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4204148 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Gumik és felnik
« Válasz #20220 Dátum: 2013.04.11 19:46:26 »
Ha gondolod, nézz szét itt, és aztán dönts, a neked fontos szempontok alapján. Egy biztos, új, neves gyártótól való gumival rosszul nem fogsz járni ;) Én maradnék a PremContact5nél, de a bluresponse se rossz.
Gabe 254.

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re:Gumik és felnik
« Válasz #20221 Dátum: 2013.04.11 21:09:37 »
Vredestein Snowtrac 3 téli gumiabroncsról valakinek tapasztalata vagy bármi negatív/pozitív tudomása? Köszi!  :flowers:
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re:Gumik és felnik
« Válasz #20222 Dátum: 2013.04.11 22:22:25 »
Vredestein Snowtrac 3 téli gumiabroncsról valakinek tapasztalata vagy bármi negatív/pozitív tudomása? Köszi!  :flowers:

Vagy a SAVA ESKIMO S3+  téli abroncsról? 195/60R15 méretben, e két márka között vacilálok... a SAVA egy tizessel olcsóbb lenne a netről rendelve, szerintetek...?
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #20223 Dátum: 2013.04.11 23:08:06 »
A Sava eléggé régi típus... Ha jól emlékszem, az utóbbi tesztekben már nem szerepelt túl jól, a konkurrencia elhúzott tőle. Összességében szerintem a Vredestein megéri azt a plusz tízest.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re:Gumik és felnik
« Válasz #20224 Dátum: 2013.04.11 23:15:56 »
A Sava eléggé régi típus... Ha jól emlékszem, az utóbbi tesztekben már nem szerepelt túl jól, a konkurrencia elhúzott tőle. Összességében szerintem a Vredestein megéri azt a plusz tízest.

Hát nah.. lehet! Barátom is arra beszélt rá, mert hogy jobban is néz ki...! :) Leadtam a rendelést! Köszi Palaczk!  :flowers:
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Gumik és felnik
« Válasz #20225 Dátum: 2013.04.12 10:02:09 »
Sajnos le kell cserélnem a gyári Bridgestone nyári gumijaimat. Tudtok ajánlani megbízható és olcsó webáruházat? Elsődlegesen GoodYear 195/60 R15 Goodyear EfficientGrip Perf érdekelne, esetleg Dunlop  Sport BluResponse vagy Continental PremiumContact 5 vagy Michelin Energy Saver +. De ajánlhattok más, szintén márkás gumit is, ami kedvező hatással van a fogyasztásra. A lényeg az, hogy 22 ezernél semmiképpen ne legyen több darabja (szállítással együtt), és ne kelljen rá sokat várni.
Egyelőre a marosigumi.hu-t néztem ki, tőlük már vettem gumit, és nem volt probléma.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Gumik és felnik
« Válasz #20226 Dátum: 2013.04.12 10:13:51 »
Sajnos le kell cserélnem a gyári Bridgestone nyári gumijaimat. Tudtok ajánlani megbízható és olcsó webáruházat? Elsődlegesen GoodYear 195/60 R15 Goodyear EfficientGrip Perf érdekelne, esetleg Dunlop  Sport BluResponse vagy Continental PremiumContact 5 vagy Michelin Energy Saver +. De ajánlhattok más, szintén márkás gumit is, ami kedvező hatással van a fogyasztásra. A lényeg az, hogy 22 ezernél semmiképpen ne legyen több darabja (szállítással együtt), és ne kelljen rá sokat várni.
Egyelőre a marosigumi.hu-t néztem ki, tőlük már vettem gumit, és nem volt probléma.
A nemrégiben megjelent magyar nyári gumiteszt alapján utólag szerintem nagyon jó vétel a Hankook K425 típus. Nekem ugye a GY lett, jó is nagyon, csak 22e volt. A Hankook 17,5e lett volna...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Gumik és felnik
« Válasz #20227 Dátum: 2013.04.12 10:16:14 »
A nemrégiben megjelent magyar nyári gumiteszt alapján utólag szerintem nagyon jó vétel a Hankook K425 típus. Nekem ugye a GY lett, jó is nagyon, csak 22e volt. A Hankook 17,5e lett volna...
Ez az Autonavigátoros teszt?
Corolla 1,4 VVT-i 2005

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Gumik és felnik
« Válasz #20228 Dátum: 2013.04.12 10:22:22 »
Ez az Autonavigátoros teszt?
Talán igen, nem emlékszem pontosan...
Érdekes volt, hogy az ADAC tesztben vizes úton kissé gyengébb eredményt hoztak ki, de az itthoni teszt eredményeket-méréseket végignézve szinte mindenben nagyon kiegyensúlyozott és magas szintű guminak hozták ki. Talán a legjobb nem prémium gumi a mai mezőnyben. És tényleg jó. A gumis, ahol vásárolok is ezt ajánlotta elsőként, mondva, hogy a gumi gyártási minősége is nagyon jó, nem igényel sok súlyt és sérüléssel, gyártási hibával sem vitték vissza még hozzájuk.

Utólag belegondolva, anyagilag mindenképpen jobb választás lett volna nekem is ez a típus, mert arra számítottam, hogy a GY 22e-nél jóval olcsóbb lesz. Viszont, amennyivel ez drágább, annyival nem jobb a Hankooknál. "Mindössze" 18000Ft-tal lennék vele beljebb, ami azért hatalmas különbség. Ezt sem a teszteredmények, sem tapasztalat nem indokolja. Írták is, hogy a GY költség szempontból veszít csak pontokat, mert drága.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Gumik és felnik
« Válasz #20229 Dátum: 2013.04.12 11:15:15 »
Utólag belegondolva, anyagilag mindenképpen jobb választás lett volna nekem is ez a típus, mert arra számítottam, hogy a GY 22e-nél jóval olcsóbb lesz.
Ez nem biztos, sőt! Kicsit jobban utánajártam dolgoknak. A GY B-s energia-osztályú, a Hankook C-s. Mit jelent ez a gyakorlatban? http://ec.europa.eu/energy/efficiency/tyres/calculator_en.htm
Függ attól is, hogy mennyit jársz városban (ott ugye kisebb jelentősége van a gördülési ellenállásnak). De ha csak 50%-ban használod városban az autót, akkor már kb. 0,1 literes megtakarítást jelent. Nálam ez durván 5000 Ft évente (10 ezer km-es nyári gumis éves futást feltételezve). A két gumi árkülönbsége 20 ezer Ft. Egy garnitúra gumit pedig legalább 5, de inkább 6 évig használ ez átlagos autós. Tehát lényegében legrosszabb esetben is ugyanott vagyok anyagilag, mint a Hankook-kal. Viszont én inkább 70-80%-ban lakott területen kívül autózok, így viszont a megtakarítás is növekszik, akár 0,2 deci is lehet. 
Tehát legrosszabb esetben is kb. ugyanúgy jövök ki anyagilag. De én inkább a gumisnál fizetek, mint a benzinkúton. Ráadásul még a CO2 kibocsátás is picit kevesebb lesz:)

Továbbá, szintén nem elhanyagolható szempont, hogy azért a GY nedves úton is jobb (A osztály). Meg egyébként is az ADAC és az Autonavigátor tesztjében is jobban szerepelt. Igaz ugyan, hogy nincsenek nagy különbségek, meg egyébként is defenzíven vezetek, de miért ne válasszam a jobb gumit, ha anyagilag ugyanúgy jövök ki?
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Gumik és felnik
« Válasz #20230 Dátum: 2013.04.12 11:20:46 »
Talán igen, nem emlékszem pontosan...
Érdekes volt, hogy az ADAC tesztben vizes úton kissé gyengébb eredményt hoztak ki, de az itthoni teszt eredményeket-méréseket végignézve szinte mindenben nagyon kiegyensúlyozott és magas szintű guminak hozták ki. Talán a legjobb nem prémium gumi a mai mezőnyben. És tényleg jó. A gumis, ahol vásárolok is ezt ajánlotta elsőként, mondva, hogy a gumi gyártási minősége is nagyon jó, nem igényel sok súlyt és sérüléssel, gyártási hibával sem vitték vissza még hozzájuk.

Utólag belegondolva, anyagilag mindenképpen jobb választás lett volna nekem is ez a típus, mert arra számítottam, hogy a GY 22e-nél jóval olcsóbb lesz. Viszont, amennyivel ez drágább, annyival nem jobb a Hankooknál. "Mindössze" 18000Ft-tal lennék vele beljebb, ami azért hatalmas különbség. Ezt sem a teszteredmények, sem tapasztalat nem indokolja. Írták is, hogy a GY költség szempontból veszít csak pontokat, mert drága.

15-16ért már van, felkeltette az érdeklődésem :)

http://www.argep.hu/trend/HANK/Hankook-k425-195-60R15.html

A mintázata majdnem ugyanolyan mint a conti premiumcontact 2. Ráadásul a hazai ipart is támogatjuk  :hug:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Gumik és felnik
« Válasz #20231 Dátum: 2013.04.12 11:24:54 »
zsoooc:
Én nem számoltam ki ennyire. Lehet, hogy igaz, de én ezeknek a gumi-matricáknak nem feltétlen hiszek. Nem láthatunk mögé, hogy mindezt mi alapján írják rá.
Ezzel nem azt mondom, hogy a GY nem jó, dehogynem, csak nem biztos, hogy annyival, mint, amit a címke sugall.

kisfiatal:
Az kb reális ár érte, mert én a 17,5-öt szerelt árként értettem. Nekem mindig szerelt árat mond a gumis.  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Gumik és felnik
« Válasz #20232 Dátum: 2013.04.12 13:01:36 »
Én nem számoltam ki ennyire. Lehet, hogy igaz, de én ezeknek a gumi-matricáknak nem feltétlen hiszek. Nem láthatunk mögé, hogy mindezt mi alapján írják rá.
Ezzel nem azt mondom, hogy a GY nem jó, dehogynem, csak nem biztos, hogy annyival, mint, amit a címke sugall.

Ez a hivatalos EU-s szabvány matrica, tehát nem csak egy reklámfogás.

Egyébként szerintetek legalább mikori gyártású gumit szabad még megvenni (hosszú távon gondolkodok)? Ha 2013-as a DOT száma, akkor a hónap már nem annyira számít gondolom, de egy 2012 decemberit még megvehetek?
Corolla 1,4 VVT-i 2005

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Gumik és felnik
« Válasz #20233 Dátum: 2013.04.12 13:20:57 »
Ez a hivatalos EU-s szabvány matrica, tehát nem csak egy reklámfogás.

Egyébként szerintetek legalább mikori gyártású gumit szabad még megvenni (hosszú távon gondolkodok)? Ha 2013-as a DOT száma, akkor a hónap már nem annyira számít gondolom, de egy 2012 decemberit még megvehetek?
Komolyan kérdezed???  :lol:

Naná, még korábbit is minden további nélkül... GY EG Perf.-ból ilyet úgysem fogsz találni, mert az idei modell...  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Gumik és felnik
« Válasz #20234 Dátum: 2013.04.12 15:25:25 »
Hát nah.. lehet! Barátom is arra beszélt rá, mert hogy jobban is néz ki...! :) Leadtam a rendelést! Köszi Palaczk!  :flowers:

Jól választottál, jó a snow3 esőben, szárazon és havon is...latyak és jég (lefagyott) is jól fekszik neki...ott sok gumi elvérzik...
Nekem volt fent, saját tapasztalat.
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.