Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2319466 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Szerviz
« Válasz #9150 Dátum: 2014.04.22 20:41:48 »
A gyari gyertyan van egy alatet ami ha meghuzod az eloirt nyomatek szerint kifeszul.
Ergo pont annyi lesz a hezag. -opelnel is igy van

Hasznalod 60 vagy 80 ezret azt kuka.
En biztos nem vacakolnek hezagmerovel.

Ma szereztem aisin vizpumpat, gorgot, dayco szijat es ina feszitot, mert a bilstein dobozaban az van:)
Megkapja a termosztatot a kicsike terveim szerint 195 nel:) -telre meg is lesz:)
Annyira jo aron adtak, hogy nem hagyhattam ott...

Mar csak annak akarok utanajarni a vezermulancot, miegyebet mikor kellene cserelni, mert lehet ezzel egyutt erdemes, mert munkadijban sporolnak es a hezagot akkor belehetne allitani.
Penteken meg is kerdem a toyotanal gyorben.
Konrád

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Szerviz
« Válasz #9151 Dátum: 2014.04.23 08:51:14 »
Konrad miről beszélsz? Gyertya elektróda hézagról volt szó, az attól, hogy betekered a gyertyát nem fog változni...
                                                                                                                                                   

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Szerviz
« Válasz #9152 Dátum: 2014.04.23 09:11:37 »
A gyari gyertyan van egy alatet ami ha meghuzod az eloirt nyomatek szerint kifeszul.
Ergo pont annyi lesz a hezag. -opelnel is igy van

 :eek: :eek: :eek:



Wazzzze! Ez igen! Nem tudom mi volt, de küldjél nekem is, legalább kóstolót. :flowers:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Szerviz
« Válasz #9153 Dátum: 2014.04.23 10:10:18 »
konrád,sok volt húsvétkor a névnapi konyakosmeggy?;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re:Szerviz
« Válasz #9154 Dátum: 2014.05.07 16:27:59 »
Sziasztok. Az Avensises topikban már beszéltünk arról. hogy a 2002-es diesel Avensis hez nem jók a szabványos OBD-s hibakód olvasók. Más a protokol, vagyis nem egy nyelvet beszélnek. Ti sem tudtok megoldást erre? Nem akarok Bluetooth-t, csak a lapitopimat egy kábellel az Avera kötni és lássak adatokat. Lehetséges ez itthoni körülmények között, vagy csak szervízben tudnak segíteni?
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.07 16:30:05 írta elpaso7708 »

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Szerviz
« Válasz #9155 Dátum: 2014.05.07 16:36:56 »
a 2002-es diesel Avensis hez nem jók a szabványos OBD-s hibakód olvasók. Más a protokol, vagyis nem egy nyelvet beszélnek. Ti sem tudtok megoldást erre?
Szia!
Ezekkel elvileg működik amit 1996 után gyártottak.

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re:Szerviz
« Válasz #9156 Dátum: 2014.05.07 16:46:19 »
Szia!
Ezekkel elvileg működik amit 1996 után gyártottak.
Igen, néztem köszi. A csatlakozó hasonló kinézetre, de a szám nem stimmel. Nekem J1962 kellene, ezek meg J2534-ös számuak. Véleményed szerint okozhat ez problémát?

torbit

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
  • Corolla E12 1,4 D4D HB Luna
Re:Szerviz
« Válasz #9157 Dátum: 2014.05.07 21:18:46 »
Sziasztok,

Remélem jó helyen teszem fel a kérdésem.

Corolla D4D-be olajcserét kellene végeznem, és ebben kérném a tanácsotokat.
Ez az olaj jó lenne? Liqui moly top tec 4300 5w30
Szerintetek hol érdemes venni, konkrét boltot tudnátok javasolni? És milyen olajszűrőt vegyek hozzá és hol? Levegőszűrő is régen volt már cserélve, abból mit javasoltok?

Köszi előre is a segítséget!

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Szerviz
« Válasz #9158 Dátum: 2014.05.07 21:54:57 »
bárdiautóból.
olajszűrö mann.
levegö meg pollenszűrő blueprint,wix v alco.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Szerviz
« Válasz #9159 Dátum: 2014.05.07 22:01:43 »
Carinához Blueprint légszűrőt rendeltem, de eddig ez volt az egyetlen, ahol a gumiperemet félre kellett fordítani és levágni a műanyagról néhány, az öntéskor otthagyott nagyobb műanyagdarabot, ami miatt nem tömített volna rendesen. Se Mann-nál, se Japanparts-nál (vagy Alco, már nem emlékszem) még nem volt ilyen. A Blueprint olajgombán meg átfolyt az olaj. Lehet, hogy kétszer pechem volt a márkával egymás után, de most már kétszer meggondolom, hogy megkockáztatok-e egy harmadikat  :1eye:

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re: Szerviz
« Válasz #9160 Dátum: 2014.05.07 22:06:27 »
konrád,sok volt húsvétkor a névnapi konyakosmeggy?;)

Igen, csak mivel roppantos a gyertya, alatet kisimul, felfelszi.
Na marmost kitekered, es ujra berakod, hat sose fog uott allni pontosan mint elotte.
Csavarkotest egyszer hasznalunk a gyarban azt kuka.

Az egy dolog, h beallitod a hezagot, de ha megnezed az elektroda rendesen kopik.
Ha visszatekered, szerinted uott all? Mert ugye az alatet adott nm erteken kisimult;)

Na ? Kievett sok konyakosmeggyet?:)

Nehogy mar 4 gyertyat elkezdesz csiszolgatni, hezagot allitani.
Ez nem schwalbe, tobbe kerul az oraber minthogy bardi azt 48 szazalekos kedvezmeny es berak.

Opelben szerelo mondta, h tilos allitani, kiteker megnez gyertya szine es kuka, uj beteker nyomatekkal.

Ha szeretsz allitagzni igerem nyari talira odaadom a regi gyertyaimat ajandekba:).
Szamomra mindig egyszerubb volt a csere mint a mokolas, annak nem vagyok hive.

Konrád

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Szerviz
« Válasz #9161 Dátum: 2014.05.07 22:11:50 »
Pedig a blueprint nem rossz, de ezek szerint szar az albeszallito. Maga a marka a bilstein csoporte:)
Megjegyzem bilstein feszito dobozaban ina volt minden az meg ugye schefler:)
Hat ilyen ez az automotiv biznisz;)
Konrád

TZoli

  • Vendég
Re:Szerviz
« Válasz #9162 Dátum: 2014.05.07 22:15:35 »
Sziasztok,

Remélem jó helyen teszem fel a kérdésem.

Corolla D4D-be olajcserét kellene végeznem, és ebben kérném a tanácsotokat.
Ez az olaj jó lenne? Liqui moly top tec 4300 5w30
Szerintetek hol érdemes venni, konkrét boltot tudnátok javasolni? És milyen olajszűrőt vegyek hozzá és hol? Levegőszűrő is régen volt már cserélve, abból mit javasoltok?

Köszi előre is a segítséget!

Olaj jó amit írtál, olajszűrőből gyári vagy Knecht (ez bevált a dízel Corolláknál, Mahle szűrő van a dobozban) levegőszűrő "pénztárcafüggő", ha olcsóbban akarod megúszni akkor Japanparts  ha nem számít annyira a pénz akkor gyári.  Alco-t ne!!!  Pollenszűrőből aktívszenes Wix (WP9137)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Szerviz
« Válasz #9163 Dátum: 2014.05.07 22:18:38 »
A gyertyára:

Bocsánat, ugyan nem nekem szólt, de szerintem a gyertyahézag a (többnyire) két pólus távolsága (a szikraköz), az meg független attól, hogy mennyire tekeri be az ember a gyertyát a helyére, milyen nyomatékkal húzza meg, vagy milyen alátét van alatta. Az, hogy a gyertya maga hol áll meg, legfeljebb a kompressziót módosítja kisebb mértékben. Ésszel meg lehet állítani a gyertyhézagon, én még az irídiumosat is beállítottam a Carinához (IK-20, pedig nem ajánlja a gyártó, pont az esetleges sérülés miatt, hamar le lehet pattintani a belső pólust. 1,1mm-es gyári hézag volt elvileg, de ilyet kaptam nagyon jó áron,és nekem 0,8mm kell), és semmi baja hála Istennek.
Amikor olajevős volt a motor, elég sokszor vettem ki a gyertyát, néha állítani is kellett a hézagon (ahogy írtad is, mivel kopik az elektróda), de soha nem volt tömítetlenség, és ne is téptem bele őket. Mondjuk csak NGK vagy Denso az, amit hajlandó vagyok beletenni  ;)

Amúgy pedig nekem INA vezérlés szettem van, lassan két éve megy, és egész jó  :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.07 22:23:39 írta vd1234 »

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Szerviz
« Válasz #9164 Dátum: 2014.05.07 22:20:16 »
Milyen cikkszámú szűrő kell bele? Mert ami az én TS-emhez kell, az szerintem nem olyan fullos. Nem láttam semmi bizonyítékot vagy leírást arra vonatkozóan, hogy lenne benne visszafolyás gátló szelep.