Szerző Téma: D-4D & D-CAT  (Megtekintve 1396059 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

protko

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 229
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1350 Dátum: 2011.08.04 14:33:37 »
ha nem titok, mi baja lett a motornak?
« Utoljára szerkesztve: 2011.08.13 12:51:44 írta kleingy »

'01 2.0 D-4D Liftback -> sold


'06 D5 S80

GOLD-CAT

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
  • AVENSIS '07 D-CAT 4ajtós
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1351 Dátum: 2011.08.04 21:33:09 »
Kis segítség kellene vagy inkább tanács. Elveszett  :cry: az egyik kulcsom...vagy ami rosszabb, és bele sem merek gondolni ellopták tegnap amikor a külföldi út után kipakoltam a ház előtt a kocsit. Félig leeresztett ablakok és a kulcs vagy az indításban vagy a széken...fene tudja már hol hagytam nagyokosan...közben voltam több ideig bent is...szóval estefele már nem találtam...póttal járok és állandóan beállok vele az udvarra meg garázsba... (szomszéd utcában 4 hónapja egy 8 éves Yarist vittek el a garázsból éjszaka...) :-(   Holnap átkódolják az M+F-nél a megmaradt kulcsot és várok valameddig, hátha mégis megtalálnám, de ha nem akkor a komplett zárszett-csere nagyon húzós...erre nincs valami alternatíva...utángyártott, vagy mittudomén...profi chip-es másolat? Nem szeretném ha ellopnák, de azt sem, hogy be tudjanak egyáltalán hatolni az utastérbe...  :?:  köszi előre is...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1352 Dátum: 2011.08.05 10:02:25 »
Kis segítség kellene vagy inkább tanács. Elveszett  :cry: az egyik kulcsom...vagy ami rosszabb, és bele sem merek gondolni ellopták tegnap amikor a külföldi út után kipakoltam a ház előtt a kocsit. Félig leeresztett ablakok és a kulcs vagy az indításban vagy a széken...fene tudja már hol hagytam nagyokosan...közben voltam több ideig bent is...szóval estefele már nem találtam...póttal járok és állandóan beállok vele az udvarra meg garázsba... (szomszéd utcában 4 hónapja egy 8 éves Yarist vittek el a garázsból éjszaka...) :-(   Holnap átkódolják az M+F-nél a megmaradt kulcsot és várok valameddig, hátha mégis megtalálnám, de ha nem akkor a komplett zárszett-csere nagyon húzós...erre nincs valami alternatíva...utángyártott, vagy mittudomén...profi chip-es másolat? Nem szeretném ha ellopnák, de azt sem, hogy be tudjanak egyáltalán hatolni az utastérbe...  :?:  köszi előre is...


Az autó saját zárjai nyilnak az autó saját kulcsával, max az indításgátlóval lehet variálni. Erre nincs olcsóbb megoldás, zárszett csere új kulcsokkal!
Viszont ha van Cascod, akkor ezt mielöbb jelentsd, mivel ha az autót a saját kulcsával viszik el, akkor egy figyinget sem fognak fizetni, ellenben lehet kifizetik a zárszettet!
Xanyi

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1353 Dátum: 2011.08.05 10:21:14 »
Ez kemény... mi Lizarddal vittünk már ki pótkulcsot tirolba :D De ott a németek megtalálták és beadták egy márkakereskedésbe aki pedig eljuttatta....
Én is inkább a zárat cserélném le, hogy tudjak nyugodtan aludni...

GOLD-CAT

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
  • AVENSIS '07 D-CAT 4ajtós
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1354 Dátum: 2011.08.05 16:11:18 »
Köszönöm a válaszokat, de jelentem ma reggel meglett a kulcs!!!  :clap:  Utánakérdeztem komplett zárcsere munkadíjjal  ~160.000.- de szerencsére nem kell, bagatell helyen volt a lakásban, nem is gondoltam rá, hogy oda beeshet valami...  :)

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1355 Dátum: 2011.08.05 17:03:36 »
Vehetnél rá valami csipogót távival amit ha megnyomsz csipog a kulcstartód.... ;)

GOLD-CAT

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
  • AVENSIS '07 D-CAT 4ajtós
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1356 Dátum: 2011.08.05 20:20:02 »
Vehetnél rá valami csipogót távival amit ha megnyomsz csipog a kulcstartód.... ;)

teljesen jó az ötlet  :clap:

01010011

  • Vendég
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1357 Dátum: 2011.08.31 11:40:25 »
Segítség kellene. Tönkrement az Avensis.  :censored:
De teljesen. Komplett motort keresek.
Az én kocsim is tönkrement, 93.000-nél hengerfejes lett.
Kaptam egy új motort. Faja, mi?

GOLD-CAT

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
  • AVENSIS '07 D-CAT 4ajtós
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1358 Dátum: 2011.08.31 12:03:48 »
Segítség kellene. Tönkrement az Avensis.  :censored:
De teljesen. Komplett motort keresek.
Az én kocsim is tönkrement, 93.000-nél hengerfejes lett.
Kaptam egy új motort. Faja, mi?

nem valami bíztató kilátások... :hmmmm:

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1359 Dátum: 2011.08.31 17:42:00 »
Segítség kellene. Tönkrement az Avensis.  :censored:
De teljesen. Komplett motort keresek.
Az én kocsim is tönkrement, 93.000-nél hengerfejes lett.
Kaptam egy új motort. Faja, mi?

Normál garid volt, vagy ez a kiegészítős, utólag megvásárlós extra gari? A második kategóriába ez vajon még belefér?

Nekem még 1-2 hónap és döntenem kell, hogy veszek-e extra két évet az autóra (ez lenne a második extra két év). A gari kb 105-110 ezerbe kerül, kérdés hogy megéri-e, ezen filózok. 2.2 D-Cat motor jelenleg cca. 100ezer km-rel... Mit gondoltok?


lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1360 Dátum: 2011.08.31 20:21:55 »
(ez lenne a második extra két év).
Lexusnal lehet ilyet?  :eek: En megvennem, nem haboznek rajta. (en is vettem az Aurisomhoz, de arra csak egyszer lehet ket evet venni, ugy tudom)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

01010011

  • Vendég
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1361 Dátum: 2011.08.31 22:23:50 »
Normál garid volt, vagy ez a kiegészítős, utólag megvásárlós extra gari? A második kategóriába ez vajon még belefér?

Nekem még 1-2 hónap és döntenem kell, hogy veszek-e extra két évet az autóra (ez lenne a második extra két év). A gari kb 105-110 ezerbe kerül, kérdés hogy megéri-e, ezen filózok. 2.2 D-Cat motor jelenleg cca. 100ezer km-rel... Mit gondoltok?

Első extracare volt. (januárban jár le a 2 év)
Most, hogy új a blokkom, a hengersor illetve a tömítések, van hozzá plusz egy év alkatrész gari. Utána nem tudom tudok-e még 2 év garanciát venni, de ha nem, akkor eladom a kocsit.
Szerintem te se gondolkodj.
Itt vagyok én: újkora óta az enyém a kocsi, csak premium gázolajat tankoltam bele, 10 ezrenként olaj- és szűrőcserék, hidegen kímélem, visszahűtésre mindig figyelek, sokat autópályázom, EGR-t renszeresen tisztíttatom, a turbóm állapota kiváló. Nem lehet mondani, hogy nem figyeltem oda... Szóval itt nem a felhasználóval van a baj, hanem a termékkel.
Ez is úgy derült ki, hogy hetente nézem az olajat és vizet. Észrevettem, hogy fogy a víz... egyéb tünet nem volt... Ráadásul mindezt az olaszországi nyaralás előtt 2 nappal. Ha nem veszem észre, akkor kb. pont az olasz-svájci határon főzöm meg a motort. Fincsi lett volna.
Szóval ilyen autót csakis garival érdemes tartani szvsz.

GOLD-CAT

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
  • AVENSIS '07 D-CAT 4ajtós
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1362 Dátum: 2011.08.31 22:40:24 »
Nagyon nem vagyok nyugodt én sem...és értetlenül állok, ezek azért nem aprócska hibák, fődarabok nemmegfelelősége vagy gyártási hibája, vagy konstrukció? Venni 100 ezrekért +garanciát, csak drágább gázolajjal megy, mellesleg eszik is becsülettel....EGR-tisztítás, stb. stb....és mindezek felett nem tudom mikor robban totál le? Én nem tehetem meg mondjuk hogy vegyek + garit, és biztosan pénzem sem lenne új blokkra...(most biztosan az jön, akkor miért vettél ilyen autót), hát pontosan a róla kialakult megbízhatóság miatt amit kommunikálnak minden fórumon...hát nem tudom, csak reménykedek, hogy pár évig kiszolgál majd.  :surrender:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1363 Dátum: 2011.09.01 08:23:59 »
a japán megbízhatóság leginkább a hagyományos szívó benzinesekre vonatkozik. a toyota ráadásul a d-cattal eléggé mellélőtt...

GOLD-CAT

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
  • AVENSIS '07 D-CAT 4ajtós
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1364 Dátum: 2011.09.01 09:05:10 »
a japán megbízhatóság leginkább a hagyományos szívó benzinesekre vonatkozik. a toyota ráadásul a d-cattal eléggé mellélőtt...

 :eek: ...mellélőtt? de miért? erős, tiszta, csendes...és d-4d konstrukció ami azért egyes modellekben sokszázezret elmegy...mivel más akkor ez a modell?
na mindegy, nem sopánkodom, nincs értelme nyomom neki, megadom ami kell...semmi esetre sem 10ezer km-ként olajcsere meg szűrők, stb, mikor már sokéves autómodelleknél is 30 ezres a periódus...rendesen 15-ként  :no:  és várok, vagy eladom és visszatérek valami EU-márkára...nekem fontos a dízel mert min 50 ezret megyek évente.
Na szép napot mindenkinek!  ::)