Szerző Téma: D-4D & D-CAT  (Megtekintve 1394696 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

GOLD-CAT

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
  • AVENSIS '07 D-CAT 4ajtós
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1305 Dátum: 2011.06.24 18:29:59 »
Maradj is a Motulnál, jó választás.
(tudom van nála olcsóbb)

Úgy tervezem ennél maradok, és viszonylag jó áron jutottam hozzá: 2900.-/l (5W30 Ecoclean)

Gyanúsan olcsó!

csomagoláson nem vettem észre semmit, ismerős aki beszállít nekik egyéb terméket ajánlotta, és az 5 l-es ára jött ki így, az 1 literes már lényegesen több lett volna, vettem két 5-öst, szépen megy vele 1000 km-t mentem már.
http://www.monorex.hu/content/motul_8100_eco_clean_5w_30_5l               

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1306 Dátum: 2011.07.12 13:02:55 »
Maradj is a Motulnál, jó választás.
(tudom van nála olcsóbb)

Úgy tervezem ennél maradok, és viszonylag jó áron jutottam hozzá: 2900.-/l (5W30 Ecoclean)

Gyanúsan olcsó!

csomagoláson nem vettem észre semmit, ismerős aki beszállít nekik egyéb terméket ajánlotta, és az 5 l-es ára jött ki így, az 1 literes már lényegesen több lett volna, vettem két 5-öst, szépen megy vele 1000 km-t mentem már.
http://www.monorex.hu/content/motul_8100_eco_clean_5w_30_5l               

Most állok én is olajcsere előtt 2.2 D-CAT-hez hány liter olajat vigyek?
Ezt a Motult viszem majd én is: http://www.monorex.hu/content/motul_8100_eco_clean_5w_30_5l

Előző szervíznél maradt bő egy liter Toyota olaj, ha a kettőt úgymond összeöntik, az lehet problémás?

köszi

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1307 Dátum: 2011.07.12 13:08:49 »
Ha jol emlexem a D-CAT-be 5,9 liter megy cserenel. Ha nem tul regi felbontott olaj es ugyanaz, mint amit most keszulsz beletenni, akkor sztem nem lehet gond.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

GOLD-CAT

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
  • AVENSIS '07 D-CAT 4ajtós
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1308 Dátum: 2011.07.12 13:35:59 »
Ha jol emlexem a D-CAT-be 5,9 liter megy cserenel. Ha nem tul regi felbontott olaj es ugyanaz, mint amit most keszulsz beletenni, akkor sztem nem lehet gond.

igen 5,9 l és elvileg lehet keverni, a Toyota olaj is 5w30 -as. Nekem a 2.-ik 5 l-es kannából nem ment el 1 liter a cserénél és a nívópálcán max alatt van picivel a szint.

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1309 Dátum: 2011.07.12 13:56:46 »
Ha jol emlexem a D-CAT-be 5,9 liter megy cserenel. Ha nem tul regi felbontott olaj es ugyanaz, mint amit most keszulsz beletenni, akkor sztem nem lehet gond.

igen 5,9 l és elvileg lehet keverni, a Toyota olaj is 5w30 -as. Nekem a 2.-ik 5 l-es kannából nem ment el 1 liter a cserénél és a nívópálcán max alatt van picivel a szint.

Az jó lenne, mert akkor megvenném az 5 lityis Motult és a szervízben keverhetnék a megmaradt 5W30-as Toyotával, ami a 90-es szervízre (cca. 8-9 hónapja) lett vásárolva. Akkor ez a Motul a legjobb választás a D-CAT-hez?

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1310 Dátum: 2011.07.12 14:07:56 »
En tuti nem kevernem igy  :no:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1311 Dátum: 2011.07.12 22:19:01 »
Ha jol emlexem a D-CAT-be 5,9 liter megy cserenel. Ha nem tul regi felbontott olaj es ugyanaz, mint amit most keszulsz beletenni, akkor sztem nem lehet gond.

igen 5,9 l és elvileg lehet keverni, a Toyota olaj is 5w30 -as. Nekem a 2.-ik 5 l-es kannából nem ment el 1 liter a cserénél és a nívópálcán max alatt van picivel a szint.

Az jó lenne, mert akkor megvenném az 5 lityis Motult és a szervízben keverhetnék a megmaradt 5W30-as Toyotával, ami a 90-es szervízre (cca. 8-9 hónapja) lett vásárolva. Akkor ez a Motul a legjobb választás a D-CAT-hez?

Nekem be vált.
Azonos rendeltetésű olajak keverhetőek.

Apaszive

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 115
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1312 Dátum: 2011.07.22 13:50:09 »

Helló mindenkinek!

Új vagyok a listán, egy Rav4 2.2 D-CAT motorral szerelt géppel. Van egy kis gondom és a  RAV4 szekcióban azt tanácsolták, hogy forduljak hozzátok mert az Avensis-ben is volt/van ez a típusú motor.
Szóval majd egy hónapja vettem ezt a járgányt, kéz alól, öt évesen 80e km-rel.
Amit e rövid idő alatt észleltem: azt vettem észre a belső tükörből, hogy alkalmanként mintha füstölne az autó. Nem diesel fekete kormot nyom, hanem kékes-fehér füst vagy inkább mintha poros úton mennék és olyan mint mikor felkavarja a port. Nem gondolnám, hogy a motornak lenne baja (egyébként szépen jár) mert csak alkalmanként csinálja és nem folyamatosan füstöl. Amit még észleltem, hogy egy rövid út után a kipufogó cső vége eléggé meleg. Nem nagyon lehet megfogni, mert olyan meleg. Ez normális jelenség? A füstölés is izgat. Kaptam egy tippet, varázs szó: részecskeszűrő. Lehetséges, hogy ez okozza a kipufogó melegedését is és az alkalmankénti füstölést is?  Nem hajtom, mert kinőttem már abból a korból, öreguras sofőr vagyok, nem rúgatom a gépet. Tud valaki valami okosságot mondani? köszönettel venném.

Üdvözlettel: József

protko

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 229
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1313 Dátum: 2011.07.22 13:58:08 »

Helló mindenkinek!

Új vagyok a listán, egy Rav4 2.2 D-CAT motorral szerelt géppel. Van egy kis gondom és a  RAV4 szekcióban azt tanácsolták, hogy forduljak hozzátok mert az Avensis-ben is volt/van ez a típusú motor.
Szóval majd egy hónapja vettem ezt a járgányt, kéz alól, öt évesen 80e km-rel.
Amit e rövid idő alatt észleltem: azt vettem észre a belső tükörből, hogy alkalmanként mintha füstölne az autó. Nem diesel fekete kormot nyom, hanem kékes-fehér füst vagy inkább mintha poros úton mennék és olyan mint mikor felkavarja a port. Nem gondolnám, hogy a motornak lenne baja (egyébként szépen jár) mert csak alkalmanként csinálja és nem folyamatosan füstöl. Amit még észleltem, hogy egy rövid út után a kipufogó cső vége eléggé meleg. Nem nagyon lehet megfogni, mert olyan meleg. Ez normális jelenség? A füstölés is izgat. Kaptam egy tippet, varázs szó: részecskeszűrő. Lehetséges, hogy ez okozza a kipufogó melegedését is és az alkalmankénti füstölést is?  Nem hajtom, mert kinőttem már abból a korból, öreguras sofőr vagyok, nem rúgatom a gépet. Tud valaki valami okosságot mondani? köszönettel venném.

Üdvözlettel: József


"Nem hajtom, mert kinőttem már abból a korból, öreguras sofőr vagyok, nem rúgatom a gépet. Tud valaki valami okosságot mondani?"=> fiatalodj meg időnként, és hajtsd meg a vasat rendesen, leginkább autópályán!
2000-es fordulat alatt nem nagyok (sőt kicsit sem) tudja regenerálni a részecskeszűrőt.

'01 2.0 D-4D Liftback -> sold


'06 D5 S80

protko

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 229
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1314 Dátum: 2011.07.22 14:08:28 »
teljesen normális ha sok rövid utat mész vele.

http://www.motor-talk.de/forum/blauer-oder-weisser-qualm-aus-dem-auspuff-toyota-corolla-verso-t3130393.html
Weißer Rauch = Dieselpartikelfilterreinigung (erfolgt bei häufigen Kurzstreckenfahrten automatisch, um den Kat auf die richtige Betriebstemperatur zu bringen, damit er sich freibrennt)

'01 2.0 D-4D Liftback -> sold


'06 D5 S80

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1315 Dátum: 2011.07.22 17:54:52 »
Idézet
Amit e rövid idő alatt észleltem: azt vettem észre a belső tükörből, hogy alkalmanként mintha füstölne az autó. Nem diesel fekete kormot nyom, hanem kékes-fehér füst vagy inkább mintha poros úton mennék és olyan mint mikor felkavarja a port. Nem gondolnám, hogy a motornak lenne baja (egyébként szépen jár) mert csak alkalmanként csinálja és nem folyamatosan füstöl. Amit még észleltem, hogy egy rövid út után a kipufogó cső vége eléggé meleg. Nem nagyon lehet megfogni, mert olyan meleg. Ez normális jelenség? A füstölés is izgat. Kaptam egy tippet, varázs szó: részecskeszűrő. Lehetséges, hogy ez okozza a kipufogó melegedését is és az alkalmankénti füstölést is?  Nem hajtom, mert kinőttem már abból a korból, öreguras sofőr vagyok, nem rúgatom a gépet. Tud valaki valami okosságot mondani? köszönettel venném.

A DPNR katalizátor, vagy nevezzük részecskeszűrőnek a kipufogóban van. Kiégetés alatt 500 fok körüli a hőmérséklete, normál üzemben is párszáz fok. Ne csodálkozz ha a vége meleg  :D
Ha a füstölést csak ritkán, alkalmanként produkálja, akkor lehet hogy épp a kiégetést látod a tükörben...
Xanyi

Apaszive

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 115
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1316 Dátum: 2011.07.22 23:23:36 »
A DPNR katalizátor, vagy nevezzük részecskeszűrőnek a kipufogóban van. Kiégetés alatt 500 fok körüli a hőmérséklete, normál üzemben is párszáz fok. Ne csodálkozz ha a vége meleg  :D
Ha a füstölést csak ritkán, alkalmanként produkálja, akkor lehet hogy épp a kiégetést látod a tükörben...

Akkor vehetem tuti fixre, hogy részecskeszűrő van a dolgok mögött.
Köszönöm mindkettőtöknek a választ. Alkalomadtán odalépek neki és meghajtom.
Köszi még 1x!  :yes:

atya66

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1317 Dátum: 2011.07.23 11:53:04 »
Sziasztok.Három hete végre vettem egy,I' AVENSIST, 2000 D4D ( imádom!)Szinte mindennel megvagyok elégedve csak a gyári hifi tudása kissé elavult"2000"model.(a kisebbik lányom igénye miatt).Szóval leakarom cserélni egy modernebbre(mp3,Bluetooth,gps,dvd).Azt szeretném hogy a komputer adatok is láthatóak maradjanak.Ebbe kérnék segítséget,hogy milyen típust lehet berakni 2din helyre.Gondolok itt kompatibilitásra.Nehogy valamit elcsesszek. Üdv mindenkinek,(megyek pasztázni)
                                                                                                                                                                                                         atya66
TOYOTA AVENSIS D4D

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1318 Dátum: 2011.07.23 12:44:55 »
Ezt szerintem csak úgy tudod megtenni, hogy az eredetit bent hagyod és csak a hangszórót kötöd át a másikra. A kormányvezérlés persze ugrik - ha csak nincs valami konvertered.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

atya66

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #1319 Dátum: 2011.07.23 13:57:26 »
Köszönöm gyors válaszod.Még egy kérdés-A corollába valóval sem lehet ezek szerint kicserélni?
TOYOTA AVENSIS D4D