Szerző Téma: D-4D & D-CAT  (Megtekintve 1394675 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

klimi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
D4D
« Válasz #675 Dátum: 2008.03.30 08:58:29 »
A márkaszervizben megmondták,hogy mikor cserélték a km-órát az ember meg 85000-rel hirdette.
Én kérdeztem tõle mennyi van benne ,erre õ mondta a 85-öt, én meg egybõl hozzáadtam a cserénél mondott 37-es állást.De valójában most csak 48-at mutat az óra,igy értettem én félre a tulajt és igy mondtam nektek is rosszat.Egyébként a családban csak Toyoták vannak Rav4,Avensis-bõl több is szoval apu anyu feleség Toyotázik.Az eladó meg egy vadi új Land Cruiser-t vett,ezért adja el.

klimi
limi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: _
« Válasz #676 Dátum: 2008.03.30 11:06:38 »
Idézetet írta: "b.c."
Arra viszont én még a sokkal használtabb daraboknál is kíváncsi vagyok, az ilyeneknél meg méginkább, hogy miért adja el??? :hmm:


Ebbe sokáig én is beleakadtam, amíg le nem neveltem magamat róla ;) ... Egyszerûen tudomásul kell venni, hogy vannak emberek, akik 1-2-3 év után cserélgetik az autóikat, akkor is ha semmi baj nincs velük. Miért? Sok indoka lehet. Megunta, szereti a változatosságot, ki akar próbálni minél több újat, minimalizálni akarja a mûszaki kockázatot stb... Nem kell ezen agyalni. Ki kell deríteni, hogy nem azért akarja-e eladni mert a kocsi xar (pl. törött) - és ha nem, akkor onnantól fogva tökmindegy.

Megjegyzem, én eladóként nagyon utálom a "miért adja el?" kérdést :turelmetlen: ... Ehhez a vevõnek semmi köze nincs.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
D4D
« Válasz #677 Dátum: 2008.03.30 11:09:10 »
Idézetet írta: "klimi"
A márkaszervizben megmondták,hogy mikor cserélték a km-órát az ember meg 85000-rel hirdette.
Én kérdeztem tõle mennyi van benne ,erre õ mondta a 85-öt, én meg egybõl hozzáadtam a cserénél mondott 37-es állást.De valójában most csak 48-at mutat az óra,igy értettem én félre a tulajt és igy mondtam nektek is rosszat.Egyébként a családban csak Toyoták vannak Rav4,Avensis-bõl több is szoval apu anyu feleség Toyotázik.Az eladó meg egy vadi új Land Cruiser-t vett,ezért adja el.

klimi


Jó lesz ez :) ! b.c. Mester meglátása az állófûtésrõl nagyon találó - ez a motor még annyit sem kopott, mint amennyit a (kevésnek bátran nevezhetõ) 85 ezer km indokolna.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

klimi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
D4D
« Válasz #678 Dátum: 2008.04.03 07:17:22 »
Sziasztok!

Tegnap végre eltudtam hozni az autót.Mentem is vele  a városban egy hosszú utat.Hihetetlen jó érzés,feszes futómû,(a Fordom-hoz képest),alig észlelhetõk a kátyúk,jól fordul,stb... Minden tetszik benne szóval tökéletes.
Valahogy arra késztetett,hogy ne menjek vele,mint a hülyegyerek inkább szép kényelmesen "vonulni"kell az autóval.

klimi
limi

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
D4D
« Válasz #679 Dátum: 2008.04.03 11:50:39 »
Idézetet írta: "klimi"
Valahogy arra késztetett,hogy ne menjek vele,mint a hülyegyerek inkább szép kényelmesen "vonulni"kell az autóval.

Érdekes, ezt már többen megfigyeltük - motortól függetlenül - hogy valóban az embert moackós vezetésre ösztönzi, jóllehet van ott erõ ha kell, (az enyémben pl. a 147 paci ereje és a majd 200 Nm sok mindenre képes), de az ember mégse érzi a késztetést, hogy unos-untalan kiaknázza azt. Lehet is vele népeket alázni, akik azt hiszik, hogy tutyimutyi sofõrre akadtak... :ordog:  :  :ordog:  :ordog:
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10704
D4D
« Válasz #680 Dátum: 2008.04.03 15:10:20 »
Szintén hasonló, már korábban is ismertetett tapasztalatokról tudok beszámolni. A 2.4-es esetében én is inkább a vezetést élvezem, és hogy adott sebességi tartományban mennyire nyugodt, kifinomult és csendes az autó.
Persze azért néha elcsábul az ember, és szabadjára engedi a lovakat, de jóval kevesebbszer fordult ez eddig elõ, mint pl a kis 1.6-os Avensis esetében.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

01010011

  • Vendég
D4D
« Válasz #681 Dátum: 2008.04.03 21:40:23 »
Idézetet írta: "klimi"
Tegnap végre eltudtam hozni az autót.Mentem is vele  a városban egy hosszú utat.Hihetetlen jó érzés,feszes futómû,(a Fordom-hoz képest),alig észlelhetõk a kátyúk,jól fordul,stb...


...milyen fordod van, amihez képest egy ave futómûve feszes? Nálam a helyzet FORDított. A ford futómûve feszes, (2 éves kókusz) de nem kemény, nagyon jó. Folyamatosan "beejtem" a kanyarokba. Tépek vele. Az Ave más. Elegáns. Futómûve lágyabb, nem szereti a gyors kanyarokat, éppen ezért én sem tolom, csak szépen úriasan. De ha valaki autópályán kekeckedik....  
viszont az ave majd' 2x olyan erõs.... és nem füstöl... és csendes... és nem zörög....stb...stb...stb...

Idézetet írta: "klimi"
Minden tetszik benne szóval tökéletes.

jaja :10:


.

klimi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
D4D
« Válasz #682 Dátum: 2008.04.05 11:00:29 »
Régi Mondeóm volt,kicsit leharcolt ,koránál fogva.Ehhez képest nekem feszesnek tûnik,de ez csak az elsõ benyomás.Viszont valóban ég és föld a különbség.

klimi
limi

krilin

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
D4D
« Válasz #683 Dátum: 2008.04.05 13:07:41 »
nem találok adás vétel topit.
segitsetek

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
D4D
« Válasz #684 Dátum: 2008.04.05 13:22:16 »
Ez itt egy általános adás-vétel topic.
Ha esetleg verdaspecifikus az keresett/eladandó cucc, általában az autótípusok topicjaiban is van adok-veszek.
         

krilin

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
D4D
« Válasz #685 Dátum: 2008.04.05 13:40:32 »
köszönöm :kacsint:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
D4D
« Válasz #686 Dátum: 2008.04.06 18:47:26 »
Lányok, srácok!

Keresek - sógoroméknak - 2004-es, vagy fiatalabb Avensist, kizárólag dieselmotorral és bõrrel, szedán, vagy ferdehátú kasztnival.
Akinek a látókörébe kerül egy ilyen verda kérem szóljon, írjon...
Elsõsorban magánszemélytõl, vagy már ismert és csekkolt márkakereskedésbõl szeretnénk vételezni.  :kacsint:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

klimi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
D4D
« Válasz #687 Dátum: 2008.04.06 20:49:51 »
Igaz nem magánszemély de a Fogarasi 115 sz.alatt van több is.Én multhéten néztem egyet zuglóban, de az kombi volt és tulajtól.Igaz bevallotta,hogy egy éve vette Székesfehérvári kereskedésben.Ezt én körbe is mértem rétegvastagság mérõvel.Minden ok!
limi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
D4D
« Válasz #688 Dátum: 2008.04.07 11:07:22 »
Idézetet írta: "klimi"
Igaz nem magánszemély de a Fogarasi 115 sz.alatt van több is.Én multhéten néztem egyet zuglóban, de az kombi volt és tulajtól.Igaz bevallotta,hogy egy éve vette Székesfehérvári kereskedésben.Ezt én körbe is mértem rétegvastagság mérõvel.Minden ok!


Na ja, mert ezekkel a kintrõl hozott dízel Avékkal többnyire nem az szokott lenni a gond, hogy töröttek. Hanem hogy marha sokat futottak, és vissza van állítva az órájuk, mondjuk 180 ezerrõl 60-ra - ilyesmik.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

klimi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
D4D
« Válasz #689 Dátum: 2008.04.07 21:15:39 »
Kétségtelen ,mert a váltógomb úgy nézett ki,mint egy F1-es autó gumija.Viszont a körbeméregetés is jó, sõt nekem egy alkalommal elég volt csak elõvenni,és már dõlt is a problémaáradat a tulajból,gyakorlatilag csak a tetõ volt épp.Aztán belenéztem, és a hirdetett 60000km mellett a kuplungpedál gumija alól világitott a fém.

Ja a rétegmérõt vettem elõ :kacag:
limi