Szerző Téma: D-4D & D-CAT  (Megtekintve 1436824 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
D4D
« Válasz #660 Dátum: 2008.03.27 20:54:02 »
Idézetet írta: "klimi"
Sziasztok!

Ma is megnéztem egy autót, végre magánszemélyre találtam.
Külsõre makulátlan, vittem magammal egy barátom rétegvastagság mérõ vackát,mindenhol hibátlan az autó.
A tulaj saját bevallása szerint, motorháztetõt cseréltek, mert egy biciklis ráugrott balról jövet elfelejtettet fékezni.Ezt is megmérve hibátlan ugyanolyan értéket mutatott,mint máshol.Gyári motortetõ, belenyomva a Toyota felirat.Kilométerórát cseréltek benne, állitólag zörgött benne valami (fogaskerék),szervizkönyvben bejegyezve.Még a két elsõ lámpa volt cserélve,állitólag megfakult nagyon a foncsor.Az elejét is össze vissza méregettem mindenhol jó volt.Elmentümk próbakörre,minden jó, csendes, kényelmes, és elég a 116le.Nyugodt, szép környezetben egy jól szituált 40-es uriember.
Most meg az a furcsa,hogy olyan autóra találtam ami jó?Ja, õ vette a szalonból bemutató autó volt és második tulaj,pedig állitja õ hozta el a szalonból.Ez lehetséges??Egyébként nem kombi de meglepõen tágas csomagtérrel rendelkezik,bõven elég(nekem).
Szóval mi a véleményetek??  Jut eszembe 85000km van az órában,ha hozzáadom a 37000 amikor órát cseréltek akkor is jó még.Vagy nem??
Irjatok,ti mit mondtok erre.

köszi:klimi


Hogyhogy mit :o ? Ha jó az autó, meg kell venni. Dízel, magánszemélytõl, olyan ritka mint a fehér holló.

A bemutató autókat forgalomba helyezik, ergo ott az elsõ tulaj a kereskedés, vagy a TMH, ezt nem tudom pontosan úgyhogy bocs ha hülyeséget írok - de a lényeg az, hogy ha ezt aztán megveszi valaki, akkor az illetõ valóban második tulaj lesz hivatalosan.

Kilométer: most akkor 85 e. van benne, vagy 122 e.? A szervízkönyv alapján ennek ki kell derülnie. Bár én azt tartanám logikusnak, hogy ilyen hivatalos, márkaszervíz által végzett óracsere során a beszerelt új órán beállítják az autó valós futásteljesítményét, tehát nem 0-ról indul újra számláló.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
D4D
« Válasz #661 Dátum: 2008.03.27 22:12:58 »
Ez a jó érték egészen pontosan mit jelent? Milyen mikronvastagságot mértél?
A tesztautókat van ahol forgalomba helyezik (ilyenkor az adott kereskedés az elsõ tulaj), van ahol csak "E"-s rendszámot kap az autó, ilyenkor az elsõ tulaj az, aki megveszi a kocsit.

klimi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
D4D
« Válasz #662 Dátum: 2008.03.28 06:34:10 »
A rétegmérõvel mindenhol körbemérve 90-125 mikron közti értéket mértem,az oszlopokon pedig 55-70 közti értékek voltak.Ezt a haverom, akié ez a méregetõ jónak tartja szerinte 150-160 ig jók a külsö méretek,illetve nagy külömbség sehol nem mutatkozott.Az oszlopok pedig pont ugy vannak, ahogy mondta ott szerinte a Toyotáknál 80 mikron a plafon.

klimi
limi

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
D4D
« Válasz #663 Dátum: 2008.03.28 07:03:51 »
Idézetet írta: "klimi"
Ma is megnéztem egy autót, végre magánszemélyre találtam.
A tulaj saját bevallása szerint, motorháztetõt cseréltek,
Kilométerórát cseréltek benne, állitólag zörgött benne valami (fogaskerék),szervizkönyvben bejegyezve.
Még a két elsõ lámpa volt cserélve,állitólag megfakult nagyon a foncsor.Az elejét is össze vissza méregettem mindenhol jó volt.Elmentümk próbakörre,minden jó, csendes, kényelmes, és elég a 116le.

Ha jól sejtem, akkor 2 literes dízel. A lámpacsere OK, az szériahiba volt. A km óráról kellene kideríteni, hogy a második az 0-ról indult vagy beállították a régi értékére.
Lendkerékre rákérdeztél? Mondjuk ha a 85 a valós, akkor még nem probléma, de ha a 122, akkor elõjöhet.
Felszereltség, ár?
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

klimi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
D4D
« Válasz #664 Dátum: 2008.03.28 14:45:35 »
Mostmár többet tudok.Megkérdeztem rendszám szerint a Toyota Kovács szalont ahol vette az autót.Valóban a szalon volt az 1 tulajdonos de azt nem tudták megmondani,hogy milyen státusban.Amit mondott az ember minden igaz, két elsõ lámpát cseréltek "gyengén világitott" indokkal,motortetõt cseréltek biciklis baleset miatt,klima kompresszort cseréltek ,akksit cseréltek,és a kilóméterórát cserélték rendellenes hangadás miatt,az óracsere 37456km-nél történt természetesen "0"-ról indult tehát hozzá kell adni a mostani 85000.-et.
A tulaj állófûtés beszereléssel foglalkozik ez most benne van az autóban amit a meghirdetett áron felül 250000-ért akar adni,ezt megbeszéltük,hogy kiszedi nekem ennyit nem ér ugyis garázsban tarto.Igaz õ is.Viszont ami zavar,hogy 3980000-ért hirdeti téli gumi van az autón lemez felnivel,van hozzá alufelni gumikkal, de azt csak úgy adja ha 4milliót adok és nem enged egy forintot sem.A használtautón hirdeti az autót ha 3.7-4.2millió közti árat adsz meg a dizeleknél keresve,most a kiadott lista szerint 3.oldal 24-es hirdetés,a 1854708-as hirdetési kóddal.Ezenkivül néztem ma vagy ötöt de mind kintrõl behozott tipus még az is amit magánember hirdet.
Viszont véletlen találkoztam egy Honda Accord-al ezen most egy picit elmélázok.Az is tulajtól hibátlan olcsóbb egy 100-assal de nem Toyota.
limi

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
D4D
« Válasz #665 Dátum: 2008.03.28 15:08:21 »
Nem akarok belepof.ni, de 20 rongyot nem ér meg a 4 alufelni gumistól a - jelenlegi állás szerint - tényleg jó állapotú és leinformálható kocsira?  
Ha már egyszer ilyen gyöpös kereskedõvér van az ereiben...  :turelmetlen:
         

klimi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
D4D
« Válasz #666 Dátum: 2008.03.28 15:14:15 »
De, igazad van, csak idegesit az,hogy egy ruppót nem enged!
Meg régen taxis voltam,és ez mély nyomokat hagyott bennem!

klimi
limi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
D4D
« Válasz #667 Dátum: 2008.03.28 16:51:30 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "klimi"
Ma is megnéztem egy autót, végre magánszemélyre találtam.
A tulaj saját bevallása szerint, motorháztetõt cseréltek,
Kilométerórát cseréltek benne, állitólag zörgött benne valami (fogaskerék),szervizkönyvben bejegyezve.
Még a két elsõ lámpa volt cserélve,állitólag megfakult nagyon a foncsor.Az elejét is össze vissza méregettem mindenhol jó volt.Elmentümk próbakörre,minden jó, csendes, kényelmes, és elég a 116le.

Ha jól sejtem, akkor 2 literes dízel. A lámpacsere OK, az szériahiba volt. A km óráról kellene kideríteni, hogy a második az 0-ról indult vagy beállították a régi értékére.
Lendkerékre rákérdeztél? Mondjuk ha a 85 a valós, akkor még nem probléma, de ha a 122, akkor elõjöhet.
Felszereltség, ár?


Ezt a lendkerék-mûsort egyre kevésbé vágom :roll: ... Én úgy tudtam, hogy elsõsorban az Ave I-eseken jött csak elõ, a II-eseket csak egészen kis mértékben, a széria elején, 2003-as évjáratban érintette. És ha elõjön, akkor sem hamarabb, mint kb. 200 ezer km.

Nem így van?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
D4D
« Válasz #668 Dátum: 2008.03.28 17:06:14 »
Idézetet írta: "klimi"
Mostmár többet tudok.Megkérdeztem rendszám szerint a Toyota Kovács szalont ahol vette az autót.Valóban a szalon volt az 1 tulajdonos de azt nem tudták megmondani,hogy milyen státusban.Amit mondott az ember minden igaz, két elsõ lámpát cseréltek "gyengén világitott" indokkal,motortetõt cseréltek biciklis baleset miatt,klima kompresszort cseréltek ,akksit cseréltek,és a kilóméterórát cserélték rendellenes hangadás miatt,az óracsere 37456km-nél történt természetesen "0"-ról indult tehát hozzá kell adni a mostani 85000.-et.
A tulaj állófûtés beszereléssel foglalkozik ez most benne van az autóban amit a meghirdetett áron felül 250000-ért akar adni,ezt megbeszéltük,hogy kiszedi nekem ennyit nem ér ugyis garázsban tarto.Igaz õ is.Viszont ami zavar,hogy 3980000-ért hirdeti téli gumi van az autón lemez felnivel,van hozzá alufelni gumikkal, de azt csak úgy adja ha 4milliót adok és nem enged egy forintot sem.A használtautón hirdeti az autót ha 3.7-4.2millió közti árat adsz meg a dizeleknél keresve,most a kiadott lista szerint 3.oldal 24-es hirdetés,a 1854708-as hirdetési kóddal.Ezenkivül néztem ma vagy ötöt de mind kintrõl behozott tipus még az is amit magánember hirdet.
Viszont véletlen találkoztam egy Honda Accord-al ezen most egy picit elmélázok.Az is tulajtól hibátlan olcsóbb egy 100-assal de nem Toyota.


Nem értelek. 2005-ös autó :nana: !!! Mennyit kéne engedjen belõle? A 2005-ösök között ez az ötödik legalacsonyabb árú példány! Magánszemélytõl, két felnigarnitúrával, korrekt kilométerrel, leinformálhatóan, gyakorlatilag sérülésmentesen ... Mégis mennyi legyen? Ha az enyém lenne, oda nem adnám ennyiért, az tuti. Mint ahogy az is tuti, hogy ha ezt az autót megleltem volna a nyáron, örömömben vigyorogva már mentem is volna foglalózni ;) ... Mi 2004-es benzinest vettünk nyáron 4.5 millióért (igaz, kevesebb kilométerrel) - ennyit ért az, hogy magánszemélytõl van és korrekt :idea:

Mondjuk, abban igazad van, hogy az eladó arc elég hülye - használt autót alku nélkül adni ??? :crazy: ... Még az újból is lehet alkudni. Buta egy mentalitás ez, hogy "korrekt áron adok jó árut, de nem alkuszom" :| ... A vevõ definitíve NEM ezt várja el, mint ahogy a te példád is mutatja. Akkor inkább írta volna ki 4.09-ért és engedett volna egy százast, hogy mindenki lelke megnyugodjon :wink: ... De most légy TE az okosabb, és vedd észre, hogy ezt az autót eleve jó áron kapod meg :nana: ... Ne zavarjon, hogy nem enged belõle. A nyári kerekekért meg add oda nyugodtan azt a húszast - ha külön kéne megvedd õket, kb. 80 alatt aligha úsznád meg.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
D4D
« Válasz #669 Dátum: 2008.03.28 18:15:28 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ezt a lendkerék-mûsort egyre kevésbé vágom :roll: ... Én úgy tudtam, hogy elsõsorban az Ave I-eseken jött csak elõ, a II-eseket csak egészen kis mértékben, a széria elején, 2003-as évjáratban érintette. És ha elõjön, akkor sem hamarabb, mint kb. 200 ezer km.
Nem így van?

Most láttam csak, hogy ez 2005-ös autó, itt már talán tényleg nem jelentkezik a dolog. Tudtommal a 116 lovasok gondja volt, de lehet, hogy ekkorra orvosolták.  :szemforgat:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
D4D
« Válasz #670 Dátum: 2008.03.28 20:34:23 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ezt a lendkerék-mûsort egyre kevésbé vágom :roll: ... Én úgy tudtam, hogy elsõsorban az Ave I-eseken jött csak elõ, a II-eseket csak egészen kis mértékben, a széria elején, 2003-as évjáratban érintette. És ha elõjön, akkor sem hamarabb, mint kb. 200 ezer km.
Nem így van?

Most láttam csak, hogy ez 2005-ös autó, itt már talán tényleg nem jelentkezik a dolog. Tudtommal a 116 lovasok gondja volt, de lehet, hogy ekkorra orvosolták.  :szemforgat:


Alapvetõen a kétliteres D4-D-k gondja volt úgy általában, de én tényleg úgy tudom (többek közt szerelõmtõl is), hogy csak a korábbi szériákat érintette.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

klimi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
D4D
« Válasz #671 Dátum: 2008.03.29 20:46:07 »
Nembirtam magammal és reggel átmentem megnézni ismét az autót.
Felhivtam, mivel 3-4 utcára lakunk egymástól mondtam neki,hogy tiz perc és ott vagyok.Éppen az állófûtést szerelte ki belõlle,leszedve a lökháritó,hûtõrács..hát ijesztõ volt,de legalább láttam a hibátlan elejét.Gond egy szál se ,ezzel foglalkozik a cége, úgyhogy szakszerûen a gyári vizcsövek visszarakásával dolgozott.Rákérdeztem a km-órára hogyis volt ez a csere?Mondom ,38000-nél volt a csere ,és ehhez jön a bennelévõ 85000? Aztmondja nem, 38000-nél cserélték és ahhoz jön a bennelévõ 47000.Mondom mivan?
Most akkor cakli pakli van az a 85000? Aztmondja persze!Ja,állam a földön koppant hazajöttem vettem magamhoz pénzt és gyorsan lefoglalóztam!!!!
Úgyhogy van egy sérülésmentes 2005-ös AVENSISOM!!! FEKETE METÁL!!!
Gyerekek hol egy veréb elkapom! Mindenesetre köszi minden jótanácsot,és célzást,hogy nehogy hülye legyek és elhalasszam.Alig várom,hogy hazahozzam,és majd irhassak róla.

KÖSZÖNÖM:klimi
limi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
D4D
« Válasz #672 Dátum: 2008.03.29 20:55:05 »
Idézetet írta: "klimi"
Úgyhogy van egy sérülésmentes 2005-ös AVENSISOM!!! FEKETE METÁL!!!
Gyerekek hol egy veréb elkapom!


Nagy-nagy gratula :nagymosoly: !!! Jóállapotú dízelt találni magánszemélytõl - tényleg szerencsésnek érezheted magad :) !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
D4D
« Válasz #673 Dátum: 2008.03.29 22:16:45 »
Gratula a leendõ kocsihoz! Ez gyors döntés volt!  :pofa: Asszem jó üzletet kötöttél. Végül a könnyûfém kerekeket is leboltoltad?
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
_
« Válasz #674 Dátum: 2008.03.30 07:49:36 »
Nem tagadom, hogy én kicsit elvesztettem a fonalat.

Nem úgy volt a történet, hogy a márkaszervízben is megkérdezte a kolléga, hogy hogyan is ment az óra csere, és azt mondták neki, hogy 0-ról indították az órát! Vagy rosszul emlékszem?
Megjegyzem egy egyébként jó állapotú, dízel, leinformálható, és nem is tudom mit mondjak még róla autónál, ami ráadásul toyota, nem ....... mindegy, hogy 47.000, vagy 85.000 km van benne. Mert, mégha 85 is lett volna arra is azt mondtuk az állapot alapján, hogy reális, valós. Egy valós 85 meg semmi ezekben az autókban, még benzinesben sem!
Arra azért jó, hogy valszeg a gyerekbetegségek -ha akartak lenni egyáltalán- akkor kijöttek már. Illetve van még egy nagy elõnye ennek a darabnak, nevezetesen benne volt az állófûtés, nem kizárt, hogy kezdetektõl, ráadásul olyan tette bele és több, mint valószínû, hogy használta is rendszersen, aki ért is hozzá. Ergo, ha mérhetõ egyáltalán a kopás a megtett km alatt, az tuti kevesebb, mint az akár full ugyanennyit, ugyanúgy használt gépé, amiben nem volt ilyen kütyü. Mivel az állófûtés a vízkörben volt, ha jól olvastam, ergo a motor is kapott a melegbõl!!! Egyszóval a kritikusnak nevezett hidegindításban nem sokszor lehetett része!

Arra viszont én még a sokkal használtabb daraboknál is kíváncsi vagyok, az ilyeneknél meg méginkább, hogy miért adja el??? :hmm: