Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1169136 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4245 Dátum: 2012.06.11 21:33:27 »
. Ez a PTFE nem biztos, hogy az tartalmaz csiszolót, ma nyúlkáltam is egybe, bár az nyilván olyan apró hogy nem lehet érezni se különösebben.

Azért nem szeretnék csiszolósat, mert az amúgy is vékony festégréteggel rendelkező japán autókon nem kellene tovább vékonyítani azt...
Mivel kimondottan új autókhoz ajánlják, így tuti nincs vagy csak minimális polír anyag benne. Teljes nyugalommal használhatod.
De ha kézzel és nem géppel polírozol, akkor a szemcsés is minimálisat visz le a lakkrétegből. Igazából csak a gépi polírozok és a hozzájuk való kimondottan csiszolásra való anyagok csökkentik komolyabban a lakkréteget.

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4246 Dátum: 2012.06.11 21:47:25 »
Köszi! Megnyugtattál akkor :)
Ugyanis inkább legyen rajta 1 ilyen védőréteg, mert nem szívesen mosom szárazságban az autót környezettudatosságom miatt, ha koszos elnézem, csak ne ártson neki :) Így marad ez a lekezeléses megoldás, aztán csak szélvédő mosás, most 3 hónap után mostam le tegnap az autót :) Nem is volt igazán koszos, inkább csak rászáradt por, mivel előtte nap meg egy jó zivatar is segített neki :)
                                                                                                                                                   

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4247 Dátum: 2012.06.11 21:53:54 »
Azért nem szeretnék csiszolósat, mert az amúgy is vékony festégréteggel rendelkező japán autókon nem kellene tovább vékonyítani azt...
Be is ba..na, ha kézzel úgy tudnád sikálni, hogy elvékonyítsd a festékréteget az autón... emiatt alaptalan a félelmed.   :whistling:
Vagy géppel esnél neki?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3039
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4248 Dátum: 2012.06.11 22:10:37 »
Én használtam valamennyi fent említettet, mert már kénytelen voltam polírozni előtte, s én sem akarom, hogy elkopjon... :D Mindegyik jó. Gyakori, hogy összekeverik a waxot (viaszt) a polírszerrel. Az előbb soroltak csak viaszok! Emellett azonban érdemes azt is figyelned, hogy ne tartalmazzon szilikont! A leghosszabb hatású a sonax xtrem viasz volt, de arra készülj, hogy ezek után nem csak háromhavonta fogsz kocsit mosni, mert minden eső után foltos lesz a kocsi.  ;) Ugyanis nem folyik le az eső, hanem szépen megáll cseppekben, s úgy szárad rá a por. Ez a mellékhatás! :hug:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4249 Dátum: 2012.06.11 22:29:53 »
Én használtam valamennyi fent említettet, mert már kénytelen voltam polírozni előtte, s én sem akarom, hogy elkopjon... :D Mindegyik jó. Gyakori, hogy összekeverik a waxot (viaszt) a polírszerrel. Az előbb soroltak csak viaszok! Emellett azonban érdemes azt is figyelned, hogy ne tartalmazzon szilikont! A leghosszabb hatású a sonax xtrem viasz volt, de arra készülj, hogy ezek után nem csak háromhavonta fogsz kocsit mosni, mert minden eső után foltos lesz a kocsi.  ;) Ugyanis nem folyik le az eső, hanem szépen megáll cseppekben, s úgy szárad rá a por. Ez a mellékhatás! :hug:
Dettó ilyen most az én verdám is... :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4250 Dátum: 2012.06.12 20:25:53 »
Engem nem zavar ha cseppes, és azt hogy lehet elérni egyik barátom autója mosáskor úgy lefolyt róla a víz, hogy csak na, és elvette a slagot már száraz volt?

Megvettem ezt ma: http://www.autoelet.hu/product/106/
le is kentem vele a kocsit.
lehet hülye kérdés lesz de ugye az üvegeket - szélvédő és a lámpabúrákat nem szabad?
                                                                                                                                                   

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4251 Dátum: 2012.06.12 20:48:36 »
lehet hülye kérdés lesz de ugye az üvegeket - szélvédő és a lámpabúrákat nem szabad?
nem szabad  :yes:
Üvegre van Glass Polish, műanyagra meg gél (bár ebből nekem a Sonax-os jobban bejött)
« Utoljára szerkesztve: 2012.06.12 20:51:42 írta Nagycitrom »

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4252 Dátum: 2012.06.12 21:09:44 »
Köszi :) Jó, hogy nem kentem akkor be :) Persze, néhol a szélénél kapott az üveg, meg a lámpa is, de az  kis felület tényleg és széle :) Üveg miatt talán még kevésbé szabad karcolnia?
Akkor a többi dologra ablak, lámpák használom a vipkáros gyöngyviaszt :) Valakinek van róla véleménye, ossza meg :) Nekem tetszik, csak hát gyorsan fogy, nem olyan olcsó.
                                                                                                                                                   

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4253 Dátum: 2012.06.12 22:13:40 »
Ilyen teflonost is használtam sokat, jó cucc. Addig kell ismételni a műveletet (felken, majd száradás után körkörösen letöröl), amíg selymesen sima nem lesz a felület. Ehhez általában 2x művelet elég.
Másik módszer a megfelelő eredmény felismeréséhez, hogy a puha törlő rongy le kell, hogy csússzon a motorháztetőről, ha finoman meglököd.

Ajánlott vékony rétegben felvinni a felületre, mert egyrészt a púposan felkent polír pocsékba megy, másrészt száradás után baromi nehéz mindenhonnan levakarni a rászáradt anyagot. Egyszerűbb 2 rétegben felkenni és letörölni. Szebb lesz.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4254 Dátum: 2012.06.13 20:53:34 »
De most ettől a sok kenegetéstől nem sérül a lakk réteg? Googleztam sokat a témában és valamelyik fórumon valaki azt írta, hogy megbánta, hogy ilyeneket használt új autójánál, mert a lakk réteg eltűnt vagy valami ilyesmit írt.
                                                                                                                                                   

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4255 Dátum: 2012.06.13 21:25:58 »
Ja, én is így jártam! 2 éves volt az autóm, amikor telibe kellett minden elemet fújni, mert már kifehéredett (előjött az alapozó)! Úgyhogy csak módjával a waxolással  :1eye:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4256 Dátum: 2012.06.13 22:46:57 »
De most ettől a sok kenegetéstől nem sérül a lakk réteg? Googleztam sokat a témában és valamelyik fórumon valaki azt írta, hogy megbánta, hogy ilyeneket használt új autójánál, mert a lakk réteg eltűnt vagy valami ilyesmit írt.
:wacko: Ugye csak viccelsz???  :szemez:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4257 Dátum: 2012.06.14 05:17:43 »
Bepi!

Ennyi fórumozást követően azt hittem, hogy a trollkodást egyből leveszed!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4258 Dátum: 2012.06.14 07:06:13 »
Bepi!

Ennyi fórumozást követően azt hittem, hogy a trollkodást egyből leveszed!
Magamból kiindulva még csak nem is feltételeztem...  :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4259 Dátum: 2012.06.14 09:39:57 »
Bepi!

Ennyi fórumozást követően azt hittem, hogy a trollkodást egyből leveszed!
Egyre több ember veszi át, Ne tudd meg TSityu miket művel FB-n :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer