Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1177324 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4170 Dátum: 2012.02.25 00:08:33 »
Gyanítom most szombaton meg vasárnap sorbaállás lesz az összes mosoós helyen..a népi helyeken mindenképp: lándzsás pénzbedobós mosók, meg gépi mosók.
Nekem is kedvem lenne a kocsit lemosni, meg belülről átporszívózni, és áttörölni.
Már a múlt hétvégén is kígyózó sorok voltak Szombathelyen a mosóknál.

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4171 Dátum: 2012.02.25 09:25:04 »
Én épp ma voltam itt, az árak csak picit emelkedtek az évekkel ezelőtti állapotot mutató netes árlistához képest, szerintem nem vészes: külső mosás (+viasz) 2400, alap belső takarítás 1400, alvázmosás 600 (!).
Azt viszont nem tudom, hogy az alváz milyen lett, ill. hogy van-e ennél alaposabb módszer.  :)
Az még hozzá tartozik, hogy kissé körülményes oda a bejutás (pl. sorompó), mert ők elsősorban az irodaház bérlőinek az autóit mossák.
Ami pedig az alvázmosás módszerét illeti: az tény, hogy aknát vagy komolyabb emelőt nem igazán láttam (elvégre ez egy mélygarázsban van)...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4172 Dátum: 2012.02.25 10:02:29 »
Már a múlt hétvégén is kígyózó sorok voltak Szombathelyen a mosóknál.
Na ez az...a nyári szezonban is mindig hétköznap este megyek ilyen mosókba, ha egyáltalán megyek.... de hogy a hétvége értékes perceiben sorban álljak..  ::)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4173 Dátum: 2012.02.25 19:58:49 »
Megint jön a szokásos évi problémám, hol van egy olyan autómosó Bp.-en (belváros, vagy Buda), vagy a budai agglomerációban, ahol tisztességes árért és módon alvázmosást is végeznek...

Sonax autókozmetika Eurocenter (lehet nem ez a pláza neve, a Bécsi út elején, közel a Kolosi térhez), illetve a Budafoki úton van egy mosó az OMW kút előtt, de ott bunkók.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4174 Dátum: 2012.02.25 20:00:41 »
Én tegnap egy OMW kúton lemostam alulról, amennyire lehet ilyen mosóval. Ennél jobban máshol sem tudják. De majd ha jobb idő lesz, akkor én is lemosom, kitakarítom rendesen.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

TZoli

  • Vendég
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4175 Dátum: 2012.02.25 20:09:16 »
Ennél jobban máshol sem tudják.

Hogyne tudnának, nálunk van olyan alvázmosás hogy aknából és csápos emelőn mossák alulról.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4176 Dátum: 2012.02.25 20:20:01 »
Hogyne tudnának, nálunk van olyan alvázmosás hogy aknából és csápos emelőn mossák alulról.
Ez hol van Vácon? Lehet, meg kéne néznem! Itt pesten voltam egy ilyen helyen, de hisztiztek, hogy nem emelik (pedig volt emelő) fel.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4177 Dátum: 2012.02.25 21:14:47 »
Ez is egy őszintének tűnő hirdetés (km)... és még az autó is szimpatikus a sor6 BMW mocival...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4178 Dátum: 2012.02.25 21:58:37 »
Ez hol van Vácon? Lehet, meg kéne néznem! Itt pesten voltam egy ilyen helyen, de hisztiztek, hogy nem emelik (pedig volt emelő) fel.
Jó, hát én nem fogok ezerrel futni az alvázmosodába az fix... le van kezelve ezerrel az alja, nem lesz annak baja. A téli gumikat, mikor leszedem, azokat jól átmosom, de az alját külön nem.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4179 Dátum: 2012.02.25 22:01:09 »
Külön én sem, de ha megyek haza a szüleimhez és útbaesik akkor miért ne?
De alapvetően igazad van! Rengetegen ennyit sem törődnek vele, és mégsincs vele gond 10 évig vagy tovább. Egy haverom mondta, hogy ahova a sós lé felcsapódik, oda a felcsapódik tavasszal a sómentes "tiszta" víz is, és amennyire kell lemossa. Ebben mondjuk lehet valami.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

TZoli

  • Vendég
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4180 Dátum: 2012.02.25 22:15:11 »
Ez hol van Vácon? Lehet, meg kéne néznem! Itt pesten voltam egy ilyen helyen, de hisztiztek, hogy nem emelik (pedig volt emelő) fel.

Somogyi utcában az Évinger autókozmetika és a Deákvári fasoron az Agip kút után is van olyan mosó ahol csinálnak alvázmosást.
Én pénteken felemeltem csápossal a kocsimat és alánéztem, nagyon kevés fehér kicsapódás van itt-ott. (a trutymós időben nem használtam a kocsit)  Azt a keveset ami rajta van majd leviszi az esővíz.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4181 Dátum: 2012.02.25 23:37:04 »
Külön én sem, de ha megyek haza a szüleimhez és útbaesik akkor miért ne?
De alapvetően igazad van! Rengetegen ennyit sem törődnek vele, és mégsincs vele gond 10 évig vagy tovább. Egy haverom mondta, hogy ahova a sós lé felcsapódik, oda a felcsapódik tavasszal a sómentes "tiszta" víz is, és amennyire kell lemossa. Ebben mondjuk lehet valami.
Ahhoz jó sok víz kell... És addig a só ott dolgozik. Legalább évente egyszer, tavasszal, mikor az utakról már minden só eltűnt, érdemes egy RENDES (értsd: aknából vagy emelőn végzett) alvázmosást csináltatni a kocsin. Kerül valami 3-4 ezerbe... Ennyit megér.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4182 Dátum: 2012.02.26 20:46:21 »
Ma vettem a fáradságot, minden szemetet kidobáltam a kocsiból, volt vagy 4-5 pet palack, meg minden szemét még.... kiráztam a szőnyegeket, letöröltem a műszerfalat, szóval vállalható most. Kívülről meg leslaggoltam, melegvizes mosószeres mosás, meg szárazra törlés. Már vagy 3hónapja hozzá sem nyúltam..

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4183 Dátum: 2012.02.26 23:14:47 »
Ma vettem a fáradságot, minden szemetet kidobáltam a kocsiból, volt vagy 4-5 pet palack, meg minden szemét még....
Látnád a miénket: sosincs benne más elöl, mint legfeljebb egy illatosító...  :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4184 Dátum: 2012.02.26 23:36:25 »
Majd kialakul ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )