Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1170081 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2400 Dátum: 2008.09.01 21:42:09 »
mindezt mennyiért? ( az enyémnek sem látszik az eleje a sok bogártetemtől - és az dupla méret, mint az Ave :D )

1700 pénz.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2401 Dátum: 2008.09.01 22:27:19 »
mindezt mennyiért? ( az enyémnek sem látszik az eleje a sok bogártetemtől - és az dupla méret, mint az Ave :D )

1700 pénz.
külső-belső ?  ::)
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2402 Dátum: 2008.09.01 23:59:55 »
mindezt mennyiért? ( az enyémnek sem látszik az eleje a sok bogártetemtől - és az dupla méret, mint az Ave :D )

1700 pénz.
külső-belső ?  ::)
Maradjunk a földön! :flowers: Árból ítélve szerintem csak külső lehet. Azonban az alaposságot figyelembe véve abszolút nem drága. :clap:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2403 Dátum: 2008.09.02 07:46:36 »
mindezt mennyiért? ( az enyémnek sem látszik az eleje a sok bogártetemtől - és az dupla méret, mint az Ave :D )

1700 pénz.
külső-belső ?  ::)
Csak külső. De pesti árakon ez még az olcsók között van. Viszont tényleg alaposan és odafigyeléssel dolgoznak.
A belső az még kb ugyanennyi. És nem szokott sor állni, mivel eléggé eldugott helyen van.

A Maya mosóról már leszoktam, az drágább is, sor is áll (szinte mindig) és már eléggé hanyagul dolgoznak (ha valami nem jön le a nagynyomásúval, akkor azt otthagyják, a kerekeket nem mossák le stb.)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2404 Dátum: 2008.09.02 08:25:23 »
1200-ért van már mosó, de közelsem ennyire alaposak; mindíg marad egy-két rovarpaca utánuk. - egészen korrekt az ár.

-Viszont érdemes lennem egy klubbos együttműködésit kezdeményezni velük, - hamár a Fiat klubbot a honlapon említik.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2405 Dátum: 2008.09.02 10:40:14 »
1200-ért van már mosó, de közelsem ennyire alaposak; mindíg marad egy-két rovarpaca utánuk. - egészen korrekt az ár.

-Viszont érdemes lennem egy klubbos együttműködésit kezdeményezni velük, - hamár a Fiat klubbot a honlapon említik.

A kedvenc kutamon (Agip) egy kezi moso van. Ki van teve szivacs. Plusz hozza az alufelni pucolo spray. Bedobok 1 eurot, akkor a pisztolybol jon egy vizesoblites, aztan vegyszeres oldas, ami nagyon jol lehozza a bogarakat, jobban mint amilyen bogaroldot en vettem  :hammer:  Ezutan szivaccsal atnyalom az egesz kocsit, felniket megtisztitom.
Aztan meg egy eurot bedobok, akkor jon egy oblites majd ilyen vaxszeru jon a pisztolybol, amitol nagyon szepen csillog a kocsi :)
Mindezt ket euroert  :sorcerer:
Hat ezert szeretem ezt a helyet  :clap:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Peti

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2406 Dátum: 2008.09.02 19:27:48 »
A kedvenc kutamon (Agip) egy kezi moso van. Ki van teve szivacs. Plusz hozza az alufelni pucolo spray. Bedobok 1 eurot, akkor a pisztolybol jon egy vizesoblites, aztan vegyszeres oldas, ami nagyon jol lehozza a bogarakat, jobban mint amilyen bogaroldot en vettem  :hammer:  Ezutan szivaccsal atnyalom az egesz kocsit, felniket megtisztitom.
Aztan meg egy eurot bedobok, akkor jon egy oblites majd ilyen vaxszeru jon a pisztolybol, amitol nagyon szepen csillog a kocsi :)
Mindezt ket euroert  :sorcerer:

Én meg 1100HUF-ért vettem a Tecskóba 1lityi TurtleWax, viaszos autósampont, +ált. 300 forintot szoktam bedobni mosásonként a nagynyomásúba, +1vödör forró víz, mondjuk nekem nem bogaras az autóm, de ettől függetlenül nem engedném hogy más mossa, +még azok közé a dinoszauruszok közé tartozom, aki szeretnek autót mosni :flowers:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2407 Dátum: 2008.09.02 21:57:03 »
+ált. 300 forintot szoktam bedobni mosásonként a nagynyomásúba, +1vödör forró víz, mondjuk nekem nem bogaras az autóm, de ettől függetlenül nem engedném hogy más mossa, +még azok közé a dinoszauruszok közé tartozom, aki szeretnek autót mosni :flowers:
Ezért a 300 pénzért mennyi ideig működik az automata?
A közeli OMV kúton 100 Ft 50 mp, itt általában bedobálok 700 pénzt, plusz leizzadok, mire saját kefével gyorsan végignyalom a kocsit öblítés előtt  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Peti

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2408 Dátum: 2008.09.02 23:46:50 »
Ezért a 300 pénzért mennyi ideig működik az automata?
A közeli OMV kúton 100 Ft 50 mp, itt általában bedobálok 700 pénzt, plusz leizzadok, mire saját kefével gyorsan végignyalom a kocsit öblítés előtt  ::)

Na OMV-kútra nem megyek mosni ::) (csak tankolni) az a 100FT/50mp egy jó vicc, megeszem a kalapom ha majd 6percig megy a mosó 7kilóból :cowboy: én a Kőbányai úti ESSO-hoz járok,  bő 1perc a 100FT, erős a nagynyomású, ha kell van egy halom program, mondjuk nekem csak a tisztavíz kell.

Régen a Gyömrői Jet kútnak volt nagyon jó kézimosója, bár az nem volt olyan erős mint az ESSO-é, de tisztességesen lement az 1perc a 100asért, nem 28ésfélmp múlva kapcsolt az automatika, aztán az félkarú rabló lett. :ph34r:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2409 Dátum: 2008.09.03 09:16:52 »
Én meg 1100HUF-ért vettem a Tecskóba 1lityi TurtleWax, viaszos autósampont, +ált. 300 forintot szoktam bedobni mosásonként a nagynyomásúba, +1vödör forró víz, mondjuk nekem nem bogaras az autóm, de ettől függetlenül nem engedném hogy más mossa, +még azok közé a dinoszauruszok közé tartozom, aki szeretnek autót mosni :flowers:

En is magamnak mosom az autot.  :1eye: Nincs az az isten, aki kedveert lemondanek rola. Ez nekem jar, mint a reggeli kave  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

kiscoro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2410 Dátum: 2008.09.03 12:08:25 »
Én meg 1100HUF-ért vettem a Tecskóba 1lityi TurtleWax, viaszos autósampont, +ált. 300 forintot szoktam bedobni mosásonként a nagynyomásúba, +1vödör forró víz, mondjuk nekem nem bogaras az autóm, de ettől függetlenül nem engedném hogy más mossa, +még azok közé a dinoszauruszok közé tartozom, aki szeretnek autót mosni :flowers:

En is magamnak mosom az autot.  :1eye: Nincs az az isten, aki kedveert lemondanek rola. Ez nekem jar, mint a reggeli kave  :yes:

Dunaharasztin is van egy nagyon jó önkiszolgáló mosó és még soha nem fordult elő, hogy a samponos mosás alatt csak tiszta vizet kapjak, mint pl. a OMW-nél, mikrotali helyén...
TS forever:)

leszilaci

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2411 Dátum: 2008.09.04 10:57:41 »

Márkaszervizben T. Supernál 83.400 HUF a ködlámpaszett ára(-5 %), amit be kell szerelni.
csak akkor adnak 5%-t az alkatrész árakból, ha náluk szerelteted be...
legalábbis nekem ezt mondták, mikor a két yarisunkhoz huszonezerért vásároltam náluk szűrőket, fék-hűtőfolyadékot

Czimtom

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
  • Corolla Sedan 1,6 VVTI 2004
    • http://www.soundhead.hu
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2412 Dátum: 2008.09.09 11:51:13 »
Ezért a 300 pénzért mennyi ideig működik az automata?
A közeli OMV kúton 100 Ft 50 mp, itt általában bedobálok 700 pénzt, plusz leizzadok, mire saját kefével gyorsan végignyalom a kocsit öblítés előtt  ::)

Na OMV-kútra nem megyek mosni ::) (csak tankolni) az a 100FT/50mp egy jó vicc, megeszem a kalapom ha majd 6percig megy a mosó 7kilóból :cowboy: én a Kőbányai úti ESSO-hoz járok,  bő 1perc a 100FT, erős a nagynyomású, ha kell van egy halom program, mondjuk nekem csak a tisztavíz kell.

Régen a Gyömrői Jet kútnak volt nagyon jó kézimosója, bár az nem volt olyan erős mint az ESSO-é, de tisztességesen lement az 1perc a 100asért, nem 28ésfélmp múlva kapcsolt az automatika, aztán az félkarú rabló lett. :ph34r:


A Fogarasin a Tesco mellett az OMV 4 programos mosólya nagyon jó. Nem sajnálja a sampont és a viaszt sem, én 600 ft-ból patyolatra nyalom az autót azon a kúton.

Lenne pár kérdésem polírozással kapcsolatban. Elsősorban az, hogy durván mennyibe kerül egy egész autós móka, illetve csak egy lökös polírozás? Valóban eltünteti a kisebb fényezésen esett karcokat, sérüléseket? És nem utolsó sorban, hová érdemes vinni a verdát políroztatni?   

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2413 Dátum: 2008.09.09 12:06:56 »
A hetvegen itt voltam lemostani a kocsit. a Kulso mosas 1300 penz es nagyon szepen megcsinaltak (pedig volt rajta a nyaralas utan majd 2000km-nyi bogar satobbi) Az mondjuk kicsit fura, hogy az arlistajuk szerint  a kis-kozep kategoria 1100 ft, a nagy ketagoria 1300 mert ezek szerint az Auris naluk nagy kategorias gepjarmu ;)

Peti

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2414 Dátum: 2008.09.10 10:42:32 »
A Fogarasin a Tesco mellett az OMV 4 programos mosólya nagyon jó. Nem sajnálja a sampont és a viaszt sem, én 600 ft-ból patyolatra nyalom az autót azon a kúton.

Történetesen a Fogarasi Teszkós omv-nél volt hogy odahívtam a kutast, hogy mérjük már le ezt az 50mp-et, mert érdekes az időszámításuk (amúgy 28mp-ig ment) a srác úgy elszivárgott, hogy sztem azóta se látták :ph34r: