Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1174654 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2325 Dátum: 2008.07.31 21:07:01 »
Tehát énmagam inkább ne próbálkozzak lefújni?
Én ezt inkább festőre bíznám.
Hat en mondjuk ha mar kiszednem a radarokat es lenne egy gyari spay asszem lefujnam. Nem hiszem, hogy ezzel egy fenyezo tul nagyot tudna buveszkedni..

A gyári spray áráért lefújja neked egy fényező is...
De igazad van, egy színhelyes sprayvel lefújható akár otthon is.
Xanyi

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2326 Dátum: 2008.08.01 09:20:59 »
Gyári spray nem nagyon fog itt szóba jönni. A kérdés az, hogy maradjon-e fekete, vagy vegyek 1-2000 Ft-ért egy valamilyen ezüst árnyalatú sprayt, ami nyilván egy kicsit, el fog ütni a kocsi alapszínétől.

Még egy kérdés. Ez olyan fajta, hogy pár mm-re kijön a lökhárító függőleges síkjából. Akár gépi, akár kézi mosásnál lehet ebből galiba?
music     

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2327 Dátum: 2008.08.01 10:29:57 »
Gyári spray nem nagyon fog itt szóba jönni. A kérdés az, hogy maradjon-e fekete, vagy vegyek 1-2000 Ft-ért egy valamilyen ezüst árnyalatú sprayt, ami nyilván egy kicsit, el fog ütni a kocsi alapszínétől.

Még egy kérdés. Ez olyan fajta, hogy pár mm-re kijön a lökhárító függőleges síkjából. Akár gépi, akár kézi mosásnál lehet ebből galiba?
Nekem is utólagos radar van benn, ami szintén "kilóg" a síkból. Eddig még semmilyen probléma nem adódott mosásnál. (Kézi mosóba járok, ahol alaposan lenyomatják a gépet magasnyomású mosóval.) Én a helyedben hagynám inkább feketén. Én ezüstöt rendeltem, mert azt hittem, hogy a lökős "szoknyájába" fog kerülni. De a magasság pont a lökősöm közepére jött ki.  :hammer: Így most ott virítanak az ezüst szenzorok a matt sötétszürke lökősön.  :ph34r: Viszont kb. centire pontosan mér. Ezért inkább hagyom úgy ahogy van. Többet számít nekem a pontosság.  :wub:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2328 Dátum: 2008.08.01 15:20:34 »
Nekem is utólagos radar van benn, ami szintén "kilóg" a síkból. Eddig még semmilyen probléma nem adódott mosásnál. (Kézi mosóba járok, ahol alaposan lenyomatják a gépet magasnyomású mosóval.) Én a helyedben hagynám inkább feketén. Én ezüstöt rendeltem, mert azt hittem, hogy a lökős "szoknyájába" fog kerülni. De a magasság pont a lökősöm közepére jött ki.  :hammer: Így most ott virítanak az ezüst szenzorok a matt sötétszürke lökősön.  :ph34r: Viszont kb. centire pontosan mér. Ezért inkább hagyom úgy ahogy van. Többet számít nekem a pontosság.  :wub:

Én is erre jutottam, (csak megerősítésre vártam), meg magamat ismerve több kárt okoznék a saját kezű lefújással, mint hasznot...
Így legalább megismerem az autómat messzebbről is, és nem akarok máséba beülni, mint azt egyszer próbáltam. :eek:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2329 Dátum: 2008.08.02 15:08:09 »
Gyári spray nem nagyon fog itt szóba jönni. A kérdés az, hogy maradjon-e fekete, vagy vegyek 1-2000 Ft-ért egy valamilyen ezüst árnyalatú sprayt, ami nyilván egy kicsit, el fog ütni a kocsi alapszínétől.

2000-ért töltenek neked egy sprayt a gyárinak megfelelő színnel (komolyabb festékboltok foglalkoznak ilyesmivel), és akkor lesz tartalékod is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

cobra

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2330 Dátum: 2008.08.07 15:59:13 »
Sziasztok!

Próbálta már valaki a Turtle Platinum Waxot? Jelenleg a sötétkék Turtle teflonos waxot használom, de lassan elfogy, így elgondolkoztam a váltáson, hátha tartósabb védelmet nyújt.
Ilyen van most: http://www.maximizeronline.com/?action=item&from=g&general=247&item=TW+FG4642
És ez a Platinum: http://www.maximizeronline.com/?action=item&from=g&general=250&item=TW+FG5424

Előre is köszi.
Üdv

cobra

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2331 Dátum: 2008.08.15 09:59:47 »
Sziasztok!

Szerintetek érdemes polírozógépet venni? Mennyire "veszélyes" a használata? Én úgy gondolom, hogy ha kézzel felviszem a Turtle polírt vagy waxot (ez számomra még most is rejtély, hogy melyik, de szerintem ezek a boltban kaphatók políroznak is egy kicsit meg waxolnak is) akkor utána ha géppel törlöm le, nagy kárt nem lehet a fényezésben tenni.
Ilyen gépet néztem ki:
http://www.fotexnet.hu/conrad_s171/page/item/300233/akkus_polirozogep_sonax

Üdv

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2332 Dátum: 2008.08.15 11:26:45 »
Polírgéppel óvatosan! Ha a kelleténél jobban nyomod, nem tudod kezelni, maradandó nyomokat lehet vele hagyni.
Gabe 254.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2333 Dátum: 2008.08.15 11:54:00 »
2 ember kézzel egy autót 2-3 óra alatt felpolíroz simán...  ::)
         

cobra

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2334 Dátum: 2008.08.15 12:48:44 »
2 ember kézzel egy autót 2-3 óra alatt felpolíroz simán...  ::)

Igen, azt tudom, eddig is kézzel políroztunk, volt is mindig izomláz utána. :sweatdrop: Ezért gondoltam, hogy egy ilyen géppel szebben és gyorsabban meg lehet csinálni. Még mindig bizonytalankodok, hallottam én is rosszakat róla, hogy el lehet rontani vele a lakkozást, de azt is, hogy ha ésszel használja az ember, akkor tükörfényesre meg lehet csinálni. Várom a további tapasztalatokat, de ha nem nagyon biztattok, akkor marad a kézi módszer és az izomláz.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2335 Dátum: 2008.08.15 18:29:37 »
Én a múlt hétvégén letisztítotam a kocsit egy mosogatószivaccsal aminek van egy erősebb érdesebb oldala is. Volt olyan pötty, fekete és zöld pöttyszenyeződés, ami csak így jött le. CIF mosogatószert kevertem a vízhez. Amíg nedves volt nem vettem észre, de most látom, hogy látni az összes dörgölés helyét. Jobban le kellet volna öblíteni gondolom.

Vagy inkabb vmi tuti oldoszert (katranyoldo stb. a szennyezodestol fuggoen) hasznalni, es puha ronggal dorzsolni.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

cobra

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2336 Dátum: 2008.08.15 18:33:16 »
Polírgéppel óvatosan! Ha a kelleténél jobban nyomod, nem tudod kezelni, maradandó nyomokat lehet vele hagyni.


Én a múlt hétvégén letisztítotam a kocsit egy mosogatószivaccsal aminek van egy erősebb érdesebb oldala is. Volt olyan pötty, fekete és zöld pöttyszenyeződés, ami csak így jött le. CIF mosogatószert kevertem a vízhez. Amíg nedves volt nem vettem észre, de most látom, hogy látni az összes dörgölés helyét. Jobban le kellet volna öblíteni gondolom.

Nem az öblítéssel volt a baj, hanem a mosogatószivacs dörzsölős felével. A régi autónkat faterom is elintézte ugyanilyen módszerrel, miután megszáradt a metálfényezésen "gyönyörűen" látszódtak a dörzsölés nyomai. Próbáld meg valamilyen karceltávolítóval, vagy polírszerrel halványítani.

keri

  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 272
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2337 Dátum: 2008.08.15 18:46:12 »
Nem az öblítéssel volt a baj, hanem a mosogatószivacs dörzsölős felével.

No meg a CIF, az egy szemcsés SÚROLÓszer.
95 Toyota Carina E 1,6 (151)

Peti

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2338 Dátum: 2008.08.15 19:25:01 »
Úgy tudom erős az autók festése , vicc lenne ha egy sima mosogatószivacs meglátszik rajta.

Pedig meglátszik :yes: mondanám hogy próbáld ki ha nem hiszed, de nem szeretném ha összekarcolnád a kocsid :flowers:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2339 Dátum: 2008.08.15 20:09:15 »
Polírgéppel óvatosan! Ha a kelleténél jobban nyomod, nem tudod kezelni, maradandó nyomokat lehet vele hagyni.


Én a múlt hétvégén letisztítotam a kocsit egy mosogatószivaccsal aminek van egy erősebb érdesebb oldala is. Volt olyan pötty, fekete és zöld pöttyszenyeződés, ami csak így jött le. CIF mosogatószert kevertem a vízhez. Amíg nedves volt nem vettem észre, de most látom, hogy látni az összes dörgölés helyét. Jobban le kellet volna öblíteni gondolom.

Nos hitetlenkedj csak, ha elolvastad volna  ezen topic korábbi részét, már volt beszámoló a CIF-es dörzsiszivacs kombó eredményeiről.... :hammer: :hammer:

Tessék bogároldót venni, hagyni hatni a szert és lejön a szmötyi. Dörzsiszivacs, CIF a konyhába való, nem a lakknak. :excl: :excl: :excl: :excl: :excl:
Lehet kapni aszfalt-bitumen kombóra is oldószert, ami nem vakítja a lakkot.

Nem az öblítéssel volt a baj, hanem a fényezésedet összekarcoltad. Mintha finom polírpapírral kezelted volna, ugyanaz. Smirglivel nekiállnál??? Ugye, hogy nem....

Vegyél erős polírfolyadékot, vagy pasztát (lehet színes is, habár Neked fehér a kocsid) és kezd meg a polírozást, Jó esetben a harmadikra majdnem rendben lesz a lakk, ha nem, akkor örök tanulság.  Nagyon sajnálom, hogy így jártál.
Nem akarok papolni, de inkább előbb kérdezz, utána cselekedj.

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.