Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1177565 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2235 Dátum: 2008.04.02 09:29:24 »
Idézetet írta: "ferke"
Idézetet írta: "Tamás69"

Így máregyértelmûbb, de 1 tárcsát nemigen fúj le , akit tudok, ha még néhány elemet lefujatsz vele, akkor lefújja a tárcsát is.


jó. úgyis lekell valszeg a csomagtartót is, ha ezt csináltatom meg, meg hátsó lököst is, hacsak nem veszek másik szürkét :)
sok pénz ez vajon, ha ennyit fújatok?


Egy elem 25-50 között van festéktõl ( nomeg némileg az elem méretétõl ) függõen, szerintem sima metál ezüst, ez inkább az alsó kategória lesz.

Ha a dolog aktuális, megadom az elérhetõségét. - de mielõtt hívod, szólok neki, hogy fogod hívni, nehogy 3 hétig tartson a fényezés - nomeg akkor a ceruzája is egy picit véknyabban fog.

- Kérsz tõle ajánlatot, meg idõpontot, aztán megnézed máshol is és döntessz!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2236 Dátum: 2008.04.02 09:38:30 »
Ha más is kell fújni, akkor részemrõl tárgytalan, én csak felnifelújítás körében tudok kiajánlani, és ebbe belefért volna a dísztárcsák "fényezése" projekt.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2237 Dátum: 2008.04.02 14:12:27 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "ferke"
Idézetet írta: "Tamás69"

Így máregyértelmûbb, de 1 tárcsát nemigen fúj le , akit tudok, ha még néhány elemet lefujatsz vele, akkor lefújja a tárcsát is.


jó. úgyis lekell valszeg a csomagtartót is, ha ezt csináltatom meg, meg hátsó lököst is, hacsak nem veszek másik szürkét :)
sok pénz ez vajon, ha ennyit fújatok?


Egy elem 25-50 között van festéktõl ( nomeg némileg az elem méretétõl ) függõen, szerintem sima metál ezüst, ez inkább az alsó kategória lesz.

Ha a dolog aktuális, megadom az elérhetõségét. - de mielõtt hívod, szólok neki, hogy fogod hívni, nehogy 3 hétig tartson a fényezés - nomeg akkor a ceruzája is egy picit véknyabban fog.

- Kérsz tõle ajánlatot, meg idõpontot, aztán megnézed máshol is és döntessz!


Akihez én szoktam járni Pécsett, az 15-ért fúj egy elemet, metállal (és ez errefelé teljesen átlagos ár) :nana: ... Több elem esetében ebbõl általában még le is jön valamennyi, pl. a Carinán 25 ezerért csinálta volna meg a motorháztetõt+az elsõ lökhárítót :idea: ... Úgy gondolom, ekkora árkülönbség esetében az autó Pécsre lehozatala is reális alternatíva lehet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2238 Dátum: 2008.04.02 16:58:03 »
Mint már írtam egyszer, nem semmi milyen olcsón dolgoznak felétek a festék Palaczk. Itt Szombathelyen 15-ért egy elemre maximum ránéznek  :nagymosoly:
Illetve egy ismerõs a multkor is mutogatta nekem a sárvédõjét, hogy milyen olcsón festették meg neki (17 ezer), de annál meg pl. tele volt kosszal a lakk alatt...
No és a munka minõsége milyen? Kamrában fest az ismerõsöd?
Xanyi

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2239 Dátum: 2008.04.02 19:22:18 »
no akkor jelentkezek,amint aktuális lesz a dolog, egyelore kikell még szedetni azt a horpadást a csomagtartofedélbõl,
amit te is láttál Trotter Mester.
ha tényleg ilyen jó áron dolgoznak pécsett, akkor megfontolandó lesz a dolog:)
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2240 Dátum: 2008.04.02 20:01:05 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Mint már írtam egyszer, nem semmi milyen olcsón dolgoznak felétek a festék Palaczk. Itt Szombathelyen 15-ért egy elemre maximum ránéznek  :nagymosoly:
Illetve egy ismerõs a multkor is mutogatta nekem a sárvédõjét, hogy milyen olcsón festették meg neki (17 ezer), de annál meg pl. tele volt kosszal a lakk alatt...
No és a munka minõsége milyen? Kamrában fest az ismerõsöd?



Ennyiert mindenhol kamraban festenek Pecsen. Az illeto festo is. Persze vannak meg ennel joval olcsobb helyek is, ahol nem kamraban festenek. Kulonben nagyon festofuggo. Én lattam mar olyat, aki kamra nelkul ugy festett, hogy nehany kamras nagyon csunyan mehetne tanulni a srachoz. Amugy a 15 ezer Ft-os ar a realis, a 25 ezres mar igen csunyan eltulzott szvsz, kulonosen ha kiszamolom, hogy mibe kerul az alapanyag...
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2241 Dátum: 2008.04.02 20:23:05 »
Idézetet írta: "OK fine"
Idézetet írta: "Xanyi"
Mint már írtam egyszer, nem semmi milyen olcsón dolgoznak felétek a festék Palaczk. Itt Szombathelyen 15-ért egy elemre maximum ránéznek  :nagymosoly:
Illetve egy ismerõs a multkor is mutogatta nekem a sárvédõjét, hogy milyen olcsón festették meg neki (17 ezer), de annál meg pl. tele volt kosszal a lakk alatt...
No és a munka minõsége milyen? Kamrában fest az ismerõsöd?



Ennyiert mindenhol kamraban festenek Pecsen. Az illeto festo is. Persze vannak meg ennel joval olcsobb helyek is, ahol nem kamraban festenek. Kulonben nagyon festofuggo. Én lattam mar olyat, aki kamra nelkul ugy festett, hogy nehany kamras nagyon csunyan mehetne tanulni a srachoz. Amugy a 15 ezer Ft-os ar a realis, a 25 ezres mar igen csunyan eltulzott szvsz, kulonosen ha kiszamolom, hogy mibe kerul az alapanyag...


Az alapanyag csak egy dolog. Ha láttál már egyengetett elemet festeni, akkor ugyis tudod milyen pepecs egy meló. Gitt, csiszolás, újra gitt, csiszolás, stb... amíg jó nem lesz, aztán mehet csak az alapozót. Utána színrefújni már csak egy pillanat az elõkészítéshez képest. És ezért van az, hogy többet elkérnek a festõk egy egyengetett elem festéséért, mintha újat vinnél oda!
Amúgy legutóbb pl. apósjelöltem Avensisének elsõ lökhárítóját fujattam meg 15 ezer Ft-ért, kamrában, gyönyörûre, de ehhez nagyon kellett tudnom, hogy hová viszem, mert ilyen hely itt Szombathelyen 1 vagy max 2 ha van... Szóval nem ez az átlag!
Ha valaki nem ismeri ezeket a dolgokat, csak simán betéved az ismertebb fényezõmûhelyek egyikébe, akkor ugyanezért az egy db lökhárítóért 30-60 ezerig kérnek!!! Tudom, hiszen mielött beajánlottam neki a helyet elment jópár helyre megérdeklõdni...

Csak az érdekesség kedvéért: Pécsett egy márkaszervízben mennyiért festenek? Tudom hogy a márkaszervíz mindig a legdrágább, csak a kiváncsig miatt...
Xanyi

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2242 Dátum: 2008.04.02 22:37:40 »
Idézetet írta: "Xanyi"


Az alapanyag csak egy dolog. Ha láttál már egyengetett elemet festeni, akkor ugyis tudod milyen pepecs egy meló. Gitt, csiszolás, újra gitt, csiszolás, stb... amíg jó nem lesz, aztán mehet csak az alapozót. Utána színrefújni már csak egy pillanat az elõkészítéshez képest. És ezért van az, hogy többet elkérnek a festõk egy egyengetett elem festéséért, mintha újat vinnél oda!
Amúgy legutóbb pl. apósjelöltem Avensisének elsõ lökhárítóját fujattam meg 15 ezer Ft-ért, kamrában, gyönyörûre, de ehhez nagyon kellett tudnom, hogy hová viszem, mert ilyen hely itt Szombathelyen 1 vagy max 2 ha van... Szóval nem ez az átlag!
Ha valaki nem ismeri ezeket a dolgokat, csak simán betéved az ismertebb fényezõmûhelyek egyikébe, akkor ugyanezért az egy db lökhárítóért 30-60 ezerig kérnek!!! Tudom, hiszen mielött beajánlottam neki a helyet elment jópár helyre megérdeklõdni...

Csak az érdekesség kedvéért: Pécsett egy márkaszervízben mennyiért festenek? Tudom hogy a márkaszervíz mindig a legdrágább, csak a kiváncsig miatt...



Nyilvan, hogy az alapanyag csak egy dolog, az osszes tobbit magam is probaltam. Nekem egy jobaratom fest hobbibol es jol. Motoros korszakomban fordult elo tobbszor, hogy alkalmam nyilt kiprobalni a dolgot. Valoban nem egyszeru melo, sokat lehet vele szivni. Ugyanakkor nagyon jol tisztaban vagyok vele, hogy kedves festo urak inasai milyen berekert csinaljak ezt a melot, s ennek tukreben a 25 ezer mondjuk egy nyavadt lokharitoert vicc! Mondjuk ugy en nem fizetnek erte annyit soha, szerencsere nem is lesz ra szukseg. Ket arat tudok mondani autohazbol. Az egyik mondjuk nem up to date. 2003-ban VW autohazban Golf IV hatso lokost netto 25-ben mertek. Harom honapja egy szerencsetlen meg a parkolo automba csuszott bele szerencsere nem nagy sebesseggel, szo szerint csuszott. Ezt a pecsi Schneider Autohaz, aki hivatalos  BMW es Mazda dealer netto 50ezer Ft-ert festette! Halkan jegyzem meg, hogy ugyanitt netto 100 ezer egy hatso lokos, es 50 ezer egy db! hatso lampa ugyanerre az autora! Nyilvan itt az is kozrejatszott, hogy biztosito fizette.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2243 Dátum: 2008.04.03 00:24:40 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Mint már írtam egyszer, nem semmi milyen olcsón dolgoznak felétek a festék Palaczk. Itt Szombathelyen 15-ért egy elemre maximum ránéznek  :nagymosoly:
Illetve egy ismerõs a multkor is mutogatta nekem a sárvédõjét, hogy milyen olcsón festették meg neki (17 ezer), de annál meg pl. tele volt kosszal a lakk alatt...
No és a munka minõsége milyen? Kamrában fest az ismerõsöd?


A munka minõsége kimondhatatlanul xar, az ismerõsöm egy kõfejtõ tõszomszédságában fest a szabad ég alatt, ráadásul elõszeretettel esõben ;) ...

 :nyelv:

Kifogástalan minõséget kapsz a 15 ezer/elemért. Kamra, minden, ami kell. Na persze van Pécsett is, aki ennél drágábban fest - de ez az átlagos. Ja, és van olcsóbb is. Tavalyelõtt jóbarátom Camryjén három elemet festettek, metálra, 25 ezerért. EZ mondjuk nem volt kifogástalan minõség - de azért 10-es skálán egy 6-ost adtam volna neki (schillerasz elmondhatja, hogy milyen a fényezés a bontásra vett Camryje motorháztetején és két elsõ sárvédõjén).

Egyébként minap kértem egy árajánlatot a 15 ezer/elemes ismerõsömtõl, hogy mennyiért fényezné újra a Camrymet - kompletten, de csak kívül. 110 ezer. Na persze ez nem metál, de ezzel együtt is elég korrekt ez az ár.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2244 Dátum: 2008.04.03 09:45:04 »
Idézetet írta: "tutinet"
30-60-ért festenek be egy lökhárítót ?
Akkor érdemes venni egy szórópisztolyt otthonra és azzal házilag festeni.


Mindenképpen ajánlom hogy fesd le a kocsidat otthon egy szórópisztollyal:-)))Majd péntekrehozd el hadd nézzük meg milyen lett az eredmény...:-)

Kivágtam a maratoni idézeteket, whis

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2245 Dátum: 2008.04.03 13:01:02 »
Idézetet írta: "tutinet"
Idézetet írta: "Szuti"
Idézetet írta: "tutinet"
30-60-ért festenek be egy lökhárítót ?
Akkor érdemes venni egy szórópisztolyt otthonra és azzal házilag festeni.


Mindenképpen ajánlom hogy fesd le a kocsidat otthon egy szórópisztollyal:-)))Majd péntekrehozd el hadd nézzük meg milyen lett az eredmény...:-)


MI a baj vele ? A mûhelyekben nem pisztollyal festenek ?
Megfelelõ felületkezelés után otthon a garázsban is lehet festeni. Nem egész kocsit de pl.egylökhárítót.
Ja perszre, nem olyan mint az új, de olyan amúgy se lesz sehol se.


Kivágtam a sok idézetet, whis


Köszi whis...


Ezeket ajánlatos megvenni ha szeretnél fényezni valamit..:

festékszóró és rücsi pisztoly
csiszoló-gép
szûrõk, maszk, mézeskendõ
polír-gépek, polírpaszta
festékszorópiszoly, düznik
csiszoló vásznak, papírok
takarófólia, zajlap, keverõedény
ragasztó szalagok, vízpapír, gyalú papír
fényezõ állványok, forgó állvány
ecset, spatulya, kesztyû
csiszoló vásznak, korong, tárcsa, szivacsok
HVLP festék-szórópisztoly
mûanyag dobozok, fedél, mérõpálca
csiszoló, polírozó anyag, paszta


Emellett nem árt ha értesz hozzá,mert én azt gondolom hogy átlagos kézügyességgel rendelkezem ami a szerelõs dolgokat illeti,de ilyesminek nem állnék neki.Ez olyan mintha Te azt mondanád nekem hogy csináljam meg egy cég rendszergazda melóját csak mert van egy laptopom vagy én mondanám hogy taníts meg fallabdázni valakit,mert tudod hogy hol van pesten squashpálya és már egy ütõt is kaptál....

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2246 Dátum: 2008.04.03 13:21:40 »
Ráadásul nem véletlen tanítják a fényezést szakiskolában...
Csak maga a csiszolás-gittelés-száradás egy-egy nehezebb elemen akár napokat is igénybe vehet szaktudással!
Mert ugye nem akarnál te sem hullámos elemet, ahol a szép fényezés csak még jobban kiemeli a hibákat?
Tudod, hogy hány réteg festék kell, tudod-e akár kb gyárira fújni, hogy hány réteg lakk kell rá, mennyi idõ a száradás, megfelelõ helyet biztosítani neki a száradáshoz és mindezt úgy, hogy ne folyjon le a lakk, mert ugye az se mindegy, mibõl mit vesz az ember.
És akkor még nem is beszéltem külön a Szuti által felsorolt dolgokról...

Ez most amúgy kb olyan mintha én akarnék otthon nekiállni és lefújni a kocsimat...  

egy fényezõ lánya
         

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2247 Dátum: 2008.04.03 15:34:16 »
Vigyázat igaz történet!!!

A középiskolai matektanárom nekiállt és 8-as iskolaecsettel lefestette a Dacia-ját. Szép lett....

Szóval vannak szintek, de meg lehet próbálni alulmúlni...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2248 Dátum: 2008.04.03 15:35:56 »
Szomszéd srác anno a kék nagypolszkiját festette le ablaktól felfele feketére, mert "messzirõl úgy fog kinézni, mintha bõrtetõs lenne".  :ordog:
         

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2249 Dátum: 2008.04.03 16:04:40 »
Ok, csináld meg! De utána meg is mutatod, mit alkottál!