Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2141958 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

pzs

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3990 Dátum: 2010.07.23 12:41:29 »
És ne gyertek nekem azzal, hogy ÉNszerintem akkor a TS-ek is sz*rok, mert számomra a TS-ek egy egészen más világba tartoznak. Maximális respekt a Toyota sportrészlege előtt. Úgy is mondhatnám, hogy álmom egy faceliftes 5 ajtós TS, mondjuk 30-50e km-rel makulátlan állapotban.  :D

Akkor meg beteljesulhet, mert pont van egy piros elado ezekkel a parameterekkel ;).

Nekem is nagyon tetszik az az auto, de a Toyota sport reszlege nem sokat tett hozza. A motorja fenomenalis, amit tudtommal a Yamaha fejlesztett. A fekek, futomu pedig kicsit alul vannak meretezve gyarilag....

barna.czukor

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3991 Dátum: 2010.07.23 12:52:16 »
Annyit tennék még hozzá, hogy nem mindent a fogyasztásból kiindulva kell megközelíteni. Spotosabb kipufogó, sportos beltér, dinamikusabb közelekedés: ez kell, nem az, hogy 1 decit spóroljunk -- szerintem.

Ha 0-60-ra gyorsulunk, akkor ugyan úgy le lehet váltani 3.500-as fordulaton a 6 sebességes esetében is, csak lehet, hogy 60-nál 4-ben vagy már a 6 sebességessel, míg csak 3.-ban vagy az 5 sebességessel. Attól még, hogy több a fokozat, nem létkérdés magasabb fordulaton is hajtani a kocsit, ugyanúgy le lehet 3.000-nél váltani mindegyikkel. És akkor egyik sem pörög sokat...

De ha úgy nézzük, hogy gyenge 86 LE-s motor és rövid fokozatokkal rendelkező váltó kombinációja, akkor nem is rossz, hiszen ezáltal lehet sportosan is menni az alapjában véve gyenge motorral.

Nekem 1,6-os VVT-i G6 kellene csak, amivel lehetne már komolyan menni. Eléggé illuzióromboló lehet, hogy van egy "sportkocsid" egy nyomi kis motorral, amivel nem megy normálisan. Lenyom mindenki, nem tudsz egy fapad G Astrát sem büntetni vele. Leginkább az 1.8-as VVT-i blokk dukál ehhez szerintem. (Persze ez már az 1,4-ből is elérhető átalakítással, mint tudjuk...)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3992 Dátum: 2010.07.23 12:58:25 »
És ne gyertek nekem azzal, hogy ÉNszerintem akkor a TS-ek is sz*rok, mert számomra a TS-ek egy egészen más világba tartoznak. Maximális respekt a Toyota sportrészlege előtt. Úgy is mondhatnám, hogy álmom egy faceliftes 5 ajtós TS, mondjuk 30-50e km-rel makulátlan állapotban.  :D

Akkor meg beteljesulhet, mert pont van egy piros elado ezekkel a parameterekkel ;).

Nekem is nagyon tetszik az az auto, de a Toyota sport reszlege nem sokat tett hozza. A motorja fenomenalis, amit tudtommal a Yamaha fejlesztett. A fekek, futomu pedig kicsit alul vannak meretezve gyarilag....

Nekem új infó, hogy a Yamaha fejlesztette, nem tudom. Akkor miért Toyota Sport? Mindegy...  :hmmmm:
Az tök jó, hogy van egy eladó, láttam én is, csak lovetta nincs nekem rá...  :cry:

Mindezek ellenére szerintem is fenomenális a TS!!!  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3993 Dátum: 2010.07.23 13:29:45 »
Vvt-i mocival is volt G6?
         

barna.czukor

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3994 Dátum: 2010.07.23 13:58:20 »
Vvt-i mocival is volt G6?
&feature=related
&feature=related
&feature=related

Ennyit a rövid váltóról... Megy, mint az állat! Nekem kéne ez a 6 sebességes váltó, attól függetlenül, hogy nem hosszabb az 6. fokozat, mint nálam az 5.
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.23 14:00:15 írta B.S. »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3995 Dátum: 2010.07.23 14:00:42 »
Gépészkedjen a fene, öregapásan szeretek vezetni. Éljen a dízel!  :devil:
         

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3996 Dátum: 2010.07.23 14:18:30 »
Hogy az OFF-bol kicsit visszajojjunk... a beszurt G6-ot nem ismerheti vki a Corolla klubban?  :hmmmm:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

pzs

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3997 Dátum: 2010.07.23 14:52:23 »
Errol tud esetleg vki vmit?

barna.czukor

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3998 Dátum: 2010.07.23 15:13:31 »
Konkrétan nem ismerem, nem láttam ezt az autót, szerintem ez új itt a HAHU-n.

Eléggé jónak tűnik, semmi gázos dolgot nem látok így elsőre. A kormány utólagosan lett bőröztetve, de ez még nem utal semmire sem. (Nekem is be kellene bőröztetnem, mert eléggé csúszik izzadt kézzel. Haverom most vett egy bőrös kormányt a kocsijára, nagyon jó fogni.)

Eléggé jól felszerelt, van benne minden, ami kell és 1,6-os is. Szerintem érdemes mielőbb megnézni, mert a jó példányokat, jól felszerelten, hamar el szokták vinni.

Az ára nem olcsó, de tegyük hozzá azt is, hogy nem is egy leélt 1,3-as alapnak tűnik...
Ha minden OK vele és nincsen benne több, mit 150e km, akkor szerintem megéri az árát.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3999 Dátum: 2010.07.23 15:19:23 »
Nem szeretem, mikor nem írják ki a többnyire ugye 'elvi' futott km-t sem....a kocsiról meg az jut eszembe, hogy full ki van glancolva, ezen fél napig melózott egy kozmetikus.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4000 Dátum: 2010.07.23 15:26:44 »
A futást tényleg ki lehett volna írni.

A kozmetikus engem nem zavar, átlátok a szilikonon és egyből látom a komoly hibákat is... Inkább legyen egy kocsi frissen takarítva, mint tiszta mocsok -- szerintem.
Ha eladnám a kocsimat, akkor én is kipucolnám, renbe tenném, hiszen egy csillogó, tiszta autó sokkal bizalomgerjesztőbb, mint egy mocskos, koszos kocsi, ami romhalmaznak hathat egy laikus szemében elsőre.

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4001 Dátum: 2010.07.23 15:55:03 »
A kormány utólagosan lett bőröztetve...

És hogy néz ki :wacko:

Meg nem volt szürkébb színű bőr :alien:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4002 Dátum: 2010.07.23 17:44:44 »
A kormány utólagosan lett bőröztetve...

És hogy néz ki :wacko:

Meg nem volt szürkébb színű bőr :alien:
rengeteg helyen hiányzik az ízlés...

barna.czukor

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4003 Dátum: 2010.07.23 18:02:06 »
Tény, hogy ízléstelen, de ez nem befolyásoló tényező, hogy a kormány milyenre van bőröztetve. Meg lehet csináltatni utólag szürkére is, ahogyan le is lehet vágni, ha nem tetszik.

A gyári üléskárpit is izléstelen szerintem, ezen azonban nem nagyon lehetett változtatni akkoriban, csak a legfullosabb modelleknél vagy felárasan.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4004 Dátum: 2010.07.23 18:32:49 »
A nénikéd ízléstelen nem az a kárpit. Pont ilyen van az enyémben is. Amúgy nem Sol a fenti Cori, akkoriban nem is volt még Sol, hanem sima Terra mint az enyém. Nem a legmagasabb felszereltség, de nem is a fapad.