Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3819947 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3015 Dátum: 2009.11.09 21:47:37 »
Gondolom másik fórumon udvarol valakinek, aztán segíteni akar :devil:
Gabe 254.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3016 Dátum: 2009.11.10 00:51:21 »
Idézetet írta: verigudlajf
Kedves Toyotások,
2001-es Avensisem van, megjárta már a hadak útját, de rendbe lett hozva. 240ezer km biztos van benne már, de ez nem volt gond eddig. Ma viszont egy parkolás közben úgy döntött, hogy nem veszi be a rükvercet és utána kiderült, hogy az ötödiket sem.

Tehát a váltókar üres állásból jobbra egy centit sem megy. Eddig senki nem tudott mondani semmit, hogy mi lehet ez, az viszont nem jönne jól, ha kitalálja egy szervíz, hogy cserélni kéne a váltót.

Ha tudnátok valamit mondani erre, azt megköszönném.
üdv, m

Nah hát akkor szerintem a szinkron gyűrük kezdenek haldoklani mert nekem is van néha néha így de ezen egy sürgős váltóolaj csere még segíthet. azt mondta a szerelőm hogy annyi ilyen forgács halmozódik benne föl amit már a leengedő csavar sem tud összegyúlyteni ezért koptatja a váltót. szóval amilyen gyorsan csak tudod cseréltess benne olajat és javulni fog nekem rengeteget javult.....ja és nekem 3.3literből 1liter hiányzottt!!!!!!!!!!!!!!!csak úgy!!!!!!!!!!!!nemtom hogy....

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3017 Dátum: 2009.11.11 01:30:59 »
Ismétlem, a 0W, 5W, 10W vagy 15W tök mindegy az autódnak az olajfogyit tekintve, mivel ez a hidegoldali viszkozitást jelenti!
És mi van azokkal az autókkal, amelyekkel csak városban mennek rövid utakat, és mégis eszik az olajat  ;) ? Nem mindegy a hidegoldali sem. Minél "sűrűbb" egy olaj (hidegen és/vagy melegen) annál kevésbé fogja enni a motor.

De amit nem lehet elégszer kihangsúlyozni (persze ez most nem neked szól): olajfogyasztásra nem a sűrű olaj alkalmazása a megoldás, mert az csak felgyorsítja a motor kopását.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3018 Dátum: 2009.11.11 01:37:25 »
Szia!
olajcserétől olajcseréig azaz 10000km-nél 2,5-3 litert utánna kell öntsek
nem sok?
én pedig nagyon csodálkozom
hol csinálnak kompresszió mérést és lehet róla kérni papírt?
Hát sztem egyáltalán nem.
Dehogynem. Egy 4A-FE motoros, 228 ezer km-t futott Avensistől sok, sajnos. Egy ugyanennyit futott VVTi esetében azt mondanám, OK... De az Avensisekbe (meg a késői Carinákba) rakott 4A-FE motorok nagyon kiforrottak voltak, nem ették az olajat. A Carinában, amit jóbarátnémék tőlünk vettek meg, most van (valós) 216 ezer km, és nincs érzékelhető olajfogyasztása.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3019 Dátum: 2009.11.11 01:45:11 »
Idézetet írta: verigudlajf
Kedves Toyotások,
2001-es Avensisem van, megjárta már a hadak útját, de rendbe lett hozva. 240ezer km biztos van benne már, de ez nem volt gond eddig. Ma viszont egy parkolás közben úgy döntött, hogy nem veszi be a rükvercet és utána kiderült, hogy az ötödiket sem.

Tehát a váltókar üres állásból jobbra egy centit sem megy. Eddig senki nem tudott mondani semmit, hogy mi lehet ez, az viszont nem jönne jól, ha kitalálja egy szervíz, hogy cserélni kéne a váltót.

Ha tudnátok valamit mondani erre, azt megköszönném.
üdv, m
Én akkor jártam pontosan ugyanígy, amikor egy váltójavítás során szerelőm vmit rosszul rakott össze a váltómban... Néhány tucat km-rel később "eltűnt" az R és az 5, egyik pillanatról a másikra. A megoldáshoz újra szét kellett szedni a váltót; szerintem te sem fogod megúszni, sajnos.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3020 Dátum: 2009.11.11 01:48:55 »
Ez amúgy érdekes, mert nekem is megevett fél lityót 1000km-en, de semmi ilyen füstölést én nem vettem észre. Rossz olajhasználat alatt mit értesz?
Azt, aminek te nem szoktad elfogadni a jelentőségét: a túl vastag olajok használatát! Ezek vágták gajra a korai szériás 4A-FE-k gyűrűit, és ezek teszik tönkre a VVTi-k gyűrűit is. Ezek, meg a szint nem figyelése, és pláne, ha mindez hajtós használattal párosul, amikor fokozottan oda kéne figyelni az olajra meg a szintre.

Ha a motor fordulaton, a gyűrűknél eszi az olajat (mint a tiéd is), akkor egy 5 deci/1000 km-es olajfogyasztás még nem, vagy csak alig fog füstölést okozni - ezért nem látod te sem.
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.11 02:01:03 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3021 Dátum: 2009.11.11 01:58:18 »
Hali!
én nagyon megszívtam a toyotámmal !
Szia!

Sajnos szinte biztos, így a leírás alapján, hogy kifogtál egy széthajtott, rondán visszatekert órás autót. Amiket leírsz, azok kb. a 228 ezres futásteljesítmény duplájára (!) utalnak, pláne egy ilyen első szériás, 1.6-os Avensisnél, ami a tönkretehetetlenség mintaképe amúgy  ::) ... A magas olajfogyasztás (ennek a motornak, 228 ezer km-rel, nem nagyon kéne 10 ezer km-en egy liternél több olajat megennie), a váltóhalál, a futómű-hibák, az önindító, a generátor... Úgyszólván ismeretlen fogalmak ennél a típusnál, ezzel a motorral!

Én azt mondanám, hogy add el. De komolyan! Mert csak nyelni fogja a pénzt.

Ha ez nem megy, akkor így hirtelen két tipp: az egyik, hogy felejtsd el a 15 W olajat, mert különben nemsokára nem 3, hanem 4 litert fog a géped benyelni két csere között, és nem mellesleg benzinből is többet kér emiatt; 10 W-nél vastagabbat ne tegyél bele. Egy normális 10 W-40-es olajból, mondjuk Mobilból, bő 5 ezerért beszerezhető egy ötliteres kanna, ebből majdnem kijön a cserélendő + utántöltendő mennyiség 10 ezer km-re. A másik, hogy ne márkaszervízbe vidd a kocsit ennyi idősen és ilyen állapotban, mert ennek előnyét nem fogod látni, viszont többet fizetsz! Próbálj találni egy független szerelőt, aki ért a Toyotákhoz.

Ami az utángyártott cuccok márkáját illeti: ez attól függ, milyen alkatrészről van szó. De nagy általánosságban azt lehet mondani, hogy a Nipparts dolgok megfelelő minőséget képviselnek, aránylag kedvező áron.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3022 Dátum: 2009.11.11 11:29:00 »
Szia!
olajcserétől olajcseréig azaz 10000km-nél 2,5-3 litert utánna kell öntsek
nem sok?
én pedig nagyon csodálkozom
hol csinálnak kompresszió mérést és lehet róla kérni papírt?
Hát sztem egyáltalán nem.
Dehogynem. Egy 4A-FE motoros, 228 ezer km-t futott Avensistől sok, sajnos. Egy ugyanennyit futott VVTi esetében azt mondanám, OK... De az Avensisekbe (meg a késői Carinákba) rakott 4A-FE motorok nagyon kiforrottak voltak, nem ették az olajat. A Carinában, amit jóbarátnémék tőlünk vettek meg, most van (valós) 216 ezer km, és nincs érzékelhető olajfogyasztása.

Hát, én meg úgy tudom, hogy az a motor is problémás volt olajfogyi szempontjából, nem egyedi eset. 2 deci 10 ezren nem vészes. Bár kérdés, milyen olajból?

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3023 Dátum: 2009.11.11 11:32:22 »
Ez amúgy érdekes, mert nekem is megevett fél lityót 1000km-en, de semmi ilyen füstölést én nem vettem észre. Rossz olajhasználat alatt mit értesz?
Azt, aminek te nem szoktad elfogadni a jelentőségét: a túl vastag olajok használatát! Ezek vágták gajra a korai szériás 4A-FE-k gyűrűit, és ezek teszik tönkre a VVTi-k gyűrűit is. Ezek, meg a szint nem figyelése, és pláne, ha mindez hajtós használattal párosul, amikor fokozottan oda kéne figyelni az olajra meg a szintre.

Ha a motor fordulaton, a gyűrűknél eszi az olajat (mint a tiéd is), akkor egy 5 deci/1000 km-es olajfogyasztás még nem, vagy csak alig fog füstölést okozni - ezért nem látod te sem.

Ebbe most tényleg nem akarok belemenni, de akkor pl. xtrem végig szervízes kocsijába xar olajakat raktak a szervízben? MEg a többibe? Soxor mondjátok, hogy a szervízbe is hülyék, és kenőcsöt raknak a kocsiba, ezzel szemben meg le lettem qrvázva, hogy nem végig mszervizelt autót meg mertem venni.. És biztos azért xar, mert nem Toyo szervízbe hordták..

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3024 Dátum: 2009.11.11 17:06:27 »
a hátsó ajtóknál vagy egy kis műanyag szalag az ajtó és a karosszéria találkozásánál ,a karosszérián.
Erről kérhetnék egy fotót?
Itt van,ez az.
Hát nem a legjobb képek,de mivel ez egy átlátszó fólia,ezért ez ilyen...
Megnéztem pár napja, nekem még megvan ez a kis fólia. :)

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3025 Dátum: 2009.11.11 21:11:48 »
Akkor jó  :clap:
Láttam már olyat,amin nem volt.

Jut eszembe!
 Kolléga vagy leendő kolléga hogyan halad az Avensis kereséssel? (aki mutatta többek között azt a pirosat ,aminek volt baja..)
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3026 Dátum: 2009.11.11 21:13:18 »
Hát, én meg úgy tudom, hogy az a motor is problémás volt olajfogyi szempontjából, nem egyedi eset. 2 deci 10 ezren nem vészes. Bár kérdés, milyen olajból?
2.5-3 litert írt a kolléga 10 ezer km-re. Vészesnek én sem nevezném, nem arról van szó, hogy rögtön rohanni kéne motort felújíttatni vagy ilyesmi; de soknak sok. Mert ezeknek a motoroknak csak a Carinákba szerelt korai évjáratai (92-94) voltak olajfogyasztósak (ugyanazért, amiért a VVTi-k: a gyűrűk miatt) - a későbbiek egyáltalán nem. Pláne, hogy neki vastag olajból eszik ennyit.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3027 Dátum: 2009.11.12 07:12:06 »
Jut eszembe!
 Kolléga vagy leendő kolléga hogyan halad az Avensis kereséssel? (aki mutatta többek között azt a pirosat ,aminek volt baja..)

jahh hat en is kivancsi vagyok a fejlemenyekre! Wassup??

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3028 Dátum: 2009.11.12 18:04:56 »
nah ma reggel levált az indexbúrám szal elmentem venni eggyet. 4000ft volt utángyártodd de tökre stimmel és tök szép...lehet kicserélem a balt is hogy totál szimetrikus legyen mert az picit már karcos....

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3029 Dátum: 2009.11.12 21:14:26 »
Vigyázz a pattintós pöckökkel, mert az utángyártott keményebb műanyagból van, könnyen törik. Ne akarj utána index izzót cserélni. :excl:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV