Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3816919 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3090 Dátum: 2009.11.19 15:26:25 »
Egyébként agyaltam ezen a minap: minden xar miatt tudnak már csipogni, füttyögni, bimbammolni a mai autók - emiatt miért nem :?: ? Miért ne lehetne azt megoldani, hogy ha olajnyomás- vagy vízhőfok-probléma van, akkor a figyelmeztető lámpa felgyulladásával egyidejűleg hangjelzést is adjon az autó? Nem kell folyamatosan, de mondjuk csippanjon hangosan hármat, vagy ilyesmi... Ez a repülőgépekben rég megoldott (pedig egy pilótába sokkal jobban belenevelik, hogy figyelje a műszereket!) - az autókban sem lenne probléma, és az ilyen eseteket, mint szegény Lévai Béláé, tökéletesen ki lehetne védeni vele.
Hop-hop, ezt tudja az Auris  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3091 Dátum: 2009.11.19 15:29:21 »
Akkor ezt orvosolták, az Ave III-ban már van szép zöld visszajelző.
A tompitottra kulon, vagy mar a helyzetjelzonel is vilagit?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3092 Dátum: 2009.11.19 18:01:15 »
Akkor ezt orvosolták, az Ave III-ban már van szép zöld visszajelző.
A tompitottra kulon, vagy mar a helyzetjelzonel is vilagit?
Helyzetjelzőnél. Tehát a helyzetjelző és a tompított között már nincs különbség visszajelzésben.

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3093 Dátum: 2009.11.19 19:34:02 »
PS: Toyo szervizes ismerősöm a hiba jelzésénél először azt kérdezte: Ugye nem 1AZ-FSE. :helpsmilie:
 UI. szervizes vélekedés szerint ez a Toyota legratyibb motorja (kivéve az F1-est). :censored:
Ezt most hallom először, és teljes ellentétben áll mindazzal, amit eddig erről olvastam-hallottam. Mikor Avét kezdtünk keresni, alaposan körüljártuk a témát, és éppenséggel azt sikerült kideríteni, hogy ez (és a 2.4-es testvére) a legkevésbé problémás Ave II-es motor(ok).

A dologról amúgy az a véleményem (remélem, nem fogsz megharagudni érte, mert megértem, hogy nagy csapás ez a motor-halál), hogy elég nagy baj, ha az ember 50 km-en át nem néz a műszerekre  ::) ... Sajnos, van ilyen, hogy egy termosztát (vagy egy vízpumpa, vagy egy ékszíj) meghibásodik. Azért van ott a hőmérő. Igen, az autó "tehet róla", hogy elromlott - de meglett volna a lehetőséged rá, hogy kivédd a nagyobb bajt. Persze tudom, hogy utólag könnyű okoskodni, és az is tény, hogy elég ronda tanulópénz fizetése előtt állsz  :helpsmilie: ...

Egyébként én a helyedben megpróbálnék keresni egy bontott motort. Így sokkal kisebb összegből megúszhatnád a dolgot. Nagyságrendileg 1000-1200 euroért lehetne motort találni, a beszerelés pedig nem lehet több néhány tízezernél. 1400-1500 euroból szvsz tutira ki lehetne hozni az egész történetet.
Kedves Palaczk!
Azért idézem be az egészet, hogy tanuljon belőle az is akinek a kocsija még nem adta fel.
1. Nézegesd a mutatót (ámbra színű, hogy megnyugtasson)!
2. A bontott, komplett motor 2200EUR( 25e km)(150km 2700EUR, 135000km 1750 EUR), az általad mondottért, egy 150 ezrest kapni pucéron!
Amit meg a hőmérőről írtál,
Hááát....
Gondolom figyeléssel kelsz és fekszel!
Azért vettem Toyotát, hogy ne attól rettegjek mikor adja fel!
Holnap jön az új motor, így hát a remény  "esmeg" megmarad!
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3094 Dátum: 2009.11.19 20:05:21 »
Ez nagyon egyszerű a Coriban: ha felkapcsolom a tompítottat, van műszerfalvilágítás is, egyébként nincs és mivel maxon használom a műszerfalvilágítás fényerejét, így elég látható a különbség.
Látod a műszerfalvilágítás fényét - nappal? Napos időben? Mert én nem látom, sem a Camryben, sem a Starletben, sem a Carinában.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3095 Dátum: 2009.11.19 20:12:21 »
Nem szembetűnő, de észrevehető szerintem. Nyilván nem akkor mondjuk, amikor pont rátűz a nap.
(Hozzátenném, hogy én reflexből kapcsolom induláskor a lámpát is.)
         

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3096 Dátum: 2009.11.20 08:11:58 »
pedig avensisben van analóg vízhőfok mérő de a fényszóró világítást nem jelzi semmi....
Erre nincs valami megoldás, okosság hogy házilag hogy lehetne egy tompitott visszajelzőt bekötni a műszerfalra? Nekem nagyon hiányzik.

( Érdekes hogy a rönóban van kis zöld lámpa hogy felkapcsoltam a tompitottat, de pont a toyotában nincs?! nagyon elcsodálkoztam rajta. De még a (céges) fordokban sincs ilyen lámpa. Mindez a 21. században, amikor kötelező a tompitott használata... )

Azon kivül saját tapasztalat, hogy napsütésben nagyon rosszul látni a műszerfal fényeit, de a mutatók jól kivehetőek.
Két műszert állandóan figyelek a műszerfalon: 1. vizhőfokot 2. sebességet (de pl. autópályán a fordulatot nézem hogy ne menjen 4000 fölé)

« Utoljára szerkesztve: 2009.11.20 08:20:08 írta rokafiu77 »

mindenható

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
    • MagnetPlanet Webshop
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3097 Dátum: 2009.11.20 11:02:12 »
Fura hiba: 2007 évi T25 Wagon, hátsó ablakfűtés. Alólról számolva a 2., 3. szál megy, az összes többi halott. Nagyítóval átnézve semmi szakadás. Ez valami gyári hiba? Tavasz óta van nálam az autó, mostanában kellett először használnom az ablakfűtést. Lebontva az oldalsó burkolatokat, érintetlennek látszik minden...

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3098 Dátum: 2009.11.20 19:55:24 »
Lehet, hogy nagyon off a dolog,
Cartársi áron átadó egy AVE II 23000 km-es komplett kupplung és egy lendkerék, 2003 évjárattól D4-es mocihoz.
(108kW 1998 ccm 1AZFSE)
Kaszálni nem akarok vele, de az automatához nem igazán kellenek. :)
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3099 Dátum: 2009.11.20 23:58:59 »
pedig avensisben van analóg vízhőfok mérő de a fényszóró világítást nem jelzi semmi....
Erre nincs valami megoldás, okosság hogy házilag hogy lehetne egy tompitott visszajelzőt bekötni a műszerfalra? Nekem nagyon hiányzik.
Egy autóvillamosságis egész biztosan be tud szerelni vmi kis zöld fényű visszajelző pilácsot valahová, mondjuk vmelyik vakkapcsoló helyére. Azt én továbbra sem értem, hogy miért nehezebb ránézni a világítás-kapcsolóra, mint a visszajelzőre, de te tudod  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3100 Dátum: 2009.11.21 13:23:28 »
Azt én továbbra sem értem, hogy miért nehezebb ránézni a világítás-kapcsolóra, mint a visszajelzőre, de te tudod  :)
Még ránézni sem kell, csak odanyúlsz az ujjaddal...
music     

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3101 Dátum: 2009.11.22 15:52:55 »
Örömmel tudatom, családunk szeretett Venszikéje öt heti mesterséges kóma után új szívet kapva feléledt! :clap:
Két gyakorlott szerelő egy napi munkája kellett a motorcseréhez, köszönet Nekik hogy szombatjukat erre áldozták!
A vezető szerelő kérdezte: Itt állok a kocsi mellett, hallod milyen szépen jár a motor?
Nagyon örültem hogy semmit sem hallottam. :)
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3102 Dátum: 2009.11.22 15:55:30 »
Örömmel tudatom, családunk szeretett Venszikéje öt heti mesterséges kóma után új szívet kapva feléledt! :clap:
Két gyakorlott szerelő egy napi munkája kellett a motorcseréhez, köszönet Nekik hogy szombatjukat erre áldozták!
A vezető szerelő kérdezte: Itt állok a kocsi mellett, hallod milyen szépen jár a motor?
Nagyon örültem hogy semmit sem hallottam. :)


 :clap: :clap:akkor hozd el egy mikrotalira hagy halljuk majd miis :D

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10718
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3103 Dátum: 2009.11.22 16:45:09 »
Örömmel olvastam hogy orvosolták a dolgot.
Remélem több gondod már nem lesz az autóval.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3104 Dátum: 2009.11.22 18:00:19 »
Örömmel tudatom, családunk szeretett Venszikéje öt heti mesterséges kóma után új szívet kapva feléledt! :clap:
Két gyakorlott szerelő egy napi munkája kellett a motorcseréhez, köszönet Nekik hogy szombatjukat erre áldozták!
A vezető szerelő kérdezte: Itt állok a kocsi mellett, hallod milyen szépen jár a motor?
Nagyon örültem hogy semmit sem hallottam. :)


 :clap: :clap:akkor hozd el egy mikrotalira hagy halljuk majd miis :D
Háát?! :D
Ugyan miért ne? :yes: :yes: :yes:
Csak ne lennének a m.talik a város másik végén.
Mindegy, a benya olcsó az idő meg nem drága! ;)

PS: Persze a beszélgetés 'telefonilag' történt! :)
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013