Szerző Téma: TS  (Megtekintve 1574104 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #7170 Dátum: 2010.10.01 15:40:10 »
Újabb észrevétel, újabb kérdés:
Normális-e az, hogy hidegen a váltó leginkább 1. és 3. fokozatban szinte akad. Lehet váltani, de a többi fokozatnál észrevehetően nehezebben. Mire bemelegszik, ugyanolyan lesz, mint a többi fokozat.

Szuti, találkoztál már ezzel? Mit tudsz erről mondani? Normális?
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #7171 Dátum: 2010.10.01 15:43:23 »
Tudom Szutinak ment a kérdés, de talán: az avensisnek is ilyen volt, a mazzagnak is ilyen. Teljesen egyszerűen fel kell melegednie a váltóolajnak és ennyi....

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #7172 Dátum: 2010.10.01 15:45:30 »
Köszi.
Ok, valami hasonlót sejtek én is mögötte. Csak az nem világos, hogy akkor miért csak ez a két fokozat "nehézkes"?
Többiek? TS tulajok? Találkoztatok már ezzel? Nálatok is ez a helyzet?
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

ridavee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re: TS
« Válasz #7173 Dátum: 2010.10.01 15:53:03 »
Zorits1:

Köszi az infokat, ezt a következő találkozásnál feltétlenül kipróbálom, ha minden igaz akkor derül ki az adás-vétel is. Többen is azt mondták, hogy ezeknek a kocsiknak a gyenge pontjuk a váltó, így ezt feltétlenül ellenőrizni kell. A te autódat is nézegettem korábban, de konkrét és át nem hágható kikötés a maximum 2005-ös gyártás (igaz a tiéd majdnem beleesik), 5 évnél idősebb autót semmiképpen nem szeretnék. Ez a Toyota garancia hogyan működik? Nem is tudtam hogy lehet rá kapni. El kell vinni bevizsgáltatni és lehet hozzá vásárolni garanciát? Tudnál erről egy kicsit bővebben informálni?

Mondjuk a Te és Szuti autója is olyan szempontból jobb lenne, hogy azok 5 ajtósok, bár a 3 ajtósban is meglepően sok hely van hátul, nem is gondoltam volna. A tatai TS-ről gondolom azért nem lehet sokat tudni, mert a bácsi nem hiszem hogy naprakész lenne internetes ismeretekben  ::)

Más: Vakator autóján lévő szárnyacskát (nekem nagyon tetszik, szerintem ízléses), hol lehet venni. Ha jól tudom az gyári TTE kiegészítő vagy mi a fene.

Bocs hogy nem idéztem, de azt olvastam nem szeretik a moderátorok a kilométer hosszú idézeteket.

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #7174 Dátum: 2010.10.01 15:54:22 »
És a kipuff hangja?  ;)

Azt is nagyon élvezem, de zenének nem nevezném :)
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: TS
« Válasz #7175 Dátum: 2010.10.01 15:55:25 »
Hi igen a váltó az sajna ilyen.Next ha cseréled jobb váltóolajat tegyél bele,castrol tafx vagy motul cucc.Drágább,de jobb is és ritkán kell cserélni.A TS váltója köztudottan nem a legjobb szal ezzel sok mindent nem tudsz kezdeni.

Nekem pont ugyanolyan szárnyam van mint Vakatornak:-)Vagyis nekem volt először... :devil:

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #7176 Dátum: 2010.10.01 15:56:11 »

A szárny Orciari... (kb egy hete tudom én is). Bővebbet Szutitól, neki is ilyen van...
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #7177 Dátum: 2010.10.01 15:56:32 »
de konkrét és át nem hágható kikötés a maximum 2005-ös gyártás (igaz a tiéd majdnem beleesik), 5 évnél idősebb autót semmiképpen nem szeretnék.

A kocsi 2004/12.havi... inkább vennél egy ismeretlen előéletű 1 hónappal fiatalabbat?

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #7178 Dátum: 2010.10.01 15:58:30 »
Hi igen a váltó az sajna ilyen.Next ha cseréled jobb váltóolajat tegyél bele,castrol tafx vagy motul cucc.Drágább,de jobb is és ritkán kell cserélni.A TS váltója köztudottan nem a legjobb szal ezzel sok mindent nem tudsz kezdeni.

Nekem pont ugyanolyan szárnyam van mint Vakatornak:-)Vagyis nekem volt először... :devil:

Ok, így lesz. Egyet mondj meg még. Mikor cseréljek váltóolajat? Most van benne 34 e km.  :clap: Attól, hogy most az van benne ami, és ilyen a váltó, árthat, vagy csak annyi, hogy hidegen kevésbé könnyen kapcsolható...?
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: TS
« Válasz #7179 Dátum: 2010.10.01 16:00:18 »
Bármikor cseréltethetsz asszem 60ezernél kell gyárilag először,de ha hamarabb cserélsz abból bajod nem lesz:-)

Az enyém 2005 márciusi és adok hozzá 2 garnitúra 17-es OZ felnit aminek darabja 60ezer ft ha igény van rá és benne hagyok nagyon sok olyan minőségi sokat érő és hasznos cuccot amit nem fogok már kiszereltetni belőle...

Satriani

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #7180 Dátum: 2010.10.01 16:09:35 »
Áááá... azt hiszem felejtős, egyelőre... A képek alapján szinte mindent szét kell hozzá szedni.

A rádió nem egy váltógomb, amit le- és felcsavarsz, és már kész is a "valami komolyabb". A jó zene a Corollában -  mint kb. minden más is - döntés, majd pénz kérdése, és a gyári fejegység kihajításával kezdődik. Ha megérett az elhatározás "valami komolyabbra", írj az általános/autóhifi topikba.

Zorits1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re: TS
« Válasz #7181 Dátum: 2010.10.01 16:26:51 »
Bármikor cseréltethetsz asszem 60ezernél kell gyárilag először,de ha hamarabb cserélsz abból bajod nem lesz:-)

Az enyém 2005 márciusi és adok hozzá 2 garnitúra 17-es OZ felnit aminek darabja 60ezer ft ha igény van rá és benne hagyok nagyon sok olyan minőségi sokat érő és hasznos cuccot amit nem fogok már kiszereltetni belőle...

NEkem a Typhoon Kell :):):):)  :flowers:
"6200Rpm; where the life keeps getting impressive" :)

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: TS
« Válasz #7182 Dátum: 2010.10.01 16:28:49 »
Az már nincs benne :no:

Zorits1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re: TS
« Válasz #7183 Dátum: 2010.10.01 16:29:27 »
Zorits1:

Köszi az infokat, ezt a következő találkozásnál feltétlenül kipróbálom, ha minden igaz akkor derül ki az adás-vétel is. Többen is azt mondták, hogy ezeknek a kocsiknak a gyenge pontjuk a váltó, így ezt feltétlenül ellenőrizni kell. A te autódat is nézegettem korábban, de konkrét és át nem hágható kikötés a maximum 2005-ös gyártás (igaz a tiéd majdnem beleesik), 5 évnél idősebb autót semmiképpen nem szeretnék. Ez a Toyota garancia hogyan működik? Nem is tudtam hogy lehet rá kapni. El kell vinni bevizsgáltatni és lehet hozzá vásárolni garanciát? Tudnál erről egy kicsit bővebben informálni?

Mondjuk a Te és Szuti autója is olyan szempontból jobb lenne, hogy azok 5 ajtósok, bár a 3 ajtósban is meglepően sok hely van hátul, nem is gondoltam volna. A tatai TS-ről gondolom azért nem lehet sokat tudni, mert a bácsi nem hiszem hogy naprakész lenne internetes ismeretekben  ::)

Más: Vakator autóján lévő szárnyacskát (nekem nagyon tetszik, szerintem ízléses), hol lehet venni. Ha jól tudom az gyári TTE kiegészítő vagy mi a fene.

Bocs hogy nem idéztem, de azt olvastam nem szeretik a moderátorok a kilométer hosszú idézeteket.

:) Semmi gond, a garinak utána tudsz nézni a T-care vagy valami hasonló címen a toyota.hu n
6 év és 160 ezer alatt hibátlan autóra köthető csak, vezetett toyota szervízkönyves ( toyota szervízben)!!

Érdemes venni MINDENKINEk ajánlom!!!
"6200Rpm; where the life keeps getting impressive" :)

ridavee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re: TS
« Válasz #7184 Dátum: 2010.10.01 17:21:04 »
Zorits1:

Köszi az infokat, ezt a következő találkozásnál feltétlenül kipróbálom, ha minden igaz akkor derül ki az adás-vétel is. Többen is azt mondták, hogy ezeknek a kocsiknak a gyenge pontjuk a váltó, így ezt feltétlenül ellenőrizni kell. A te autódat is nézegettem korábban, de konkrét és át nem hágható kikötés a maximum 2005-ös gyártás (igaz a tiéd majdnem beleesik), 5 évnél idősebb autót semmiképpen nem szeretnék. Ez a Toyota garancia hogyan működik? Nem is tudtam hogy lehet rá kapni. El kell vinni bevizsgáltatni és lehet hozzá vásárolni garanciát? Tudnál erről egy kicsit bővebben informálni?

Mondjuk a Te és Szuti autója is olyan szempontból jobb lenne, hogy azok 5 ajtósok, bár a 3 ajtósban is meglepően sok hely van hátul, nem is gondoltam volna. A tatai TS-ről gondolom azért nem lehet sokat tudni, mert a bácsi nem hiszem hogy naprakész lenne internetes ismeretekben  ::)

Más: Vakator autóján lévő szárnyacskát (nekem nagyon tetszik, szerintem ízléses), hol lehet venni. Ha jól tudom az gyári TTE kiegészítő vagy mi a fene.

Bocs hogy nem idéztem, de azt olvastam nem szeretik a moderátorok a kilométer hosszú idézeteket.

:) Semmi gond, a garinak utána tudsz nézni a T-care vagy valami hasonló címen a toyota.hu n
6 év és 160 ezer alatt hibátlan autóra köthető csak, vezetett toyota szervízkönyves ( toyota szervízben)!!

Érdemes venni MINDENKINEk ajánlom!!!


Nagyon jól hangzik, elvileg az összes feltételt teljesíti a kocsi. Neked mennyibe fájt a dolog? A hátsó szárnyról továbbra sem tud senki semmit? ::)