Szerző Téma: TS  (Megtekintve 1574620 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #7155 Dátum: 2010.09.30 13:06:12 »
Ti nem moderátorok, hanem virtuálterminátorok vagytok :D

Jó nem vicceskedünk többet. Beszélgessünk a Toyota Corolla TS ről. 6.ban van lift?

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: TS
« Válasz #7156 Dátum: 2010.09.30 13:46:43 »
Ezt komolyan kèrdezed?:-)

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #7157 Dátum: 2010.09.30 13:50:08 »
Ezt igen!

Csak gondolkodtam rajta, hogy nemtom mennyivel mész amikor elérsz liftig 6.ban (mondjuk 220) akkor onnan a halálba pörgeti magát vagy ott már nincs lift?

pzs

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #7158 Dátum: 2010.09.30 14:33:51 »
Ezt igen!

Csak gondolkodtam rajta, hogy nemtom mennyivel mész amikor elérsz liftig 6.ban (mondjuk 220) akkor onnan a halálba pörgeti magát vagy ott már nincs lift?

Szutinak hosszabb 6.-ja van, igy neki valszeg ritkabban van lift 6.-ban mint Vakatornak :P.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: TS
« Válasz #7159 Dátum: 2010.09.30 14:49:26 »
kisa
born to ride

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: TS
« Válasz #7160 Dátum: 2010.09.30 16:08:28 »
Lift mindenhol van,de mondjuk 220-nál már nem olyan erős mint 1,2,3.ban.

ridavee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re: TS
« Válasz #7161 Dátum: 2010.09.30 16:19:45 »
Mint tudjátok, nem vok TS sőt még Toyota tulaj sem, de azért olvasom ezt a topicot. Egy kis mosolyogtatás nem árthat meg, főleg ha amúgy sem pörög semmi dúrva téma. Nem hiszem, hogy kétségbe kellene esni :)



Tudjuk,nem is es a baj hanem, mint az ùj srác aki Ts-t akar venni ha visszaolvasna 10 oldalt semmi hasznosat nem
találna csak hogy wakawakàztok.Nem baj ha nem pörög, de hasznos...

Na sziasztok!

Erre reagálva, nekem az is pozitív hogy látom hogy itt jó a társaság és megy az ökörködés, ez is vonzó. Beszéltem Vakatorral telefonon, köszi neki minden infot innen is. Szuti neked is köszi a számot, azért nem hívtalak még mert nem lenne időm megnézni a kocsit és dumálgatni kicsit most vasárnap estig annyira be vagyok táblázva.

A tatai TS nagyon korrektnek tűnik, körbemértük mindenhol gyári a fényezés, szervizkönyves, Toyotás ismerős is lehívta az adatokat amit látott, teljesen tiszta törésmentes autónak tűnik. Az állapota nagyon patika, tényleg rendkívül megkímélt, bár viszonylag sok km (90e) van benne. Jövő hét elején kiderül a dolog sorsa, ha ez nem jön össze akkor a Te autód ügyében feltétlenül kereslek, de ha összejön , akkor is szívesen mennék majd a találkozókra "beilleszkedni"  ::)!

Korábban nem vezettem még semmilyen Toyotát, pláne nem TS-t. Az autó nagyon tetszik, a lift pedig egy csodálatos dolog. Igaz csak egyszer sikerült a próbaút alatt valóban kipróbálni, mert a tulaj (idős bácsi) mondogatta hogy váltsak följebb följebb, ott is elég erős  :innocent:.

Mit gondoltok mit érdemes a következő szemle alkalmával alaposabban megnézni (ekkor kerül az ügy végére pont). Az állapota és a kapott információk alapján nagyon jónak tűnik. Az lehetséges, hogy a hengerfejet a Yamaha gyártja ebbe az autóba (ugyanis ilyen feliratot láttam rajta), a szíj pedig Mitsubishi volt.

Bocs a kisregényért, gondoltam informálok.

jrtom

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re: TS
« Válasz #7162 Dátum: 2010.09.30 19:42:31 »
Igen ezt a baromi jó erőforrást a YAMAHA meg a TOYOTA  fejlesztette ki közösen. Jól láttad a feliratot  :).
Szerintem az a Tatai TS biztos elvan lustúlva azok alapján amit mondtál. Főleg ha csak az öreg használta.
Annak akkor kell egy kis odapörkölés :).
Corolla TS, Facelift

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re: TS
« Válasz #7163 Dátum: 2010.09.30 20:58:27 »
Nem piros a TS, mert Tbányán láttam egyet. Ha jól tudom annak már második gazdája van. Göbölös adta el, majd kb 1,5 éve a Géringer.
Konrád

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: TS
« Válasz #7164 Dátum: 2010.09.30 23:24:02 »
Majd szólsz hogy mikor érsz rá:-)

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #7165 Dátum: 2010.10.01 13:44:30 »
Kissé félve, de kérdezek:
Mit tudtok a TS-ben lévő CD-s rádióról? Mit tud a gyári zene benne? Hányszor mennyi Watt, mennyi hangszóró van bekötve stb. Gondolkodom valami komolyabb dolgok beépítésén, bár nagyon tanácstalan vagyok, hogy megbontsam-e a gyári "kiépítést"... dilemma... Van valakinek esetleg valami áthidaló megoldása, vagy ötlete?
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: TS
« Válasz #7166 Dátum: 2010.10.01 13:55:58 »
Az sajnos csak annyit tud, amennyit hallasz. Nem a hifi a Ts-ek fo erenye.
Altalanos/autohifi topicban sok jo tippet talalhatsz, esetleg nezz szet az http://igeny.hu/corolla/ oldalon is.
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.01 14:23:25 írta kis_andras »
kisa
born to ride

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: TS
« Válasz #7167 Dátum: 2010.10.01 14:19:23 »
És a kipuff hangja?  ;)

Zorits1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re: TS
« Válasz #7168 Dátum: 2010.10.01 14:56:34 »
Mint tudjátok, nem vok TS sőt még Toyota tulaj sem, de azért olvasom ezt a topicot. Egy kis mosolyogtatás nem árthat meg, főleg ha amúgy sem pörög semmi dúrva téma. Nem hiszem, hogy kétségbe kellene esni :)



Tudjuk,nem is es a baj hanem, mint az ùj srác aki Ts-t akar venni ha visszaolvasna 10 oldalt semmi hasznosat nem
találna csak hogy wakawakàztok.Nem baj ha nem pörög, de hasznos...

Na sziasztok!

Erre reagálva, nekem az is pozitív hogy látom hogy itt jó a társaság és megy az ökörködés, ez is vonzó. Beszéltem Vakatorral telefonon, köszi neki minden infot innen is. Szuti neked is köszi a számot, azért nem hívtalak még mert nem lenne időm megnézni a kocsit és dumálgatni kicsit most vasárnap estig annyira be vagyok táblázva.

A tatai TS nagyon korrektnek tűnik, körbemértük mindenhol gyári a fényezés, szervizkönyves, Toyotás ismerős is lehívta az adatokat amit látott, teljesen tiszta törésmentes autónak tűnik. Az állapota nagyon patika, tényleg rendkívül megkímélt, bár viszonylag sok km (90e) van benne. Jövő hét elején kiderül a dolog sorsa, ha ez nem jön össze akkor a Te autód ügyében feltétlenül kereslek, de ha összejön , akkor is szívesen mennék majd a találkozókra "beilleszkedni"  ::)!

Korábban nem vezettem még semmilyen Toyotát, pláne nem TS-t. Az autó nagyon tetszik, a lift pedig egy csodálatos dolog. Igaz csak egyszer sikerült a próbaút alatt valóban kipróbálni, mert a tulaj (idős bácsi) mondogatta hogy váltsak följebb följebb, ott is elég erős  :innocent:.

Mit gondoltok mit érdemes a következő szemle alkalmával alaposabban megnézni (ekkor kerül az ügy végére pont). Az állapota és a kapott információk alapján nagyon jónak tűnik. Az lehetséges, hogy a hengerfejet a Yamaha gyártja ebbe az autóba (ugyanis ilyen feliratot láttam rajta), a szíj pedig Mitsubishi volt.

Bocs a kisregényért, gondoltam informálok.

Nah csak közbeszólók én is :)

Pl azt próbáldd ki, hogy magas fordulaton 1-2-3 ban értsd 7-7.5ezer körül hogy megy a váltás....
Azt is próbáldd ki, hogy visszaváltásnál, viszonylag magasabb fodulaton hogy viselkedik a váltó... ( nem kerreg, recseg, akad )
Ezt azért kell kipróbálni, mivel a szinkronfék már 90ezer körül nagy % kinyiffan, főleg, ha nem cserélik a váltó olajat...

És  nem ezért dumálta a ***i, hogy váltsál feljebb, nehogy észrevedd? Mert ha erről van szó, akkor 300ezer a javítása mert garit már nem tudsz rá venni, ha rossz a gép - és elég komoly átvizsgálást csinálnak, mielőtt megkötik veled a garanciát ;)
Én is eladom az enyémet, csak én egy év Toyota garival - a héten vettem rá:) ( azaz a gépem csissz állapotban van, a szervíz szerint is ) !!! GYári érték mindenhol a fényben + 2 szett felni + szervíz (olaj+szűrők)
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.8_ts_1-ev_toyota_garanciaval-4106727

Ha végig gondolod, és veszel alá 17" felnit gumival az már kapásból min. 250 000Huf (ami,köztudodd - hogy kell rá!!) és akkor még mindig szépítgetnéd ;)

Szutié jó választás lenne tutira még, mert ő is aztán Froma1 minőségű cuccokkal kényesztette a kocsiját az előírtakon felül!

Sajna a Piros Tatai cuccról nem tudunk semmitm nem volt közéleti szereplő...

"6200Rpm; where the life keeps getting impressive" :)

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #7169 Dátum: 2010.10.01 15:37:45 »
Az sajnos csak annyit tud, amennyit hallasz. Nem a hifi a Ts-ek fo erenye.
Altalanos/autohifi topicban sok jo tippet talalhatsz, esetleg nezz szet az http://igeny.hu/corolla/ oldalon is.

Áááá... azt hiszem felejtős, egyelőre... A képek alapján szinte mindent szét kell hozzá szedni.
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."