Szerző Téma: TS  (Megtekintve 1565687 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: TS
« Válasz #2565 Dátum: 2008.06.08 17:23:35 »
Ha tele lennék lehet hogy tennék egy turbót rá én is aztán lecisszegnék mindnekit az útról:-)))

Semmi se elég mi :devil: (én nem tennék turbót szívó mocira, pláne nem egy olyan szépen kihegyezettre, mint az 1.8vvtli ::))
Múltkor vitt az egyik srác egy turbós mr2-vel.300pacis volt.Elég meggyőző érzés volt még az enyém után is szóval én ráaggatnám:-)

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: TS
« Válasz #2566 Dátum: 2008.06.08 18:58:36 »
Semmi se elég mi :devil: (én nem tennék turbót szívó mocira, pláne nem egy olyan szépen kihegyezettre, mint az 1.8vvtli ::))

Pedig van jopar 2ZZ-GE-s turbo az USA-ban, megoldhato, de tenyleg kell ra figyelni. Ezert szerintem jobb valasztas a 3ZZ-FE / 1ZZ-FE (1.6 / 1.8 sima VVT-i). Majd meglatjuk.
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: TS
« Válasz #2567 Dátum: 2008.06.08 19:00:06 »
Múltkor vitt az egyik srác egy turbós mr2-vel.300pacis volt.Elég meggyőző érzés volt még az enyém után is szóval én ráaggatnám:-)

Hat akkor el tudod kepzelni mit tud C2Gas MR2-je, kereken merve 400LE, fenomenalis volt...
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: TS
« Válasz #2568 Dátum: 2008.06.08 19:21:07 »
Múltkor vitt az egyik srác egy turbós mr2-vel.300pacis volt.Elég meggyőző érzés volt még az enyém után is szóval én ráaggatnám:-)

Hat akkor el tudod kepzelni mit tud C2Gas MR2-je, kereken merve 400LE, fenomenalis volt...

Dumáltam vele kint tökölön múltkor ott ment is a géppel.Lehet hogy meg kellett volna kérnem vigyen 1-et.Már árulja a gépet egy ideje.Amúgy Mozso mi  pálya meglesz a dolog vagy nem?Kicsit írhatnál hogy hogy áll a szerkezet.

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: TS
« Válasz #2569 Dátum: 2008.06.08 19:28:35 »
Dumáltam vele kint tökölön múltkor ott ment is a géppel.Lehet hogy meg kellett volna kérnem vigyen 1-et.Már árulja a gépet egy ideje.Amúgy Mozso mi  pálya meglesz a dolog vagy nem?Kicsit írhatnál hogy hogy áll a szerkezet.

Tudom, nekem is mondta, hogy vegyem meg, nem mondom hogy nem gondolkoztam el rajta...

A sajat kocsival a terv az idei nyar, van meg par apro gond a motor belsejet illetoen, en pozitiv vagyok, Gas nem annyira. Gyozkodom. :-)
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: TS
« Válasz #2570 Dátum: 2008.06.08 19:47:26 »
Jó lenne ha készen lenne kiváncsi vagyok mit mész vele...

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: TS
« Válasz #2571 Dátum: 2008.06.08 21:03:07 »
Jó lenne ha készen lenne kiváncsi vagyok mit mész vele...

Papiron jobbat megy mint a TS, mert alacsony fordulaton is sok a nyomatek. Most probalok LSD-t (nem kabszer) szerezni a blokkhoz, de eleg nehez.
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: TS
« Válasz #2572 Dátum: 2008.06.08 22:27:02 »
Jó lenne ha készen lenne kiváncsi vagyok mit mész vele...

Papiron jobbat megy mint a TS, mert alacsony fordulaton is sok a nyomatek. Most probalok LSD-t (nem kabszer) szerezni a blokkhoz, de eleg nehez.

Nézzük meg nézzük meg:-)

Peti

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #2573 Dátum: 2008.06.08 22:37:57 »
Pedig van jopar 2ZZ-GE-s turbo az USA-ban, megoldhato, de tenyleg kell ra figyelni. Ezert szerintem jobb valasztas a 3ZZ-FE / 1ZZ-FE (1.6 / 1.8 sima VVT-i). Majd meglatjuk.

Aha, értem...
Erőátvitel, futómű+fékeken mit változtatsz?

darren

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: TS
« Válasz #2574 Dátum: 2008.06.09 18:05:06 »
Szia Szuti!
Te 15 elejét tudsz menni 0-400m-es gyorsuláson? Ha jól tudom, akkor neked csak sportszűrő van a kocsiban plusz motortuningként. Ennyit dob a teljesítményen, vagy egy alap ts is tudja ezt az időt? Egyszer én is voltam vele 16,2-t mentem, de nagy szembeszél volt, és a váltás sem volt tökéletes, mert még nem ismertem annyira az autót. Azóta belekerült a kocsiba egy k&n sportszűrőszett, meg azért már jobban is érzem a kocsit! Két hét múlva lessz egy éjszakai gyorsulási verseny, azon még kipróbálom mit tud, aztán versenyeken nem nyúzom többet a kocsit, mert igazábol nem azért vettem, csak kíváncsiságból viszem el!

Én gyárilag az elején ugyanennyit mentem kb aztán amikor megtanultam rajtolni akkor 15.6-ot na az már sokkal jobb.Nekem van még benne egy könnyített lendkerék meg középdobtól egy kipuffrendszer.Amúgy a lendkerék számított valamit szerintem azt lehet látni ha összehasonlítok videókat a youtube-on az enyéimmel akkor gyorsabban megy fel a mutató.Amúgy nemrég voltunk eg gyorsuláson egy haverommal akinek szintén ts-e van,de teljesen gyári és az övével is mentem 15közepét szóval szerintem a te géped is tudja azt simán,csak jobban kéne hogy indulj egy kicsit,meg a váltásoknál a vezérlésváltás felett kell hogy tudd tartani a  gépet minden fokozatban.Hol vannak ilyen éjszakai gyorsulások?
Bocs, hogy csak most írok, de vizsgaidőszakom van, és ritkán van időm gép elé kerülni! Az éjszakai gyorsulás fertőszentmiklóson lessz, most két hónapban egymás után! http://dragrace.atw.hu/ itt van a hivatalos oldala, itt mindent megtalálsz!

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: TS
« Válasz #2575 Dátum: 2008.06.09 19:32:34 »
Köszi,meglesem...

Tondach

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
ts
« Válasz #2576 Dátum: 2008.06.10 19:07:40 »
Hali!
Milyen olajat ajánlotok a TS-be?
Átlagos használat,semmi extra igénybevétel mellett...

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: ts
« Válasz #2577 Dátum: 2008.06.10 19:24:09 »
Hali!
Milyen olajat ajánlotok a TS-be?
Átlagos használat,semmi extra igénybevétel mellett...

Hí.Én a helyedben castrolt vennék az edge sport-ot abból olyat amit a gyár ajánl.Azzal semmi gondod nem lehet szerintem,de ha van valami komolyabb terved akkor a motult érdemes venni,az jóval drágább,de jó is.Végigolvastam az egész fórumot még mielőtt megvettem a kocsit és ahogy emlékszem Te voltál az első akinek TS-e volt a fórumon,vagy legalábbis az elsők közül való vagy:-)))Milyen a gép,kicsit írthatnál róla...Kiváncsi lennék a tapasztalatokra.Jóra,rosszra egyaránt!

Tondach

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
Re: TS
« Válasz #2578 Dátum: 2008.06.10 19:46:29 »
Csáó!
Nekem TS Yarisom volt elötte,Corollája akkor már többeknek is volt...
Igazából én mindennapos használatra vettem az autót,a Yaris kicsi volt,mind az utastér,mind pedig csomagartó szempontjából.
Nem akartam tucatautót,ezért döntöttem e mellett.
9 literrel szaladgálok városba vele,ezidáig másfél év alatt semmi gondom nincs,most járok 20000km-nél mióta nálam van.
Kényelmes,minden extra benne van ami nekem kell(h)ett,egyszóval szeretem.
A teljesitménye messze nincs kihasználva,néha Békéscsaba-BP. között ha sietnem kell szoktam jobban nyomni neki.
Érdekes módon,itt a városban kb. 1x ha bekóstoltak,h gyorsuljunk...(1,4pdtdi polo) Nem jellemzö,aki kicsit is vágja az autós témát az tudja,h nem mezei Corolla...:)
Néha meg is fordul a fejemben,h lecseréljem egy sima 1,4-re.
NA szóval Shel helix plus 10w-40 olaj mehet bele???Most 5w-40 van benne.
Megyek 60ezres szervizbe azért kérdem.
Ilyenkor cserélik a gyetyákat meg a váltóolajat is???
Egyenlöre ennyi.
üdv.

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: TS
« Válasz #2579 Dátum: 2008.06.10 20:00:38 »
Csáó!
Nekem TS Yarisom volt elötte,Corollája akkor már többeknek is volt...
Igazából én mindennapos használatra vettem az autót,a Yaris kicsi volt,mind az utastér,mind pedig csomagartó szempontjából.
Nem akartam tucatautót,ezért döntöttem e mellett.
9 literrel szaladgálok városba vele,ezidáig másfél év alatt semmi gondom nincs,most járok 20000km-nél mióta nálam van.
Kényelmes,minden extra benne van ami nekem kell(h)ett,egyszóval szeretem.
A teljesitménye messze nincs kihasználva,néha Békéscsaba-BP. között ha sietnem kell szoktam jobban nyomni neki.
Érdekes módon,itt a városban kb. 1x ha bekóstoltak,h gyorsuljunk...(1,4pdtdi polo) Nem jellemzö,aki kicsit is vágja az autós témát az tudja,h nem mezei Corolla...:)
Néha meg is fordul a fejemben,h lecseréljem egy sima 1,4-re.
NA szóval Shel helix plus 10w-40 olaj mehet bele???Most 5w-40 van benne.
Megyek 60ezres szervizbe azért kérdem.
Ilyenkor cserélik a gyetyákat meg a váltóolajat is???
Egyenlöre ennyi.
üdv.

Sztem akkor Téged szólítottalak le még mielőtt megvettem az enyémet a marzibányi tér fölött kicsivel nem?