Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 916026 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3660 Dátum: 2011.10.17 10:35:42 »
Ugye-ugye! Engem is csak a 90-es tempó csábított a tgk. mögé.
bizony-bizony, ezért célszerű inkább a  tartályosok után autózni.
jobb a szélárnyékuk is, nem potyog le róluk semmilyen rakomány, és általában 85-90km/h körül szoktak haladni.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3661 Dátum: 2011.10.17 10:51:31 »
...és még a követési távolság is megvan...  ::)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3662 Dátum: 2011.10.17 10:53:31 »
...és még a követési távolság is megvan...  ::)
meg'hát' :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3663 Dátum: 2011.10.17 11:11:51 »
bizony-bizony, ezért célszerű inkább a  tartályosok után autózni.
jobb a szélárnyékuk is, nem potyog le róluk semmilyen rakomány, és általában 85-90km/h körül szoktak haladni.
Nahát, ezt nem gondoltam volna, hogy a tartályosnak nagyobb a szélárnyéka  :hmmmm: ... Pedig amúgy szívesebben is bújnék egy ilyen mögé - jellemzően jobb műszaki állapotban vannak, kevésbé félnék attól, hogy pl. szétmegy a fékje és nekem röpülnek a darabjai.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3664 Dátum: 2011.10.17 11:59:16 »
Palaczk, szerintem ilyen mögött se menjél...gondolj bele, h milyen anyagokat szállítanak ezek:
-veszélyes
-gyúlékony
-maró, irritatív
mi történik, ha balesetkor kiömlik  :D ;)

szerintem nagyobb esély van egy elalvó-fáradt sofőr miatt bekövetkezett balesetre, minthogy a fékpofa berepüljön a szélvédőn.

volt kollégám a kocka-szalmabálákat szállító tgk-tól fosta össze magát minden egyes alkalommal...igaz ő átélte azt,h a daciajukra esett egy bála (és nem álló helyzetben) :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3665 Dátum: 2011.10.17 18:05:23 »
 :tt2: ;) :D

Én tartok az ilyesmitől, e' van...  Nekem sem öröm  ::)

Ha már említetted, éppenséggel az elalvó sofőr a másik standard rémálmom  :wacko: ... Csak attól autópályán nem félek, ott ugye nem tud hirtelen szembejönni; országúton viszont annál inkább. Erre állandóan edzem magam fejben, hogy ha hirtelen megindulna felém a szembejövő, akkor minél hamarabb tudjak reagálni, kitérni.
« Utoljára szerkesztve: 2011.10.17 18:06:57 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3666 Dátum: 2011.10.17 18:41:03 »
Idézet
Erre állandóan edzem magam fejben, hogy ha hirtelen megindulna felém a szembejövő, akkor minél hamarabb tudjak reagálni, kitérni.

 [rohog]

TSityu

  • Vendég
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3667 Dátum: 2011.10.17 19:35:02 »
Erre állandóan edzem magam fejben, hogy ha hirtelen megindulna felém a szembejövő, akkor minél hamarabb tudjak reagálni, kitérni.

Ugye, nekem nemrég hasonlóképpen jöttek nekem, csak szólok, hogy fel se fogod mi történt. Ez nem olyan minta a Kobra911, hogy 4 kameraállásból megnézheted és ebből 3x lassítva is. Mész, csatt és csókolom. (csókolom nélkül  :D)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3668 Dátum: 2011.10.17 20:08:53 »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3669 Dátum: 2011.10.17 20:15:34 »
Ugye, nekem nemrég hasonlóképpen jöttek nekem, csak szólok, hogy fel se fogod mi történt. Ez nem olyan minta a Kobra911, hogy 4 kameraállásból megnézheted és ebből 3x lassítva is. Mész, csatt és csókolom. (csókolom nélkül  :D)
Igen, ilyen is lehet sajnos, hogy 0 időd van reagálni. De a legtöbb baleset utólagos elemzése kimutatja, hogy szinte mindig van (lenne) 1-2 mp, amit a sofőrök nagy többsége bénult bámulással, a "hééémostmiafaxvan" végiggondolásával tölt el  ::) ... Holott ez az idő elég lehetne arra, hogy mondjuk a szembejövőt elkerülve lekormányozd a kocsit az útról, hisz a legveszélyesebb mindig a frontális ütközés.

Ezt éppenséggel oktatják is, hogy a lehetséges veszélyhelyzeteket mindig le kell modellezni előre fejben, hogy ne akkor kezdj el agyalni, amikor bekövetkeznek.

Persze, ahogy te is írod, gyakran tényleg nincs semmi idő. Olyankor mindegy... De többnyire lenne valamennyi, csak kevesen képesek kihasználni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

TSityu

  • Vendég
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3670 Dátum: 2011.10.17 20:38:22 »
Egy normál közúton haladva, egy autó 25-30 métert halad másodpercenként, tehát ha 60 méterre vagytok egymástól akkor van 1 másodperced, ha előtted 10 méterre csúszik meg nincs 0.2 másodperced, hogy csinálj valamit, ez még arra is kevés, hogy észrevedd mi történt.  :hug:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3671 Dátum: 2011.10.17 20:49:52 »
Persze, ez világos.

De gyakran lenne idő & hely tenni valamit.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3672 Dátum: 2011.10.18 09:32:21 »
Azontúl, hogy mindkettőtök véleményében van igazság, Palaczk, Te is megjártad tavasszal a Fülessel... Az, hogy felkészülni a vészhelyzetre, elég megfoghatatlan dolog, hiszen a hirtelen történő helyzetekre szinte lehetetlen, vagy legalábbis nagyon edzett sofőrre van szükség ahhoz, hogy minden rezdülésre megfelelő reakcióval reagáljon. Ilyen volt a Te eseted is, amikor megcsúsztál, hiába a gyakorlott, sok rutinnal rendelkező múltad. Így Sityunál is... A legrosszabb, amikor nem tudsz mozdulni semerre egy szituban, csak látod, hogy csúszik feléd és esélyed sincs kikerülni az akadályt... Én is jártam így anno, amikor a furgonunkkal mentem Csabán és hátulról belém löktek egy L200-ast. Ijesztő volt látni a visszapillantóban, hogy egy 15 t-s teherautó 2 sávot elfoglalva ferdén csúszva közeledik, majd lök egy nagyot a mögöttem lévő Mitsu-n. Én meg, már hiába adtam padlógázt indulásnál, késő volt...

Szóval, igen, Palaczkkal együtt én is mindig vizslatom az út szélét, a fákat, az árkokat, hogy adott esetben "tudjam", hogy merre van/lehet esélyem elkerülni a súlyos ütközést. De ez sem mindig elég...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3673 Dátum: 2011.10.18 10:20:04 »
NEM mondtam hogy mindig elég lenne, nem igaz hogy ezt ennyiszer kell megismételni  :hug: ... De attól még készülni kell rá, bammeg  :lol: ... A légzsák meg a bukósisak meg a mittoménmi sem MINDIG elég, de ez nem azt jelenti, hogy sokszor ne lenne mégis elég.

Hát az agyam eldobom  [rohog]

(A Yarissal azért szálltam el, mert hülye voltam. Az egy más történet.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3674 Dátum: 2011.10.18 10:32:28 »
Jóvanna, csak sokszor és nemcsak nálad, hanem nálam is és másnál is olvasva a hsz-eket valahogy nem sikerül kihangsúlyozni, hogy NEM csak és kizárólag EGY dologra értjük azt, amit írunk, de olvasva gyakran ez jön le...  :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i