Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 921799 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3180 Dátum: 2011.02.22 17:24:08 »
Így télen gyakran rátöltök az akksira, a viszonylag rövid távok és alacsony motorfordulatszám, világítás miatt mérhetően tud merülni.
Előző kocsimnál is így volt és 7 évet bírt az akksi.
Viszont a fogyi most városban 5,5-en áll.:) Hétvégén észrevet6tem egy érdekességet. Városon belül míg 50-55 között volt a tempó, még a nem teljesen üzemmeleg motor is elég keveset fogyasztott átlagban. De országúton 80 körül valahol 5,3-at mutatott, vagy 10km után látszódott hogy kezd lejjebb menni.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3181 Dátum: 2011.02.22 17:26:21 »
Nem is kell leállítgatni... Elég ha csak 3-4 kmre használod minden nap. Ilyen hidegbe attól is le tud merülni.

Mondjuk Zénóka hosszú távon használja, ha egyszer beindítja az autót akkor 100-200 km-t biztosan megy. Emellé ugyebár tölti is az akksit gyakran.
Én is gondolkodom egy akksitöltő vásárlásán. Na nem mintha most nem lenne, de a hagyományos klasszikus...
Viszont lehet kapni elég normális áron mini autómata karbantartó töltőket, amihez az akkun maradhat a saru. Egyszerüen csak mikor otthon vagy hétvégén felcsatlakoztatod éjszakára. Garantáltan évekkel hosszabbodik meg az élettartama.
Hát... Én 5 km-es utakra használom jellemzően itt a városban, de ezt még bírja. Mondjuk figyelek rá, hogy ne menjen folyton minden fogyasztó ész nélkül. De ha ezt még megfejelném azzal, hogy az 5 km-en kétszer-háromszor leállítom, tutira behalna.

Mármint extra töltés nélkül... Töltőm amúgy van... Csak annyi a gond, hogy ehhez mondjuk be kéne álljak éjszakára a kerítésen belülre.

De félteném én az önindítót is, megmondom őszintén... Meg így lassabban is melegedne a motor. Á... Asszem, maradok a sima takarékos stílusnál, ezeket az extra mágiákat kihagyom.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3182 Dátum: 2011.02.22 21:36:36 »
Azért leszi, meg zénó már évek óta nem kicsit kinozza azt az önindítot. Leállítgatni meg szvsz ugyis csak meleg motor mellett szabad. Az ilyen 5kmes távok amúgy eszik az aksit, a mi fiatal Yaris2nkbe most hvén kelett cserélni. Van vagy 4éves...
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.22 21:41:06 írta kleingy »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3183 Dátum: 2011.02.23 14:52:07 »
A fogyasztásom a legutóbbi 90 km-en 6.0-ra állt be. Tegnap este kipróbálta az autót egy barátom; 11 km-t vezette, ezalatt sikeresen fölb...ta az átlagot 6.3-ra  :turned:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3184 Dátum: 2011.02.23 17:20:19 »
Azért leszi, meg zénó már évek óta nem kicsit kinozza azt az önindítot. Leállítgatni meg szvsz ugyis csak meleg motor mellett szabad. Az ilyen 5kmes távok amúgy eszik az aksit, a mi fiatal Yaris2nkbe most hvén kelett cserélni. Van vagy 4éves...

Azért csakcsak bírja 500 ezer km óta...
Xanyi

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3185 Dátum: 2011.02.27 17:42:26 »
Akksi: valoban eleg gyakran toltom az akksit. Balaton fele menet az utolso 40km en kb 20 at leallitott motorral gurulok, jo sok a hosszu lejto, altalaban ejjel lampaval. Az utolso 2 km az vegig gurulas, igy nem szivesen hagynam utana az akkut. Ilyen toltom van:
http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&cid=310070&pid=855978

Az onindito meg ennyibe kerul ebayon:
http://cgi.ebay.at/Starter-Anlasser-Toyota-Yaris-1-0-50kw-87-000km-/220729014294?pt=Autoteile_Zubehör&hash=item3364797816#ht_1198wt_974

Ennyiert nem biztos, hogy ujitgatnam. Persze egyenlore semmi baja
Amugy eleg ritkan inditom oninditoval az autot, inkabb kupplungal. Ennek a technikajat itt nehez lenne pontosan leirni, tavaszin szivesen megmutatom barkinek, leszilaci mar ismeri, sok gyakorlast igenyel hogy finoman menjen.

Varosban a legegyszerubb 5 ben 17km/h nal (csak ezres yarisnal !) siman felengedni a kuplungot. Nem tul lassan, inkabb mint siman valtas utan..... Ez pont 600-as alapjarati fordulat, itt nem kell hozza kulonosebb technika. Utana kuplung be mehet a harmadik es lehet gyorsulni.


Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3186 Dátum: 2011.03.15 11:10:02 »
Most már úgy tankoltam, hogy teljesen csordultig töltöttem fel a tankot. Így a fedcomp 5,5-éhez képest 6,2 jött ki.
Sajna azt nem tudtam pontosan megnézni, hogy a szokásos első kattnál mennyi lett volna, ugyanis a pisztoly állandóan
lekapcsolt, így nekem kellett végig nyomni és a végét éppen csak a töltőnyílásba dugni. Csak saccolva, valahol 3 liter körül
lehetett ami még belement. Legközelebb majd pontosan kijön, mennyire is pontos a fedcomp.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3187 Dátum: 2011.03.15 11:32:21 »
Így van - csak két, egymás utáni, teljesen teletankolós számítással lehet pontosan ellenőrizni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3188 Dátum: 2011.03.15 11:39:32 »
És tényleg úgy volt ahogy mondtátok, a végén kicsit szöszölni kellett a rátöltésnél, de cirka plusz 1 percet jelentett talán, simán kibírható.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3189 Dátum: 2011.03.16 15:15:27 »
925,6km
35,9liter
41km/h átlagsebesség

3,9l/100km
sok  lett :ph34r:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3190 Dátum: 2011.03.16 16:00:19 »
Sok(k)  :lol: :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3191 Dátum: 2011.03.16 16:04:47 »
Tegnap megfigyeltem, hogy a Yaris 40 kmh-val üresben gurulva (üzemmeleg motorral) 1.0 literes pillanatnyi fogyasztást ír ki.

Kalkulálgattam kicsit. Mindez annyit jelent, hogy az autó alapjáraton kb. 400 ml benzint fogyaszt el egy óra alatt. Vagyis egy perces leállítással kb. 6.6 ml-t spórolhatunk meg - de ha utána önindítóval indítjuk be a motort, akkor ebből természetesen lejön valamennyi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3192 Dátum: 2011.03.17 18:18:40 »
Tegnap megfigyeltem, hogy a Yaris 40 kmh-val üresben gurulva (üzemmeleg motorral) 1.0 literes pillanatnyi fogyasztást ír ki.

Kalkulálgattam kicsit. Mindez annyit jelent, hogy az autó alapjáraton kb. 400 ml benzint fogyaszt el egy óra alatt. Vagyis egy perces leállítással kb. 6.6 ml-t spórolhatunk meg - de ha utána önindítóval indítjuk be a motort, akkor ebből természetesen lejön valamennyi.


Van egy módszer amivel le lehet mérni, hogy gurulásnál mennyit sporolt a leállítgatás. Az átlagba uis nem számítja bele azt amikor csak gurulsz: Hiába csak gurulsz 0fogyival nem esik az átlagfogyid. Ellenben tankolásnál tudod mérni, mennyi is lett az átlagfogyi. Mivel pl az én fogyasztásmérőm is decire pontos így jól lehet vele kalkulálni. Ehez még ugye hozzájön, hogy jellemzően állás elött állítjuk le a motort.

Én olyan 1.5-2dl tudok vele sporolni, 100kmenként, csak nyáron használom. Szerencsés esetben akár 1.5l üzemanyagot is megsporol fulltankra vetítve.  [rohog]

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3193 Dátum: 2011.03.18 09:55:32 »
Az átlagba uis nem számítja bele azt amikor csak gurulsz: Hiába csak gurulsz 0fogyival nem esik az átlagfogyid. Ellenben tankolásnál tudod mérni, mennyi is lett az átlagfogyi.
Szerintem ha járó motorral (bekapcsolt gyújtással) gurulsz, azt beleszámítja az átlagba. Szép is lenne ha nem így lenne, pl. pont itt Pécsett azért elég horrorisztikus értékek jönnének ki, ha pl. a lejtőkön motorfékkel (vagyis nullás fogyival) gurulást nem számolná... Biztos hogy számolja, hisz különben pl. csúnyán eltérne a fedkomp által kiírt, és a tankoláskor számított átlagfogyi.

Csak olyankor nem számol, mikor leállított motorral gurulsz (bár ha jól tudom, pl. Zénóka & Xanyi ezt is megoldotta valahogy).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3194 Dátum: 2011.03.18 14:38:13 »
Az átlagba uis nem számítja bele azt amikor csak gurulsz: Hiába csak gurulsz 0fogyival nem esik az átlagfogyid. Ellenben tankolásnál tudod mérni, mennyi is lett az átlagfogyi.
Szerintem ha járó motorral (bekapcsolt gyújtással) gurulsz, azt beleszámítja az átlagba. Szép is lenne ha nem így lenne, pl. pont itt Pécsett azért elég horrorisztikus értékek jönnének ki, ha pl. a lejtőkön motorfékkel (vagyis nullás fogyival) gurulást nem számolná... Biztos hogy számolja, hisz különben pl. csúnyán eltérne a fedkomp által kiírt, és a tankoláskor számított átlagfogyi.

Csak olyankor nem számol, mikor leállított motorral gurulsz (bár ha jól tudom, pl. Zénóka & Xanyi ezt is megoldotta valahogy).

Így van ahogy Palaczk írja :)