Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 929294 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3090 Dátum: 2011.02.14 14:14:31 »
Elhiszem. Csak azért írtam ,mert emlékeim szerint- bár eddig nem figyeltem nagyon, csak néha néha odapill- nekem még nem mutatott egyenletes tempónál 3-mal kezdődőt. Pedig egyenletesen tudok menni. Há majd ezentúl nagyon lesem.
Ehhez jó lassan kell menni ötödikben  ;) ... Nézd csak meg, Laci milyen átlagsebességeket produkál pl. egy BP-Balaton távon, és meg fogod érteni. 60 és társai; ha kell még lassabban, mert nem a sebességre koncentrál, hanem pl. arra, hogy ötösben a pill. fogyi ne lépje át mondjuk a 2.9 litert. Nem lehetetlen, csak kompromisszum-mentes hozzáállást igényel. Plusz a már felsorolt technikai segédeszközöket.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3091 Dátum: 2011.02.14 14:17:31 »
A másik meg, hogy hidegen, amikor megy a szivató, és megyek vele 5 km-t mennyi nálunk a legnagyobb táv ahová menni szoktunk, épp hogy be melegszik, már ilyen hidegre gondolok, és ilyenkor jó, ha 7 alatt van. Vissza feké jövet modjuk melegebb a motor valamivel mert 1 óra alatt nem hűl le annyira tud mutatni 6 alatt.
Persze nyilván csökkenthető a rutinnal, de a hidegbe úgy kezdi. hogy 12 oszt onnan jön le a 6felé az átlag de addigra otthon vagyok.
nekem ráadásl olyan a mérőm, hogy ha leállítom a gépet lenulláz, kész, ha nem néztem meg mit mutatott, soha többet.
Injektoros autóban nincs szivató.

Nekem 4.9 km a táv a munkahelyemig; mivel 12 órás a műszak, ezért oda-vissza egyaránt teljesen hideg motorral indulok többnyire. Oda-vissza egyaránt 3-3 nagyobb emelkedő is van benne. Ennek ellenére jelenleg pl. 6.8-on áll a Yarisom átlagfogyija, a legutóbbi 80 km-en  :yes: ... Úgy gondolom, hogy ez azért, a leírtakat figyelembe véve, nem rossz. De figyelni kell hozzá, annyi szent.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3092 Dátum: 2011.02.14 14:23:14 »
na a yaris gumiját még nem nyomtam 3 bárra, a carinába már annyi van. A gumi mértet most nem vágom fejből.
Mennyit bírnak ezek a gumik nyomásra. Hogy ne legyen szívás :)
Hát szétdurranni mondjuk még 6 barnál se fognak  ;) ... De ennél jóval lejjebb van annak a határa, amit még bele lehet fújni úgy, hogy ne menjen a biztonság rovására; mivel egy bizonyos nyomás fölött elkezd csökkenni az a felület, amivel a gumi felfekszik az útra, ennek pedig nyilván nem kell részletezni a következményeit a tapadásra nézve.

Nekem, mikor decemberben elszálltam a Yarissal, elöl 3.0, hátul 2.8 volt a 185/65x14-es Sava téli gumijaimban... Hogy volt-e a kicsúszásban szerepe a keréknyomásnak, vagy sem, azt nem lehet bizonyossággal kijelenteni, de szerintem volt - ha más nem, hát az, hogy nem éreztem, hogy a limiten autózok, és ez már önmagában véve is épp elég baj. A kocsi minden előjel nélkül kitört, és időközben arra jutottunk, hogy ez lehet a baj a túl nagy keréknyomással - kitolja ugyan a határokat, de el is vékonyítja őket.

Úgyhogy én innentől fogva a magam részéről 2.5-re csökkentettem a nyomást. Ez még mindig a gyári fölött van, ugye... Másoknak pedig azt mondom, hogy Yarissal 3.0 környékén csak az járjon, aki annyira kompromisszum-mentesen csak a kis fogyasztást tartja szem előtt, mint mondjuk Laci. Mert őt nem fogja az a veszély fenyegetni, hogy úgy beessen egy kanyarba, mint én.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3093 Dátum: 2011.02.14 14:35:48 »
Hát akkor van egy másik fontos alkotó eleme ennek a borzasztóan kis fogyasztás elérésének, éspedig az a mérhetetlen lelki hozzáállás amit megkövetel.
Én,- ha magamról beszélek, de szerintem másoknál is- nem tudom ezt bevállalni. Legalábbis életvitelszerűen nem. Csak esetenként brahiból, kipróbálásból.
Azért tisztelet azoknak akik amit csinálnak azt maximálisan teszik.
Azt gondolom én azt a kompromisszumot keresem, ami semerről sem fáj nekem.Egy 6,5 téli városi fogyi nekem jó. Ha ezt kitudom hozni.
De hát én ezt csak tankoláskori számolgatással tudom. ellenőrizni.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3094 Dátum: 2011.02.14 14:37:25 »
Az biztos, hogy a felzárkózós vezetési stilus nem kedvez a fogyinak. De hát bennem van hogy menjünk má, haladjunk. és nem bírom, ha sok előttem az üres hely. Nem a követési távolságra gondolok.
Prius 2 - a mosolygós autó.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3095 Dátum: 2011.02.14 14:58:25 »
Hát akkor van egy másik fontos alkotó eleme ennek a borzasztóan kis fogyasztás elérésének, éspedig az a mérhetetlen lelki hozzáállás amit megkövetel.
Én,- ha magamról beszélek, de szerintem másoknál is- nem tudom ezt bevállalni. Legalábbis életvitelszerűen nem. Csak esetenként brahiból, kipróbálásból.
Azért tisztelet azoknak akik amit csinálnak azt maximálisan teszik.
Azt gondolom én azt a kompromisszumot keresem, ami semerről sem fáj nekem.Egy 6,5 téli városi fogyi nekem jó. Ha ezt kitudom hozni.
De hát én ezt csak tankoláskori számolgatással tudom. ellenőrizni.
Na ja, elég jól megfogalmaztad a lényeget. Aki alkalmas erre és örömét leli benne... csinálja  :yes: ! (Amíg nem akadályoz másokat.) Laci szokta is írni, hogy egy-egy ilyen balatoni túra után nem kell ringatni, igencsak elfárad a koncentrálástól.

Ami a 6.5-ös téli városi fogyit illeti - Yarissal ezt, ha nagyjából sík a terep, abszolút nem probléma megcsinálni. Nekem azért ilyen magas aránylag, mert ugye itt vannak az emelkedők. Amik akkorák, hogy pl. az egyiken ha úgy megyek fel, hogy négyesben visszalassulok 55-ről 35-re (ezt csak olyankor csinálom, ha közvetlenül mögöttem nem jön senki), akkor is 11.0 körüli pillanatnyi értékekkel haladok. Értelemszerűen ha még kevesebb gázt adnék (vagy kisebb tempóról indítanék), akkor egyáltalán föl se tudnék menni négyesben. Ez azért behatárolja a dolgokat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3096 Dátum: 2011.02.14 16:34:17 »
Nagyjabol meg is beszeltetek a lenyeget :)
A legfontosabb, hogy a sok apro kedvezo tenyezo osszeadodik.
A kompromisszum mentes autozas viszont nem itt er veget, hanem pont itt kezdodik. A tobbi juliusban kiderul. Elozetesben (egyelore) annyit, hogy ott nem lesznek kompromisszumok ;) ;) :) :ph34r: :)


lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3097 Dátum: 2011.02.14 17:19:53 »
jó, ez most számomra titokzatos volt, lesz valami júliusban ezzel kapcsolatban?
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3098 Dátum: 2011.02.14 17:24:05 »
Én ezt mindenféleképpen valami "sport"-nak fogom fel ezek után, hiszen mindenképpen más életstílust, többlet figyelmet és energiát igényel. és mindenképpen vannak megdönthető határok.Nem is lehetne másképp, mert ezt nyáron városban csinálni csak a pénztárca miatt, akkor inkább a bicikli.
Gondolom némileg versenyeztek is ebben a dologban néhány táraddal.
Prius 2 - a mosolygós autó.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3099 Dátum: 2011.02.14 17:49:01 »
A kompromisszum mentes autozas viszont nem itt er veget, hanem pont itt kezdodik. A tobbi juliusban kiderul. Elozetesben (egyelore) annyit, hogy ott nem lesznek kompromisszumok ;) ;) :) :ph34r: :)
Uramatyám, hova akarod ezt még fokozni  :eek: :lol: ?! Gondolom, 1-essel kezdődő átlagfogyi a cél  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3100 Dátum: 2011.02.14 17:50:01 »
Én ezt mindenféleképpen valami "sport"-nak fogom fel ezek után...
Az is, egy extrémsport  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3101 Dátum: 2011.02.14 17:51:09 »
Figyelembe véve, mennyire veszélyes időnként olyan lassan menni. :lol:
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3102 Dátum: 2011.02.14 18:01:00 »
Zénóka!
Hogy történt Nálad a dolog? Hogy a fogyi érdekében elhatároztad, hogy most már nem fogsz többel menni outcitybe 60-nál (vagy annyi amennyi), vagy mindig csökkentettél egy keveset az hónapok-évek során a tapasztaalt. alapján?
Mert én látatlanba így kezdtem volna el (utóbbi), hogy : Á nem megyek országúto90-nel jó nekem a 80 is. És így tovább.
Prius 2 - a mosolygós autó.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3103 Dátum: 2011.02.14 18:29:38 »
Ahogy elnézem a spritmonitort, tényleg fokozatosan hatalmasodhatott el rajta a dolog  :D ... Egyébként valahol ragályos, mert amikor először találkoztunk élőben az egyik pécsi talin, és láttam vezetni, utána pár hétig én is úgy vezettem a Carinát, mintha hímes tojás lett volna a gázpedál alatt  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3104 Dátum: 2011.02.14 18:41:42 »
De nem bírtad sokáig! ;)
Prius 2 - a mosolygós autó.