Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 921444 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3165 Dátum: 2011.02.18 21:09:38 »
Legutóbbi komplett tank város, vagyis inkább munkába járás (8km), 6,1 liter. 185-ös gumi, 2,5 bar.
Most a fedcomp 5,5-en áll ugyanazon utakon használva :D
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3166 Dátum: 2011.02.18 21:18:17 »
Leszilaciék leállítják lámpánál a motort?
ha tudod,h 7 másodpercnél tovább állsz a lámpánál, akkor érdemes leállítani a (üzem meleg)motort.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3167 Dátum: 2011.02.18 21:54:14 »
Fogyasztás szempontjából igen, mindenképpen. Viszont ha a kocsit folyton városban használod, és rendszert csinálsz belőle, hogy szinte az összes lámpánál leállítgatod a motort, akkor az akksi egyhamar ki fog purcanni. Én emiatt nem is szoktam leállítani, ha a megállás rövidebb, mint 50-60 mp.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3168 Dátum: 2011.02.19 10:19:45 »
Most azért én is azt várom, a soron következő erdélyi utamon, az új 5 W-30-as olajtól + a keskenyebb gumiktól, hogy 90-100-as utazóval ne menjen 5.0 fölé a fogyasztásom.

kis diesel kell, nem magia  ;) sokadig pecs-becs full autopalya utan kijelenthetem, hogy gps szerinti 145 km/h-s sebesseggel is 6 liter a plafon, varosban 5, orszaguton lazan 4 liter egy balatoni uton 100-110-el is. Kereknyomas? 2.2 elol, hatul meg 2.0, kethavonta talan ranezek.  :) Bele se merek gondolni, mit lehetne csinalni egy 2.5-os kereknyomassal es 80-al poroszkalassal, mar ha egyszer elgurulna a gyogyszer, ami nem fog.  :hmmmm:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Thomas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3169 Dátum: 2011.02.19 17:01:03 »
Elnézést pontatlanul fogalmaztam.Arra céloztam hogy sok autónál az országúti spórolós tempo az a 90 km/h és ehhez képest akartam jelezni hogy nagyságrendi különbség van
a yarisnál(1.3) ennél a temponál és a leírt 105-115 km/h -nál. Utóbbit sokkal jobban szereti és ez számokban is megmutatkozik!!!
A 80-as tempoval nem tudok mit kezdeni, o.k. hogy még jobb a fogyi, de városon kívül ha van rá mód, fizikai képtelenség így menni, tutti elalvás a vége és az élmény is borzasztó.
Ez nekem kínai hogy meleg motornál 10 másodperc körüli várakozásnál leállítjátok az autót.Nem vagyok szerelő, de tapasztalatom szerint ez többet árthat mint amit hoz.
Megerősítésképpen még gyári aksival nyomom, ami több mint 7 évet jelent!!!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3170 Dátum: 2011.02.19 17:07:29 »
kis diesel kell, nem magia  ;) sokadig pecs-becs full autopalya utan kijelenthetem, hogy gps szerinti 145 km/h-s sebesseggel is 6 liter a plafon, varosban 5, orszaguton lazan 4 liter egy balatoni uton 100-110-el is. Kereknyomas? 2.2 elol, hatul meg 2.0, kethavonta talan ranezek.  :) Bele se merek gondolni, mit lehetne csinalni egy 2.5-os kereknyomassal es 80-al poroszkalassal, mar ha egyszer elgurulna a gyogyszer, ami nem fog.  :hmmmm:
Kis dízel kell, jóvan, adsz egyet  ;) :tt2: ? ... Tudom én, hogy benzinessel nem igazán lehet utolérni, de attól még, a lehetőségeken belül, próbálkozom  :yes: ... Most pl. némi város és egy Pogány retúr után 5.3-on áll az átlagom.

2.5-ös keréknyomással és 80-as poroszkálással szvsz olyan 3.3-3.4 körül kajálna az Audi  :) ... Tehát kb. annyit, mint egy régi (I-es, 75 lovas) Yaris dízel.

Nagybátyámék 2006-os 1.9-es Passat TDI-je telepakolva, autópályán, tempomatos 150-nél 6.2-6.3-at evett  :turned:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3171 Dátum: 2011.02.19 17:13:36 »
Elnézést pontatlanul fogalmaztam.Arra céloztam hogy sok autónál az országúti spórolós tempo az a 90 km/h és ehhez képest akartam jelezni hogy nagyságrendi különbség van
a yarisnál(1.3) ennél a temponál és a leírt 105-115 km/h -nál. Utóbbit sokkal jobban szereti és ez számokban is megmutatkozik!!!
A 80-as tempoval nem tudok mit kezdeni, o.k. hogy még jobb a fogyi, de városon kívül ha van rá mód, fizikai képtelenség így menni, tutti elalvás a vége és az élmény is borzasztó.
Ez nekem kínai hogy meleg motornál 10 másodperc körüli várakozásnál leállítjátok az autót.Nem vagyok szerelő, de tapasztalatom szerint ez többet árthat mint amit hoz.
Megerősítésképpen még gyári aksival nyomom, ami több mint 7 évet jelent!!!
Nézd, egy biztos: 90-nél a te autód is kevesebbet fogyaszt, mint 105-115-nél. Az lehet persze, hogy a különbség olyan kicsi, hogy te úgy ítéled meg, hogy ennyit megér. De hogy többet eszik, az biztos.

80? Nappal, hosszú távon én sem tudom elviselni. Éjjel már más kérdés... Múltkor pl. hazajöttem így Szombathelyről (240 km), és ez teljesen rendben volt; mondjuk volt már a lábamban egy Drezda-Szombathely túra.

ÉN nem állítom le a motort 10 mp várakozásért, nálam ez a limit jóval magasabban van, valahol 40-50 mp-nél... De műszakilag amúgy nem árt, leszámítva persze az önindítót és az akkumulátort; mert azoknak biztos nem tesz jót. De a hypermiler stílust kedvelők alárendelik az esetleges egyéb kiadásokat a minél alacsonyabb fogyasztásnak, és összességében még így is olcsóbban autóznak, mert ez a stílus sok egyéb alkatrész (pl. gumik, fékek) élettartamát nagyban meghosszabbítja. Számomra elképesztő tapasztalat volt, hogy Zénóka Yarisa az (akkor) vmi 400 ezer km-ével mennyire újszerű állapotban volt - és hogy ez alatt talán kétszer kellett gumit cseréljen  :sorcerer:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3172 Dátum: 2011.02.19 19:35:47 »
Máá 500  [rohog]

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3173 Dátum: 2011.02.19 19:43:59 »
Ja, hát az a 400 évekkel ezelőtt volt  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3174 Dátum: 2011.02.20 13:06:50 »
Sokat olvastam a héten ezt a topikot, elkapott a hév :clap::  1090KM/54Lit
Főútvonal: 80-90
Pálya: Max110
Főleg autópályán értetlenkednek, hogy mit is csinálok  [rohog] [rohog]

( "T" betűt kéne tennem  a hátsó ablakba) ;)
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.20 13:15:28 írta Egükém »

pzs

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3175 Dátum: 2011.02.20 13:31:10 »
Hetfon voltam Kiskoroson. Mivel hamarabb indultam boven volt idom kicsit ecoban nyomni. Lefele ora szerint 90-100al (senkit nem tartottam fel, mert M6os ures volt hetfo del korul  :flowers:). Lement a teli atlagom 6.9rol 6.8-ra. Hazafele mar siettem, mert vartak haza (Valentin nap :)). GPS szerint vegig 140el ahol lehetett. Atlagfogyi maradt 6.9  :hug:.

Nezegetve a pillanatnyi fogyasztasokat arra a kovetkeztetesre jutottam, hogy literekben merheto kulonbseget autopalyan 90 alatti tempoval lehetne csak osszehozni. Mivel alatalaban csak hetvegente hasznalom az autot talan belefer az a +1-2-3 liter havonta :). Hacsak nem lesz tobb ezer km-es utam iden azt hiszem, hogy eco-bol eleg is volt ennyi... ::)

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3176 Dátum: 2011.02.22 13:25:51 »
Nem hiszem h nalam tobbet allitgatja le vki az autojat. Az oninditon lehet(ne) vitatkozni, de sztem barmilyen gyakori hasznalattal legalabb 3x tuleli az autot.
A szamok makacs dolgok:
Az eredeti akksi 8 év 1 honapig birta. Meg 495 ezer km-ig :)

A fogyasztasa barmelyik yarisnak motortol fuggetlenul 90 helyett 110 nel kerek 1 literrel tobbet fogyaszt tobbet, 130 nal kettovel.
Erdekessegkeppen Egu lexusa is pont ennyivel eszik tobbet. :)
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.22 13:29:36 írta Zénóka »


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3177 Dátum: 2011.02.22 14:54:24 »
Az oninditon lehet(ne) vitatkozni, de sztem barmilyen gyakori hasznalattal legalabb 3x tuleli az autot.
Sztem nem... Illetve csak felújítással. A Camrymben pár éve kellett felújítani; anno jóbarátom Camryjében dettó.

Mondjuk amit az akksiról írsz, az már inkább érdekes  :yes: ... A magyarázat valszeg abban lehet, hogy te rendszeresen mész hosszú távokat is. Abban sajnos biztos vagyok, hogy ha én mondjuk itt két hónapig csak a városban közlekedve folyton leállítgatnám a motort, lemeríteném az akksit.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3178 Dátum: 2011.02.22 15:42:33 »
Én is most vagyok túl az SC-ben az önindító felújításán.

A 8 éves akksi viszont kamu, nem hiszem el!!  :tt2: :tt2:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3179 Dátum: 2011.02.22 17:14:28 »
Idézet
A 8 éves akksi viszont kamu, nem hiszem el!
Barátnőmék Yarisában taval cseréltem ki. 1999-es, azaz 11 évet ment el...

Idézet
A magyarázat valszeg abban lehet, hogy te rendszeresen mész hosszú távokat is. Abban sajnos biztos vagyok, hogy ha én mondjuk itt két hónapig csak a városban közlekedve folyton leállítgatnám a motort, lemeríteném az akksit.
Nem is kell leállítgatni... Elég ha csak 3-4 kmre használod minden nap. Ilyen hidegbe attól is le tud merülni.

Mondjuk Zénóka hosszú távon használja, ha egyszer beindítja az autót akkor 100-200 km-t biztosan megy. Emellé ugyebár tölti is az akksit gyakran.
Én is gondolkodom egy akksitöltő vásárlásán. Na nem mintha most nem lenne, de a hagyományos klasszikus...
Viszont lehet kapni elég normális áron mini autómata karbantartó töltőket, amihez az akkun maradhat a saru. Egyszerüen csak mikor otthon vagy hétvégén felcsatlakoztatod éjszakára. Garantáltan évekkel hosszabbodik meg az élettartama.
Xanyi