Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 915984 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2865 Dátum: 2010.10.18 17:54:05 »
Mindenféle kötekedés és rosszindulat nélkül mondom, pusztán jószándékből...
Egyszer kivogsz egy nyugisan vezető de épp rossz napját megélő mackót, akit pont egy ilyen szituációba tolsz hátulról.. Majd vasutállomás elött mikor leparkolsz a nyakadnál húzva vesz ki az autóból. Na akkor nem a 75 mp fog számítani!
Megértem amit mondasz, csak lehet hogy más nem fogja...
Nem szoktam ilyen szituban sem tolni hátulról a másikat, a követési távolságra általában nagyon igyekszem figyelni, a saját érdekemben is. Szóval nem tolom, csak megelőzöm, ha tehetem. Azért meg csak nem akadhat már ki.

Persze ugyanígy lehetne itt most fordított példát is mondani arra, hogy mondjuk a feltartott autót vezeti a mackó, és az szedi ki a másikat az autóból a következő lámpánál vagy akárhol... De ennek mi értelme?
Te viszont azt értsd meg, hogy amíg a közúton vagy, addig nem mentség semmire hogy sietek. Ott ugyanis mások is vannak, akik ráérnek, bizonytalanok, kezdők, stb...
Nem mondtam, hogy mentség. Azt mondtam, hogy próbáljuk meg ezt (is) megérteni és tolerálni. Kb. viselkedjünk úgy mint gyalogosan, amikor ugye ugyancsak félrehúzódunk annak az útjából, aki láthatóan nagyon siet(ne).

És itt megint meg lehetne fordítani a logikát és rávághatnám, hogy a közúton az sem mentség semmire, hogy én spórolni akarok... Csak tényleg nem akarom már, hogy azt mondjátok hogy folyton ezzel cs...egetlek titeket  :flowers: ... De ti se cs...egessetek már engem folyton ezzel a "nem mentség-nem lehet megérteni-egyszer pórul jársz-aki nem indul el időben az kapja be" mantrával  :D

Jah, és ha valahová úgy indulsz, hogy 75 mp számít hogy lekésed-e, akkor komolyan tiszta szívemből kivánom, hogy késd is le!!

Én inkább nem kívánok neked ilyet, hisz biztos neked sem esne jól  :) ... Nem ismered az életemet meg a napjaimat, lehet száz olyan helyzet, amikor közbejön valami előre nem látott dolog. Szóval inkább ne ítélkezzünk ilyen dolgokban messziről és ne kívánjunk egymásnak ilyeneket  :hug: ... Nem tagadom, hogy hajlamos vagyok késve indulni. Beismerem, hogy ez hiba! De azt nyugodtan elhiheted, hogy sajnos épp elég gyakran fordul elő olyan is, hogy rajtam kívül álló okból kerül a homokszem a gépezetbe  :no:
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.18 18:07:03 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2866 Dátum: 2010.10.18 18:18:44 »
Amúgy meg nem könnyű ám ez, egy négyfős frakció ellen egyedül "harcolni"  :tt2: :tt2: :tt2: ;) ;) ;) :lol: :lol: :lol: ...

Persze én vagyok a hülye, hogy mindig ugrok ezekre a szövegekre  [rohog] ... Csak hát éjjel, hullafáradtan & kiadós sörözés után nem olyan nehéz ugrani  :whistling: :ser: :turned: :box: :innocent:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2867 Dátum: 2010.10.18 21:02:23 »
Sietni márpedig kell, 5mp az 5mp :))))  :yes: :yes: :yes:
(már nem fogom megérteni soha)
Egü, képzeld, Rólad álmodtam [rohog]
álmomban azt nézegettük Krisztával, a lexus szalonban,h mennyibe kerülne átszereltetni az is220d-t automata váltósra :D mert annak hosszabb a végáttétele :)
aztán mikor megláttuk az összeget, és felhívtunk telefonon, azt mondtad, "inkább eladom, és veszek egy hibrid yarist"  :clap:



Laci!
Minden tiszteletem a tiéd, Ígérem valóra fogom váltani az álmaidat :))))

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2868 Dátum: 2010.10.18 21:56:50 »
Amúgy meg nem könnyű ám ez, egy négyfős frakció ellen egyedül "harcolni"  :tt2: :tt2: :tt2: ;) ;) ;) :lol: :lol: :lol: ...

Persze én vagyok a hülye, hogy mindig ugrok ezekre a szövegekre  [rohog] ... Csak hát éjjel, hullafáradtan & kiadós sörözés után nem olyan nehéz ugrani  :whistling: :ser: :turned: :box: :innocent:

Nincs 4 fős frakció, hiszen én nem úgy közlekedek mint Zénóka és leszilaci!
Nem megyek spórolásból lassabban mint a forgalom, de nem is múlt még semmi a városban 1 percen nálam...
Próbálom megérteni mindkét felet  ;)

Mondjuk leszilacit még csak-csak, de azért Zénókát nem tudom elképzelni olyan szituban, hogy valaki épp szedi ki a kocsiból  :lol:
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2869 Dátum: 2010.10.18 22:57:52 »
(...)  ::) :)

Más. Ma másodszor tankoltam tele Fülest, és örömmel tapasztaltam ismét, hogy a fedcomp és a számított adat (türelmes-ráérős-utsó cseppig teletankolós módszerrel) decire megegyezik  :yes: ... Összesítve 5.7-es átlagot produkált az Ausztriából visszaúton (aminek leírtam a részleteit pár nappal korábban), meg az azóta lebonyolított Pécs-Szigetvár retúron és persze itt a városban megtett távon; 731.9 km-en 42.0 liter fogyott.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2870 Dátum: 2010.10.18 23:00:17 »
És, Egü, örülök hogy kiszedted azt a hozzászólást, ez korrekt volt  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2871 Dátum: 2010.10.19 12:10:32 »
... "harcolni"  :tt2: :tt2: :tt2: ;) ;) ;) :lol: :lol: :lol: ...
dehogy kell harcolni.

nekem ez jön be: (még kb. 9liter üzemanyag van a tankban, 1000km után)


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2872 Dátum: 2010.10.19 12:28:33 »
Hát ezért tettem idézőjelbe, és ezért írtam mögéje egy kazal szmájlit  :szemez: ;) :) :hug: :ser:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2873 Dátum: 2010.10.20 23:48:50 »
Biztos, hogy 45 literes a tank, ugye  :?: ? Mert eddig 717 km-t mentem, 5.7-es összesített átlaggal, és tankolás előtt még kéne menjek kb. 25 km-t  :)

Igen. 45 literes! Menj csak  ;) Ha rászámítjuk, hogy csal a computer és 6 l-es átlaggal számolunk, még akkor is belefér   :yes:

Idézet
Inkább ámok fokozatot kapcsolok
Ezzel nincs is semmi bajom, amíg ésszel csinálja valaki... Baj ne legyen soha  ::)

Tuti? Nekem, úgy, hogy kifogyott belölle azaz a csövekben, szivatyúban.... se maradt jött ki 43.5liter.

Itt. https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0At7KcHQmc0c0dFZhUkJmdzBOakd1YXA5Q2dXSzBLSGc&hl=en#gid=0

N oszlop 15sor Metallica után megtalálható 39.9+3.42.
a 3.42 az az amit hoztak nekem ill 4litert hoztak csak fél liter kellett a benzinkutig.

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2874 Dátum: 2010.10.20 23:53:09 »
Ez vmi csodayaris. Enyém 87km/h-nál fixen 4 l-t lenyom. 65 környékén jön össze a 3.3.
nem csoda. ez ilyen.

sok apróság összeadódik:
-0w20 olaj
-145 gumi
-4báros guminyomás
-3cm ültetés

ha mindegyik csak 1-2 dl-t is jelent, az mind-mind összeadódik.


szintén 0w20
175ös Energy Saver gumi. (175 mert én sanyi féle, ha van kedvem nyomom kategória vagyok. Michelin mert 20éve Michelin és soha baj nem volt egyikkel se semmi.)
2.8baron
nincs ültetés

amúgy az aygo felnit kihagytad....  :tt2:

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2875 Dátum: 2010.10.21 08:22:16 »
amúgy az aygo felnit kihagytad....  :tt2:
valóban kihagytam,m más felnire (ami kompatibilis a toyota méreteivel) nem férne rá a 145 gumi.
és még egy fontosat hagytam ki: szélárnyék. :flowers:

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2876 Dátum: 2010.10.21 13:18:39 »
145 vs 215

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2877 Dátum: 2010.10.21 13:31:49 »
Ebben most hány bar van? :D
         

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2878 Dátum: 2010.10.21 21:25:13 »
Gabe 254.

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2879 Dátum: 2010.10.22 11:35:36 »
Ebben most hány bar van? :D
valamikor május végén fújtam fel 4 bárra.
gmundeni szállásnál Miki megmérte a csodadigitális kütyüjével, ott 3 bárt mutatott.

szerintem kellene egy picit fújni,m a ma reggeli tankolásnál
3,53 l/100km jött ki.
1.142,3km és 40,37liter