Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 915942 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2850 Dátum: 2010.10.16 18:37:09 »
Nem vagyunk egyformák...
Engem sem foglalkoztat olyan szempontból a fogyasztás, hogy csak azért lassabban menjek, na de akkor sem számolom ki a menetidőt percre... 620 km-es útnál 20 perc ide vagy oda, az akár egy kifogott vasúti átjáró is lehet, aztán akkor hiába a hajtás!

Én is tudom, hogy "HA ügyes vagyok és HA minden klappol" akkor 2 és fél óra a menetidő tőlünk Bp-re, mégis mindig 3 órával számolok, és úgy is indulok el. Mert ha csak egy IFÁ-t kifogok a Csornáig, már el is van b@... Ha meg nincs IFA és nincs vasúti átjáró, akkor max odaérésemkor iszok egy kávét tök nyugisan!
A múltkor hazafelé éjszaka édesapám Swiftjével amúgy 2 óra alatt is megvolt  ;) :D
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2851 Dátum: 2010.10.16 20:38:42 »
Persze, azért ha tehetem, valamennyit rászámítok én is. Csak általában nem sokat  ::) ... Ezen a legutóbbi 620 km-es úton pl. az a bizonyos kemény 15 perc volt a biztonsági ráhagyás  :wacko: ... Na persze azért a 8 órás menetidőhöz nem kell ámokot futni, "csak" annyi kell hozzá, hogy országúton legalább a 110-et, pályán a 130-at lehessen nagyrészt folyamatosan tartani, ne legyen semmi extra zűr - és persze nem nagyon szabad megállni, max 2-3 perces p-szünetekre. Lakott területen belül Ausztriában 60, idehaza 70. Így megvan kb. pont 8 óra alatt, már jópárszor kipróbáltam. Figyelni kell folyamatosan a hátralévő időt és távolságot, és ha látja az ember, hogy kezd a kettő elcsúszni az "előírttól", akkor ideiglenesen egy kicsit jobban rákapcsolni.

De tény, hogy ebbe egy dugó, egy baleset miatti elterelés, egy eltévedés vagy bármi ilyesmi már nem fér bele. De ez nekem nem elég érv amellett, hogy felhagyjak a kiszámítósdival  ::) ... Inkább ámok fokozatot kapcsolok, ha valami ilyen zrí mégis befigyel. (Értem már haza 7 óra alatt is, ugyanezen a távon. Akkor egy esküvőre igyekeztem haza... És ugyan megvolt a 8 órám az útra, de gondoltam, beiktatok egy balatoni fürdést is útközben, ha sikerül összehozni... Ééés sikerült  :yes: !)

Nem kell mondani, tudom hogy ez valahol hülyeség... De én így vagyok ezzel. Inkább alszom fél órával tovább, és/vagy nyugisabban reggelizek, pakolok stb... Az időt aztán útközben nyerem, ott hozom be. Ez valahol nekem feladat is, kihívás, amit élvezek, és amit teljesíteni megelégedést ad  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2852 Dátum: 2010.10.16 20:41:13 »
Biztos, hogy 45 literes a tank, ugye  :?: ? Mert eddig 717 km-t mentem, 5.7-es összesített átlaggal, és tankolás előtt még kéne menjek kb. 25 km-t  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2853 Dátum: 2010.10.16 21:21:07 »
Biztos, hogy 45 literes a tank, ugye  :?: ? Mert eddig 717 km-t mentem, 5.7-es összesített átlaggal, és tankolás előtt még kéne menjek kb. 25 km-t  :)

Igen. 45 literes! Menj csak  ;) Ha rászámítjuk, hogy csal a computer és 6 l-es átlaggal számolunk, még akkor is belefér   :yes:

Idézet
Inkább ámok fokozatot kapcsolok
Ezzel nincs is semmi bajom, amíg ésszel csinálja valaki... Baj ne legyen soha  ::)
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2854 Dátum: 2010.10.16 22:08:14 »
OK, köszi  :yes: ... Persze meg tudnám előbb is oldani a tankolást, de így egyszerűbb lesz, mert nem kell kitérőt tennem miatta.

Jövő héten megyek Erdélybe... Kíváncsi vagyok, az alföldi terepen mennyit fog enni  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2855 Dátum: 2010.10.17 11:43:02 »
Hát igen nem vagyunk egyformák. 620km en még valahol el is tudom fogadni a fél órákat. Azt mondjuk soha nem fogom felérni, amikor vki városban 5mp-kért küzdd, utána a lámpánál meg feltart mikor rágurulok a kezdőzöldre.

El kell fogadnunk, hogy van aki máshogy gondolkodik, máshogy él és bízom benne, hogy ez a megértés fordítva is működik. :)

« Utoljára szerkesztve: 2010.10.17 11:49:11 írta Zénóka »


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2856 Dátum: 2010.10.17 16:12:18 »
El kell fogadnunk, hogy van aki máshogy gondolkodik, máshogy él és bízom benne, hogy ez a megértés fordítva is működik. :)
Ha adott esetben aktív segítőkészség is társul hozzá, akkor mindenképpen  :yes: ... A lényeg hogy legyünk partnerek  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2857 Dátum: 2010.10.17 21:40:16 »
Sietni márpedig kell, 5mp az 5mp :))))  :yes: :yes: :yes:
(már nem fogom megérteni soha)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2858 Dátum: 2010.10.18 00:09:06 »
Mit nem lehet ezen megérteni? 5 mp-n múlhat hogy átérsz-e egy zöldön, amit utána mondjuk 75 mp-s piros követ. 75 mp-n múlhat, hogy elérsz-e egy vonatot vagy sem.

Mi a nyavalyát nem lehet ezen megérteni?

Én komolyan, tiszta szívből, őszintén irigyellek benneteket, hogy ilyen helyzetben vagytok (értétek ezt el bárhogy is), hogy nektek nem számít az idő. De annyi empátia legyen már bennetek, hogy elfogadjátok: másoknak számíthat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2859 Dátum: 2010.10.18 07:43:30 »
Meg lehet érteni persze. :yes: Az egészben ott van a bibi, hogy máshogy gondolkodunk. Te későn indulsz nagyrészt akárhova. Én inkább korábban. Többet ér nekem a nyugis odaérés mint fél óra alvás. Ennyi. :szemez: (lásd 8-kor kezdődik a meló, de fél 8-ra bent szoktam lenni, hogy nyugodtan megreggelizzem, stb.)
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2860 Dátum: 2010.10.18 08:43:00 »
Ez rendben is van... Világos, hogy mások a prioritásaink. Nekem, aki javarészt a munkám miatt kvázi permanens alváshiánnyal küzdök, továbbá eleve adott egy későn fekvő/későn kelő bioritmusom, igenis számít még az is, hogy 10 peccel többet alhatok-e. Inkább rohanok utána. Természetesen elfogadom, sőt irigylem, hogy van akinél ez fordítva van, és/vagy nem is kell ennyire kiszámítania az idejét  :) ... A lényeg tényleg csak annyi, hogy legyünk már toleránsak, próbáljuk nem akadályozni egymást, jussunk el odáig hogy legalább feltételezzük: oka van arra, hogy siet. Találjuk meg a megfelelő összhangot a saját prioritásaink, és az együttműködés között.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2861 Dátum: 2010.10.18 08:50:47 »
 :yes:
         

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2862 Dátum: 2010.10.18 08:52:20 »
Sietni márpedig kell, 5mp az 5mp :))))  :yes: :yes: :yes:
(már nem fogom megérteni soha)
Egü, képzeld, Rólad álmodtam [rohog]
álmomban azt nézegettük Krisztával, a lexus szalonban,h mennyibe kerülne átszereltetni az is220d-t automata váltósra :D mert annak hosszabb a végáttétele :)
aztán mikor megláttuk az összeget, és felhívtunk telefonon, azt mondtad, "inkább eladom, és veszek egy hibrid yarist"  :clap:


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2863 Dátum: 2010.10.18 09:15:36 »
Egyébként valahol ugye ide kapcsolódik, hogy némi kísérletezgetés után elöl 3.0-ra, hátul 2.8-ra lőttem be a Yarison a guminyomást - ez jó kompromisszumnak tűnik: úthibákon nem vészes, kanyarokban jó stabil, és kellemesen könnyen gurul  :yes: ... Úgyhogy asszem, ez lesz a végleges.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2864 Dátum: 2010.10.18 17:22:58 »
Mit nem lehet ezen megérteni? 5 mp-n múlhat hogy átérsz-e egy zöldön, amit utána mondjuk 75 mp-s piros követ. 75 mp-n múlhat, hogy elérsz-e egy vonatot vagy sem.

Mi a nyavalyát nem lehet ezen megérteni?

Én komolyan, tiszta szívből, őszintén irigyellek benneteket, hogy ilyen helyzetben vagytok (értétek ezt el bárhogy is), hogy nektek nem számít az idő. De annyi empátia legyen már bennetek, hogy elfogadjátok: másoknak számíthat.

Mindenféle kötekedés és rosszindulat nélkül mondom, pusztán jószándékből...
Egyszer kivogsz egy nyugisan vezető de épp rossz napját megélő mackót, akit pont egy ilyen szituációba tolsz hátulról.. Majd vasutállomás elött mikor leparkolsz a nyakadnál húzva vesz ki az autóból. Na akkor nem a 75 mp fog számítani!
Megértem amit mondasz, csak lehet hogy más nem fogja...
Te viszont azt értsd meg, hogy amíg a közúton vagy, addig nem mentség semmire hogy sietek. Ott ugyanis mások is vannak, akik ráérnek, bizonytalanok, kezdők, stb...
Jah, és ha valahová úgy indulsz, hogy 75 mp számít hogy lekésed-e, akkor komolyan tiszta szívemből kivánom, hogy késd is le!!
Xanyi