Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 921472 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2010 Dátum: 2009.11.01 23:08:15 »
160-180?
Ezpont szazzal tobb, mint a tobbi tortenetbe  :hmmmm:
Vagy ocsed vezetett, Te meg hatul ultel megbilincselve?  :1eye:
én vezettem :)

bizony, tudok ilyet is :tt2:
a (közel) padlógáz sokkal könnyebb és kevésbé fárasztó, mint a kamion szélárnyékában a decikkel való játék.

ki akartam próbálni,h mit tud "hülyegyerek" üzemmódban fogyasztani az autóm.

ugyanezen az úton visszafelé már óvatosan jöttem :) így 6,5 körüli (nem emlékszem már rá pontosan...vissza kellene keresni, de lusta vagyok) lett a m3kivezető(shellkút)-nyiregy-fót átlaga.
számoljuk csak ki,h ha odafél kerek 8literes átlag volt, de az egész út 6,5-re jött ki, akkor visszafelé milyen átlagot autóztam? :sorcerer:
segítek: 5....azaz pont annyi, amit a 2005-ös évben (elég sok km-es, autópályás úttal) az átlagom volt.

konklúzió: 1.3 yaris-t lehet finoman, (de a forgalom ritmusától nem elszakadva) 5l/100km-rel és lehet "kinyomomaszemét-letolomahondacrxet" :innocent:  stílusban 8literes átlaggal elmozgatni.

u.i.: bezzeg, ha nem autópályán mentünk volna, akkor simán 3,9-4,1 :whistling: (mai fejjel már rá nem mennék...és nem is megyek a yarissal :lol: )

seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2011 Dátum: 2009.11.02 18:00:07 »
Fékolaj, gyertyák, gumi, stb. Nem a végletekig elhúzva, csak eladás előtt nem fogunk csinálni semmit. Az előző kocsinkat teli tankkal, olajcsere után, +négy 95%-os gumival adtuk el. Utólag visszagondolva kár volt. És még cserélhettünk volna féktárcsát, lengéscsillapítót, pollenszűrőt, stb.

seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2012 Dátum: 2009.11.02 18:05:15 »
Úgy látszik a széltől is függ a fogyasztás, ma 6,5 volt az átlag ugyanazon az útvonalon (előtte én levittem 5,5-re), vagy csak nem sietett az asszony. A nagyobb fogyasztások szeles időben jöttek ki, illetve a legutóbbi hazaúton picit sietve (+10%) még az üzemanyag is kifogyott menteni kellett, kb. 550km-t bírt a teli tank. Szerencsére feltöltés után azonnal indult :otlet: Más autóval még nem járt így, persze ettől luser error.

Más: tényleg 9 litert számolhatunk el rá :clap:

A légszűrő tiszta, nemrégen lett az olaj is cserélve. Gyertyákat még nem kell cserélni.
Azért is sokallom a 130-nál 8 literes fogyasztást, mert általában 1 személy ül benne minimális csomaggal. A tietek is 3000-et forog 5.-ben 100-nál?
Előző autóm egy Clio II-es volt, 1,4.es 75 lovas, két szelep hengerenként, szal semmi extra. Egyszer mentem majdnem tiszta autópályát, a maradék város volt és olyan 7,3-7,4 körül jött ki az aátlag (130-140 közötti tempó a pályán). Ezért fura nekem ez a 8 liter.

seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2013 Dátum: 2009.11.02 18:09:34 »
Nem direktszűrő, csak a csendesítő cső van levéve, de ez nem növelte meg a fogyasztást, viszont rugalmasabb. Most szeretném átalakítani a légszűrőház fedelét. Van otthon 2 tüte, azt szeretném ráoperálni. Amíg nem találok rá -olcsón- egyet marad a gyári állapotában.
Az asztmának levitte a direktszűrő a fogyasztását :hmmmm:

A légszűrő tiszta, nemrégen lett az olaj is cserélve. Gyertyákat még nem kell cserélni.
Azért is sokallom a 130-nál 8 literes fogyasztást, mert általában 1 személy ül benne minimális csomaggal. A tietek is 3000-et forog 5.-ben 100-nál?
Előző autóm egy Clio II-es volt, 1,4.es 75 lovas, két szelep hengerenként, szal semmi extra. Egyszer mentem majdnem tiszta autópályát, a maradék város volt és olyan 7,3-7,4 körül jött ki az aátlag (130-140 közötti tempó a pályán). Ezért fura nekem ez a 8 liter.
8litert egyszer evett a yarisom: toyotatalira mentünk öcsémmel.
2személy, autópálya matrica megvesz m3kivezetőnél. onnan 160-180km/h polgárig, majd a 36-on 130km/h. lakott területen 60.
óra szerint 130-nál 6,5 körül kellene ennie (meleg időben, szélcsendben 6-6,2)

milyen légszűrő van a kocsin? ugye nem direktszűrő, az olajozós fajtából? :ph34r:

seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2014 Dátum: 2009.11.02 18:22:41 »
Már írtam, hogy tud 4 litert enni pl: 70-nel folyamatosan, vagy 50-nél 4.-ikben simogatva a gázpedált. Szívesen beülnék az autódba 130-nál és megnézném az 5-6 literes pillanatnyi fogyasztásodat :lol:
Ennyit eszik, végül is jobb, mint egy ezerkecske, de jobbat vártunk, nyáron fél literrel majd kevesebb lesz. Nagyon bosszantó, hogy néhány előzéstől több száz km átlaga 1L-rel feljebb megy. A kipufogó módosítása folyamatban van, jelenleg donort keresek hozzá. 3-4000-es fordulat tartományra szeretném optimalizálni.
Meg tudnátok nekem mondani, hogy a régi 1,3-as hátsó dobja és légszűrőház fedele és a 2007-esé egyforma-e? Illetve Debrecen környékén hol bontanak Yarist? thx before
Ha a motorom fogyasztását 10-15%-kal tudtam csökkenteni, akkor ez sem reménytelen eset.
Amikor nem kinyomom a szemét stílusban kifogyott a benzin avg. 8.8-at mutatott a fogyasztásmérő...

160-180?
Ezpont szazzal tobb, mint a tobbi tortenetbe  :hmmmm:
Vagy ocsed vezetett, Te meg hatul ultel megbilincselve?  :1eye:
én vezettem :)

bizony, tudok ilyet is :tt2:
a (közel) padlógáz sokkal könnyebb és kevésbé fárasztó, mint a kamion szélárnyékában a decikkel való játék.

ki akartam próbálni,h mit tud "hülyegyerek" üzemmódban fogyasztani az autóm.

ugyanezen az úton visszafelé már óvatosan jöttem :) így 6,5 körüli (nem emlékszem már rá pontosan...vissza kellene keresni, de lusta vagyok) lett a m3kivezető(shellkút)-nyiregy-fót átlaga.
számoljuk csak ki,h ha odafél kerek 8literes átlag volt, de az egész út 6,5-re jött ki, akkor visszafelé milyen átlagot autóztam? :sorcerer:
segítek: 5....azaz pont annyi, amit a 2005-ös évben (elég sok km-es, autópályás úttal) az átlagom volt.

konklúzió: 1.3 yaris-t lehet finoman, (de a forgalom ritmusától nem elszakadva) 5l/100km-rel és lehet "kinyomomaszemét-letolomahondacrxet" :innocent:  stílusban 8literes átlaggal elmozgatni.

u.i.: bezzeg, ha nem autópályán mentünk volna, akkor simán 3,9-4,1 :whistling: (mai fejjel már rá nem mennék...és nem is megyek a yarissal :lol: )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2015 Dátum: 2009.11.02 22:25:22 »
Nagyon bosszantó, hogy néhány előzéstől több száz km átlaga 1L-rel feljebb megy.
Ez a dolog nekem egy "kissé" sántít... :hmmmm:
Gabe 254.

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2016 Dátum: 2009.11.03 09:10:20 »
Már írtam, hogy tud 4 litert enni pl: 70-nel folyamatosan, vagy 50-nél 4.-ikben simogatva a gázpedált. Szívesen beülnék az autódba 130-nál és megnézném az 5-6 literes pillanatnyi fogyasztásodat :lol:
50-nél nem 4-ben, hanem már régen!!! ötödik fokozatban kell használni :flowers: és olyankor nem 4litert fogyaszt, hanem 3alattit.

nem, az enyém sem fogyaszt 130-nál 5 litert.
nem is azt írtam,h 130-cal jöttem hazafelé, hanem"finoman", ami nálam 95 és 100 között tempót jelent autópályán.

és ne haragudj, tényleg nem személyeskedés :flowers: de aki rendszeresen 7-7,5-8literes fogyasztással járkál egy 1.3yarissal, annak én nem adnám oda az autómat,h kipróbálja :)  szerk.: van rossz tapasztalatom
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.03 09:15:03 írta leszilaci »

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2017 Dátum: 2009.11.03 09:13:41 »
Nem direktszűrő, csak a csendesítő cső van levéve, de ez nem növelte meg a fogyasztást, viszont rugalmasabb. Most szeretném átalakítani a légszűrőház fedelét. Van otthon 2 tüte, azt szeretném ráoperálni. Amíg nem találok rá -olcsón- egyet marad a gyári állapotában.
Az asztmának levitte a direktszűrő a fogyasztását :hmmmm:
a csendesítő cső levétele télen még lehet,h jól is jön,m így a motortérből szedi a forró levegőt, és nem a külső hideget....viszont a rugalmasság csak placebó; hangja jobb lesz, morgóssabb, de semmivel nem fog jobban menni. nyárra meg érdemes visszarakni a csövet,h hideg levegőt szívjon.

mi az a "tüte"?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2018 Dátum: 2009.11.03 09:20:14 »
És vajon mit élt át az a Yaris TS, amit végsebességig küldött meg a gazdája (beindult a szülés otthon)? Kétszáz felett volt. És ott mennyi lehetett a pillanatnyi fogyi?  :D

Nemtom linkeltem-e már, ilyen fogyikat töltenek fel 1.3-as Yarisokra. Látni, ki az első a fogyirekordban.  :D

Érdemes lehet még végigolvasni a Fogyiversenyes topicot (Találkozók részben), hogy mit javasol Leszi és Zénóka is a kisebb fogyi érdekében. (Egyébként az én 1.3-as Corollám is 3000-ret forog 100-nál, 130-nál 4000-ret). Ettől függetlenül 130-nál nem fogsz vele etetni soha 5-6 litert.
         

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2019 Dátum: 2009.11.03 09:21:47 »
Úgy látszik a széltől is függ a fogyasztás, ...
... illetve a legutóbbi hazaúton picit sietve (+10%) még az üzemanyag is kifogyott menteni kellett, kb. 550km-t bírt a teli tank. Szerencsére feltöltés után azonnal indult :otlet: Más autóval még nem járt így, persze ettől luser error.
a szél nagyon sokat tud rontani!

550km-t egy tankkal? :eek: :death:  :nuke: :pinch: mai napom is el van rontva...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2020 Dátum: 2009.11.03 09:22:42 »
Te leszi, ne szólj már be szegények, így is ki van bukva a Yarisára (fogyijára).  :surrender:  :flowers:
         

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2021 Dátum: 2009.11.03 09:52:15 »
Te leszi, ne szólj már be szegények, így is ki van bukva a Yarisára (fogyijára).  :surrender:  :flowers:
tényleg nem beszólás :flowers: semmi rosszindulat nem vezérel.

de, -szerintem- nem az autóra kellene kibukni.
mert a vezetéstechnikán, sebesség megválasztásában lehetne sokat faragni ezekből a nagy számokból.


Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2022 Dátum: 2009.11.03 18:15:44 »
tényleg nem beszólás :flowers: semmi rosszindulat nem vezérel.

de, -szerintem- nem az autóra kellene kibukni.
mert a vezetéstechnikán, sebesség megválasztásában lehetne sokat faragni ezekből a nagy számokból.

Lacinak igaza van. Meg lehet nézni, hogy az elején szegény Yarisomból simán kitapostam a 8 litert, most meg már nem is emlékszem mikor evett utoljára 6 liter fölött, városban az autóm. Ennyit számít a vezetési stílus.  :)
Szilvi 62

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2023 Dátum: 2009.11.03 18:55:22 »
Nagyon bosszantó, hogy néhány előzéstől több száz km átlaga 1L-rel feljebb megy.
Ez a dolog nekem egy "kissé" sántít... :hmmmm:
Én szeretem a számokat, kalkuláljunk egy kicsit. :) Legyen 600km a hatótáv, amire fogyjon el a 42 liter benzin, az ugye 7 literes átlag. Ha ez 8 literre megy fel néhány padlógázas előzéstől, az 48liter, vagyis plusz 6 liter. No ezt nem tudom hogyan lehetne összehozni... :hmmmm:
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2024 Dátum: 2009.11.04 12:19:27 »
Csak néhány észrevétel:

Szívócső levétele minimálisan változtat a fogyin, de nem a többletlevegő miatt. A melegebb levegő amit szív néhány századdal, max fél tizeddel kedvezőbb fogyasztást produkál de csak hidegben. Ha 35 foknál melegebbet szív ( ehhez 15 fokos külső levegő kell obd-vel mérve) akkor már csak ront a fogyin.

Rugalmasságon ront kivéve ha nagyon hideg van. A legjobb motorteljesítmény/rugalmasság eléréséhez 15 fokos levegő kell (nem én találtam ki), ehhez olyan 5 fokos levegő kell kint, ha le van véve a cső, ennél melegebb időjárásnál max a szívóhangok miatti pszichés hatás miatt megy jobban. Persze itt 1-2%-os csökkenésre kell max gondolni, tehát szinte észrevehetetlen, de elvben így működik.

A légszűrő bármilyen átalakításával sem fog javulni a fogyasztás, a légtőmegmérő és a precíz keverék szabályozás miatt. Egy régebbi fejlesztésű, kicsit egyszerűbb szabályozású motornál elképzelhető némi javulás többletlevegő biztosításával, de ez a yarisnál nem működik, akárcsak a kipufogó átalakítása.

Nekem volt tte/remus dobom a yarisra, motorspecifikus, ha azzal nem javult semmit a rugalmasság (mérve) akkor nem hiszem, hogy bármilyen hazai mókányolás ezen segíteni fog.

A 30% E85 min 1 liter többletet jelent. Ha ezt levonod a legutóbbi értékből, már egész jó a fogyasztásod :)