Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 916041 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1995 Dátum: 2009.10.27 20:49:00 »
A miénk 2007-es és 70-nél 4-4,4 között kajál, de ha annyival akarnánk menni robogóval járnánk 2-2,5 literes fogyasztás mellett. Az előző autónk 2,0D volt, másfélszer ekkora súllyal és 6 liter volt az átlaga, nem kifejezetten spórolósan.
Próbálok majd módosítani a légszűrő házon, hátha az segít majd a fogyasztásban. Nem maga a fogyasztás zavar, hanem az, hogy emellé még nem is megy.

Autópályázásnál nagy a dízel előnye :surrender:.
Egy 2.0 TD Avensis ('98) autópályán 6-7 körül evett, igaz azzal városban is meg lehetett 6-ot etetni kis odafigyeléssel! Pedig az nagyobb dög (na jó, a motor is más).
 
Amúgy a 2005-ös 1.3-as Yarisokkal ilyen fogyikat is össze lehet hozni odafigyeléssel. Részletekért kérdezd leszilacit és Zénókát.  :D

seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1996 Dátum: 2009.10.27 20:52:22 »
A légszűrő tiszta, nemrégen lett az olaj is cserélve. Gyertyákat még nem kell cserélni.
Azért is sokallom a 130-nál 8 literes fogyasztást, mert általában 1 személy ül benne minimális csomaggal. A tietek is 3000-et forog 5.-ben 100-nál?

Szeretnénk bele gázt rakni. Tisztán benzinnel evett 8-at. Ha nem megy autópályán a kocsi 5,6 az átlag, de tényleg tojással a lábad alatt. Ma 9 litert evett félig E85-tel, városban kicsivel 7 alatt.  Pedig a gumik is fel vannak fújva, nem is szélesek (185), 1 személy, óvatos ezetés max 130 km/h eléggé sokalljuk. Ha úgy mennénk vele, mint az előző autónkkal (Mazda6 dízel) átlag 9-et beverne és nem is menne úgy. Ilyen téren hatalmas csalódás a kocsi. Idegesít, hogy annyit eszik, mint régebben a Turbós (benzines) volvónk. Autópályán az 1,8B opelünk kevesebből kijött, pedig annak a bele is kilógott! Városban tudunk egy kicsit spórolni sok motorfékezéssel, illetve nem előzünk. Nem hiszem hogy sokáig megtartjuk az autót :cry:
Elég fura, hogy normál használta mellett, országúti használattal együtt 5,6 liter, 130-as autópálya tempóval meg 8 jön ki. Ha nem a jobb lábbal van a gond, akkor az autóval. Mennyire tiszta a légszűrő, mikor voltak utoljára cserélve a gyertyák?

seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1997 Dátum: 2009.10.27 20:57:12 »
Tisztán benzinnel 8 liter a fogyasztása pályán. Most adagoljuk neki az E85-öt, 50% fölé nem lehet menni, mert motor hibát jelez. Motoromnál 40-50%-os mixnél fél literes fogyasztásbeli különbségem volt, néha kevesebbet evett mint 100% benzinnel, de ennek biztosan más oka volt.
Próbálok variálni a kipufogóval is, de az szerintem csak növelni fogja a fogyasztást.
Hűtő takarót szoktatok felrakni télen?

E85-el nem kell csodálkozni, ha többet eszik. Próbáltam az egyik céges yarisban, bármilyen arányban pont annyival eszik többet, amennyivel olcsóbb, 100%-os arányban ami normálisan 5 az így 8 liter,  ráadásul 10 fok alatt másodikra indul csak és a sárga lámpa is égeget.

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1998 Dátum: 2009.10.27 21:21:17 »
szerintem el kell adni, és asztrát venni. minden irónia nélkül mondom. :flowers: ha az anno bevált, akkor hajrá.

nem légből kapott az,h a vvti motorokat nem szokták elgázosítani. olvass utána akár itt, a toyotaklub fórumán, ahol külön topikja is van. :whistling:

én is használtam céges utakra az 1.3yarisomat.
igen kecsegtető a 9literes fogyasztás-általány elszámolás az apeh norma szerint...de nehogy azt hidd,h jó "befektetés".
akkor talán, de tényleg csak talán kijössz 0-ra, ha 300.000km alatt se féket, se gumit nem cserélsz az autón, csak benzint töltesz bele... azt is keveset.

nekem 5 l/100km átlag alatt sikerült maradni 2005-ben, 44.000km távon.
-autópályán max 96km/h(ott már nem előznek meg a teherautók). esetleg bebújni egy kamion seggébe, az jó szélárnyékot ad, és jelentősen csökkenti a fogyit.
-országúton pedig nem szabad előzgetni(70-nél pont 2000-t pörög a motor :D ), hanem ott is egyenletes tempóban, fékezések nélkül haladni. lakott területre is "begurulva" lelassulni 50-re
-0w20 olajat, gyári olajszűrőt, és gyári légszűrőt használni. egy sima, félszintetikus 10w40-hez képest ezzel is 3decit lehet fogni!
-nem 205-195-ös diszkófelnisszélesgumis, hanem 175-165-tel és guminyomás 3bárra. 195 széles gumi 2,1-es nyomás és a 165 gumi 3bár között közel 4 deci fogyikülönbség van.

írod,h a 2.0D (d, mint dömper :lol: ) 6literrel mászkált. mennyi is annak az apeh által meghatározott fogyasztási normája? 7liter
írod,h a yarissal 7,5l. mennyi az 1.3 yarisnak a normája? 9liter
egyiknél 1liter gázolaj, másiknál 1,5 liter benzin a különbség a normájához képest.

csodák nincsenek :sorcerer: esetleg az 1.8 astra,m arra 10litert tudnál elszámolni :flowers: (bocs nem tudtam kihagyni:) )
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.27 21:23:27 írta leszilaci »

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #1999 Dátum: 2009.10.28 08:24:08 »
Nekem elmondás alapján vmilyen hibára utal a magas fogyasztás. Ne a légszűrőház módosításán gondolkozz, azzal megint csak sárga lámpád lesz.
Első körben pontosan határozd és írd le a másik topicban a hibát. Pontos hibakód stb. Hibakód akkor is benne marad az ecuban, ha már nem ég a lámpa, tessék pontosan kiolvasni és megjegyezni, Xanyi utána fog neked segíteni. Egyazon hibakód utalhat 3-4 különböző hibára is, tehát még úgy sem egyszerű a pontos okot meghatározni, de egy kb hibakóddal pláne.
Hogy ne csak az 5letekt gyártsam: Ha gondolod segítek a hibakódot kiolvasni, kb 1 percig tart, nem kerül semmibe. Sopron-bp, hétvégén balaton északi part. Annyi kérés, hogy ha pest akkor budaörsi út-bah csomópont magasságig ki kell jönnöd, beljebb nem megyek. Csörgess meg, holnap pl megyek arra. 30 202 tizenhárom tizenhat. Csak előre szólj, h vigyem az obdt.


lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2000 Dátum: 2009.10.28 08:54:00 »
Autopalyazni 1.3-as Yaris bocs, de egy rossz valasztas  :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2001 Dátum: 2009.10.28 09:51:24 »
szerintem el kell adni, és asztrát venni. minden irónia nélkül mondom. :flowers: ha az anno bevált, akkor hajrá.

Az Astra régi volt, sok km-rel el kellett adni. Egy darabig javítottam (EGR, egyéb típushibák), majd jól be lett számítva egy másikba. 10liter körül számoltak rá, 6,5-ből kijöttünk+kapott túlméretes gumikat is az további -5-10% volt. Nem kellene többet, de fogyasztás szempontjából jobb volt.

A Yarisra 8 litert számolnak el ha minden igaz. A dízelre 7-et számoltak el, ha ilyen óvatosan mentünk volna vele, mint a Toyotával kijött volna 5,2-ből. Annak a max. fogyasztása 7 liter volt, de akkor már autópályán sem előztek meg. Aránytalan a fogyasztása a relative kis teljesítményéhez. Ha lesz zseton szerzek bele egy 6 sebességes bontott váltót.

A másik autón egy bő fél év alatt majd 1MFt megtakarítás volt, 6-700-at buktunk rajta, extra kiadás nem sok volt, az szervizelésekkel együtt kijött a maradékból bőven.

Gyári méretű gumik vannak rajta 185/60/15. Téli gumi, majd nyáron remélem csökkenni fog egy fél litert az ugyanekkora nyáriakkal. Elől 2,5 hátul 2,3-as nyomással járunk, így is elég pattogós, mert az előző tulaj keményített a futóművön.

Nem fogjuk 1-1,5 évnél tovább megtartani, 200,000 km előtt el fogjuk adni, ugyanúgy, mint az eddigi autóinkat. 150,000-ig elég jól elmegy minden autó, de azután jönnek a gondok. Tudom, hogy mindent meg lehet javítani, de hét közben nekünk sajnos nem eshet ki egy napot sem a kocsi. Mi már rájöttünk, hogy olyanra ami nem látszik nem költünk semmit, mert később úgyse fogják megfizetni.

A túl hosszú idézetet lerövidítettem. Kleingy
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.28 10:07:06 írta kleingy »

seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2002 Dátum: 2009.10.28 09:55:56 »
Köszönöm szépen a segítséget! A hibakódot az E85 okozta. Kb. 60-70%-os mixturát nem bírta. Akku saru levétel és tankolás után nem volt vele gond, természetesen előtte sem.
Nagyon szépen jár a motorja, könnyen indul, ha még egyszer világítani fog a sárga lámpa meg fogunk keresni. Köszönöm még egyszer.
Ma 30% E85-öt tankoltunk, majd beszámolok róla.

A gázosításnak még utána fogok olvasni.

Nekem elmondás alapján vmilyen hibára utal a magas fogyasztás. Ne a légszűrőház módosításán gondolkozz, azzal megint csak sárga lámpád lesz.
Első körben pontosan határozd és írd le a másik topicban a hibát. Pontos hibakód stb. Hibakód akkor is benne marad az ecuban, ha már nem ég a lámpa, tessék pontosan kiolvasni és megjegyezni, Xanyi utána fog neked segíteni. Egyazon hibakód utalhat 3-4 különböző hibára is, tehát még úgy sem egyszerű a pontos okot meghatározni, de egy kb hibakóddal pláne.
Hogy ne csak az 5letekt gyártsam: Ha gondolod segítek a hibakódot kiolvasni, kb 1 percig tart, nem kerül semmibe. Sopron-bp, hétvégén balaton északi part. Annyi kérés, hogy ha pest akkor budaörsi út-bah csomópont magasságig ki kell jönnöd, beljebb nem megyek. Csörgess meg, holnap pl megyek arra. 30 202 tizenhárom tizenhat. Csak előre szólj, h vigyem az obdt.

seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2003 Dátum: 2009.10.28 10:01:42 »
Nem feltétlen autópályázásra használjuk, csak sokat megyünk pályán is. A kocsi nekünk munkaeszköz,  csak az 1,0-át nem ajánlották pályára.
Ha a 110R Skoda bírta az autópálya tempót (gyárilag 110-ig volt skálázva az órája) akkor ennek is bírnia kell.
Kíméletes használattal 6 literes átlagot szeretnénk elérni, de pályán nem fogunk 90-nel menni. Elég egyenletesen fogyaszt. Tegnap DB-BP 7,5. vissza 7,4L/100km.

Autopalyazni 1.3-as Yaris bocs, de egy rossz valasztas  :flowers:


seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2004 Dátum: 2009.10.28 13:25:58 »
Elolvastam a gázos topicot. Kár volt. Berakatják a legolcsóbb gáz szettet, műszer nélkül csavargatják, aztán sírnak, hogy nem jó.
Egyenlőre marad az E85 és benzin kevergetése.

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2005 Dátum: 2009.10.28 15:00:44 »
A Yarisra 8 litert számolnak el ha minden igaz. A dízelre 7-et számoltak el, ha ilyen óvatosan mentünk volna vele, mint a Toyotával kijött volna 5,2-ből. Annak a max. fogyasztása 7 liter volt, de akkor már autópályán sem előztek meg. Aránytalan a fogyasztása a relative kis teljesítményéhez. Ha lesz zseton szerzek bele egy 6 sebességes bontott váltót.
1.3yaris-ra 9litert kellene elszámolni.
itt az apeh táblázata: http://www.apeh.hu/uzemanyag/fogyaszt_normak

6sebességes váltó jó ötlet, csak kérdés,h mennyire valósítható meg...az új, 1.33 motorhoz csináltak 6 sebességes váltót. a régi 1.3-hoz csak 5 sebességes volt. nem hiszem,h csereszabatos a kettő :(

Nem fogjuk 1-1,5 évnél tovább megtartani, 200,000 km előtt el fogjuk adni, ugyanúgy, mint az eddigi autóinkat. 150,000-ig elég jól elmegy minden autó, de azután jönnek a gondok. Tudom, hogy mindent meg lehet javítani, de hét közben nekünk sajnos nem eshet ki egy napot sem a kocsi. Mi már rájöttünk, hogy olyanra ami nem látszik nem költünk semmit, mert később úgyse fogják megfizetni.
mi az ami nem látszik? mit értesz ez alatt? olaj, és egyéb folyadékok, esetleg gyertya cseréjének a elhúzása?

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2006 Dátum: 2009.10.28 20:20:23 »
A légszűrő tiszta, nemrégen lett az olaj is cserélve. Gyertyákat még nem kell cserélni.
Azért is sokallom a 130-nál 8 literes fogyasztást, mert általában 1 személy ül benne minimális csomaggal. A tietek is 3000-et forog 5.-ben 100-nál?
Igen, akörül forogja a 3000-et.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2007 Dátum: 2009.10.28 20:31:07 »
A légszűrő tiszta, nemrégen lett az olaj is cserélve. Gyertyákat még nem kell cserélni.
Azért is sokallom a 130-nál 8 literes fogyasztást, mert általában 1 személy ül benne minimális csomaggal. A tietek is 3000-et forog 5.-ben 100-nál?
Előző autóm egy Clio II-es volt, 1,4.es 75 lovas, két szelep hengerenként, szal semmi extra. Egyszer mentem majdnem tiszta autópályát, a maradék város volt és olyan 7,3-7,4 körül jött ki az aátlag (130-140 közötti tempó a pályán). Ezért fura nekem ez a 8 liter.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2008 Dátum: 2009.10.29 19:54:08 »
A légszűrő tiszta, nemrégen lett az olaj is cserélve. Gyertyákat még nem kell cserélni.
Azért is sokallom a 130-nál 8 literes fogyasztást, mert általában 1 személy ül benne minimális csomaggal. A tietek is 3000-et forog 5.-ben 100-nál?
Előző autóm egy Clio II-es volt, 1,4.es 75 lovas, két szelep hengerenként, szal semmi extra. Egyszer mentem majdnem tiszta autópályát, a maradék város volt és olyan 7,3-7,4 körül jött ki az aátlag (130-140 közötti tempó a pályán). Ezért fura nekem ez a 8 liter.
8litert egyszer evett a yarisom: toyotatalira mentünk öcsémmel.
2személy, autópálya matrica megvesz m3kivezetőnél. onnan 160-180km/h polgárig, majd a 36-on 130km/h. lakott területen 60.
óra szerint 130-nál 6,5 körül kellene ennie (meleg időben, szélcsendben 6-6,2)

milyen légszűrő van a kocsin? ugye nem direktszűrő, az olajozós fajtából? :ph34r:

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2009 Dátum: 2009.11.01 18:32:23 »
160-180?
Ezpont szazzal tobb, mint a tobbi tortenetbe  :hmmmm:
Vagy ocsed vezetett, Te meg hatul ultel megbilincselve?  :1eye:
kisa
born to ride