Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1686293 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7035 Dátum: 2013.02.25 21:37:49 »
Azt néztem, teljesen felesleges a cd-s változat. Bőven elég az usb.
Szívesen betennék egy 2dines kihangosító-gps-média kombót, de azok elég drágák.

Tudom ajánlani. Drágák ugyan, de nagyságrendekkel több szolgáltatást is nyújtanak. Nekem Pioneer van és nagyon szeretem úgy az egészet, de a kihangosító részét is. Nagyon kényelmes, praktikus és jól használható. A 3. szomszéd meg nem hallja mit beszélsz, mert a kihangosító résznek külön, függetlenül állítható mikrofon hangereje van.  ;)
Nekem ez képezi a hifim magját is és tolatókamerát is tettem rá, meg aztán ha minden jól megy, a tavasszal beleteszem a navit is.  :szemez:

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7036 Dátum: 2013.02.25 22:06:13 »
Tudom ajánlani. Drágák ugyan, de nagyságrendekkel több szolgáltatást is nyújtanak. Nekem Pioneer van és nagyon szeretem úgy az egészet, de a kihangosító részét is. Nagyon kényelmes, praktikus és jól használható. A 3. szomszéd meg nem hallja mit beszélsz, mert a kihangosító résznek külön, függetlenül állítható mikrofon hangereje van.  ;)
Nekem ez képezi a hifim magját is és tolatókamerát is tettem rá, meg aztán ha minden jól megy, a tavasszal beleteszem a navit is.  :szemez:
Melyik típus van neked? és hogy működik az, hogy "beleteszed a navit"?
Prius 2 - a mosolygós autó.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7037 Dátum: 2013.02.25 23:19:45 »
Nem, nem vagyok bizonytalan. Ha  ezek a Bt fejegységek megfelelően működnek. Nem csak pofon a sz@rnak, hogy BT van benne ennyiért, akkor egy ilyen a nyerő. A mostani beckerem meg megy, bár szeretem. A kijelzőjét nagyon bírom, hogy sima monochrom lcd.

sztoj. Milyen Becker?

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7038 Dátum: 2013.02.26 00:25:18 »
Nem, nem vagyok bizonytalan. Ha  ezek a Bt fejegységek megfelelően működnek. Nem csak pofon a sz@rnak, hogy BT van benne ennyiért, akkor egy ilyen a nyerő. A mostani beckerem meg megy, bár szeretem. A kijelzőjét nagyon bírom, hogy sima monochrom lcd.
Én is most tervezem az ilyen BT-os kihangosítós, CD mechanika nélküli fejegységre váltást. Ár érték arányban eddig nálam a nyerő 24eFT-ért a JVC KD-X50BT...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7039 Dátum: 2013.02.26 13:44:20 »
sztoj. Milyen Becker?
Indianapolis 7920 gps antenna nélkül és cd nélkül
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7040 Dátum: 2013.02.26 13:45:10 »
Én is most tervezem az ilyen BT-os kihangosítós, CD mechanika nélküli fejegységre váltást. Ár érték arányban eddig nálam a nyerő 24eFT-ért a JVC KD-X50BT...
Ez elég jó külső mikrofonnal, usb kihosszabbítóval. Ronda, ha kiáll belőle pendrive. Érdekes, hogy a bt-t odatette a külső usb-re. Most akkor van beleépítve vagy nincs?
« Utoljára szerkesztve: 2013.02.26 13:47:39 írta lp »
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7041 Dátum: 2013.02.26 13:48:42 »
Ezek a kihangosítók tudják kezelni a nokiát is ésa samsungot is?
A parrotnál kimondottan írták a samsungot. Valamelyik ilyen fejegységben parrot van.
Prius 2 - a mosolygós autó.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7042 Dátum: 2013.02.26 21:34:56 »
Melyik típus van neked? és hogy működik az, hogy "beleteszed a navit"?

Az enyém már nem mai gyerek  ::) két éves modell. Pioneer AVH3200BT. Már vannak újabbak, amik elsősorban (ebben a "méretkategóriában") a dizájn változott, de tudásban nagyon minimális vagy szinte semmi eltérés nincs.  ::)
A "beleteszem a navit" azt jelenti, hogy ezekhez egy ún. black box navigáció van, amit külön tudsz megvenni és a fejhez csatlakoztatni. Én anno ezt nem vettem meg, mert a teljes hifi rendszer kiépítésébe ez akkor nem fért bele anyagilag. Így ha minden a tervek szerint alakul idén pótolom, friss térképpel.  :)
Ebben is Parrot kihangosító van és emlékezetem szerint 8 telefonnal párosítható, hárommal biztosan, mert nekem annyival van (Sony, Nokia és Samsung) és mindegyik funkcióit hiba nélkül kezeli (telefonkönyv, híváslista, akkuinfó, térerő, sms jelzés)   :hug:

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7043 Dátum: 2013.02.26 21:54:13 »
Az enyém már nem mai gyerek  ::) két éves modell. Pioneer AVH3200BT. Már vannak újabbak, amik elsősorban (ebben a "méretkategóriában") a dizájn változott, de tudásban nagyon minimális vagy szinte semmi eltérés nincs.  ::)
A "beleteszem a navit" azt jelenti, hogy ezekhez egy ún. black box navigáció van, amit külön tudsz megvenni és a fejhez csatlakoztatni. Én anno ezt nem vettem meg, mert a teljes hifi rendszer kiépítésébe ez akkor nem fért bele anyagilag. Így ha minden a tervek szerint alakul idén pótolom, friss térképpel.  :)
Ebben is Parrot kihangosító van és emlékezetem szerint 8 telefonnal párosítható, hárommal biztosan, mert nekem annyival van (Sony, Nokia és Samsung) és mindegyik funkcióit hiba nélkül kezeli (telefonkönyv, híváslista, akkuinfó, térerő, sms jelzés)   :hug:
Ez a black box akkori sajátosság, vagy most is külön kell bele megvenni?
Ja, látom már:
-Navigációs Black Boxvezérlés (a boxot opcióban lehet megvásárolni)
« Utoljára szerkesztve: 2013.02.26 21:56:11 írta lp »
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7044 Dátum: 2013.02.27 09:56:09 »
FUBA: Itt egy vidijó a JVC-ről.


Amit nem teljesen értek: hogy a bemeneti forrást BT-re kell kapcsolni, hogy a telefont fogadja? Mert akkor hogy szól közben az usb zene?
Prius 2 - a mosolygós autó.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7045 Dátum: 2013.02.27 13:58:35 »
FUBA: Itt egy vidijó a JVC-ről.


Amit nem teljesen értek: hogy a bemeneti forrást BT-re kell kapcsolni, hogy a telefont fogadja? Mert akkor hogy szól közben az usb zene?
Jó kérdés! Itt azt írja, hogy elkezd villogni a kijelző kék vagy piros színnel, ha bejövő hívás van, (akár két telefont is figyel egyszerre) és csak meg kell érinteni a hangerő forgatógombját a hívás felvételéhez. Gondolom ha felveszed a zene elnémúl:
Idézet
Keep two phones connected
The KD-X50BT's built-in Bluetooth lets you pair two phones at once — no need to choose between your personal and business phones. When a call comes in, the receiver will blink either blue or red, so you'll know at a glance if your call is coming from home or the office. To answer a call, just tap the volume knob.
Előző kérdésedre (" Érdekes, hogy a bt-t odatette a külső usb-re. Most akkor van beleépítve vagy nincs?")a válasz:
Idézet
Two USB slots for maximum convenience
JVC has obviously given some thought to usability, giving you front and rear USB inputs for connecting gear. The included Bluetooth adapter slides into one slot, so you'll still have one free. But if you don't need the Bluetooth, your options open up. For instance, if you're an iPhone user, you can run a USB cable from the receiver's rear input into your glovebox or a console, then connect your iPhone and stow it safely away. You still have the front USB slot for connecting other devices on the fly or playing tunes you've loaded on a USB thumb drive. Maybe you've got other ways to use the two inputs, but now it's your choice.
Tehát nincs beépített BT adapter, valamelyik USB foglalatot el fogja foglalni a kettő közül.

"Ezek a kihangosítók tudják kezelni a nokiát is ésa samsungot is?"
Igen, mindegy milyen telefonod van ha van benne BT, akkor fog vele működni.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7046 Dátum: 2013.02.27 16:37:01 »
Jó kérdés! Itt azt írja, hogy elkezd villogni a kijelző kék vagy piros színnel, ha bejövő hívás van, (akár két telefont is figyel egyszerre) és csak meg kell érinteni a hangerő forgatógombját a hívás felvételéhez. Gondolom ha felveszed a zene elnémúl:Előző kérdésedre (" Érdekes, hogy a bt-t odatette a külső usb-re. Most akkor van beleépítve vagy nincs?")a válasz:Tehát nincs beépített BT adapter, valamelyik USB foglalatot el fogja foglalni a kettő közül.

"Ezek a kihangosítók tudják kezelni a nokiát is ésa samsungot is?"
Igen, mindegy milyen telefonod van ha van benne BT, akkor fog vele működni.
Szóval akkor egy olyan adaptert kell rádugni, amit a pc-kbe is.
Az volt a zavaró, hogy írtak ilyet:
Beépített Bluetooth telefonkihangosító SMS funkciókkal
Valszeg ez akkor a szoftverre vonatkozik.

Arra lettem volna kíváncsi nem zajosak-e ezek a kihangosítók. Ugye a drágákat mindig úghy árulják, hogy azért drága, mert tiszta z átvitt hang, nincs benne zaj.

Az rendben, hogy Bt-nek mindegy, hogy nokia vaggy samsung. De a szoftvernek nem.
Most szereltme be az asszony yarisába egy nokia ck-200-ast. És nem tudja átvenni a samsung telefonkönyvét. Helyette 16-os számrendszert ír ki a betűk helyett. A fiam samsungjával meg nem is párosodik. Szóval nem egyenes a dolog.
Prius 2 - a mosolygós autó.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7047 Dátum: 2013.02.27 18:36:04 »
Arra lettem volna kíváncsi nem zajosak-e ezek a kihangosítók. Ugye a drágákat mindig úghy árulják, hogy azért drága, mert tiszta z átvitt hang, nincs benne zaj.

Az rendben, hogy Bt-nek mindegy, hogy nokia vaggy samsung. De a szoftvernek nem.
Most szereltme be az asszony yarisába egy nokia ck-200-ast. És nem tudja átvenni a samsung telefonkönyvét. Helyette 16-os számrendszert ír ki a betűk helyett. A fiam samsungjával meg nem is párosodik. Szóval nem egyenes a dolog.
Ezeket találtam még a készülékről:
Idézet
Bluetooth Profiles: The JVC KD-X50BT supports the following Bluetooth profiles:
    HFP 1.5 (Hands-Free Profile): Hands-free communication with your Bluetooth enabled cellular phone in the vehicle (incoming/outgoing calls supported).
    OPP 1.1 (Object Push Profile): Phonebook transfer from your Bluetooth enabled mobile phone to the head unit.
    PBAP 1.0 (Phone Book Access Profile): Phonebook access from your Bluetooth enabled cell-phone to the head unit.
    A2DP 1.2 (Advanced Audio Distribution Profile): Music streaming from your Bluetooth enabled phone or audio player to the head unit.
    AVRCP 1.3 (Audio/Video Remote Control Profile): Basic music playback control of your Bluetooth enabled phone or audio player from the head unit.

Itt egy lista milyen telefonokkal működik együtt:
http://www3.jvckenwood.com/english/car/bluetooth/2012.html
A táblázatban használd a jobb oldali görgető sávot! Először én átsiklottam felette.  :D

A kihangosító minőségére nagyon jókat írnak a felhasználók.


"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7048 Dátum: 2013.02.27 21:02:52 »

Itt egy lista milyen telefonokkal működik együtt:
http://www3.jvckenwood.com/english/car/bluetooth/2012.html
Ez akkor nem jött be. :(
Prius 2 - a mosolygós autó.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7049 Dátum: 2013.02.27 21:30:46 »
Ez a black box akkori sajátosság, vagy most is külön kell bele megvenni?
Ja, látom már:
-Navigációs Black Boxvezérlés (a boxot opcióban lehet megvásárolni)

Nem, nem akkori. Ezt az AVIC F220 típusú black box navit kezeli a mostani fejegységek zöme is a Pioneernál. A Clarionnak is vannak ilyenjei,azokat is megnézheted, mert nagyon jó holmik azok is :)