Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1704777 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6990 Dátum: 2013.01.06 22:24:35 »
Peregi hussolj :D
Mondi: a dension ***a, de 47ezer... annyiért inkább vágják le a fülem :D

Nem kell ragaszkodnod a Densionhoz. Vannak 27-35 ezer között is USB illesztők gyári fejegységekhez. Pl. itthttp://www.duett.hu/mp3adapter.php ÉS ezek sem gagyik mert Yatour és Connection termékeről van szó, pl. itthttp://www.autohifi-city.hu/?oldal=2&kat=449 is.   :yes:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6991 Dátum: 2013.01.06 23:39:36 »
Vegyél békalámpást, HiFibuzzer haver is irigykedik a fent lévő fejegység helyemre :D

Hát.... míg ki nem emeli valaki. Előszörre nekem is szimpatikus volt, de aztán rájöttem, hogy nagyon szem előtt van az, és nem csak nekem...  ::)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6992 Dátum: 2013.01.07 06:41:45 »
Hát.... míg ki nem emeli valaki. Előszörre nekem is szimpatikus volt, de aztán rájöttem, hogy nagyon szem előtt van az, és nem csak nekem...  ::)
Levehető fejegység. Aki meg direkt hifire utazik, annak meg mindegy hol van
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6993 Dátum: 2013.01.08 09:04:25 »
Helló mindenki!

Nem  vagyok nagy hifis, tehát tuning nem érdekel de kéne egy kis segítség. Most cserélem a kocsit és amit venni fogok, sajnos nem rendelkezik szabvány rádió mérettel tehát nem tudok venni egy frankó kis rádiót az ***ott középkonzol forma miatt. DE, szeretnék továbbra is USB-n zenét hallgatni. Milyen megoldásokat ismertek ilyen esetekre? Olvastam az FM transzmittert, de az nem játszik. Egyéb?
Nézz utána, nem-e gyártanak hozzá átalakító keretet. Kiveszed a gyári kb 2DIN-es egységet, az átalakítót pedig beilleszted a halyére és, mivel a szabvány fejegységek 1DIN-esek, még egy gratis pakoló polcod is lesz. A keretek ált 3-4000Ft. Egy fejegység bele, ami tud usb-ről zenét lejátszani, meg 10.000-től indul (mivel nem célod a nyag HI-FI, ajánlom a Media Marketban most akciós SAL fejegységet, amihez távirányítót is adnak!!! CD/MP3/WMA, USB, meg miegymást tud...) Így 15.000-ből megvagy és azt hallgatsz, amit akarsz...  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6994 Dátum: 2013.01.08 09:09:49 »
Haver kettes fókuszában ősszel csináltuk meg ugyanezt.
Gyári 2din-es xart kib@axtuk a ganyéra,vett vaterán egy keretet 2800ért,500ért iso kábelt,keretbe egy 25eurós AEG usb-sd kártyás fejegység és máris kész a zene.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6995 Dátum: 2013.01.08 10:20:46 »
Ez lesz, köszi :)

Amúgy a távirányító mi a pöcsömre jó? Még sosem voltam olyan élethelyzetben hogy kihasználtam volna... Mi értelme van 30centiről távirányítani? :D

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6996 Dátum: 2013.01.08 10:54:44 »
Ez lesz, köszi :)

Amúgy a távirányító mi a pöcsömre jó? Még sosem voltam olyan élethelyzetben hogy kihasználtam volna... Mi értelme van 30centiről távirányítani? :D
Ha a hátsó ülésen dugtok és hangos a zene, vagy épp ellenkezőleg, túl halk, akkor nem kell kimásznod a csajból, csak távirányítóról vezérled. Mekkora királyság má'... Másik kezedben a sör...  [rohog] :D [rohog] [rohog]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6997 Dátum: 2013.01.08 10:57:42 »
Viccet mellőzve, vannak olyan kocsik, pl. az E11 facelift, ahol a kelleténél lejjebb került a fejegység (nem a gyári, mert annak ugye fent van a kezelő pultja, hanem az utólagos megoldásnak, mint amilyen az enyém is) és mindig le kell rá nézni vezetés közben ha nem csak a hangerőt akarom állítani. Ekkor jól jöhet egy külön távirányító, vagy a kormányra szerelt (gyári multikormány RLZ!), azt mondják ez biztonságosabb vezetés közben, ergonómikusabb. Ennyi.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6998 Dátum: 2013.01.08 10:59:19 »
Ha a hátsó ülésen dugtok és hangos a zene, vagy épp ellenkezőleg, túl halk, akkor nem kell kimásznod a csajból, csak távirányítóról vezérled. Mekkora királyság má'... Másik kezedben a sör...  [rohog] :D [rohog] [rohog]


***dmeg végre valami életszerű, kössz tesó így már értem. KELL SAL  :D

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6999 Dátum: 2013.01.08 11:03:33 »
Viccet mellőzve, vannak olyan kocsik, pl. az E11 facelift, ahol a kelleténél lejjebb került a fejegység (nem a gyári, mert annak ugye fent van a kezelő pultja, hanem az utólagos megoldásnak, mint amilyen az enyém is) és mindig le kell rá nézni vezetés közben ha nem csak a hangerőt akarom állítani. Ekkor jól jöhet egy külön távirányító, vagy a kormányra szerelt (gyári multikormány RLZ!), azt mondják ez biztonságosabb vezetés közben, ergonómikusabb. Ennyi.
Rácelluxozod a kormány közepire a távirányítót, zacsi úgyis van olyan erős hogy letépje ha nyílik

Ha a hátsó ülésen dugtok és hangos a zene, vagy épp ellenkezőleg, túl halk, akkor nem kell kimásznod a csajból, csak távirányítóról vezérled. Mekkora királyság má'... Másik kezedben a sör...  [rohog] :D [rohog] [rohog]
Ha ezt most FB falára írtad volna ki, valszeg elküld egy mediterrán nyaralásra :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7000 Dátum: 2013.01.08 13:11:35 »

***dmeg végre valami életszerű, kössz tesó így már értem. KELL SAL  :D

üdv Cimbi!!

Ha elfogadsz egy jótanácsot, nem vesze SAL-t! Egykalap hadd ne mondjam mit ér az egész... márka...

Van egy eladó Sony CDX-S2220 autós fejegység -em, erre aztán később hifit is tehetsz! USB-t ugyan nem tudja, de egy mp3-mas cd-re 10 órányi zene ráfér, ebből van 2-3 db nálad, ha ez nem elég akkor sokat autózol.  :lol:
Ha érdekel irj privátban!

« Utoljára szerkesztve: 2013.01.08 13:14:58 írta kamikaze »

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7001 Dátum: 2013.01.09 09:30:25 »

***dmeg végre valami életszerű, kössz tesó így már értem. KELL SAL  :D

Cimbi. Nálad mennyire életszerű a hátsó ülésen dugni...?  :D

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7002 Dátum: 2013.01.09 09:38:23 »
Egyébként Kamikazenak igaza van: ha kell valami, ami zörög, lehet venni ilyeneket is.

Ha hifi kell, akkor is ki lehet jönni ennyiből, de használtban kell gondolkodni.

SAL, MNC, WRC, Sencor, Funai meg ezek ***eg AEG..... az nem mosógépet gyárt...?  :eek: ) nem hifi termékek. Rosszabb esetben még normális szervízellátottságuk sincs.

Lehet viszont 15-20.000.- Ft-ért levadászni egykori csúcskategóriás fejegységeket, valódi minőséget.
Annak idején 80 ezres Sony fejet hirdetnek 15-ért. Egykori csúcs Clarion ugyancsak ennyi. MP3-képes Kenwood 8.000.-
Nem fér a fejembe, minek vesz valaki ilyen olcsó kotványokat. Mert garanciális? Mit ér a garancia, ha nincs szervíz, amelyik megcsinálja? Adnak ingyen egy másik ugyanilyen gányt...? Nohiszen, azzal messzire megyek...


wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7003 Dátum: 2013.01.09 09:49:17 »
Tessék, csak így hirtelen a lecsóba csapva:

http://www.carstyling.hu/buy_shower.php?id=284975 - ez MP3-at nem tud, de minden mást igen, amitől már hifi terméknek nevezhető.

http://www.carstyling.hu/buy_shower.php?id=284964 - nevetséges ár. Még ha használt sem vennék salemenszít ennek ismeretében....

http://www.carstyling.hu/buy_shower.php?id=284578 - tessék, dobozában, divatos műanyag

http://www.carstyling.hu/buy_shower.php?id=284485 - egykori csillivilli nagykedvenc, régen az volt a májer, akinek ilyenje volt, mert kikapcsolva csak egy fekete lap, viszont mindene szúszik-nyílik-mozog-csacsog-ragyog

http://www.carstyling.hu/buy_shower.php?id=284385 - blútyúkUSB. Mostanában ez számít hifinek...

http://www.carstyling.hu/buy_shower.php?id=285032 - egy régi nagy kedvencem, itt kicsit leharcoltan, de öttel drágábban makulátlant lehet kapni. Világos, vagy sötét színben, fém előlappal, MP3-képes.

http://www.carstyling.hu/buy_shower.php?id=284947 - az említett nyolcezres Kenwood....

És ez csak egyetlen honlap, nagy hirtelen.
Ki az az őrült, aki ezek után képes 25 ezret kifizetni egy megbízhatatlan kínai műanyagdarabért...  ::)

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7004 Dátum: 2013.01.09 10:23:44 »
... ÉS ezek sem gagyik mert Yatour és Connection termékeről van szó, pl. itthttp://www.autohifi-city.hu/?oldal=2&kat=449 is.   :yes:
Szerintem a Yatour (legalábbis amit én rendeltem No.-ból, e-bayen) egy már-már gagyi kategória. Leírásával ellentétben szinte soha nem ott folytatja a lejátszást, ahol abbahagyta, nagyon lassan éled fel (vagy egyáltalán nem) a fejegység bekapcsolásakor és a második ki-beszerelésnél széthullott a burkolata... Ja, és ha úgy kapcsolom ki a rádiót, hogy nem a Yatour szól, akkor "eltűnik" a rendszerből (vagy kiszerelem a rádiót vagy leveszem az akksi sarukat, lényeg, hogy áramtalanítva legyen a fejegység) Mivel a gyári cd-váltó helyén üzemel a yatour, nem normális hibák ezek, szerintem. Biztos van jó Yatour termék, de nem a huszonezres kategória. Szerintem.