Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1711805 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7065 Dátum: 2013.03.01 13:35:54 »
Hm... Hát akkor lehet beleléptem a boldog tudatlanságba.  :D
Nem vitatkozunk szerintem, maximum tudást cserélünk. ;)

Amúgy látványosan összeomló hangképben volt már részem sajnos. (volt Pio bandpass ládám, ami nagyon nem harmonizál a kick-ekkel. Se frekimenetben, se érzékenységben, cseréltem SPL-re, reflex ládában, 35Hz-re hangolva, azóta béke van.  ::)
Nagyjából sejtem mire gondoltok, és valószínű az ok is az, hogy én ezt tartom természetesnek...
Viszont ami egyutas hangszórót hallottam, az nekem nem tetszett. Élettelen, tompa nekem. Nem jönnek ki a hangszerek sajátosságai, stb... (Pl papírtölcsérrel pergődobot hallgatni elég fura.  :) )
Illetve azt tapasztaltam, hogy minél szűkebb frekvencia tartományban kell dolgoznia egy hangszórónak, annál dinamikusabban, élettelibben szól.  ::)

Természetesen autóban szószerint vett Hi-Fi-ről beszélni kár is, akusztikai sajátosságok, térérzet, színpadkép stb miatt. Persze demóautót meg lehet építeni, de az más világ... :nonono:
Ráadásul autóban mindig lesznek felharmonikusok, annyi rezgésre hajlamos elem van...  :wacko:

Mindenesetre szívesen hallgatnék egy olyan értékű/minőségű hifit amit említettél.  :)

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7066 Dátum: 2013.03.01 15:02:47 »

Mindenesetre szívesen hallgatnék egy olyan értékű/minőségű hifit amit említettél.  :)
Hát, amikor meghúzzák a vonót a nagybőgőn, és a húr meg-meg pattan a lószőrön ahogy húzza tovább, és minden pattanást hallasz 60-szor 1 másodpercben az a libabőr a háton. És kényszert érzel, hogy benézz a hangfal mögé, hogy biztos nincs ott? :)
Amikor teljesen kialakul a színpad kép leválik a hang a hangszóról és nem csak szélességben, hanem mélységben is megjelenik, le lehetne rajzolni, hol az egyes hangszer a színpadon. Nagyon sok kísérletezés mire a megfelelő rendszernek összeáll minden egyes eleme. És minden csere pénzbe kerül
Horror pénz a vége felé. Könnyen bele lehet csavarodni. Az elején azt gondolod lesz rá pénzed, futsz a dologgal, aztán kiderül, ha talicskával hordanák is kevés lenne.
Már ott tartottam, hogy a szobába senki nem mehetett be csak én. Munka után magamra húztam az ajtót és ki se jöttem estig. van hogy úgy aludtam el, hogy bekapcsolva maradt minden.
Szóval jó, ha megtaláltátok az egészséges kompromisszumot.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7067 Dátum: 2013.03.01 15:05:55 »

Nem vitatkozunk szerintem, maximum tudást cserélünk. ;)

Csak attól tartottam igazságharcba keveredünk, azt akartam elkerülni. Ezért teszem hozzá, hogy csak az én véleményem, ami mindig a saját tapasztalatomon alapul. Elméletekből, meg már  kilehetne szigetelni a padlást. :)
Prius 2 - a mosolygós autó.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7068 Dátum: 2013.03.01 20:44:04 »
Hát, amikor meghúzzák a vonót a nagybőgőn, és a húr meg-meg pattan a lószőrön ahogy húzza tovább, és minden pattanást hallasz 60-szor 1 másodpercben az a libabőr a háton. És kényszert érzel, hogy benézz a hangfal mögé, hogy biztos nincs ott? :)
....

Dettó így vagyok ezzel a számmal:



Már a gitárra odanéz az ember, de a dob az olyan mintha beültek volna mellém... :D

Színpadképben meg nekem ez különül a legszebben:



Baromi jó stúdiómunka, óriási térérzetet ad helyes fázisokkal. Gyönyörű színpadkép. Pontosan hallani hol a dobos, énekes, a bassgitáros pedig mászkál...

Coxee

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7069 Dátum: 2013.03.02 12:11:30 »
Olá Nagymesterek!

Kinek van valami ötlete, AVEIII(facelift) Touch&Go Plus 11 hangzórós rendszer esetleges bővítési lehetőségeiről?
A kézikönyvben említenek valami JBL rendszert? Nézem a JBL-nél az infókat de pont AVE-ról semmi infó.
Olvastam egy brit fórumon, hogy állítólag van egy processzor a hátsó ülés alatt amibe lehet okosságokat kötni pluszba.(a hátsó ülés ülő részét nem tudom előre dönteni de lehet mert béna vagyok)

Egy mélyláda vagy egy mélyrásegítő, nem eltúlozva csak úgy finoman jól jönne. Persze hiába a 11 hangszórós rendszer, imitt-amott furcsán szól. Nem mondom hogy rosszul, de nem az igazi. Halottam már sokkal szebben szóló 4 hangszórós rendszert.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7070 Dátum: 2013.03.02 12:40:54 »
Üdv!

Amivel a legnagyobb változást érheted el, úgy hogy marad a gyári kiépítés, az az ajtószigetelés bitumen lapokkal. Én Unix-os lappal csináltam, de ha van rá keret akkor STP Silver/Gold, vagy Sinus Live ADM-el érdemes. Ettől teltebbek lesznek a "mélyeid". Azért írom idézőjelbe, mert a komolyabb kick-ek se mennek 60-70alá. Ez fizikai adottság, a tányér mérete miatt sajnos... :wacko:

Pár kép a szigetelésről: https://plus.google.com/photos/113745669607147696772/albums/5639236240888597153/5809260563924931106?banner=pwa
(Igazából a szerelőnyílásokat is le kellene burkolni, de inkább szabadon hagytam. Lehet idén kitalálok rá valamit... :hmmmm:)

Ha 20-80Hz ig hiányolod a valódi,ülésrázós mély hangokat, akkor kelleni fog a mélyláda...
Ahogy látom sedan autód van. A csomi hátfala fém? Vagy dönthetőek az ülések?
Milyen zenére kellene? Mit hallgatsz?

Coxee

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7071 Dátum: 2013.03.02 13:22:31 »
Szia Peti!

Köszi az ötletet! Jól néz ki a módszered, csak az a baj, hogy egy 4 hónapos autót nem fogok szétbombázni. Ha 6-10 éves lenne akkor ezzel semmi gond nem lenne. A csomi teljesen kárpitozott, a hátfal is, de ennek olyan szempontból nincs jelentősége, mivel a csomiba és a kalaptartóba nem jutott egy fél hangszóró sem a 11-ből.Továbbá én kicsit más megoldásra gondoltam. Amolyan hivatalos dologra gondoltam, mint mondjuk amit a JBL kínál nagyon sok modellhez, csak pont a csóró európai avensis modelleket nem említi. De a kézikönyv kitér arra, hogy JBL rendszer esetén ez+az van mint opció. Na ezt a JBL rendszert keresném.
http://www.jbl.com/toyota
Itt a "tailor made" megoldás érdekelne amit a JBL oldalon említenek.
Igazából nem decibel bajnokságra akarok menni, hanem keresek egy helytálló telt harmonikus akusztikájú rendszert.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7072 Dátum: 2013.03.02 13:50:05 »
Sajnos tehetsz akármilyen erősítőt, processzort elé, amíg nincs rendesen beépítve a hangszóró, addig lényegi változást nem fogsz elérni... :wacko:
Nincs neki "doboza" és egyrészt rezegtet mindent, ami csúnyán beleszól a hangba, illetve a hangszóró is csak keringteti a levegőt az ajtóban.. :no:

Azt ne bánd, hogy hátul nincs semmi, nem is kell. Kivéve ha sokat üldögélsz a csomagtartóban... :lol:

Amúgy hol van neked szétszórva a 11 hangszóró? Műszerfalban center, első ajtókban 3 út, hátsókban 2 ?

Megértem, hogy nem akarod szétbombázni az autót, de ha szakemberrel csináltatod, kétlem hogy bármi károsodna. Én már 10x szétszedtem az ajtót, középkonzolt, küszöböket, és egy darab patent tört csak el. Toyota műanyagok nagyon tartósak!  ;)

Amúgy a minőségi hangzáshoz szerintem ugyanúgy kell az erősítő teljesítmény. A hangerő inkább a beépített hangszórók érzékenységétől függ.
Természetesen ez ésszerű határokon belül értendő...  :innocent:
Nekem az első szettem, amióta előre került a Crunch, 2x akkora teljesítményt kap mint előtte, és alig lett hangosabb. Ellenben sokkal jobb hallgatni, teltebb, dinamikusabb. Kifutja magát.  ::)
(Halkan mondom, hogy a "21W-os" h/k magas 160W RMS-t kap, és igen jól érzi magát...  :) )

Coxee

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7073 Dátum: 2013.03.02 14:03:05 »
Hátsó ajtók 2x2
Első ajtók 2x1
Műszerfal 5db a mély hangok zöme is a műszerfal irányából érezhető érdekes módon.

Igazából valami olyasmire gondoltam, hogy egy aktív sub-ot valahová elrejteni, amit gondolom a prociba kellene csatlakozni. Kérdés a proci megléte, funkciója és hogy hol van?!?! Egyenlőre olyan szegény mint Colombo felesége.
Kérdés, hogy Vágási Ferit rá lehet-e küldeni a proci beállításokban például.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7074 Dátum: 2013.03.02 14:51:16 »
Ejj.. Ez így elég kellemetlen.  :wacko:

Az a baj hogy mélynyomót csak a csomagtartóba tudsz rakni a mérete miatt. Vannak ilyen ülés alá szerelhető játékszerek, értelmük nincs.
Hogy mélyre menjen nagy membrán átmérő, és nagy amplitúdó kell. Ehhez meg ugye sajnos hely.
A te csomid viszont egy zárt kamra, amiből igen nehezen fog átjönni a mély az utastérbe. Baromi nagy teljesítmény kellene hozzá, hogy érezhető legyen bent. Közben pedig a rendszámod leveri.... :wacko:

Ami megoldás lehet az egy bandpass láda lenne, aminek a csöve a síalagúton beér az utastérbe. Ezzel az a gond, hogy baromi nehéz jó ládát csinálni hozzá, főleg ami illeszkedni is fog a csomagtartódhoz. Legalább 80-100l-t elfoglalna. És minőségi zenére nem éppen a legjobb megoldás. A nagy légtere miatt elég "lassú", és inkább búgós hangja van. Nyomni lehet vele baromi nagyot, de esetedben nem ez a cél sztem. ::)

A másik egy FreeAir nyomó a kalaptartóba, ami dettó rengeteg faragás, és nem biztos hogy jó lesz. Sőt inkább rossz...  :no:

Én mindenképp az ajtószigetelést javaslom, esetleg a kick-ek cserélését. Meg kellene nézni hogy a procin állítható-e a mély vágási frekvenciája. Ha igen akkor lejjebb kellene engedni a gyári hangszórókat, ameddig bírják. Ha még az sem elég, akkor cserélni. Preadator-t tudom ajánlani. Kategóriájában ez megy a legmélyebbre.  :yes:

Gondolom az első ajtódban van a mélyközép. Műszerfalban szerintem inkább középsugárzók vannak, a színpadkép miatt.

Szerintem elsőnek derítsd ki mi a mostani rendszered. Proci, erősítő, hangszórók. És akkor láthatjuk merre érdemes indulni.  ;)

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7075 Dátum: 2013.03.02 16:45:34 »
Színpadképben meg nekem ez különül a legszebben:
Baromi jó stúdiómunka, óriási térérzetet ad helyes fázisokkal. Gyönyörű színpadkép. Pontosan hallani hol a dobos, énekes, a bassgitáros pedig mászkál...
Hiába, ezek még csöves erősítőkön át szóltak és rögzültek ::) Ehhez van még szerencsére néhány amcsi példa. pl. ezt a koncertfelvételt használtam amikor a térhatást, színpadképet próbáltam belőni saját hangfalkábelt készítésekor/tesztelésekor:

Tekintsünk el a sercegéstől. Nem véletlen hallgattuk rongyosra anno a haver vinilét is (THX ami Aunti! :clap:).  :hug: Azóta persze megvan CD-n, de... :no:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7076 Dátum: 2013.04.04 22:50:20 »
annyira nem kell megijedni, átszól a szub a csomagtartóból, sőt, egy jól eltalált szub egy négyajtósban jobban tud szólni, mint egyterűben, vagy ötajtósban egy rossz választás. Nem feltétlenül rossz a külön légtér...
r...
viszont valóban venni kell egy nagy levegőt, és  rászánni magát az embernek egy átalakításra.

ha újonnan vetted és ilyen sokhangszórós csodát rendeltél bele, akkor most már hagyd. Hacsak nem veszi meg tőled valaki egyben. alap hifi kellett volna, azt könnyebben kihajítja az ember...  :1eye:

Adam85

  • Klubtag
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7077 Dátum: 2013.04.07 18:26:12 »
Coxee! Ha esetleg találsz mégis valami "hivatalos dolgot" az engem is érdekelne. Hasonló az Avensisem mint a tied csak Wagon, de a hifi rendszer ugyanaz... Én is kicsit többet vártam ettől a 11hangszórós Touch&Go plus-tól! Egy ismerős ezt a lapos mélyládát tervezi az ülések alá.... Nem tudom ennél szerintem komolyabb beavatkozás kellene...

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7078 Dátum: 2013.04.18 21:23:32 »
Ma volt egy kis időm, végre befejeztem az első ajtóim szigetelését.  :)

A szerelőnyílásokat eddig nem akartam leburkolni, mert szerettem volna bonthatóra megoldani, ami sajnos így utólag se sikerült. Túl bonyolult az ajtó formája, képtelenség pontosan formára hajtani.   :wacko:  Viszont a nyílások túl nagyok ahhoz, hogy csak bitu lappal áthidaljam...



Végülis vettem lencsefejű önmetsző csavarokat, és azokkal fogattam fel 3mm vastag alumínium lemezeket. Már elég vastag, de még nem túl nehéz.
A lemezek közé zártcellás csomagolószivacsot tettem (amibe a tv-ket szokták csomagolni), hogy véletlenül se tudjanak rezegni...





Aztán szikével formára vágtam, Sinus Live ADM lappal szigeteltem. Így már teljesen zárt dobozként működnek az ajtók, le tudtam engedni 60Hz-ig a Predatorokat, gyönyörűek lettek a kick hangok.   :wub:


bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7079 Dátum: 2013.04.18 22:24:08 »
Nagyon kíváncsi vagyok ra, hogyan szól, jó lenne összefutni akár Kakucson, nyáron. Kíváncsi vagyok, milyen élőben...::)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i