Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1698264 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6180 Dátum: 2011.02.28 22:05:57 »
Elnézést hogy megzavarom a be+kiszereléseket :D De ma vettem még 1 Stingert és beszéltem kicsit a sráccal akitől beszereztem az anyagot. Ismeri Mészáros Gyurit is és uDimension cucc van a kocsijában :clap:. Beültünk az én autómba is, és elkezdett beállítani 1-2 dolgot a saját fülére. Hát elképesztő zene jött ki a végére, nem is tudtam hogy az én rendszerem tud ilyet [rohog]. A lényeg hogy én az időkorrekcióval még nem szórakoztam és főleg azt állítottuk be. Ő azt hallotta hogy a pioneerok időkorrekcióját úgy kell beállítani hogy bal oldalt 0-t állítok, jobb oldalra pedig egy 30 körüli értéket (20-40cm között) ha így megtalálom a jó hangzást akkor rendszer jól van beépítve, így működik a dolog. És bakker tényleg vezetőülésre állítottuk (persze még 1-2 órát eljátszhatok vele azt mondta :D mert csak nagyjából lőttük be) és megjelent előttem egy színpad és rám koncetrálódott a zene, mintha felerősödött volna......na így most lehet újra játszani a beállításokkal, új dolgokat világított meg nekem a srác. Fontos dolog ez a beállítás. :yes: és nehéz is :D

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6181 Dátum: 2011.03.01 08:28:08 »
Petya, neked se lenne hülyeség elmenni Gyurihoz. Ha 20 perc alatt ilyeneket lehet előhozni a rendszeredből, biztos vannak még ott tartalékok...

--------------------------

Nem keresett itt valaki 2 DIN-es fejegységet? Van egy eladó az indexen:
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=107919092&t=9122413

dimension

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6182 Dátum: 2011.03.01 10:52:33 »
Bocsánat,hogy így beleszólok a Yaris-os témába,de a barátnőmnek yaris-a van és kb 10perc alatt csináltam egy kiemelő mdf karikát neki 16-os Jr-nak és mindenkit bíztatok arra,hogyha egy kicsi elszántsággal és némi kézügyességgel rendelkezik akkor simán lehet fából csinálni ilyeneket és össze sem lehet hasonlítani a műanyag kiemelők hangjával!(De ez csak az én véleményem) ;)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6183 Dátum: 2011.03.01 11:02:59 »
Bocsánat,hogy így beleszólok a Yaris-os témába,de a barátnőmnek yaris-a van és kb 10perc alatt csináltam egy kiemelő mdf karikát neki 16-os Jr-nak és mindenkit bíztatok arra,hogyha egy kicsi elszántsággal és némi kézügyességgel rendelkezik akkor simán lehet fából csinálni ilyeneket és össze sem lehet hasonlítani a műanyag kiemelők hangjával!(De ez csak az én véleményem) ;)
Ezt persze egy teljesen hozzá nem értő inkompetens kívülállóként mondod ugye?  :devil:  :innocent: :ser:

dimension

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6184 Dátum: 2011.03.01 11:21:49 »
Bocsánat,hogy így beleszólok a Yaris-os témába,de a barátnőmnek yaris-a van és kb 10perc alatt csináltam egy kiemelő mdf karikát neki 16-os Jr-nak és mindenkit bíztatok arra,hogyha egy kicsi elszántsággal és némi kézügyességgel rendelkezik akkor simán lehet fából csinálni ilyeneket és össze sem lehet hasonlítani a műanyag kiemelők hangjával!(De ez csak az én véleményem) ;)
Ezt persze egy teljesen hozzá nem értő inkompetens kívülállóként mondod ugye?  :devil:  :innocent: :ser:
Tudod anyám barátnője húgának a szobatársa mesélte,hogy van egy ismerőse aki hallott róla,hogy valaki olvasott egy ilyen könyvet és abba írták!
Én is csak onnan tudom! :smartass:

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6185 Dátum: 2011.03.01 11:28:07 »
Tudod anyám barátnője húgának a szobatársa mesélte,hogy van egy ismerőse aki hallott róla,hogy valaki olvasott egy ilyen könyvet és abba írták!
Én is csak onnan tudom! :smartass:
Én is ismerek olyat aki hallott már olyanról aki látott olyat. :)

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6186 Dátum: 2011.03.01 11:43:04 »
Én úgy tapasztaltam, hogy egy beszerelés minősége megmutatkozik a látványban is. Túl sok a buktató a rendszerépítésben, hogy az ember bárhol is trehány legyen.
Fusiont én még jól szólni nem halottam. Hangosan igen, nagy csimm-bumm cirkuszt rendezve igen, de hosszú távon kellemesen soha, de nem ismerem a teljes termékkínálatukat.
Köszi a hozzászólásodat. Akkor kerülöm a fusion-os fiúkot. A gmAudio-osokat meg körbeszaglászom  ::) Helyileg merre találom őket?
Egyébként, valószínűleg várok még egy picit a hifi beszereléssel, egészen a tavaszi taliig. Ott majd meghallgatom a hifijeiteket.  :D

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6187 Dátum: 2011.03.01 11:48:12 »
Helyileg merre találom őket?

Két hozzászólással lentebb. :D

Egyébként Szilasligeten (Kerepesen).

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6188 Dátum: 2011.03.01 16:47:42 »
Petya, neked se lenne hülyeség elmenni Gyurihoz. Ha 20 perc alatt ilyeneket lehet előhozni a rendszeredből, biztos vannak még ott tartalékok...

--------------------------

Nem keresett itt valaki 2 DIN-es fejegységet? Van egy eladó az indexen:
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=107919092&t=9122413

De, asszem Maxim, de Neki úgy emlékszem, már meg van.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6189 Dátum: 2011.03.01 17:10:55 »
Bocsánat,hogy így beleszólok a Yaris-os témába,de a barátnőmnek yaris-a van és kb 10perc alatt csináltam egy kiemelő mdf karikát neki 16-os Jr-nak és mindenkit bíztatok arra,hogyha egy kicsi elszántsággal és némi kézügyességgel rendelkezik akkor simán lehet fából csinálni ilyeneket és össze sem lehet hasonlítani a műanyag kiemelők hangjával!(De ez csak az én véleményem) ;)

Szia!

A 13-as szett nekem is MDF-be volt benne, úgyhogy az is megoldás  ;)
Xanyi

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6190 Dátum: 2011.03.01 18:21:10 »
Én OSB lappal sz@rakodtam egy teljes napot kéziszerszámokkal, mire meglett. Sajna MDF-em nem volt, az OSB-t ragasztani kellett, így dupla rétegű, ámde úgy meg már az ajtókárpitnak lett volna sok, úgyhogy abból meg le kellett csiszolnom. Munkás volt....  :)

Viszont a tömörsége okán asszem kellene alá az MDF lapból vágott kiemelő...

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6191 Dátum: 2011.03.01 18:29:33 »
Én OSB lappal sz@rakodtam egy teljes napot kéziszerszámokkal, mire meglett. Sajna MDF-em nem volt, az OSB-t ragasztani kellett, így dupla rétegű, ámde úgy meg már az ajtókárpitnak lett volna sok, úgyhogy abból meg le kellett csiszolnom. Munkás volt....  :)

Viszont a tömörsége okán asszem kellene alá az MDF lapból vágott kiemelő...
Lépcső vagy polclap mérnem lett volna jó?:)
Lépcsőlap 4cm polc 2,8cm
nemmellesleg tömör fa hm?:)

dimension

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6192 Dátum: 2011.03.01 19:16:26 »
Ha rendes épített ajtópanelról van szó akkor szerintem csak is az 1.9-es MDF!Merev jól csiszolható,csavarozható,szögelhető jól tapad rá az üvegszálas gitt is és nem olyan nehéz,mert egy rendes kiemelésnél döntésnél egy formára vágott csiszolt alapra egy 5-6 fakarika simán rámegy és azért ott már van ám súly is.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6193 Dátum: 2011.03.01 19:24:02 »
Ha rendes épített ajtópanelról van szó akkor szerintem csak is az 1.9-es MDF!Merev jól csiszolható,csavarozható,szögelhető jól tapad rá az üvegszálas gitt is és nem olyan nehéz,mert egy rendes kiemelésnél döntésnél egy formára vágott csiszolt alapra egy 5-6 fakarika simán rámegy és azért ott már van ám súly is.
Az én autóm eddig az anti install volt maga... a mélyközép kiemelésem is ezt a formát hozza :D

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6194 Dátum: 2011.03.01 20:19:01 »
Lépcső vagy polclap mérnem lett volna jó?:)
Lépcsőlap 4cm polc 2,8cm
nemmellesleg tömör fa hm?:)


Ezt a kiemelőkeretet még a DSK-nak készítettem. Annak bőven jó volt. A Powerhez már gyanítom, kevés lehet. Nézegettem, de nem akartam tömör faanyagra költeni többezret, ráadásul az OSB jobban bírja az idő viszontagságait, mint a kezeletlen fa. Hát ezek miatt az okok miatt választottam végül OSB-t... Ja meg mer az egész 400 Ft-ba került,, egy polc meg volt tán 2.000.- körül... és egyből csak egy keret jött volna ki.