Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1686278 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4695 Dátum: 2010.09.04 14:07:06 »
Ja, tegnap elhoztam a Power erősítőt.

Úgy láttam, viszonylag normális fickó volt a tulaja, Németországban vette meg anno egy olyan embertől, aki nem volt vele megelégedve. Kikötöttük a GTO-t, mondom akkor kössük már be ezt, nézzük meg, működik-e mind a négy csatorna, merthogy a kocsijában csak kettőre volt kötve.

Nézegettem egyébként, van vagy két karc a plexin, mondta a srác, hogy cserélte, mert az előző karcosabb volt. Kicsit koszosabb is volt, mint ami a kocsimban volt, arról gyakorlatilag enni lehetett volna. Dehát nem vagyunk egyformák....

Na mindegy bekötöttük. Szólt. Nagyjából feltekertem ott nyitott ajtónál, beszélgetés közben, aztán megkötöttük az üzletet. Észre vettem, hogy két RCA csatlakozó külső fém héja mozog, az egyik le is jár, ez a Poereknél népbetegség, ha nem csavarva húzza le az ember a csatlakozót (Petya, figyelem!). Én mindig csavarva húztam le, nekem nincs is vele gondom.

Megyünk hazafelé kilencvennel. Mondom kapcsoljuk be, hallgassuk kicsit. Bekapcsolom, valami iszonyatos alapzaja van. Úgy sistereg, mintha le lenne húzva az ablak. Nagyon haalkan szólt, leveszem  hangerőt, erre pattan egy bazinagyot. Felhengosítom, aztán megint le, megint pattan. Eljátszom még vagy ötször, bmeg mondom ez pattog.  :?: :cry: :cry: :cry:

Hazaérünk, alapjárat, bekapcs. Iszonyú alapzaj. Kis pattogás. Mondom tán csak nem gyújtás...? Eddig nem volt. Adok neki kis gázt, mintha az is gyorsulna. Adok neki nagyobbat, jön a sivítás.  :?: :cry: :cry: :cry:

Anyád, ez generátorzaj! Hát mondom ezzel baromi jól bevásároltam, ilyen nincs. Ez lenne a híres Power széria? Akarom vissza a GTO-t MOST!

Hallgatom, mélye az mondjuk pont nem sok van.

Úgyhogy jól elkeseredve jöttem haza.


 :?: :hmmmm: :helpsmilie: :censored: :censored: :censored:

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4696 Dátum: 2010.09.04 14:28:19 »
Sajnos ez ilyen buli, hiába akar az ember jobbat, néha szarabbat sikerül venni.  : :wacko:

Lehet amúgy, hogy valami kontakt a baja, nem több. Meg a kábelek elrendezését is meg kellene még egyszer nézni, akár át kellene kicsit tervezni, így megszűnik a generátorzaj.

Amúgy jó az a GTO, kár volt eladni, múltkor hallgattam, elég disznó hangja volt.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4697 Dátum: 2010.09.04 14:38:40 »
Hazaérünk, alapjárat, bekapcs.

Részvétem... Tanulság: erősítő betesz, _motor_beindít_, kipróbál. Biztos ütném a fejem a falba, egyből lehet vele valami szakihoz menni.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4698 Dátum: 2010.09.04 15:33:27 »
Na itt vagyok megen. Folytatás következik.


Szóval hazaértem csalódottan, beijedve, egy olyan erősítővel, aminek nincs mélye, van viszont iszonyú alapzaja, és mind a gyújtás, mind a generátorzaj hallható, pedig ott, ahol az RCA-k mennek a közelben nincs semmiféle elektromos kábel…. Persze ha hangosra vettem, eltűnt az alapzaj, de 1-es, hangerőn még jól lehetett hallani, kettesen már alig. Na de ki akar állandóan üvöltetve zenét hallgatni…?

Hát most mi a jó anyámat kezdjek ezzel…? Néha bekapcsoltam, aztán mindig kikapcsoltam, mert féltem, hogy valami esetleg bepukizik, mert félrekötöttem Akkora alapzaja volt.

Ja, még egy adalék: szerencsétlen GTO-m úgy volt beállítva, hogy kábé 17-18-as hangerőnél már elkezdte kenni a zenét, asszem talán írtam is róla itt pár nappal ezelőtt. De azér nem szólt rosszul, ahogy hangosítottam, kicsit beleerősített a basszusba, jóízű zenéje volt.









Aztán ahogy egyszer bekapcsoltam, csak hármasig hangosítottam fel. Akkor feltűnt valami. Nevezetesen az, hogy az alapzaj eltűnt, a zene kristálytiszta ugyan, de…..


…de olyan hangos, mint a GTO-nál olyan 7-es-8-as hangerőn volt. Mondom mi a szösz. Nézzük csak meg. Minden leteker nullára. Lássuk. Fejet felhangosítom, alig hallani zenét. Na akkor induljunk innen el. Szett full range-en (legyen már valami mélye), láda vágva olyan 40-50 Hz-en.

Adtam neki egy olyan 20-25%-ot, beültem, és……… fordult velem egyet a világ. Anyám, mondom ez szól!!! Nézegetem, hol állhat fülre a bemeneti érzékenység, meg mondom lássuk hol kezd torzítani szegény kis DSK.

Tekerem. 10 – semmi. 12 – semmi. 15 – semmi. Hallom, hogy kicsit érzékenyebb lehet, mert az adott hangerőkön kicsit hangosabban szól, mint a GTO-val szólt. Ott volt kapcsolva HPF, kb 50-70 Hz környékén vágtam, de lehet, hogy még följebb, nem volt beskálázva.

Gondolok egy merészet, föltekerem 18-ig, ez volt a GTO-n a hallgathatóság határa, ez már szinte csak vadállatkodásra volt alkalmas, hogy a tükrök táncoljanak, 16-tól már nem nagyon volt színpadkép.

Nyelek egy nagyot, 18……….. és semmi. Vazzeg, mivan? Ülök a hangorkánban, bámulok bambán magam elé, aztán lassan elkezdek vigyorogni. Aztán egyre szélesebben vigyorgok. Hogy miket mondtam, azt ide fölösleges leírni, úgyis kicsillagozza a rendszer.

Aztán fölétoltam a képzeletbeli határnak. 19……stabil. 20….még mindig atomstabil. 21….még mindig. Hol van ennek a határa…..? Aztán 22-nél zedtem hallani, hogy a DSK-nak kezd elege lenni a nyúzásból, akkor vettem vissza.

Ja, természetesen ekkor sem torzított, csak azt kezdtem hallani, hogy az erősítő úgy rángatja a hangszóró membránját, mint valami rongydarabot. Mint Floki a lábtörlőt. Brutális volt. A teljes frekvenciatartományt ráengedve az első szettre jóval magasabban kezdett a szett elfáradni, mint a GTO-val HPF-en. Eszméletlen.




Nézzük akkor a mélyet. Mint említettem, a GTO-nál ha hangosítottam, kicsit beleerősített, belehúzott. Tetszett a hangja, dögös volt, ha felhangosítottam.

Itt nem ez a helyzet. Az van, hogy mi is van? Beköltözött egy zárt láda a csomagtartóba? Nem, dehogyis. Csak azt lehet hallani, hogy úgy fogja a membránt az erősítő, amit a GTO-nál soha, semmilyen hangerőn nem hallottam még. Áll, mint a gerely. Aztán rázendít, aztán megint áll.

De miközben szól, aközben is kontrollált marad, nem kezd el ész nélkül ugrálni, emiatt sokkal „gyengébbnek” tűnik. Az első reakciója az embernek az, hogy „mi van ezzel?”. Aztán odafigyel, és meghallja, hogy első hallásra határtalannak tűnő energia szabadul rá a szubra is (hídban van).

És a végeredmény? A hitetlenség. Meddig még? Meddig bírja? Még ezt is? Hangosítok. Vajon még ezt is? De ezt már biztos nem…… és de.

Az etalon-rendszerben hallottam hasonlót, abból van ebben egy kiskanálnyi. Hogy hangos, de nem ordít. Hogy nem tudod, hol a határa, de mégis kíváncsi vagy.




Hát én nem tudom, hol a határa. De ezzel a szettel, ami most bent van, nem is fogom megtudni. Eddig azt hittem, elértem a teljesítőképessége határát. Pedig az nem a szetté volt, hanem a GTO-é. Ez az erősítő úgy megzavargássza, mint Singer a találmányát, végül szegény szett membránja egyszerűen nem bírja a megpróbáltatást, és elkezd kelepelni (nem krepegni!), az erősítő meg röhög az egészen. Brutális.

Akitől vettem, azt mondta, hogy a 16-os GTi-t azért nem hajtaná ki rendesen, csak oldalanként hídba kötve (úgy mondjuk azt is repíti), viszont tegnap magmutattam olyannak, aki hallott már ilyet, az azt mondta, hogy a 13-ast már bőven.

A magasak megcsendesedtek, pontosabban megérkezett alájuk a középtartomány. A mélyek mint mondtam, első hallásra gyengébbnek tűnnek (pont ugyanannyi van adva a szettnek és a szubnak), pedig csak egyszerűen lineárisan és iszonyú kontrolláltan érkeznek.

Nem tudom, hol a határa ennek az erősítőnek. Még a régi tápkábel (8 AWG) van bent, úgyhogy nem merem tartósan terhelni, nehogy leolvadjon valami. Muszáj lesz tápkábelt cserélni, ennek nem jó akármi. De könnyen lehet, hogy el kell gondolkodni egy Optima, vagy Marathon akksin.

A legnehezebb lesz a mélyet belőni. Nem tudom sokszor eldönteni, hogy a mély most akkor torzan szól. Először mindig azt hiszem, hogy igen, aztán jobban odafülelve mindig rájövök, hogy nem, csak teljesen másként zenél a rendszer, mint eddig. Az együttesek nem koncert végi rájátszásban vannak, hanem pihenten kezdenek.

Hallgatta a vájtfülű barátom, és úgy örült neki, hogy háromszor gratulált, hogy na végre, ez már igen. A GTO se volt rossz, de ez egy más világ. A hangszórók meg újra be kell, hogy járatódjanak, egész más zenét játszanak.

….és még egyáltalán nincs se elhelyezve, se rögzítve, se normálisan betápolva, se beállítva, csak be van okádva hátra amúgy próbaképpen. Vadállat.

 :D :devil: :devil: :devil: :punk: :punk: :punk:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4699 Dátum: 2010.09.04 15:40:01 »
Sajnos ez ilyen buli, hiába akar az ember jobbat, néha szarabbat sikerül venni.  : :wacko:

Lehet amúgy, hogy valami kontakt a baja, nem több. Meg a kábelek elrendezését is meg kellene még egyszer nézni, akár át kellene kicsit tervezni, így megszűnik a generátorzaj.

Amúgy jó az a GTO, kár volt eladni, múltkor hallgattam, elég disznó hangja volt.

Hazaérünk, alapjárat, bekapcs.

Részvétem... Tanulság: erősítő betesz, _motor_beindít_, kipróbál. Biztos ütném a fejem a falba, egyből lehet vele valami szakihoz menni.

El kellett mennem, nem otthonról írtam, és kellett a gép, gondoltam elküldöm, amit addig leírtam, ne vesszen el.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4700 Dátum: 2010.09.04 15:47:59 »
Ja, a tulajhoz még egy adalék: Nézegetem az előlapon, nincsenek becssavarva a csavarok. Mire veszem a levegőt, srác hozza, mea culpázik, hogy a plexicsere után nem rakta vissza őket, csavarja vissza.

Aztán tegnap este hív telefonon. Mondja, hogy hiányzik még egy csavar az előlapból, merthogy nála van. Meg nála vannak az RCA-t fedő gumisapkák is (azok, amiknek a helyére a kábelek mennek be, a vonalszintű kimeneteken most is rajta vannak!). Meg hogy megtalálta a mérési jegyzőkönyvet is, úgyhogy írjam már meg a címem, mert ezeket elküldené....  :D


Hát, lehet, hogy nem a legtisztább a srác, meg hogy az RCA-kat nem tekerve húzta le, de mindenképpen szimpatikus. hagyhatta volna az egészet a francba is akár....

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4701 Dátum: 2010.09.04 15:49:20 »
Sajnos ez ilyen buli, hiába akar az ember jobbat, néha szarabbat sikerül venni.  : :wacko:

Lehet amúgy, hogy valami kontakt a baja, nem több. Meg a kábelek elrendezését is meg kellene még egyszer nézni, akár át kellene kicsit tervezni, így megszűnik a generátorzaj.

Amúgy jó az a GTO, kár volt eladni, múltkor hallgattam, elég disznó hangja volt.

Apropó. Hol hallgattél Te GTO-t?

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4702 Dátum: 2010.09.04 17:30:03 »
 :clap:

Látod, mennyit tesz az erősítőn a gain...

És a generátorzajt mi okozhatta?

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4703 Dátum: 2010.09.04 18:32:47 »
:clap:

Látod, mennyit tesz az erősítőn a gain...

És a generátorzajt mi okozhatta?

Itt nem a gain a lényeg. Hanem az az erő, amivel zenél.  :D

A zajt - a generátorzajt is, meg az alapzajt is - egyébként meg az okozta, hogy nagyon oda volt csavarva.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4704 Dátum: 2010.09.04 21:26:06 »
:clap:

Látod, mennyit tesz az erősítőn a gain...

És a generátorzajt mi okozhatta?

Itt nem a gain a lényeg. Hanem az az erő, amivel zenél.  :D

A zajt - a generátorzajt is, meg az alapzajt is - egyébként meg az okozta, hogy nagyon oda volt csavarva.

Jól van Farkas! Itt az ideje nekem is beszereznem egy Powert :yes: Először megilyedtem hogy valami lepukkant erősítőt vásároltál meg, jól átvertek vele de ezek szerint csak a beállítások nem voltak megfelelőek. Mondjuk én ha egy ilyet beraknék most a rendszerbe első lenne hogy az érzékenységet letekerem nehogy kivigye a szélvédőt a szerelés :D Látom élvezed a dolgot és jó a változásokról tudni, ha van rá mód tényleg szeretnék jelentkezni meghallgatásra. Összefuthatnánk valamikor :D. Elvileg akkor a GTO-dat beszámolták és a ráfizettél a Px-re? Mennyiben állt meg a dolog? Milyen szetted is van? Elvileg akkor a powert el kell bírni a az én GTO 6506c szettemnek is.
 Amúgy én sem értem ezeket a műszaki adatokat........szett 70W RMS-t bír, erősítő 104W RMS-t ad (jó 14,4V-on ami csak elméleti síkon van ahogy a mesékben pl.) mégis bírja a strapát sokszor én is félek hogy nincs vége a hangerőnek de azért többnyire sikerül megtalálnom mert akkor már nem élvezhető a zene csak ordít (torzít) na akkor megyek vissza :D.

sas154

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4705 Dátum: 2010.09.05 11:01:06 »
Sziasztok

Eladó gyári Jbl szett yarisba (2005-2010 ig ) akit esetleg érdekel az irjon beszerelésröl is meg tudunk egyezni

telefonszám: 06205945274

sas154

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4706 Dátum: 2010.09.05 11:02:21 »
bocs az ár lemaradt 150.000ft

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4707 Dátum: 2010.09.05 13:58:00 »
Jól van Farkas! Itt az ideje nekem is beszereznem egy Powert :yes: Először megilyedtem hogy valami lepukkant erősítőt vásároltál meg, jól átvertek vele de ezek szerint csak a beállítások nem voltak megfelelőek. Mondjuk én ha egy ilyet beraknék most a rendszerbe első lenne hogy az érzékenységet letekerem nehogy kivigye a szélvédőt a szerelés :D Látom élvezed a dolgot és jó a változásokról tudni, ha van rá mód tényleg szeretnék jelentkezni meghallgatásra. Összefuthatnánk valamikor :D. Elvileg akkor a GTO-dat beszámolták és a ráfizettél a Px-re? Mennyiben állt meg a dolog? Milyen szetted is van? Elvileg akkor a powert el kell bírni a az én GTO 6506c szettemnek is.
 Amúgy én sem értem ezeket a műszaki adatokat........szett 70W RMS-t bír, erősítő 104W RMS-t ad (jó 14,4V-on ami csak elméleti síkon van ahogy a mesékben pl.) mégis bírja a strapát sokszor én is félek hogy nincs vége a hangerőnek de azért többnyire sikerül megtalálnom mert akkor már nem élvezhető a zene csak ordít (torzít) na akkor megyek vissza :D.

Hát….nekem is megfordult a fejemben, hogy én nem ilyen lovat akartam. Egyébként amikor kipróbáltuk, én is úgy kezdtem, hogy ellenőriztem a beállításokat (a srác előzékenyen letekerte, beállította a LPF-t stb.), és onnan mentem fel. De hát közben beszélgettünk, az ajtók nyitva voltak, szóltam, hogy adjon rá egy kis hangerőt, de nem láttam, mennyit kap. Utána én tekertem rá az erősítőn. Hallottam, hogy szól, hallottam, hogy a mély bazi kevés, de úgy voltam vele, hogy valószínűleg többet kéne állítgatni, hogy rendes mélye legyen.

Hogy élvezem-e? Naná! Hiszen óráról órára változik a hangja! De tényleg. Tegnap meséltem egy jó barátomnak (ő hallotta a korábbit is, tetszett is neki nagyon), hogy van ez az újdonság, mondta, hogy szeretné hallani. Találkoztunk.

Véleménye rövid volt, és velős, valahogy így hangzott: „A k…… szádat, menj a ……csába!” :D És mindezt úgy, még egyszer mondom, hogy a táp a régi 8 AWG-s, ennek megy eggyel combosabb kell. A mostani táp szinte elveszik a porton. Beállítva szinte egyáltaalán nincs, csak nagyjából feltekerve, elöl-hátul ugyanazzal a jelszinttel, bass boost nincs rajta (természetesen), de a vágási meredekséget például nem piszkáltam, nem próbáltam, hogy ha az elejét mégiscsak vágom olyan 40 Hz körül, ahhoz mit szól, és főleg, nem helyeztem el semmit, és nem is néztem különösebben át.

És igen, a GTO-t beszámolták. Most úgy féláron van a Power az új árához képest :D :D :D A szett (ami tisztán látszik, ebbe a rendszerbe kevés lesz) egy Hertz DSK 165-ös, valami 70 W RMS körüli specifikációval. De most már tudom: nem a szett volt kevés a jó zenéhez, mert ezt úgy fogja, hogy rettenet.

A következő most már tényleg valami Morel lesz. Vagy a GTi 13-as szettje, mert azt rendesen ki tudja hajtani ez az erősítő is, ráadásul annak állítólag simább, finomabb a középtartománya, bár valóban nem megy olyan mélyre. Esetleg gondolkodtam még Power szériás 16-os szettben, de azt meg nem nagyon látok használtpiacon. Most vagy annyira jó, hogy senki nem akarja eladni, vagy annyira nem fogyott, hogy egyáltalán nincs is belőle eladó… A láda váltáson egyelőre nem gondolkodom, hacsak nem találok valami ellenállhatatlan Power mélyet szigorúan zárt ládában, mert ezzel a mostanival csak a helyszűke a bajom, a hangja gyönyörű. Viszont első ránézésre a fél csomagtartót uralja (másodikra már csak a harmadát :

   Ami a torzítást illeti. Ez a cucc így akkor sem torzít, ha a hangszórón már vastagon hallatszik, hogy sok neki. Mondták is, hogy ez soha nem is fog torzítani, megcsinálja viszont azt a hangszórókkal, hogy a jelet nem bírja lekövetni, ettől túlmelegszik, és lecsúszik róla a tekercs…. Úgyhogy óvatosan duhajkodom a rendszerrel, hiszen nem szeretném csapágyasra hajtani.

És ami a legérdekesebb: így sem kifelé zenél. Hallom a sok decibelhajtású majmot, mondom vazzeg, az enyém nem szól így. Aztán felhangosítottam, és konstatáltam, hogy elég ez.

Kiszállva tényleg nem buhog úgy. Nem tudom, ez annak köszönhető-e, hogy a szub 25 cm-s, vagy a szigetelésnek ésvagy elhelyezésnek, de nem is nagy baj. Azér azt lehetett hallani kiszállva, hogy valami el van szabadulva, és zörög, de nem a rendszám….

Össze lehet futni valamikor egyébként, de szívesebben hoznám először rendbe, hogy ne egy vezetékerdő tetején trónoljon szegény erősítő, hanem legyen rendesen a helyén és legyen rendesen megetetve….

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4708 Dátum: 2010.09.05 14:59:11 »

Hát….nekem is megfordult a fejemben, hogy én nem ilyen lovat akartam. Egyébként amikor kipróbáltuk, én is úgy kezdtem, hogy ellenőriztem a beállításokat (a srác előzékenyen letekerte, beállította a LPF-t stb.), és onnan mentem fel. De hát közben beszélgettünk, az ajtók nyitva voltak, szóltam, hogy adjon rá egy kis hangerőt, de nem láttam, mennyit kap. Utána én tekertem rá az erősítőn. Hallottam, hogy szól, hallottam, hogy a mély bazi kevés, de úgy voltam vele, hogy valószínűleg többet kéne állítgatni, hogy rendes mélye legyen.

Hogy élvezem-e? Naná! Hiszen óráról órára változik a hangja! De tényleg. Tegnap meséltem egy jó barátomnak (ő hallotta a korábbit is, tetszett is neki nagyon), hogy van ez az újdonság, mondta, hogy szeretné hallani. Találkoztunk.

Véleménye rövid volt, és velős, valahogy így hangzott: „A k…… szádat, menj a ……csába!” :D És mindezt úgy, még egyszer mondom, hogy a táp a régi 8 AWG-s, ennek megy eggyel combosabb kell. A mostani táp szinte elveszik a porton. Beállítva szinte egyáltaalán nincs, csak nagyjából feltekerve, elöl-hátul ugyanazzal a jelszinttel, bass boost nincs rajta (természetesen), de a vágási meredekséget például nem piszkáltam, nem próbáltam, hogy ha az elejét mégiscsak vágom olyan 40 Hz körül, ahhoz mit szól, és főleg, nem helyeztem el semmit, és nem is néztem különösebben át.

És igen, a GTO-t beszámolták. Most úgy féláron van a Power az új árához képest :D :D :D A szett (ami tisztán látszik, ebbe a rendszerbe kevés lesz) egy Hertz DSK 165-ös, valami 70 W RMS körüli specifikációval. De most már tudom: nem a szett volt kevés a jó zenéhez, mert ezt úgy fogja, hogy rettenet.

A következő most már tényleg valami Morel lesz. Vagy a GTi 13-as szettje, mert azt rendesen ki tudja hajtani ez az erősítő is, ráadásul annak állítólag simább, finomabb a középtartománya, bár valóban nem megy olyan mélyre. Esetleg gondolkodtam még Power szériás 16-os szettben, de azt meg nem nagyon látok használtpiacon. Most vagy annyira jó, hogy senki nem akarja eladni, vagy annyira nem fogyott, hogy egyáltalán nincs is belőle eladó… A láda váltáson egyelőre nem gondolkodom, hacsak nem találok valami ellenállhatatlan Power mélyet szigorúan zárt ládában, mert ezzel a mostanival csak a helyszűke a bajom, a hangja gyönyörű. Viszont első ránézésre a fél csomagtartót uralja (másodikra már csak a harmadát :

   Ami a torzítást illeti. Ez a cucc így akkor sem torzít, ha a hangszórón már vastagon hallatszik, hogy sok neki. Mondták is, hogy ez soha nem is fog torzítani, megcsinálja viszont azt a hangszórókkal, hogy a jelet nem bírja lekövetni, ettől túlmelegszik, és lecsúszik róla a tekercs…. Úgyhogy óvatosan duhajkodom a rendszerrel, hiszen nem szeretném csapágyasra hajtani.

És ami a legérdekesebb: így sem kifelé zenél. Hallom a sok decibelhajtású majmot, mondom vazzeg, az enyém nem szól így. Aztán felhangosítottam, és konstatáltam, hogy elég ez.

Kiszállva tényleg nem buhog úgy. Nem tudom, ez annak köszönhető-e, hogy a szub 25 cm-s, vagy a szigetelésnek ésvagy elhelyezésnek, de nem is nagy baj. Azér azt lehetett hallani kiszállva, hogy valami el van szabadulva, és zörög, de nem a rendszám….

Össze lehet futni valamikor egyébként, de szívesebben hoznám először rendbe, hogy ne egy vezetékerdő tetején trónoljon szegény erősítő, hanem legyen rendesen a helyén és legyen rendesen megetetve….


Jól van ahogy gondolod, akkor előbb hozd rendbe....én sem szívesen mutogatom ha épp átépítés alatt van és úgy néz ki mint egy kontárkodós majomnak a 6 bútorlapból öszetákolt csak mélyládát hallós neonos ducduc hifffi :D
 Ha mélyládát nézegetnél én ezt ajánlom: http://www.expressz.hu/szorakoztatoelektronika/autohifi/melylada_melynyomo/hirdetes-22094997/ Ha akarnék most erre költeni és lenne egy Px 300.4-esem tuti megvenném. Van amúgy P 6550c (90W RMS/270W max) szett az indexen is láttam múltkor egyet, de elkapkodják....carstylingon is volt 1-2 hónapja. Ezek a cuccok fel fel bukkannak (mint a te erősítőd is) csak győzzük kivárni őket és legyen rá félretett pénzünk :D Amúgy igaz amit mondasz a 13-as szettről hogy kerekebb a mélyközép tartomány, de azért a 16-os szett dinamikája az nem pótolható ezzel és szerintem akkor jó ha "érzed" is a zenét, nem csak hallod. A Px600.2 pedig meg tud hajtani egy GTI 16-os szettet szóval az kell majd az elsőszettnek. Én szerintem nem is szórakozok az aktív hajtással sem így elég lesz egy 2 csatornás erősítő az első szettnek és egy monoblokk a mélynek (vagy még egy Px 600.4) Szerintem egyenlőre szerezz be egy P 6550c szettet ehhez a f*sza kis erősítőhöz és jőőő a mennyország :D
 A 10-es kábel nagyon karcsú, nekem is az volt bent és dinamikában kicsit visszafogta a rendszert de csak alig észrevehetően. Most 35-ös kábel van bent már több mint fél éve, azért húztam be ekkorát hogy hátul majd szét tudjam osztani ha lesz még egy erősítőm....ne kelljen emiatt még 1X szétbontanom a kocsit. Nekem most a következő átalakítás a hangszóró kábel csere lesz (Cordial Coax 2,5mm), mert ez az UTP-s őrület a végéhez ért.....most ez a leggyengébb része a hifinek.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4709 Dátum: 2010.09.05 15:23:19 »
Jól van ahogy gondolod, akkor előbb hozd rendbe....én sem szívesen mutogatom ha épp átépítés alatt van és úgy néz ki mint egy kontárkodós majomnak a 6 bútorlapból öszetákolt csak mélyládát hallós neonos ducduc hifffi :D
 Ha mélyládát nézegetnél én ezt ajánlom: http://www.expressz.hu/szorakoztatoelektronika/autohifi/melylada_melynyomo/hirdetes-22094997/ Ha akarnék most erre költeni és lenne egy Px 300.4-esem tuti megvenném. Van amúgy P 6550c (90W RMS/270W max) szett az indexen is láttam múltkor egyet, de elkapkodják....carstylingon is volt 1-2 hónapja. Ezek a cuccok fel fel bukkannak (mint a te erősítőd is) csak győzzük kivárni őket és legyen rá félretett pénzünk :D Amúgy igaz amit mondasz a 13-as szettről hogy kerekebb a mélyközép tartomány, de azért a 16-os szett dinamikája az nem pótolható ezzel és szerintem akkor jó ha "érzed" is a zenét, nem csak hallod. A Px600.2 pedig meg tud hajtani egy GTI 16-os szettet szóval az kell majd az elsőszettnek. Én szerintem nem is szórakozok az aktív hajtással sem így elég lesz egy 2 csatornás erősítő az első szettnek és egy monoblokk a mélynek (vagy még egy Px 600.4) Szerintem egyenlőre szerezz be egy P 6550c szettet ehhez a f*sza kis erősítőhöz és jőőő a mennyország :D
 A 10-es kábel nagyon karcsú, nekem is az volt bent és dinamikában kicsit visszafogta a rendszert de csak alig észrevehetően. Most 35-ös kábel van bent már több mint fél éve, azért húztam be ekkorát hogy hátul majd szét tudjam osztani ha lesz még egy erősítőm....ne kelljen emiatt még 1X szétbontanom a kocsit. Nekem most a következő átalakítás a hangszóró kábel csere lesz (Cordial Coax 2,5mm), mert ez az UTP-s őrület a végéhez ért.....most ez a leggyengébb része a hifinek.

Ismerem ezt a hirdetést, ugyanez az eladó hirdet 16-os GTi szettet is. Az eleinte 39 ezer volt, de valaki szólt neki, hogy karcsú lesz az ár, úgyhogy rádobott egy tízest. Szívesen elbeszélgetnék a jóakaró fejével… :D

Én is azt gondoltam, hogy komoly rendszerbe 13-as szett igen kevés, de annak, aki azt mondta, hogy ebből a szettből elég az, elhiszem. Persze lehet, hogy ez esetben valami combosabb zárt láda kellene hátra, de az se tuti, csak a pontossága okán lenne érdemes. De az is lehet, hogy ezt a hangszórót tenném zárt ládába. Azt a ládát egyébként, ami most a kocsimban van, majdnem ennyiért vettem. Viszont nem ennyit ér. Nem is adnám el ennyiért.

Megjegyzem a rendszer, amiről Te beszélsz, az baráti áron, kizárólag használtban olyan félmillió. Kábé. Sajnos ugyanis ha ilyenben gondolkodik az ember, elkerülhetetlen, hogy tényleg tisztességes kábelek kerüljenek be az autóba. Az meg nem két forint.