Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1713188 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4605 Dátum: 2010.08.30 19:03:20 »
Itt vannak a Rainbow magassugárzók, fölteszem őket Indexre is.

[a csatolmányt egy admin törölte]

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4606 Dátum: 2010.08.30 19:04:20 »
csak a magasak:

[a csatolmányt egy admin törölte]

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4607 Dátum: 2010.08.30 19:04:49 »
hangváltók:

[a csatolmányt egy admin törölte]

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4608 Dátum: 2010.08.30 19:10:04 »

Jelenleg semmit sem csinál, várja, hogy megvegyem a 25-ös mélyet, amit verethet utána. Eddig hídba volt kötve, de úgy nem annyira szép a hangja, mint ha csak 2 modult használok ki belőle. Hídba erősebb a mélye, gyorsabb a zene, de nem igazán tetszik a középtartomány hangja. Érezhető, hogy ekkor izomra megy az erősítő és nem hangminőségre. 2 csatornát használva lágyabb, szebb, tisztább a hangja a rendszernek. Az a tervem, hogy veszek egy 25-ös DLD mélyet és beépítem a csomi oldalába úgy, hogy leválasztom egy faléccel az oldalsó üreget. Így maradna sok helyem még, viszont csapatná a mélyet, mikor a trance zenéket hallgatom...

Van az erősítőn LPF és HPF is 2-2 modulra, ezek vágása nem állítható, fix 80 Hz. Azonban nem tudom, hogy hogyan lehetne aktív a rendszerem, mikor kb 4-6.000 Hz-en vághat kb a jelenlegi passzív hangváltó. Ha a nagyhangszóróra csak a 80 Hz alatti hangokat eresztem, akkor kimaradna 80 és 6.000 Hz között egy hatalmas rész. Csak úgy lehetne aktívba hajtani, ha lenne egy olyan fej, amin állítható lenne, hogy 1-1 pár RCA kimeneten hány Hz-es hangok mehetnek ki... Nekem meg van 1 pár RCA-m összesen, aminek a hangja 3 sávba állítható. Ez hajtja az erősítőt, a fej meg a 10 cm-es hátsó hangszórókat, ha odateszem a faderen a hátsó utasoknak a zenét...

Akkor azon a fejen nem tudsz aktívan hajtani. Az első szetted minden eleme összepasszol? Ha 2 csatornán hajtod a szettet akkor a vágást ki kell kapcsolni az erősítőn (FLAT) De ha a fejen csak 1 pár RCA van azon max 2 csatornát tudsz hajtani mondjuk egy subot.......fejről pedig a szettet. Szóval vegyél egy jobb fejet amin van min. 2 pár RCA.

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4609 Dátum: 2010.08.30 19:16:38 »
Az első szettem egy komponens szett, minden eleme összeillik. A típusa Kicx STC 6.2. Selyem magas dóm sugárzói vannak, eléggé hangosak.

1 pár RCA is elég lehet, mert az erősítőbe ha 1 pár RCA-n érkezik a jel, akkor is tud hajtani egy komponens szettet és hídban egy mélyet, csak akkor 2 csatornás bemenetre kell állítani. Annyi, hogy a hangszínt és mindent egyszerre lehet csak a fejen állítani, nem pedig külön-külön, mintha 2 pár RCA kimenetem lenne.

A mély és a komponens szett külön-külön állítható mind az LPF/HPF, mind a gain tekintetében. Így a mély hangereje és a magas-középé is bekonfigurálható egymástól függetlenül az erősítőn. ettől függetlenül egy jobb fej nem ártana természetesen...

Ami továbbra is kérdés, hogy egy ellenállással a magas-csipogók hangereje csökkenthető-e nagy minőségromlás nélkül?

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4610 Dátum: 2010.08.30 20:52:57 »
Ellenállásom annyi van itthon, mint a fene, nem kerülne semmibe sem, aztán lehetne kísérletezgetni, hogy hány Ohmos kell ahhoz, hogy pont jó legyen...

A passzív váltóval is az a baj, hogy lehet a vágási frekit jumperrel össze-vissza tologatni, csak éppenséggel attól még nem lesz a magas halkabb vagy hangosabb érdemlegesen. Attól még, hogy a vágást feljebb viszem, az igazán idegesítő magas hangok ugyan úgy szétszedik a fülemet. Amúgy szerintem a vágással nincsen probléma, hanem inkább azzal, hogy a magas csipogó sokkal érzékenyebb, illetve a fejemnél van, így a teljes frekvencia-tartomány, amelyet visz hangosabb, mint amit a 16-os lent szólaltat meg... Ha sikerülne a magasat lehalkítani, akkor az átviteli görbe nagyjából egyenletes lenne, nem lenne ez a nagyfrekvenciás kiemelés.

Az aktív váltók már több lehetőséget adnának, de csak akkor, ha az egyes frekvencia-sávokhoz hangerősség-szabályzás is társul, mert önmagában a frekik tologatása nem biztos, hogy megoldást hoznak. Ennek a magas ára szintén nagy hátránya sajnos.

Általában a hangerőt lehet jumperrel, vagy átkötéssel változtatni a jobb passzív váltókon, nem a vágás frekvenciáját, Plusz-mínusz 2-3 dB, úgyhogy ez pont jó Neked.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4611 Dátum: 2010.08.30 21:05:06 »
http://www.jbltoyota.com/great_sound.asp :D
Igen meglehet hogy így van, de ez csak a Te véleményed :D Azért van rajta a Crown felirat mert a Crown is a nevét adja hozzá, olyan jóra sikerült ez a széria. Autóhifi vagy szoba hifi..........csak a térben van a különbség, hangvisszaadásnak kell életszerűnek lennie és ezt a HARMAN vissza is adja akármilyen embléma legyen rajta. A Japán szinezősök mint az uDimension jól szólnak de akkor is csak lágyan szépítik a hangot nem valósan adják vissza. Azért a HARMAN mögött van zenei tapasztalat....legyen szó otthoni hifiről vagy koncertekről vagy akár autóhifiről. :flowers: Toyota is biztos azért épít ilyen rendszereket gyárilag mert egy sz*r [rohog] na ne viccejünk már. Ízlések és pofonok erről van itt szó.

Hát... azért a japánokat nem kell ám nagyon lebecsülni. Általában ha belekezdenek valamibe, azt a saját elgondolásaik mentén általában csodálatra méltó tökéletességgel csinálják. Európai (vagy amerikai) szemmel-aggyal nem is nagyon lehet átérezni első ránézésre. Számtalan példa van rá a japán iparban, és nem is nagyon kell messzebbre menni a Toyotánál.

A két cég egyszerűen más elgondolás mentén képzeli el az autóhifit. Vagy általában a hifit. Mindkettőnek megvan az előnye - és a rajongótábora. Én ismerek olyat, akinek az autójában JBL van (nem olyan, mint az enyém, hanem afféle igazi). Komplett uDim rendszert még nem hallottam (szerintem Te sem), így addig nem is nagyon tudok véleményt mondani róla, kénytelen vagyok másokéra - adott esetben tapasztalt emberekére - hagyatkozni.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4612 Dátum: 2010.08.30 21:22:39 »

Hát... azért a japánokat nem kell ám nagyon lebecsülni. Általában ha belekezdenek valamibe, azt a saját elgondolásaik mentén általában csodálatra méltó tökéletességgel csinálják. Európai (vagy amerikai) szemmel-aggyal nem is nagyon lehet átérezni első ránézésre. Számtalan példa van rá a japán iparban, és nem is nagyon kell messzebbre menni a Toyotánál.

A két cég egyszerűen más elgondolás mentén képzeli el az autóhifit. Vagy általában a hifit. Mindkettőnek megvan az előnye - és a rajongótábora. Én ismerek olyat, akinek az autójában JBL van (nem olyan, mint az enyém, hanem afféle igazi). Komplett uDim rendszert még nem hallottam (szerintem Te sem), így addig nem is nagyon tudok véleményt mondani róla, kénytelen vagyok másokéra - adott esetben tapasztalt emberekére - hagyatkozni.

Persze ez így is van. Én egyenlőre csak Morelt hallottam meg uDimensiont. A Moreltől leesett az állam, de az asszem supremo vagy milyen szett volt valami hatalmasat szólt a fúvósok nagyon jól szóltak vele (trombita meg ilyesmi....) csak úgy kapkodtam a fejem. Az uDimensiont pedig valami versenyeket nyert srácnál hallottam akitől a Stingereket vettem is jó volt de más mint a JBL, ha itt eltalálod a beállításokat élőnek tűnő dinamikus erőteljes színezetlen zenét lehet kapni, rockban különösen jó.....fura de JBL-ből egyenlőre csak a sajátomat hallottam, komolyabb rendszert még nem volt szerencsém hallgatni....csak a Media Markban a falon de az lópikula. Van egy ismerősöm akinek JBL cuccai vannak otthoni hifiben és valami hatalmasat szól olyat még nem hallottam. Ezért is tetszett meg ez a márka. Valakinek ez tetszik meg valakinek az. Nem tetszhet mindenkinek ugyan az.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4613 Dátum: 2010.08.31 07:34:44 »
Persze ez így is van. Én egyenlőre csak Morelt hallottam meg uDimensiont. A Moreltől leesett az állam, de az asszem supremo vagy milyen szett volt valami hatalmasat szólt a fúvósok nagyon jól szóltak vele (trombita meg ilyesmi....) csak úgy kapkodtam a fejem. Az uDimensiont pedig valami versenyeket nyert srácnál hallottam akitől a Stingereket vettem is jó volt de más mint a JBL, ha itt eltalálod a beállításokat élőnek tűnő dinamikus erőteljes színezetlen zenét lehet kapni, rockban különösen jó.....fura de JBL-ből egyenlőre csak a sajátomat hallottam, komolyabb rendszert még nem volt szerencsém hallgatni....csak a Media Markban a falon de az lópikula. Van egy ismerősöm akinek JBL cuccai vannak otthoni hifiben és valami hatalmasat szól olyat még nem hallottam. Ezért is tetszett meg ez a márka. Valakinek ez tetszik meg valakinek az. Nem tetszhet mindenkinek ugyan az.

Jakérem, egy 120 ezer forintos szett szóljon is, mint a veszedelem.  :D

...akkor csikarásztam össze majdnem magam, mikor valaki feltett egy ilyen Supremot 40! ezerért, gyakorlailag használatlanul. Két óra alatt elment. Én fél órával később néztem meg a hirdetést.  :censored: Pedig ha az meglett volna, addig keresek alá erősítőt, míg nem találok....  ::)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4614 Dátum: 2010.08.31 07:57:19 »
Nagyon kész vagy a mikróra, megjegyzem, ok és alap nélkül.  :flowers:

Egy névtől, jelen esetben a Harmantól önmagában nem kell hanyatt esni, címkéznek ők laptop hangszórókat (volt ilyen cégesem, trágya volt; mondjuk mind az - dehát nem kötelező senkinek, hogy ilyenhez adja a nevét), autóba iPod adaptereket (fele annyiba kerülő Dension kevésbé macerás és nincs saját hangja), belépő kategóriájú sztereo erősítőket (hasonló árba kerülő Cambridge Audio, ami szintén nem egy hasraesés, sokkal jobb) és ki tudja, még miket.

Egyébként nem olvastam olyat senkitől, hogy szar lenne.

Olyat nem is mondott senki. Csak hát - hogy is fogalmazzak - valahogy az az érzése támad a tartós olvasónak, hogy ha bárki az uDim-nél kicsit hangosabbat pukizik (mondjuk olyat, ami már épp hallható), attól mindenkinek gatyába kéne lőni, mert az biztosan azért van, hogy még jobb termékeket gyártsanak. Más gyártókról - nagy nevekről - nem lehet ilyet itt olvasni. Pedig még Ear is tesztelt anno olyanokat, amikről igazán jókat írt. Persze már a hangszóró tesztjéből ki lehetett érezni, hogy az uDim-ben megtalálta a számítását.

Nekem most így visszagondolva hirtelen olyan érzésem támadt, hogy ha totál új fiúként csöppennék ide - és az autóhifi világába -, és az itt elhangzottak minden szavát elhinném, az az érzés kellene, hogy kialakuljon bennem, hogy egy uDIM bármi az utolsó filliérig megéri az árát, bármennyibe kerüljön is, ezzel szemben akármi más egyéb minimum erősen túl van árazva, esetleg egyenesen használhatatlan, de sőt, van, amelyik egyszerre mindkettő. Ez azért kerek-perec ki merem jelenteni (még így, szerényke ismereteim ellenére is), hogy nem igaz. Hiszen egyrészt az uDim egyáltalán nem olcsó márka (nyilván nem véletlenül, félreértés ne essék), másrészt van még egy pár gyártó a piacon, aki gyártogat egy-két éve, meg be-bedolgozik ide-oda, meg úgy neve is van a hifi világában nagyjából.  :whistling:

Én egyszer kérdeztem Ear-t a JBL-ről úgy általában. Ő elmondta, mit gondol róla, és hát van akkora - mondjuk ki nyugodtan - szaktudása, ismeretanyaga, hogy azzal én vitatkozni nem tudok, de azért azt magamban melléteszem, hogy van, akitől - hasonló, de legalábbis jelentős ismeretanyaggal meg tapasztalattal - pont az uDim-ről hallottam hasonlót, annyi kiegészítéssel, hogy tulajdonképpen ízlés dolga, kinek mi tetszik, neki a japán nem tetszett. Jó, de nem tetszett.

Szóval dióhéjban ennyi gondolatom támadt arra, hogy Petya mennyire van kiakadva az uDim-re, és mekkora alappal.  :flowers:

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4615 Dátum: 2010.08.31 08:17:43 »
Más gyártókról - nagy nevekről - nem lehet ilyet itt olvasni. Pedig még Ear is tesztelt anno olyanokat, amikről igazán jókat írt. Persze már a hangszóró tesztjéből ki lehetett érezni, hogy az uDim-ben megtalálta a számítását.

Nekem most így visszagondolva hirtelen olyan érzésem támadt, hogy ha totál új fiúként csöppennék ide - és az autóhifi világába -, és az itt elhangzottak minden szavát elhinném, az az érzés kellene, hogy kialakuljon bennem, hogy egy uDIM bármi az utolsó filliérig megéri az árát, bármennyibe kerüljön is, ezzel szemben akármi más egyéb minimum erősen túl van árazva, esetleg egyenesen használhatatlan, de sőt, van, amelyik egyszerre mindkettő. Ez azért kerek-perec ki merem jelenteni (még így, szerényke ismereteim ellenére is), hogy nem igaz. Hiszen egyrészt az uDim egyáltalán nem olcsó márka (nyilván nem véletlenül, félreértés ne essék), másrészt van még egy pár gyártó a piacon, aki gyártogat egy-két éve, meg be-bedolgozik ide-oda, meg úgy neve is van a hifi világában nagyjából.  :whistling:


Miért ne lehetne olvasni más nevekről? Te is írsz.
Szerintem az uDim -et azért ajánlják sokan, mert olcsó. Kifejezetten nagyon olcsó. Az Element szettnek az egyszerűen becsavarom és jólvan kategóriában vannak vetélytársai, ízlés kérdése, ki-mit szeret, de a Jr. mélyközépnek sem az áráért, sem sokkal drágábban sincs. Döbbenetesen unikális termék, ezért imádják sokan és szívnak vele de nagyon, legalább annyian. Az árából indulnak ki, nem a minőségéből, pedig azt már nagyon ki kell szolgálni és nagyon nem mindegy, hova kerül. Én már rengeteg embert próbáltam lebeszélni róla, vissza lehet keresni a fórumokon.  :whistling:

Az udim erősítők közül pedig a Jr. szintén alul van árazva. A valós tudás abban  a kivitelben bagóért van ezért is ajánlják sokan. A nagyobbak már nem annyira olcsók, korrekt áruk van azt mondanám, de ott, magasabb osztályban már valóban nagyobb a konkurencia.

Én nagyon szeretem a japán holmikat, az UDim-et is, hosszú ideje megelégedéssel használom, eltalálták az ízlésemet, akkor mit is kéne írnom róluk? Talán azt, hogy egy Forte, az egykor volt csúcsmodell sose kéne? Már rég leírtam.  :devil:

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4616 Dátum: 2010.08.31 08:22:14 »
Ízlések és pofonok erről van itt szó.

Pénzről van szó, sok sok pénzről, majdpedig pénzről, aztán még pénzről. Ha mindez megvan, akkör jöhet a pénz, meg egy kis tudás. Aztán némi ízlés is, ha megvan a pénz. Ennyi.  :whistling: :devil:

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4617 Dátum: 2010.08.31 08:24:36 »
Érdemes szórakozni az Auto EQ-val?

Szerintem már volt erről szó, és a helyes válasz a nem. :helpsmilie:

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4618 Dátum: 2010.08.31 08:26:33 »

Ami továbbra is kérdés, hogy egy ellenállással a magas-csipogók hangereje csökkenthető-e nagy minőségromlás nélkül?

KicX-nél? Igen. De van egy gyanúm, ha nemked annyira üvölt a magas, akkor nem szól a mélyközép, mert nem jól van beépítve. Fizikailag persze szól, de messze nem úgy, ahogy kéne.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4619 Dátum: 2010.08.31 08:28:20 »

Általában a hangerőt lehet jumperrel, vagy átkötéssel változtatni a jobb passzív váltókon, nem a vágás frekvenciáját, Plusz-mínusz 2-3 dB, úgyhogy ez pont jó Neked.

Vagy nem. Egy általában passzív váltó ugyan hol vált el? Ott ahol a gyári szett? Talán nem. A 2-3dB pedig sok esetben édeskevés.