Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1714431 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4635 Dátum: 2010.08.31 11:54:18 »
Wolfman, én új árakat írtam. Külön lehet kapni a Jr mélyközepet huszonegy-két ezresért, így lesz egy szetted 50 körül. Új, garanciális. Új. Ha nem mondtam volna, új. Ugyanez JBL-ből újonnan 94e.

A JBL hangját nem minősítettem, de el fogok menni a következő versenyre, remélem, találkozom vele. Biztos jó. Ettől függetlenül majd' 2x annyiba kerül újonnan, mint egy Jr mélyközép és egy ProXT újonnan, ami tény, nem vitatéma, nem kell rajta rugózni. Lehet, hogy 2x olyan jól szól, le fogom írni, ha így lesz.

Amit más márkából hallottam 50 rongyért, az nem váltotta meg a világot. Lehet, hogy keveset hallottam.

Igazad van, nem rugózok rajta. Itthoni viszonylatokban tényleg kb. kétszer annyiba kerül ez a JBL. Csak hát sajnos nem tudok mást mint összehasonlítási alapot, mert referenciaként tekintek erre a szettre (meg persze arra, ami mögötte volt).  :flowers:

Most néztem a két szett paramétereit, és hát gyökeresen eltérő számokat láttam, tényleg nem ehhez kellene hasonlítani a JR-t.  ::)


Viszont jó hír, hogy a JR 70W-ját már igenis lehet, van mihez mérni, hiszen a DSK is asszem pont ugyanekkora. Bár azt nem lesz nehéz túlzenélni, pláne ahogy most be van építve....   :helpsmilie:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4636 Dátum: 2010.08.31 11:58:18 »
Én érdeklődéssel olvaslak benneteket  :) Elképzelésem az lenne, de jelenleg csak az alsókategória alját kapirgálhatnám  ;)
De itt úgy érzem rámragad valami.

Csakúgy, mint én.  :D

Van egy általában már használható kábelezésem, egy valóban jó, de reflex mélyládám, egy árához képest nem rossz erősítőm, meg egy olyan szettem, aminél az átlagos mint minősítés már-már a dícséret kategóriája. Hajtja mindezt egy olyan fej, amiről a mai napig nem tudom, hogy valójában milyen hangja van (aki állítólag hozzáértő, arra a kérdésemre, hogy érdemes-e ebben hosszú távon gondolkodni azt mondta, hogy nem, és magyarázatként annyit fűzött hozzá, hogy azért nem, mert nincs benne időkorrekció például. Hogy MIVAN???  :?: Csak ezért? Én azt kérdeztem, milyen hangja van, nem azt, hogy van-e benne xy extra...).

Mi ez, ha nem az alsókategória alja?  :devil:

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4637 Dátum: 2010.08.31 20:36:48 »

Ami továbbra is kérdés, hogy egy ellenállással a magas-csipogók hangereje csökkenthető-e nagy minőségromlás nélkül?

KicX-nél? Igen. De van egy gyanúm, ha nemked annyira üvölt a magas, akkor nem szól a mélyközép, mert nem jól van beépítve. Fizikailag persze szól, de messze nem úgy, ahogy kéne.
Minden be van szépen kötve, le van tömítve, szólnak a közepek, de sajnos nem annyira hangosan valóban, hiszen a gyári ajtóburkolat rácsa kb 13 cm-es a 16 helyett és rácsos, ami a hang felét elnyeli.

Akkor lehetséges, hogy nem lenne hangos a magas rendszer, ha új ajtóburkolatot csinálnék, de ez jelenleg nem opció... Így inkább a magasból vennék picit vissza, mint hogy az ajtót teljesen újraépítsem...

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4638 Dátum: 2010.08.31 21:39:48 »
Újonnan 29-ért van garanciális Pro XT, és a Jr mélyközepet is lehet külön kapni 22-23-ért, nem kell megvenni a komplett szettet.

 :cry:

nem igaz....

akarni kéne megérteni. Hogy nem olcsóbb, és nem drágább egyik, mint a másik. Hogy igenis van alternatíva. És adott szintet adott pénzért fogsz kapni bármiből is. Meg hogy még egy uDim se lóg ki árban lefelé a kategóriájából.

http://www.expressz.hu/szorakoztatoelektronika/autohifi/hangfal_hangsugarzo/hirdetes-22115647/

ez negyven. Használtan.


http://cgi.ebay.com/JBL-C608GTi-MkII-6-5-GTi-CAR-COMPONENT-SPEAKERS-new-/200513080851?pt=Car_Speakers&hash=item2eaf82ce13

ez újonnan annyi. De lehet, hogy ötezerrel több.

Hallgasd meg egyszer.

 :hmmmm:

te hallottál már GTi-t? Mert én meg azt hallottam. Ugyanezt tudom ajánlani.






....sajnos amíg egyikünk nem tudja, hogy a másik miről beszél, elbeszélünk egymás mellett. Ráadásul egy hangot (kotta nem ér) nem lehet leírni. Pláne nem lehet hangzásvilágot. Hallani kell. Én szeretnék JR-t hallani.

 :cry: :cry:ÁÁÁ valaki adjon 40 rongyot!!

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4639 Dátum: 2010.08.31 21:40:51 »
Én mikrot már hallottam, viszont GTI-t nem :cry: Mikor és hol lesz ilyen verseny ahol lehet hallgatózni???? :?: :?: :hug:

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4640 Dátum: 2010.08.31 21:53:52 »
Amit itt látok a fórumon az az, hogy mindenki esküszik a sajátjára és istenít 1-1 márkát. A uDimension és a JBL van itt fetisizálva, pedig még 60 db márka van például a piacon...

Kicx? DLD? Kicker? Fosgate? stb.



A másik meg, hogy itt mindenki a hangszeres zenére gyúr, pedig szerintem többen hallgatnak tuc-tuc-tuc-os techno-t vagy trance-et. Az ilyen embereknek meg teljesen mások az igényei és számukra más cucc is való szerintem.



Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4641 Dátum: 2010.08.31 22:07:59 »
Amit itt látok a fórumon az az, hogy mindenki esküszik a sajátjára és istenít 1-1 márkát. A uDimension és a JBL van itt fetisizálva, pedig még 60 db márka van például a piacon...

Kicx? DLD? Kicker? Fosgate? stb.



A másik meg, hogy itt mindenki a hangszeres zenére gyúr, pedig szerintem többen hallgatnak tuc-tuc-tuc-os techno-t vagy trance-et. Az ilyen embereknek meg teljesen mások az igényei és számukra más cucc is való szerintem.




Tévedés! :D Hallgatok én is tuc-tucot és igazad van nagyon mindenki a sajátját isteníti.....ugyan úgy mint a kocsikkal kapcsolatban. Csak ha ember dönt egy márka mellett az okkal történik nem csak mert jó neve van. És ami jó az jó.......Az MNC-t meg a SAL-t lehet ledegradálni de egy mikrot, JBL-t, DLD-t, Morelt.........butaság.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4642 Dátum: 2010.09.01 00:38:48 »
Én mikrot már hallottam, viszont GTI-t nem :cry: Mikor és hol lesz ilyen verseny ahol lehet hallgatózni???? :?: :?: :hug:

Lehet, hogy nemsokára....  :devil: :devil: :devil: :devil:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4643 Dátum: 2010.09.01 00:40:16 »
Amit itt látok a fórumon az az, hogy mindenki esküszik a sajátjára és istenít 1-1 márkát. A uDimension és a JBL van itt fetisizálva, pedig még 60 db márka van például a piacon...

Kicx? DLD? Kicker? Fosgate? stb.



A másik meg, hogy itt mindenki a hangszeres zenére gyúr, pedig szerintem többen hallgatnak tuc-tuc-tuc-os techno-t vagy trance-et. Az ilyen embereknek meg teljesen mások az igényei és számukra más cucc is való szerintem.




Na én már hallottam ilyen "demoautót". Ha az az általános, amit annál a bizonyos típusnál hallottam, akkor köszönöm szépen, nekem ilyen sose kell, mert egy botfülű is  [rohog] rajta

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4644 Dátum: 2010.09.01 07:59:52 »
Én mikrot már hallottam, viszont GTI-t nem :cry: Mikor és hol lesz ilyen verseny ahol lehet hallgatózni???? :?: :?: :hug:

Lehet, hogy nemsokára....  :devil: :devil: :devil: :devil:

Na hát el kéne már menni egy ilyenre ötleteket és tapasztalatokat gyűjteni. Meg persze élvezni a jó zenét :D

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4645 Dátum: 2010.09.01 08:41:46 »
Lehet, hogy nemsokára....  :devil: :devil: :devil: :devil:

Hajrá!

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4646 Dátum: 2010.09.01 08:54:00 »
A másik meg, hogy itt mindenki a hangszeres zenére gyúr, pedig szerintem többen hallgatnak tuc-tuc-tuc-os techno-t vagy trance-et. Az ilyen embereknek meg teljesen mások az igényei és számukra más cucc is való szerintem.

Az igényeket szerintem felejtsük el. Sokaknak az az igénye, hogy legyen jóóóóó sok basszus, döngjön rajta a lakossági techno, remegjen be minden vitrin a lakótelepen, ha elmegy arra a vagány gyerek a sötétített E36-ossal, mindemellett az ablakon kikönyökölni kötelező, különben senki nem tudná, ki ül az autóban. Ez nem a zenéről szól, ez egy "kinek van kisebb pöcse" verseny.

Egyébként is, normális autóhifin kábé minden műfaj jól meg fog szólalni.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4647 Dátum: 2010.09.01 09:16:25 »
döngjön rajta a lakossági techno.
:D [rohog] [rohog]
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4648 Dátum: 2010.09.01 09:25:51 »
A másik meg, hogy itt mindenki a hangszeres zenére gyúr, pedig szerintem többen hallgatnak tuc-tuc-tuc-os techno-t vagy trance-et. Az ilyen embereknek meg teljesen mások az igényei és számukra más cucc is való szerintem.

Az igényeket szerintem felejtsük el. Sokaknak az az igénye, hogy legyen jóóóóó sok basszus, döngjön rajta a lakossági techno, remegjen be minden vitrin a lakótelepen, ha elmegy arra a vagány gyerek a sötétített E36-ossal, mindemellett az ablakon kikönyökölni kötelező, különben senki nem tudná, ki ül az autóban. Ez nem a zenéről szól, ez egy "kinek van kisebb pöcse" verseny.

Egyébként is, normális autóhifin kábé minden műfaj jól meg fog szólalni.

eeeeh... nem. azaz, hogy "normális autóhifin minden műfaj jól meg fog szólalni." Ezzel picit vitatkoznék, de csak úgy inteligensen  ;)
Én azt tapasztaltam, hogy egy korrektnek mondott autóhifin csak az a zeneműfaj szól jól, amiHEZ állították össze. A többi is nyilván jobban szól, mint egy alap gyári cucc, de elég markáns a különbség. Szerintem, de ez csak privát véleményem, nem kell egyet érteni velem.  :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4649 Dátum: 2010.09.01 09:49:12 »