Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1686135 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4515 Dátum: 2010.08.17 20:14:02 »
Hogy jött ki a 7 hangszóró?  :eek:

- első szett mélyközepek + magasak, oldalanként kettő, két oldal (bal és jobb) szumma négy
- hátsó szett két koax
- mély (egy)
---------------------------
- szumma hét

Ja értem.
Akkor külön rákéne kötnöm az erősítőre a magasakat is, hangváltó nélkül...én pont nem így terveztem, hanem, hogy hangváltóba bejön a hangszórókábel, oszt ott szétoszlik, no mindegy  :) ti vagytok nagy hifi sugók :) Anno mondjuk letesztem így, sokkal jobban szólt, mint passzívban.
A hátsó szett az stimmel. Az eddig is bevolt kötve.
A mély miután később is aktív lesz, (99%)így annak nincs sok jelentősége...vagy h*lye vagyok?
Józsi vagyok :-)

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4516 Dátum: 2010.08.17 20:41:15 »
Akkor külön rákéne kötnöm az erősítőre a magasakat is, hangváltó nélkül...én pont nem így terveztem, hanem, hogy hangváltóba bejön a hangszórókábel, oszt ott szétoszlik

Jól tervezted! Ha nem passzívban kötöd be az első szettet, akkor az (mármint az első szett) elfoglalja mind a négy csatornát (ugye 1-1 csatorna a két magasnak és a két mélynek, ami 4), és akkor már a hátsókat sem tudod bekötni az erősítőbe.

4 csatorna:
1: bal első hangváltó (ezen lóg a bal első mélyközép + magas)
2: jobb első hangváltó (mint előbb)
3: bal hátsó
4: jobb hátsó
...és még kellene valami megoldás, ha mélyládát is szeretnél.

Azt a fejet cseréld le, ha tudod...

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4517 Dátum: 2010.08.17 20:45:49 »
Satriani nagyon precíz az ajtószigetelésed az biztos.   :yes:  És az erősítő sem csak úgy belekókányolva lett. Én is ilyen precízen dolgozó szakikra bízom nyugodt lélekkel az autómat.

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4518 Dátum: 2010.08.17 20:54:45 »
Akkor külön rákéne kötnöm az erősítőre a magasakat is, hangváltó nélkül...én pont nem így terveztem, hanem, hogy hangváltóba bejön a hangszórókábel, oszt ott szétoszlik

Jól tervezted! Ha nem passzívban kötöd be az első szettet, akkor az (mármint az első szett) elfoglalja mind a négy csatornát (ugye 1-1 csatorna a két magasnak és a két mélynek, ami 4), és akkor már a hátsókat sem tudod bekötni az erősítőbe.

4 csatorna:
1: bal első hangváltó (ezen lóg a bal első mélyközép + magas)
2: jobb első hangváltó (mint előbb)
3: bal hátsó
4: jobb hátsó
...és még kellene valami megoldás, ha mélyládát is szeretnél.

Azt a fejet cseréld le, ha tudod...
B terv...vagy nem lesznek hátsó hangfalak, vagy az ajtóból kikerül a mostani 13 cm-es 2 utas, és bekerül egy 3 utas MNC Devil X a maga 100W-jával..

Ha lett volna múltkor pénzem a tecskóba volt dobozsérült ?Pio 2105UB? talán 17.000-ért...annyit megért volna...esetleg tudsz valami jót olcsón? (Mp3, USB/SD szinte elengedhetetlen, ami ugye már nem olcsó)

C megoldás esetleg...

Vastagabb Hi-fi kábel behúzása, hátul szétbontása, még egy erősítő berakása.
Józsi vagyok :-)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4519 Dátum: 2010.08.17 21:21:17 »
Szerintem egyenlőre elég az is ha a JBL erősítődbe bekötöd az elsőszettet (4 vezeték....bal hangváltóból +-, jobb hangváltóból +-) és a 2 ovál helyett bekötöd a mélyládát hídban (2 vezeték) ez fel van tüntetve az erősítőn (két szélső csatlakozásra kötöd rá a + és a - kábelt a mélyládából). És így kapsz egy jó alap rendszert.

Ha pedig akarsz aktív hajtást, eleve jobb ha az elsőszettet, fejegységet jobbra cseréled és veszel még egy 2 csatornás erősítőt a mélyládának vagy 1 monoblokkot. Szerintem hagyd ki a hátsó 2 hangszórót. Elsőszett és mélyláda. Láttam én is olyan srácot aki az autóját teletömte hangszórókkal, a színpad meg fene tudja hol volt, szabit vett ki és elment fagyizni :D színpad nem volt csak ilyen zeneszerűség vagy mi meg TUCC TÜCC TYÜCC :wacko:
« Utoljára szerkesztve: 2010.08.17 21:22:32 írta kleingy »

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4520 Dátum: 2010.08.17 21:30:35 »
Holnap meg elvileg megjönnek a JBL magassugárzóim amik a szettemhez valók....na ara is kíváncsi vagyok.

Ez már elég régóta húzódik nálad, örülök, hogy lassan a végére érsz. Beszámolni kötelező.  :yes:

Aktív hajtás: a passzív hangváltók egyféle, gyár által kitalált, feltehetően jó vágást ismernek. De mi van, ha a te rendszered, vagy akár az ízlésed mást kíván? Azon túl, hogy nálam a hangváltókkal nem volt olyan tiszta és dinamikus a zene, ez is egy szempont.

Igen húzódott a dolog, mert sehol nem volt ilyen magas. Még a Kovács Tomiéknál sem Budaörsön.....még Ő magyarázott nekem hogy szerez nekem ilyen raktárból visszamaradt régi cuccok közül, de nem talált vagy nem is keresett mindegy. Egy srác most fölrakta netre és le is csaptam rá :D ráadásul vadi új, megvette a szettet újonnan de csak a mélyközepek kellettek neki. Az a gyanum hogy nem lesz olyan strapabíró ez a csipogó mint a Rainbow....márcsak a technikai adatok alapján sem. JBL 50W RMS Rainbow 100W RMS. Aztán ki tudja melyik az igaz. A lényeg hogy nekem a szetthez illő kell.......ezért szett mert a mélyközepet hangváltót magasat összehangolták. Az nem úgy működik hogy valamelyik elemet másra cseréljük és az úgy jó :no: Majd holnap kiderül. Csak az a gáz itt lesz az asszon és őt kell megszerelnem a hifi helyett :D....ill. ez nem is olyan gáz :devil:

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4521 Dátum: 2010.08.17 22:27:15 »
Hát.... öööö... végül is kivitelezheted mindkettő szerelést egyszerre is    ;)  , ha úgy gondolod. Csak az egyik tevékenység igényel kifejezetten manuális aktivitást.  ::)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4522 Dátum: 2010.08.18 08:15:35 »
Gimiben, egyetem alatt volt(ak) zenekar(ok), amióta dolgozom, csak itthon prüntyögök. Ennek már 9 éve. :D Négy gitár van itthon, csak tudnám, minek...

Netán valami gyöngyösi vonatkozású formációban toltad?  ::)

Hiába no, van, aki autót gyűjt, van, aki gitárt. Gyanítom, hogy gitárt jobban megéri, azon nem buksz annyit....

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4523 Dátum: 2010.08.18 08:31:56 »
Gimiben, egyetem alatt volt(ak) zenekar(ok), amióta dolgozom, csak itthon prüntyögök. Ennek már 9 éve. :D Négy gitár van itthon, csak tudnám, minek...

Netán valami gyöngyösi vonatkozású formációban toltad?  ::)

Hiába no, van, aki autót gyűjt, van, aki gitárt. Gyanítom, hogy gitárt jobban megéri, azon nem buksz annyit....

Ja! Druszának nem is tudom minek a hifi.....vezetés közben elgitározgat magának és kész :D közben megnyomja a robotpilóta gombot. Kell ennél jobb minőségű zene? :clap:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4524 Dátum: 2010.08.18 09:54:46 »
Satriani nagyon precíz az ajtószigetelésed az biztos.   :yes:  És az erősítő sem csak úgy belekókányolva lett. Én is ilyen precízen dolgozó szakikra bízom nyugodt lélekkel az autómat.

Örülök, hogy így látod. Szerintem is szépen és jól dolgoztak. Az erősítőt teljes egészében a kisebbik Gyuri tette le a helyére, nem lehet belekötni, profi munka. Csak hogy a többiek nagyjából sejtsék, milyen vagyonokat gombolnak le az emberről: az ajtókon kívüli munkákért (erősítő elhelyezés, ami nem két perc: ülés ki, szőnyeget felemel, falemezt leragaszt, kábeleket elhelyez, szőnyeg vissza, erősítőt lecsavaroz, kábelt méretre vág, feldugóz, beköt; plusz kábelezés az utastérben, motortérben) szumma 5 ezer Ft-ot számoltak fel, ami fél napos (!!!) munkadíjnak felel meg. Ennyiért milyen profi munkát kapsz bárhol?! Ugyanezt az ajánlatot kaptam a majdan érkező második erősítő beszerelésére, kábelezésére is. Szerintem simán megéri, főleg, ha hozzáveszed, hogy kevés embernek van rutinja ajtópanel, ülés, fejegység ki-beszerelésében; nekem már van, de így sem csináltam volna meg sem ennyi idő alatt, sem ilyen színvonalon. Szóval az otthoni kókányolás helyett sokkal inkább ezt javaslom mindenkinek, aki nem érzi magát felkészültnek a feladatra; nem őrült pénzekről beszélünk... Nagyon örülök, hogy elmentem hozzájuk, ott kellett volna kezdeni.

B terv...vagy nem lesznek hátsó hangfalak

...esetleg tudsz valami jót olcsón?

Vastagabb Hi-fi kábel behúzása, hátul szétbontása, még egy erősítő berakása.
Bár nem hallottam azokat az oválokat, de a B-terv jónak tűnik. Az az erősítő valószínűleg elbír egy kisebb mélysugárzót és egy első szettet.

Hétvégén Nagycitrom és én is linkeltünk olcsó, jó fejegységeket, olvass kicsit vissza. 20-25 körül okos kis cuccok vannak.

A helyedben a kábelekre való költekezést egyelőre hagynám, sokkal többet érnél ajtószigeteléssel, és legfőképp a fejegység cseréjével, ha fejleszteni szeretnél.

Netán valami gyöngyösi vonatkozású formációban toltad?  ::)

Hiába no, van, aki autót gyűjt, van, aki gitárt. Gyanítom, hogy gitárt jobban megéri, azon nem buksz annyit....

Áááá, gimnáziumban Aszódon, egyetemen Gödöllőn zenélgettünk, nem vagyok én gyöngyösi, csak itt lakom. :D Amúgy valóban nem egy nagy bukás a gitár, ha okosan vásárol az ember. Eleve nem tudsz olyan nagyot bukni egy pénztárcámnak még megfelelő, olcsónak számító, cirka 100 ezres hangszeren. Persze most ez a piac is leült rendesen, elképzelhetőnek tartom, hogy nem tudom eladni a gitárokat. Egy hét alatt 4-5 érdeklődő futott be, mind valami olcsóbb fadarab beszámítására akart rábeszélni, a rokkernek nincs píze...

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4525 Dátum: 2010.08.22 21:53:48 »
Pioneer DEH 2200UB jó?
1 pár RCA az gáz, ha aktívban hajtanám a hangszórókat, meg mélyem is lesz? :D
Esetleg még a Pio DEH-4200SD jöhetne szóba később...
Idézet
Bár nem hallottam azokat az oválokat, de a B-terv jónak tűnik. Az az erősítő valószínűleg elbír egy kisebb mélysugárzót és egy első szettet.

Hétvégén Nagycitrom és én is linkeltünk olcsó, jó fejegységeket, olvass kicsit vissza. 20-25 körül okos kis cuccok vannak.

A helyedben a kábelekre való költekezést egyelőre hagynám, sokkal többet érnél ajtószigeteléssel, és legfőképp a fejegység cseréjével, ha fejleszteni szeretnél.
Idézet

« Utoljára szerkesztve: 2010.08.22 22:22:46 írta olahjojo1990 »
Józsi vagyok :-)

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4526 Dátum: 2010.08.22 21:55:13 »
Soudaband: kamu, nem kapni sehol sem, végignéztem az összes barkácsboltot Siófoktól Pestig...

Ha valaki tud, akkor szóljon! Thanx.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4527 Dátum: 2010.08.22 22:10:49 »
Itt azt írják, Praktiker, itt van a neten, vagy miért nem szóltál az ittenieknek? Mindig szokott lenni valakinek valami jó ötlete. 
Esetleg felhívhatnád a gyártót, hogy lehet-e rendelni.
         

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4528 Dátum: 2010.08.22 22:20:04 »
Néztem a Praktikereket, ez is urban legend. Mindenhol azt mondják, hogy ilyen szalagjuk sosem volt, csak hőlégfúvós méter-széles tekercs -- nah ilyen van mindenhol 20 féle. Soudal sziloplaszt van, de azzal meg kitörölhetem...  :D

Itt is azt mondták csak, hogy Praktiker, de én már ezt a szart feladtam. Mondják meg, hogy melyikbe van és megnézem akkor ott... Most tartok ott, hogy felhívom a gyártót, ezt a végére tartogattam, hisz egyszerűbb a Praktiker -- pláne ha lett volna Fehérváron is, akkor nem kellene Pöstre fölmenni érte kocsival.

Szerk: néztem még másik 3-4 féle boltban is (Brico, Obi, stb.), de sohol sem volt.
Nem ezért mentem múltkor fel, de ha már ott voltam, akkor szétnéztem...

Azt utálom ezekben a boltokban, hogy minden van, de az sosincs, amiért megyek: nagyobb fajta gyertyakulcs fej a nyomatékba sehol sincsen, azon kívül van 40 féle az Obiban is... A régebbi vasakba meg még a vastagabb fajta gyertya van, így azokhoz a hagyományos vascsöves kulcsot tudom használni, amit nem komálok annyira...

Aztán olyan átalakítot sem árulnak, hogy a nyomatékkulcs fejeit bele tudd tenni a bites csavarhúzóba vagy az elektromos csavarhúzóba. Múltkor túrtam egy egyik piacon egy ilyen 3 centis kis szart, amúgy nagyon ritka.
« Utoljára szerkesztve: 2010.08.22 22:41:51 írta B.S. »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4529 Dátum: 2010.08.22 22:21:32 »
De vazz, ha szóltál volna, nem kellett volna felmenned. Jártunk mostanában elég sok barkácsáruházban. Ha tudtam volna, hogy ilyet keresel, szám szerint 5 áruházban néztem volna meg.  :)