Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1713193 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4500 Dátum: 2010.08.17 14:00:24 »
nálad az uDim-ek kis méretűek, könnyű volt elhelyezni. Nekem az E11-ben esélyem nem volt ülés alá tenni az erősítőt, lévén a 75.4-et a tetején kell állítani, nem az oldalán. Meg azán - mivel az enyémben még van hátsó lábtérfűtés - lehet, hogy fizikailag sem fért volna el. Nem tudom, hogy az Aurisban visszahozták-e. Ha igen, nem hiszem, hogy elfér.

Ráadásul én nem is szívesen gondolok bele, mi történne, ha valaki óvatlanul megrúgná. Nálam szoktak hátul is ülni....

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4501 Dátum: 2010.08.17 14:38:15 »
nálad az uDim-ek kis méretűek, könnyű volt elhelyezni. Nekem az E11-ben esélyem nem volt ülés alá tenni az erősítőt, lévén a 75.4-et a tetején kell állítani, nem az oldalán. Meg azán - mivel az enyémben még van hátsó lábtérfűtés - lehet, hogy fizikailag sem fért volna el. Nem tudom, hogy az Aurisban visszahozták-e. Ha igen, nem hiszem, hogy elfér.

Ráadásul én nem is szívesen gondolok bele, mi történne, ha valaki óvatlanul megrúgná. Nálam szoktak hátul is ülni....

ezek szerint nekem szerencsém volt a Jensen invader 4000-rel, mert a vezető ülés alatt van, oldalról állítható, de persze a lábtér - főleg a lebfejnek - leszűkült. De kit érdekel, én vezetek, a többiek oldják meg  :devil:
ja, rúgdosni sem szokták, mert rajta van félig a lábgumiszőnyeg.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4502 Dátum: 2010.08.17 14:40:57 »
nálad az uDim-ek kis méretűek, könnyű volt elhelyezni. Nekem az E11-ben esélyem nem volt ülés alá tenni az erősítőt, lévén a 75.4-et a tetején kell állítani, nem az oldalán. Meg azán - mivel az enyémben még van hátsó lábtérfűtés - lehet, hogy fizikailag sem fért volna el. Nem tudom, hogy az Aurisban visszahozták-e. Ha igen, nem hiszem, hogy elfér.

Ráadásul én nem is szívesen gondolok bele, mi történne, ha valaki óvatlanul megrúgná. Nálam szoktak hátul is ülni....

Ha nem fér el, hát nem fér el. Csak mint lehetőséget vetettem fel. A belerúgástól nem félek, főleg, hogy van egy gumiszőnyegem, amit utas esetén szépen hátra tudok tenni. Amúgy valóban nem egy nagy állat ez a négycsatornás, és a kétcsatis még kisebb lesz, bőven el fog férni ott, ahol 7 évig a gyári CD-tár trónolt. Az állítás pedig mindenképp nehézkes, de lássuk be, ki lehet bírni; az erősítőt buzerálja az ember a legkevesebbet, egyszer belövi a gaint, a többit a fej úgyis jobban tudja.

Ilyen lett:

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4503 Dátum: 2010.08.17 14:48:56 »
Igen a 75.4 nem éppen egy kis termetű erősítő, már a műanyag kerete miatt sem amiben a 4 felfogatás van. Nekem elfoglalja 1 hátsó ülés hátlapját...még egy kondi odaférne talán...de az nem fog kellene nem hiszek benne :wacko:. Druszám! Mindent megnézek, érdekel a dolog, küld a képeket :yes: Igen emlékszem küldtél egy linket anno beépítésekről, de azóta nem néztem. Úgyhogy jó hogy megint elküldted, köszi ;)
 Na most így akkor Farkasember nem tudom tényleg van e értelme ennek az aktív hajtásnak.....elvileg ezzel a hangváltókat lehet kiütni a körből. De a GTI-nek elég jó hangváltói vannak lehet az aktív hajtásra semmi szükség. Ahhoz hogy véleményt tudjak alkotni erről, hallanom kellene a különbséget. Elvileg most is megtehetném az első szettemmel hogy rákötöm az erősítőre és a mélyládát kikötöm. Lehet ki is próbálom. Legalább van mivel szöszmötölni :D Fejen át kell kapcsolni a kapcsolót és kész.
 Holnap meg elvileg megjönnek a JBL magassugárzóim amik a szettemhez valók....na ara is kíváncsi vagyok. A régieket meg eladom. Indexre feldobom majd (Rainbow SLC cal25 100W RMS hangváltókkal) csak nem tom mennyit érdemes érte kérni :D

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4504 Dátum: 2010.08.17 14:57:02 »
Holnap meg elvileg megjönnek a JBL magassugárzóim amik a szettemhez valók....na ara is kíváncsi vagyok.

Ez már elég régóta húzódik nálad, örülök, hogy lassan a végére érsz. Beszámolni kötelező.  :yes:

Aktív hajtás: a passzív hangváltók egyféle, gyár által kitalált, feltehetően jó vágást ismernek. De mi van, ha a te rendszered, vagy akár az ízlésed mást kíván? Azon túl, hogy nálam a hangváltókkal nem volt olyan tiszta és dinamikus a zene, ez is egy szempont.
« Utoljára szerkesztve: 2010.08.17 14:59:13 írta Satriani »

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4505 Dátum: 2010.08.17 15:06:30 »
Holnap meg elvileg megjönnek a JBL magassugárzóim amik a szettemhez valók....na ara is kíváncsi vagyok.

Ez már elég régóta húzódik nálad, örülök, hogy lassan a végére érsz. Beszámolni kötelező.  :yes:

Aktív hajtás: a passzív hangváltók egyféle, gyár által kitalált, feltehetően jó vágást ismernek. De mi van, ha a te rendszered, vagy akár az ízlésed mást kíván? Azon túl, hogy nálam a hangváltókkal nem volt olyan tiszta és dinamikus a zene, ez is egy szempont.

Ez így van. Ha az ember fülének jobban tetszik egy másféle beállítás, akkor

a. vesz egy olyan fejet, ami alkalmas aktív meghajtásra
b. vesz egy aktív keresztváltót
c. külön legyártatja a kifejezetten az ízlésének megfelelő passzív váltót.

Gondolom, ez utóbbi a legnehezebb. A legegyszerűbb megoldás pedig már ott figyel a műszerfalatokban  :whistling:. Tényleg pár kapcsolás kipróbálni.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4506 Dátum: 2010.08.17 15:10:26 »
Te Satriani. Ezek a saját gitárjaid?

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4507 Dátum: 2010.08.17 16:21:48 »
Természetesen. Ha bármelyik érdekel, hívj, ott a szám. (Nem mindkettőt adom el, csak azt, amelyik hamarabb elmegy; a másik marad.)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4508 Dátum: 2010.08.17 16:24:59 »
Természetesen. Ha bármelyik érdekel, hívj, ott a szám. (Nem mindkettőt adom el, csak azt, amelyik hamarabb elmegy; a másik marad.)

Játszol együttesben, vagy csak önszorgalomból tolod otthon?

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4509 Dátum: 2010.08.17 16:33:19 »
Gimiben, egyetem alatt volt(ak) zenekar(ok), amióta dolgozom, csak itthon prüntyögök. Ennek már 9 éve. :D Négy gitár van itthon, csak tudnám, minek...

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4510 Dátum: 2010.08.17 18:12:36 »
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem...hátha esetleg csinált már valaki ilyet... :)

Szereztem olcsón, egy JBL GTQ 240-es 4/3/2 csatornás erősítőt.
Erről az erősítőről szeretném hajtani a 4 hangszórót az autóban, amelyek a következők:
Első szett:  JBL GT5-500C (40W/120W@4 Ohm)
Hátsó szett: JBL GT5-963  (70W/210W@4 Ohm)
Fejegység is a "régi" MNC Evolution (tudom, hogy kéne venni már egy komolyabbat)
Egyelőre nincs pénzem JBL ládára, a mostani meg meghalt (nem bírta Kakucsringet) :P

A lényeg, hogy hogyan kéne bevezetékelnem az első szettet, hogy jó is legyen, mert gondolom valahogyan bekéne húzni az első ajtókba a kábelt...no meg a hangváltókkal mi lesz?
Amennyiben lenne szíves valaki behúzni a kábelt, onnantól a többit megtudnám oldani, hisz a régi erősítőnek benn van a tápkábelja.
RCA kábelek meg mennének a túloldalon.
Még egy kérdés...csak, mert párosan szép az élet :P
Remote szál mehet a tápkábellel egy küszöbben, mert erre már nem emlékszem, hogy hol megy a kábelja... :D

Várom válaszotok !

Józsi


« Utoljára szerkesztve: 2010.08.17 18:17:41 írta olahjojo1990 »
Józsi vagyok :-)

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4511 Dátum: 2010.08.17 18:59:22 »
Szia Józsi!

Ha négycsatornás az erősítő, akkor a 7 hangszórót sejtésem szerint nem fogod tudni róla meghajtani. Az első szettnek kell 2 csatorna, a hátsónak még kettő, és több nem maradt.

A kábelek, amiket az első ajtóba szeretnél behúzni, megvannak már? Erősítő helye fix? Korábbi erősítőre mi volt kötve?

Remote szál helyére nem kell emlékezned, ahogy kiveszed a fejet, egyből kiderül, merre indul a fejegységtől. Amúgy azt bárhol elvezetheted.

A legegyszerűbb és leginkább célravezető lenne, ha elmennél egy szakihoz, aki már csinált ilyet. Egy ilyen install az anyagáron felül párezer Ft, és legalább szakszerűen megcsinálják.

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4512 Dátum: 2010.08.17 19:51:18 »
Szia!

Hogy jött ki a 7 hangszóró?  :eek:
Eddig is ezek voltak benn, a mélyládám meg aktív volt...

Megvan minden hozzá.

Előző erősítővel sem volt gondom, csak az ajtóba menő gumidugóba nem tudom behúzni a kábelt, valamitől megakad félúton...


Szia Józsi!

Ha négycsatornás az erősítő, akkor a 7 hangszórót sejtésem szerint nem fogod tudni róla meghajtani. Az első szettnek kell 2 csatorna, a hátsónak még kettő, és több nem maradt.

A kábelek, amiket az első ajtóba szeretnél behúzni, megvannak már? Erősítő helye fix? Korábbi erősítőre mi volt kötve?

Remote szál helyére nem kell emlékezned, ahogy kiveszed a fejet, egyből kiderül, merre indul a fejegységtől. Amúgy azt bárhol elvezetheted.

A legegyszerűbb és leginkább célravezető lenne, ha elmennél egy szakihoz, aki már csinált ilyet. Egy ilyen install az anyagáron felül párezer Ft, és legalább szakszerűen megcsinálják.
Józsi vagyok :-)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4513 Dátum: 2010.08.17 19:51:59 »
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem...hátha esetleg csinált már valaki ilyet... :)

Szereztem olcsón, egy JBL GTQ 240-es 4/3/2 csatornás erősítőt.
Erről az erősítőről szeretném hajtani a 4 hangszórót az autóban, amelyek a következők:
Első szett:  JBL GT5-500C (40W/120W@4 Ohm)
Hátsó szett: JBL GT5-963  (70W/210W@4 Ohm)
Fejegység is a "régi" MNC Evolution (tudom, hogy kéne venni már egy komolyabbat)
Egyelőre nincs pénzem JBL ládára, a mostani meg meghalt (nem bírta Kakucsringet) :P

A lényeg, hogy hogyan kéne bevezetékelnem az első szettet, hogy jó is legyen, mert gondolom valahogyan bekéne húzni az első ajtókba a kábelt...no meg a hangváltókkal mi lesz?
Amennyiben lenne szíves valaki behúzni a kábelt, onnantól a többit megtudnám oldani, hisz a régi erősítőnek benn van a tápkábelja.
RCA kábelek meg mennének a túloldalon.
Még egy kérdés...csak, mert párosan szép az élet :P
Remote szál mehet a tápkábellel egy küszöbben, mert erre már nem emlékszem, hogy hol megy a kábelja... :D

Várom válaszotok !

Józsi




Nem rossz kis erősítő :yes: http://www.apsdc.com/JBL%20amplifier%20%20GTQ%20240.htm Az első szettől ne várj sokat, én egy fokkal jobbat vettem volna ha már külön erősítőről hajtasz. A hátsó oválokat eladnám és helyette vennék egy mélyládát, én az enyémet használtan vettem 30-ért (JBL GTO 1204br) szerintem ez nem sok pénz érte és sokkal jobb mint két ovál, legalább lesznek nálad mély hangok :yes: aztán ovál nem is kell az butaság :D. A kábeleket persze be kell húzni az ajtóba és az A oszlopba vagy attól függ hova szeretnéd elhelyezni a magassugárzókat. Kábelnak ha JBLben gondolkozol, a Cordialt javaslom vagy a Stingert.....de a legtöbb JBL guru Cordialra esküszik:http://hifikozpont.hu/kabelek-kiegeszitok.html 500Ft/m nem sok de minőségi...Stinger is valahogy így. Első szettben nézz kicsit jobbat szerintem mert ez ami neked van az fejről bőven hajtható, ez az erősítő pedig ki fogja hajtani a lelkét szegénynek :yes: RCA mellett nem viszünk remote szállat....már az igényesebb beépítésekben. Persze lehet tök mindegy, én a táp mellett vittem.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4514 Dátum: 2010.08.17 20:03:21 »
Hogy jött ki a 7 hangszóró?  :eek:

- első szett mélyközepek + magasak, oldalanként kettő, két oldal (bal és jobb) szumma négy
- hátsó szett két koax
- mély (egy)
---------------------------
- szumma hét