Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1697701 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3135 Dátum: 2009.11.06 23:24:15 »
Egyébként nem a bal oldalinak kell hosszabbnak lenni? Hiszen onnan kell, hogy később elérjen a fülemhez a hang...
Báj dö véj... ju ár rájt. ájem tájred :).

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3136 Dátum: 2009.11.06 23:35:54 »
Játszadoztam én a fázisfordításokkal, most kipróbáltam a ládán is, igazság szerint legjobb mindent úgy hagyni ahogy eredetileg lenne polaritáshelyesen :D. Már arra is rájöttem hogy jobb ha az EQ-t nem babrálom, nem emelem ki a magas és a mély hangokat.......a legjobb ha minden alapon van, jobb úgy a hangja az egésznek. Ha az időkorrekciót bekapcsolom akkor megváltozik az egész, attól tényleg jobb lesz, mintha középen ülnék. Jövő hét elején megjön az új láda, majd akkor kíváncsi leszek erre a "mély késéses" dologra. Szerintem ez a láda hibája. A srác akitől veszem a JBL-t ismeri a Tamást is, 9 éve foglalkozik hifikkel, Ő is azt mondta hogy hiába fordítgatok fázist azzal csak annyit érek el hogy a membrán ellentétes irányba fog mozogni, pl. nem tolni fog hanem húzni.....ha lehet így fogalmazni :D. Ez a láda pontosabb lesz és gyorsabb, így jobban követi majd az elsőszettet a mély basszusokkal. Aztán majd a következő lépés az lesz, hogy elmegyek Budaörsre és veszek 2 pár Cordial RCA-t az nagyon sokat rádob a minőségre, többet mint a hangszórókábel. Tamás mondta ha kíváncsi vagyok bemegyek hozzájuk 2 pár Cordial RCA-t rákötünk a rendszerre csak úgy próba képpen és meghallgathatom a különbséget.....jelentős. Erre kíváncsi lennék


Istenem... mintha nem ezt mondtam volna, mielőtt ebbe az egészbe belekezdtél...  :D

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3137 Dátum: 2009.11.06 23:37:21 »
Megjegyzem egy duplatekercses, 30-as mélyládától egy 4x100-as erősítővel hátsót hidalva ne várj sok fürgeséget....

Úgyis az lesz a vége, hogy kell egy monoblokk...  :tt2:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3138 Dátum: 2009.11.07 01:46:25 »
JR Comp6 ot vegyél :flowers: Aztán majd kőcsönkérném egy hallgatásra aztat is :D

Azt 46-ért hozná a hirdető. Meg írt ilyet:

Idézet
Lehet külön kapni a Jr. 16-os mélyközepet,ez 22000., lenne Neked,és ehhez párositanánk a PRO XT 2-es High-end magasat ami 35000 ft boltban,Te kapnád 24990.,-ért.Nekem is ilyen magasam van,egy Scan Speak-et cseréltem le erre.Tehát 46990.,-ért lenne kategóriákkal jobb szetted mint a "sima" Jr.Comp6.

Hmm?

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3139 Dátum: 2009.11.07 06:26:49 »
JR Comp6 ot vegyél :flowers: Aztán majd kőcsönkérném egy hallgatásra aztat is :D

Azt 46-ért hozná a hirdető. Meg írt ilyet:

Idézet
Lehet külön kapni a Jr. 16-os mélyközepet,ez 22000., lenne Neked,és ehhez párositanánk a PRO XT 2-es High-end magasat ami 35000 ft boltban,Te kapnád 24990.,-ért.Nekem is ilyen magasam van,egy Scan Speak-et cseréltem le erre.Tehát 46990.,-ért lenne kategóriákkal jobb szetted mint a "sima" Jr.Comp6.

Hmm?
Hát igen sokan a Jr6 mélyközéphez az XT2 magast teszik  :flowers: Szerintem nagyon jólesz 47ezerér ez neked. (most tökre sárgulok az irigységtő  :1eye: :innocent: :flowers: )
Csak kérdés, hogy váltó van e benne ennyiért? :)

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3140 Dátum: 2009.11.07 06:27:20 »
Megjegyzem egy duplatekercses, 30-as mélyládától egy 4x100-as erősítővel hátsót hidalva ne várj sok fürgeséget....

Úgyis az lesz a vége, hogy kell egy monoblokk...  :tt2:
Vegyen inkább egy normális zárt ládát aminek elég mélye van. Annál gyorsabb nincs és nem lennének fáziskésések sem.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3141 Dátum: 2009.11.07 08:09:08 »
Ládához szerin temnem árt figyelembe venni, hogy mekkora az adott autó utastere, légtere illetve egyáltatalán egy légtérbe volna e a láda, vagy sedánról van szó.Ültem olyan szuszka gs kis 3 ajtós rövid tengelytávú taligába, amiben 30 centis relex láda dolgozott, 400w-al meghajtva. 10 percig bírtam bekapcsolt zenével ülni. Egyszeren fájt a fejem a hang nyomástól. Ok a srácnak azért volt erre szüksége, mert utcát akart hangosítani vele.

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3142 Dátum: 2009.11.07 09:21:13 »
PRO XT 2-es High-end magasat ami 35000 ft boltban,Te kapnád 24990.,-ért.Nekem is ilyen magasam van,egy Scan Speak-et cseréltem le erre.
Lehet jobban tenném ha nem dumálnék bele és megtartanám magamban a véleményem, de kikivánkozik...

Visszakérdeznék: a ScanSpeak is HighEnd magas volt? Mert nem igen akarom elhinni hogy a Pro akármi jobb volna.
Nem tudom, hogy autóhangszórót gyártana-e a Scanspeak, szerintem nem. Ha ilyet épített be, azt megnézném hova tette :) mert a legkisebb magas 400gr
és 70mm lukat kell vágni a felfogatáshoz. Szerintetek ki cserélne le egy HighEnd kategóriás Scanspeaket? Nem kerek ez sehogyse nekem.....

DIY hangfalépítők körében mondhatni a Scanspeak a csúcs. Majdnem 25ezer volt darabja a Vifa 16-os mélyközépnek amiből a hangfalam építettem,
és egy ugyanilyen méretű Scanspeak mély ennek a duplája (55) volt. Egy Scanspeak Revelator dóm magas volt 55ezer Ft-ba kerül 5 évvel ezelőtt,
a HighEnd Ring Radiator magas pedig 90ezer. Magyar beszállítótól. Mostani német árlista szerint a dóm 200 dollár, a Ring Radiator 300 dollár. Darabja.
Két cég volt aki értékesített ilyen hangszórókat, de amint áttelepült kinába a gyártás, a ferdeszeműek módosítottak a megrendelési mennyiségen,
csak úgy adtak el hangszórót, ha valaki egy tálcányit azaz 8-16 darabot rendelt ugyanabból a tipusból. Bezzeg a Dán cég 1-2 darabot is elpostázott.
Attól tartok már senki sem forgalmaz hazánkban ilyen hangszórókat :( igy németből kell rendelni, cserébe ők olcsóbbak mintha itthon vennénk meg.

« Utoljára szerkesztve: 2009.11.07 09:42:34 írta rokafiu77 »

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3143 Dátum: 2009.11.07 10:25:15 »
PRO XT 2-es High-end magasat ami 35000 ft boltban,Te kapnád 24990.,-ért.Nekem is ilyen magasam van,egy Scan Speak-et cseréltem le erre.
Lehet jobban tenném ha nem dumálnék bele és megtartanám magamban a véleményem, de kikivánkozik...

Visszakérdeznék: a ScanSpeak is HighEnd magas volt? Mert nem igen akarom elhinni hogy a Pro akármi jobb volna.
Nem tudom, hogy autóhangszórót gyártana-e a Scanspeak, szerintem nem. Ha ilyet épített be, azt megnézném hova tette :) mert a legkisebb magas 400gr
és 70mm lukat kell vágni a felfogatáshoz. Szerintetek ki cserélne le egy HighEnd kategóriás Scanspeaket? Nem kerek ez sehogyse nekem.....

DIY hangfalépítők körében mondhatni a Scanspeak a csúcs. Majdnem 25ezer volt darabja a Vifa 16-os mélyközépnek amiből a hangfalam építettem,
és egy ugyanilyen méretű Scanspeak mély ennek a duplája (55) volt. Egy Scanspeak Revelator dóm magas volt 55ezer Ft-ba kerül 5 évvel ezelőtt,
a HighEnd Ring Radiator magas pedig 90ezer. Magyar beszállítótól. Mostani német árlista szerint a dóm 200 dollár, a Ring Radiator 300 dollár. Darabja.
Két cég volt aki értékesített ilyen hangszórókat, de amint áttelepült kinába a gyártás, a ferdeszeműek módosítottak a megrendelési mennyiségen,
csak úgy adtak el hangszórót, ha valaki egy tálcányit azaz 8-16 darabot rendelt ugyanabból a tipusból. Bezzeg a Dán cég 1-2 darabot is elpostázott.
Attól tartok már senki sem forgalmaz hazánkban ilyen hangszórókat :( igy németből kell rendelni, cserébe ők olcsóbbak mintha itthon vennénk meg.
Itt legalul láthatod illetve a legalsó feletti. Kérjük Ear véleményét, mennyire fos ez a mikro Pro XT2 magas  :innocent:
Másrészről, mi a búbánatért kell német márkákat isteníteni, Jappán autóba jappán cuccot! :)
Na meg a mikro nem arról híres, hogy kínában vagy másutt gyártat.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3144 Dátum: 2009.11.07 10:27:35 »
...Nem tudom, hogy autóhangszórót gyártana-e a Scanspeak, szerintem nem....
Szerintetek ki cserélne le egy HighEnd kategóriás Scanspeaket? Nem kerek ez sehogyse nekem.....

Ha gondolod, megadom a levélíró mail címét, nekem lövésem sincs a témához. (Egyébként találtam guglival fél perc alatt olyan magasat, amihez 55 mm-s lyuk kell. Az se kicsi éppenséggel...)

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3145 Dátum: 2009.11.07 10:34:41 »
Csak kérdés, hogy váltó van e benne ennyiért? :)

Azt írta, hogy ha nincs mélyláda, akkor lehet aktívban hajtani a szettet, és nem kell keresztváltó, "csak" kábelből kell több.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3146 Dátum: 2009.11.07 10:59:48 »
Csak kérdés, hogy váltó van e benne ennyiért? :)

Azt írta, hogy ha nincs mélyláda, akkor lehet aktívban hajtani a szettet, és nem kell keresztváltó, "csak" kábelből kell több.
Hát azért egy picit ez erős. 2-5 khz között lehet valahol a keresztezési freki, ennyit az erősítő nem tud. filterezni.

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3147 Dátum: 2009.11.07 11:22:43 »
Csak kérdés, hogy váltó van e benne ennyiért? :)
Az lehet nincsen, mert ha csak a hangszórókat veszi meg, azokhoz ugye nem jár...
Én ugy tippelem azt külön kell megvenni.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3148 Dátum: 2009.11.07 12:34:12 »
Megjegyzem egy duplatekercses, 30-as mélyládától egy 4x100-as erősítővel hátsót hidalva ne várj sok fürgeséget....

Úgyis az lesz a vége, hogy kell egy monoblokk...  :tt2:

Jaj jó van máá mester!!! :tt2: Monoblokkot fogok majd venni, csak nem én vagyok a Magyar Nemzeti Bank tulajdonosa :D

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3149 Dátum: 2009.11.07 12:52:53 »
...csak nem én vagyok a Magyar Nemzeti Bank tulajdonosa :D
Ó, elég a BKV-nál egy tanácsadói állás is  :lol: