Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1704857 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3120 Dátum: 2009.11.06 09:23:15 »
70 köbcenti az hét deci....  :D
:hmmmm:
akkor a 700köbcenti 7liter...

a yarisom 1300köbcenti, azaz 13literes a motor hengerűtartalma?
mit nekem 5-6-7literes v8 hemi-k  :lol:

tudom má, mé nem lettem atomfizikus...  :D

 :censored:

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3121 Dátum: 2009.11.06 11:19:06 »
rájöttem én is hogy kicsit elszúrtam az átváltást [rohog]
Számolj térfogatot deciméterben és akkor literben kapod meg az űrmértéket. A te ládád 520x414x370mm ( azaz 5,2x4,14x3,7 dm ) = 79,6 literes.
Jut eszembe, majd szólj, hogy küldjem át a BassBox progit !!

ui.
Srácok, amig nincs gyereke és nem szállít krumplis és/vagy cementes zsákot a csomagtartóban, nemtökmindegy hogy mekkora az a szub?! :D
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.06 11:21:59 írta rokafiu77 »

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3122 Dátum: 2009.11.06 17:29:10 »


A fázisfordtásnál úgy járj el, hogy megfordítod a szett jobb oldalát és a mélyet első körben.
Fázifordításnál összesen a hangszórókábeleket felcseréled a ládánál. Nem kell a szettet bántani, elől ha minden ok akkor csak hátul kell matekolni! Felesleges túráztatás.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3123 Dátum: 2009.11.06 20:30:09 »

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3124 Dátum: 2009.11.06 20:35:28 »
Tudom, rohaggyakmeg.  :sorcerer:
Szó szerint :)

Gratula jó választás volt. Jó áron. Üdv a mikrós klubba. Tuti szeretni fogod. Én szeretm.
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.06 20:38:48 írta taby »

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3125 Dátum: 2009.11.06 20:43:18 »


A fázisfordtásnál úgy járj el, hogy megfordítod a szett jobb oldalát és a mélyet első körben.
Fázifordításnál összesen a hangszórókábeleket felcseréled a ládánál. Nem kell a szettet bántani, elől ha minden ok akkor csak hátul kell matekolni! Felesleges túráztatás.

Hát... én mindenesetre hallgatok egy olyan ember véleményére, akinek néhány jobbacska hifi beépítésében már benne volt a keze...  :whistling:

...illetve hallgattam és bejött. Ezért ha már mindenáron fázist forgatnék, és a vezetőülésbe akarnám vele húzni a színpadot, úgy járnék el, ahogyan leírtam. De mint mondtam, nekem nem tetszett a hangja - bár a színpad kétségkívül a helyén volt -, ezért aztán nem is hagytam úgy.  ::)
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.06 20:45:10 írta wolfman »

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3126 Dátum: 2009.11.06 20:54:55 »
Szó szerint :)

Gratula jó választás volt. Jó áron. Üdv a mikrós klubba. Tuti szeretni fogod. Én szeretm.

Köszi!  :flowers: Még nem merek örülni, külföldi rendelésnél mindig közbejöhet valami, de remélem, nem lesz gond, és megkapom rendben. Jókat olvastam róla mindenhol, biztos tetszeni fog.

Namost így megspóroltam elég sokat az erősítőn, amire kb. 50e-t szántam volna. Lehet, hogy így belefér egy jobb hangfalszett, ill. nem kell úgy szőrözni a fej árán... Majd számolgatok még, de most nagyon örülök, úgy érzem, jól állok.  :cool2:

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3127 Dátum: 2009.11.06 21:08:42 »
Szó szerint :)

Gratula jó választás volt. Jó áron. Üdv a mikrós klubba. Tuti szeretni fogod. Én szeretm.

Köszi!  :flowers: Még nem merek örülni, külföldi rendelésnél mindig közbejöhet valami, de remélem, nem lesz gond, és megkapom rendben. Jókat olvastam róla mindenhol, biztos tetszeni fog.

Namost így megspóroltam elég sokat az erősítőn, amire kb. 50e-t szántam volna. Lehet, hogy így belefér egy jobb hangfalszett, ill. nem kell úgy szőrözni a fej árán... Majd számolgatok még, de most nagyon örülök, úgy érzem, jól állok.  :cool2:
JR Comp6 ot vegyél :flowers: Aztán majd kőcsönkérném egy hallgatásra aztat is :D

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3128 Dátum: 2009.11.06 21:11:19 »


A fázisfordtásnál úgy járj el, hogy megfordítod a szett jobb oldalát és a mélyet első körben.
Fázifordításnál összesen a hangszórókábeleket felcseréled a ládánál. Nem kell a szettet bántani, elől ha minden ok akkor csak hátul kell matekolni! Felesleges túráztatás.

Hát... én mindenesetre hallgatok egy olyan ember véleményére, akinek néhány jobbacska hifi beépítésében már benne volt a keze...  :whistling:

...illetve hallgattam és bejött. Ezért ha már mindenáron fázist forgatnék, és a vezetőülésbe akarnám vele húzni a színpadot, úgy járnék el, ahogyan leírtam. De mint mondtam, nekem nem tetszett a hangja - bár a színpad kétségkívül a helyén volt -, ezért aztán nem is hagytam úgy.  ::)
De ha a basszus késik, ami a ládából kerül lesugárzásra. Akkor mi a pék pali pisilőjéért kell babrálni mást is. Mér kell a komonensszetten fázist fordítani. Ha csak a basszus késik, akkor a ládával kellene kezdeni a matatást szimplán.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3129 Dátum: 2009.11.06 21:16:20 »
Szó szerint :)

Gratula jó választás volt. Jó áron. Üdv a mikrós klubba. Tuti szeretni fogod. Én szeretm.

Köszi!  :flowers: Még nem merek örülni, külföldi rendelésnél mindig közbejöhet valami, de remélem, nem lesz gond, és megkapom rendben. Jókat olvastam róla mindenhol, biztos tetszeni fog.

Namost így megspóroltam elég sokat az erősítőn, amire kb. 50e-t szántam volna. Lehet, hogy így belefér egy jobb hangfalszett, ill. nem kell úgy szőrözni a fej árán... Majd számolgatok még, de most nagyon örülök, úgy érzem, jól állok.  :cool2:
Nekem kicsit több mint 100 euróba állt meg, mert sajnos nemzetközi átutalás is volt benne saját költségátvállalással,

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3130 Dátum: 2009.11.06 22:00:03 »
De ha a basszus késik, ami a ládából kerül lesugárzásra. Akkor mi a pék pali pisilőjéért kell babrálni mást is. Mér kell a komonensszetten fázist fordítani. Ha csak a basszus késik, akkor a ládával kellene kezdeni a matatást szimplán.

Igaz. Ha csak a basszus késik, csak azt kell bazirgálni.

Én viszont továbbléptem egy lépéssel, mert kábé egy hétre vagyunk attól, hogy Petya kikapcsolt időkorrekció mellett véletlenül behajoljon középre, ahol rendesen a tökéletes színpadkép szokott tanyázni. És már süvölt is bele a kérdés az éterbe, mely szerint hogyan lehetne esztet az egészet átalráncigálni oda bal oldalra, ahol a sofőr lakozik, anélkül, hogy időkorrekcióval kellene játszani, mert annak valahogy olyan más a hangja...   :devil:

Hát így.  :D Kezdetnek. Aztán lehet elkezdeni az egyes komponensekkel történő játszadozást, hallgatózást....

Lehet, hogy nem voltam egyértelmű, bocsánat.  :innocent:

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3131 Dátum: 2009.11.06 22:19:33 »
De ha a basszus késik, ami a ládából kerül lesugárzásra. Akkor mi a pék pali pisilőjéért kell babrálni mást is. Mér kell a komonensszetten fázist fordítani. Ha csak a basszus késik, akkor a ládával kellene kezdeni a matatást szimplán.

Igaz. Ha csak a basszus késik, csak azt kell bazirgálni.

Én viszont továbbléptem egy lépéssel, mert kábé egy hétre vagyunk attól, hogy Petya kikapcsolt időkorrekció mellett véletlenül behajoljon középre, ahol rendesen a tökéletes színpadkép szokott tanyázni. És már süvölt is bele a kérdés az éterbe, mely szerint hogyan lehetne esztet az egészet átalráncigálni oda bal oldalra, ahol a sofőr lakozik, anélkül, hogy időkorrekcióval kellene játszani, mert annak valahogy olyan más a hangja...   :devil:

Hát így.  :D Kezdetnek. Aztán lehet elkezdeni az egyes komponensekkel történő játszadozást, hallgatózást....

Lehet, hogy nem voltam egyértelmű, bocsánat.  :innocent:
Súgok manuál időkorrekcióra: a jobb oldali hangszórók hangszórókábelezése legyen hosszabb... Igaz hogy a fény(elektronyok is valami közel hasonló tempóval utaznak asszem) kicsit gyorsabb mint a hang, de már az is sokat jelenthet. Még mielőtt aktivvá válik a rendszer mindeféle csoda hangelrontóval :) (Egyébként písz brada.) Csak talán tényleg garázshifire jó az egész színpadképelés (mellesleg szoktam úgy is néha hallgatni :D )

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3132 Dátum: 2009.11.06 23:10:21 »
Hmmm lehet, hogy van benne valami... csak hogy néz ki plusz 5 méter hangszórókábel a lábam alatt...?  :devil:
 :D

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3133 Dátum: 2009.11.06 23:11:27 »
Egyébként nem a bal oldalinak kell hosszabbnak lenni? Hiszen onnan kell, hogy később elérjen a fülemhez a hang...

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3134 Dátum: 2009.11.06 23:19:46 »
Játszadoztam én a fázisfordításokkal, most kipróbáltam a ládán is, igazság szerint legjobb mindent úgy hagyni ahogy eredetileg lenne polaritáshelyesen :D. Már arra is rájöttem hogy jobb ha az EQ-t nem babrálom, nem emelem ki a magas és a mély hangokat.......a legjobb ha minden alapon van, jobb úgy a hangja az egésznek. Ha az időkorrekciót bekapcsolom akkor megváltozik az egész, attól tényleg jobb lesz, mintha középen ülnék. Jövő hét elején megjön az új láda, majd akkor kíváncsi leszek erre a "mély késéses" dologra. Szerintem ez a láda hibája. A srác akitől veszem a JBL-t ismeri a Tamást is, 9 éve foglalkozik hifikkel, Ő is azt mondta hogy hiába fordítgatok fázist azzal csak annyit érek el hogy a membrán ellentétes irányba fog mozogni, pl. nem tolni fog hanem húzni.....ha lehet így fogalmazni :D. Ez a láda pontosabb lesz és gyorsabb, így jobban követi majd az elsőszettet a mély basszusokkal. Aztán majd a következő lépés az lesz, hogy elmegyek Budaörsre és veszek 2 pár Cordial RCA-t az nagyon sokat rádob a minőségre, többet mint a hangszórókábel. Tamás mondta ha kíváncsi vagyok bemegyek hozzájuk 2 pár Cordial RCA-t rákötünk a rendszerre csak úgy próba képpen és meghallgathatom a különbséget.....jelentős. Erre kíváncsi lennék